PDA

Arată versiune întreagă : Idei desprinse din primele doua zile ale Simpozionului Obarsia Neamului nostru



Adrian Pop
26.03.2023, 10:43
Idei desprinse din primele doua zile ale Simpozionului Obarsia Neamului nostru:
1. Mircea, stabilieste o intalnire azi cu Dul Stefarta, pentru ca imi doresc sa-i propunem sa devina regizorul Expozitiei Pacii, pentru ca am inteles ca el a proiectat sala Brancusi.
2. Intalnirea cu Domnul Prof Univ Ilie Bucur si cu d-na Mincu Janina, au capabilitatea sa mareasca echipele de la Clubul de la Craiova si a Echipei Zalmoxa, ca prima etapa de lucru efic9ient comun.
3. Ideile Gului Gen Mircea Chelaru de a se intra in sala simpozioanelor doar cu un discipol de mana, a tuturor participantior, este inedita. La Scoala Zalmoxiana exista intr-unul din criteriile de selectie conceptul ca nimeni nu invata nimic daca nu ajung sa inteleaga si sa puna in practica conceptul ELEV-PROFESOR, PROFESOR-ELEV! Nimeni nu era admis la Scoala daca nu aducea o alta persoana. In acest fel am ajuns sa avem peste 30-35.000 de tineri in acesti 30 de ani de la infiintare, cu care s-a discutat despre afaceri cinstite, mod de obtinere a partii materiale, despre Omenie, Bun Simt si ulterior despre principiile Pacii.
A doua idee a Dlui General Mircia Chelaru este legata de pregatirea actiunilor de Pace de la Parlamentul Romaniei din toamna acestui an si chiar de a infiinta un Minister al Pacii.
4. Prevad marirea echipelor de cercetare ale noastre cu valori pur Romanesti incontestabile in domeniile Educatiei, Sanatatii = Hrana si Inventicii. Am in vedere Domnilor : Colceag, Madalina E, Dragos U, Petrica, Nelu, Ionel, Cornel, Stefan I , Emilian, Hornet, Constantin, Andrei, Florian, Ioan A, Mike, Ivan B, Nicolae N, Valeriu, Eugen S - ( cercetatori neconventionali ), sa aducem la Craiova pe Dna Clara Buica din Germania si astfel sa infiintam Institutul de cercetare neