PDA

Arată versiune întreagă : Ar putea sa apara primele Echipe de lucru, din Nucleul forma



Adrian Pop
26.10.2011, 00:23
Ar putea sa apara primele Echipe de lucru, din Nucleul forma
----- Original Message -----
From: Adrian Pop
To: Liviu NUTEANU ; Liviu NUTEANU ; Oana Garceag ; catalin_ruris@yahoo.com ; Cornul Abundentei ; Bogdan Stanoiu ; nicolaenacioiu@yahoo.com ; naidincornel@yahoo.com ; preotesescu gabriel ; Cristina Stroe ; Dorin NUTEANU ; doinap ; bender@popservice.ro ; eu_sunt9910@yahoo.com ; apatrutz@yahoo.com ; Petre Savescu ; sanda romosan ; godeanuemil@yahoo.com ; DUMITRU DAN ; andrei.patrut@caloris.ro ; Vladimir Munteanu ; Jean Mugurel Petrescu ; sabin gutan ; Parvuloiu Constantin ; Mariana Ene ; dungureanu@rdscv.ro ; Elena Templu ; Vasile Paun ; gigeapetre@yahoo.com ; lucian.pricina@mmediu.ro ; adrianpintea1@yahoo.com ; research@popservice.ro ; flori ; ipiturescu@yahoo.com ; enciudoru@yahoo.com ; bussinespartener@yahoo.com ; revansa1@yahoo.com ; jenny200778@yahoo.com ; office@ipacv.ro ; zalmoxa_adipop@yahoo.com
Sent: Wednesday, April 14, 2010 9:00 AM
Subject: Ar putea sa apara primele Echipe de lucru, din Nucleul format....


Petre,

Chiar daca in aceasta secventa consider ca mi-am adus doar o umila participare, ma pregatesc pentru valul doi, trei, cand va intra "in arena" si chimia si bio- si electro-chimia...cand va trebui sa regandim hrana care sa ne asigure Binele, cand vom preveni ceea ce astazi colegii din echipa trateaza!

Ceea ce spui tu aici, este extrem de important.

Eu cred ca a venit Timpul ca echipa TA, formata din Catalina, Cornel, Corneliu si Costel sa incepeti sa comunicati.
Eu o sa fiu alaturi de voi sa deslusim putin itele financiare si strategia de lucru.
Domnul Doctor Virgil Stroescu de la Bucuresti, este un Om cu un Suflet aparte.

Stii bine ca eu ma iau dupa acest criteriu, la inceput de Drum nou.

O sa va rog pe toti sa comunicam unii cu altii. Atat este nevoie la inceput de Drum NOU. Esti singurul cercetator din cati cunosc capabil sa legi sisteme metafizice si...mai ales sa fi deschis. Vlad cu Dragos sunt extrem de buni, dar....sunt inchisi.

O alta echipa deosebit de serioasa ar putea sa fie formata din Emil, Vlad, Dragos, Nae, Nicu si cu Mike. Ar face minuni pe parte de cercetare din punct de vedere al analizei, captarii, prelucrarii si emiterii acestor bioenergii si forte PSI.
As putea sa-i ajut cu strategia de lucru, daca ar comunica intre ei.

Vasile Paun cu Gabi Vladut, cu Andrei si cu Lucian Pricina, ar forma o echipa de strategi, cum nu exista in tara. Ca un prim nucleu. Lucian Pricina are minte lucida si actioneaza puctiform, acolo unde se pot face bani multi. Vasile este geniu in strategii.

Domnul doctor Liviu Nuteanu, Doamna Oana Garceag, Sanda, Bogdan si cu Doamna Lucia Godeanu, reprezinta echipa care a facut posibil, sa ne unim. Fara realizarile lor, nu am avea despre ce sa vorbim acum si ...cu cine.
O sa iesim in Lume. Rapid. Pe doua cai. Cu strategii conventionale si cu cele neconventionale.

Fara rezultate concrete, TOTUL ar fi fost o mare utopie.....Numai ca eu nu cred ca este asa. Suntem oameni responsabili si demni.
Rezultatele sunt singurele care confirma ca suntem pe drumul cel bun.
Nu intentiile....

Bineinteles ca suntem la inceput de drum, dar sa ne uitam la cat de rapid ne-am mobilizat. In 3 luni. Si suntem cu totii, voluntari.
Zilnic apar alaturi de noi alte persoane, din domenii diferite de lucru. Doresc si ele sa traiasca decent. Lucru perfect normal.
Lucru perfect realizabil, daca gandim logic.

Cu ce pot sa vina acesti Oameni, ca bani nu sunt ? Cu o mica parte din Timpul lor liber si cu bunavointa de-a comunica deschis.
Experienta cumplata de fiecare in parte, isi va spune cuvantul, daca o sintetizam cum trebuie.

O sa va propun zilele acestea o solutie de cuantificare a Muncii Prestate pana in acest moment, de fiecare coechipier. O sa analizam ideea aceasta cu totii, pana ajungem la un numitor comun, acceptat de toti. Concret, vom stabili cati bani revin fiecarui om care a pus umarul la acest demaraj. Bani ce se vor da fiecaruia, imediat cum apar banii in sistem. Este ca o datorie de onoare a noastra, fata de fiecare dintre cei care au format acest NUCLEU de inceput.

Vor apare in scurt Timp, datorita conduitei Frumoase de care dam dovada cu totii, noi si noi echipe de lucru, in domenii diferite...in zone diferite. Pragmatismul o sa ne caracterizeze...nu vorbele....

Chinezii, prin experimentul realizat in sudul Chinei, au avut o explozie in ceea ce priveste dezvoltarea economica a lor. Uitati-va atent la ce amploare a luat fenomenul CHINA.
In anul 1984, premierul lor s-a dus intr-o localitate de 400.000 de locuitori si-a discutat cu inteleptii din zona. Noi le spunem acestor oameni, Batranii Satului. O localitate extrem de saraca.
I-a rugat sa stranga de la cei care doresc sa doneze cate ceva....fiecare cat putea sa dea.
I-a rugat sa aleaga dintrte toti tinerii, pe cei mai seriosi.
Tot ce-au donat ceilalti, el ca Prim Ministru, a transformat totul in bani, pe care i-a dat inteleptilor. Acestia i-au impartit la tinerii care au plecat din tara.
S-au intors cu afaceri si intr-un an, nivelul de trai din zona a crescut de ...8 ori.
Extrapolam acum, dupa 20 de ani acel experiment.
Localitatea are 10.000.000 de locuitori. Este cel mai mare targ din Lume, pe care l-am vizitat.
Sunt 1.500 de bani care au reprezentanta in zona. S-au investit 47 de miliarde de dolari in acel oras.

Experimentul odata inteles ca mecanism, a fost multiplicat in tot sudul Chinei.

Eu imi doresc sa ma ocup de Tineri. Cu Madalina o sa ne ocup de gradinite si de institutii de invatamant, prin infiintare de agentii de turism de explorari, in toata tara. Tot sistemul educational se va schimba in Timp.
Cei mai activi, dornici sa invete sunt ei, Tinerii. Cu multi discut ore intregi seara pe mess. Invata sa-i modeleze pe altii. Au nevoie de modele de lucru. Aceste echipe de cercetare, de ganditori, de strategi....reprezinta modelele lor de lucru. Tinerii vor opta in functie de aspiratiile lor, unde sa activeze.

Tot sistemul este LIBER. Sa faca fiecare ce vrea, dar sa nu se incalce Legile Omeniei.

Banii or sa apara. Va asigur. Bani foarte multi.
Sa nu uitam ca suntem cu totii impreuna, indiferent din ce echipe de lucru vom face parte. Ele sunt complemantare.
Nu avem sefi. Mi-as dori sa se inteleaga extrem de bine acest lucru. Nu suntem subordonati unul altuia.
Lucram din constiinta, nu impinsi de la spate....

Scopul : ROMANIA si ulterior ....vom ajuta pe cat mai multi semeni ai nostri. Indiferent din ce tara sunt.
Vom colabora cu ei, pastrand conduita Omeniei si-a Bunului Simt. Vom invata unii de la altii.


Am marea rugaminte sa-i acceptam pe tineri in preajma noastra. Sa-i ajutam sa se simta bagati in seama si sa le cerem sa faca lucruri concrete. Simple la inceput si ulterior gradul de complexitate sa creasca.

O sa scriu si de alte experimente realizate in intreaga lume de tarile cu economie puternica. Le-am studiat profund ani de zile, sa gasesc o parte din solutiile pentru Romania. Asa am inteles ca nu de bani este nevoie, de dorim sa facem ceva serios.
Ci de comunicare deschisa, publica...si de BUN SIMT. Asa am inteles consecintele modului de obtinere a banilor.

O sa vedeti ce se poate construi pe un BAN curat si pe o suma mare de bani obtinuti prin incalcarea Legilor.

O sa ne ocupam de toate sectoarele economiei Nationale. Rapid. O sa vedeti asta.
O sa reasezam logic resursele Romaniei, in foarte scurt Timp. O sa vedeti si asta.

Cele bune,
adi










----- Original Message -----
From: Adrian Pop
To: Petre Savescu ; liviu.nuteanu@gmail.com ; liviusn@yahoo.com
Cc: Oana Garceag ; catalin_ruris@yahoo.com ; Cornul Abundentei ; Bogdan Stanoiu ; nicolaenacioiu@yahoo.com ; naidin cornel ; preotesescu gabriel ; Cristina Stroe ; Dorin NUTEANU ; doinap ; bender ; eu_sunt9910@yahoo.com ; apatrutz@yahoo.com ; Jenny Thesweet ; Petre Savescu ; sanda romosan ; Godeanu Emil ; dan_dana2005@yahoo.com ; Andrei P ; andrei.patrut@caloris.ro ; vovan323@yahoo.fr ; Gabriel Vladut ; Jean Mugurel Petrescu ; sabin gutan ; Parvuloiu Constantin ; Mariana Ene ; dungureanu@rdscv.ro ; > ; Elena Templu ; Vasile Paun ; gigeapetre@yahoo.com ; lucian.pricina@mmediu.ro ; Adrian Pintea ; research@popservice.ro ; flori@popservice.ro ; ipiturescu@yahoo.com ; D.nul Adi Pop ; enciudoru@yahoo.com ; bussinespartener@yahoo.com
Sent: Wednesday, April 14, 2010 4:06 PM
Subject: Re: Felicitari



.....Ni s-a permis...., direct proportional cu creditul pe care-l avem....ca NEAM.

Sa nu-i uitam si pe cei care ne-au ajutat ACUM, devenind SANATOSI in urma actiunii viitoare a Domnului doctor Liviu Nuteanu, a actiunii viitoare complexe a intregii echipe. Multumirea Sufleteasca a Copiii lor... a copiilor, copiilor lor ne-au ajutat ACUM, enorm.

Pe Tinerii de la Zalmoxa ii rugam ca atunci cand manacau un mar, sa nu arunce semnitele...sa le sadeasca, astfel incat MARUL ce-l mancau capata alte valente, date de multumirea celor care mancau la randul lor mere din MARUL crescut din acea samanta sadita. In fata firmei am un astfel de mar. A crescut mare.....Asa si Ei. Toti au copii mici acum, ce vor duce cu siguranta mai departe tot ceea ce au invatat parintii lor, la Zalmoxa. Omenia si Bunul Simt.

Ne pregatim pentru etapa 2.

Sunt convins ca actiunea asupra semenilor, nu este o simpla actiune pentru a ameliora Sanatatea lor fizica, ci si cea Morala...Ii ajutam sa devina pragmatici, sa constientizeze munca cinstita, sa se uneasca intre ei, sa afle logic care le sunt prioritatile in Viata, sa nu-si mai bata joc de Timp, sa se comporte Omeneste si cu Bun Simt, in tot ce fac. Bioenergia si fortele PSI vor cumula noi si noi caracteristici, odata cu dezvoltarea continuua a constientei obiective.

Acest " DA ", ca efect al celor doua experimente reusite, are inglobata toata Energia necesara schimbarii spre mai bine....

Tot ce este mai bun pentru voi toti,
adi




----- Original Message -----
From: Petre Savescu
To: adipop@popservice.ro ; liviu.nuteanu@gmail.com ; liviusn@yahoo.com
Cc: Oana Garceag ; catalin_ruris@yahoo.com ; Cornul Abundentei ; Bogdan Stanoiu ; nicolaenacioiu@yahoo.com ; naidin cornel ; preotesescu gabriel ; Cristina Stroe ; Dorin NUTEANU ; doinap ; bender ; eu_sunt9910@yahoo.com ; apatrutz@yahoo.com ; Jenny Thesweet ; Petre Savescu ; sanda romosan ; Godeanu Emil ; dan_dana2005@yahoo.com ; Andrei P ; andrei.patrut@caloris.ro ; vovan323@yahoo.fr ; Gabriel Vladut ; Jean Mugurel Petrescu ; sabin gutan ; Parvuloiu Constantin ; Mariana Ene ; dungureanu@rdscv.ro ; > ; Elena Templu ; Vasile Paun ; gigeapetre@yahoo.com ; lucian.pricina@mmediu.ro ; Adrian Pintea ; research@popservice.ro ; flori@popservice.ro ; ipiturescu@yahoo.com ; D.nul Adi Pop ; enciudoru@yahoo.com ; bussinespartener@yahoo.com
Sent: Wednesday, April 14, 2010 3:10 PM
Subject: Felicitari




FELICITARI!
Multe, multe felicitari!


In primul rand felicitari domnilor, doamnelor si domnisoarelor
Liviu Nuteanu, Adi Pop,
dnei Godeanu,
Bogdan...
...tuturor membrilor Echipei! Tuturor celor care au sprijinita aceasta Reusita, cu Spiritul, cu Sufletul, cu Mintea, cu Inima, cu toate Gandurile frumoase!


Sa nu uitam cine au fost artizanii, cine a pus sufletul, cine au "lucrat" probele, cine s-a rugat pentru aceasta, sa nu uitam sa ne bucuram, sa nu uitam sa continuam!


Este un rezultat de mare valoare care aduce o prima confirmare a unor ipoteze...dar ce valoare are aceasta confirmare!
Imensa! felicitari!
Sunt convins ca se poate mai mult...ni s-a dat sa intelegem ca ni s-a permis... cu siguranta viitorul rezultat este mult superior...cred ca va sari de 26-36%...a propos de un procent... si sa nu uitam ce inseamna lupta cu fiecare procent...


este important sa intelegem sa punem cu toti "umarul"... sa ne aducem cu totii aportul la imbunatatirea acestui rezultat! E important sa castigam procentele sperantei in cel mai scurt timp! Pentru Oameni si pentru Binele tuturor!


Chiar daca in aceasta secventa consider ca mi-am adus doar o umila participare, ma pregatesc pentru valul doi, trei, cand va intra "in arena" si chimia si bio- si electro-chimia...cand va trebui sa regandim hrana care sa ne asigure Binele, cand vom preveni ceea ce astazi colegii din echipa trateaza!


Sa continuam, sa reusim , sa ne bucuram impreuna de reusita colegilor nostrii, sa ne bucuram impreuna de reusita fiecarui roman de-al nostru, sa ne bucuram impreuna de reusita fiecarui Om, de oriunde ar fi radacinile lui!
Asa sa ne ajute Bunul Dumnezeu!


Si ca sa fim putin mai veseli, am lasat si un fisier in atasamentul acestui mesaj...




Cu drag,
Petre




PS. N-am putut scrie mai repede ptr ca incerc sa fac in aceste zile 4 lucrari pentru doua conferinte (mai am azi si sunt la jumatate cu ele...si de aceea le fac direct in engleza...sper sa nu fac si greseli...ptr ca acum ma cam dor ochii de la lap top)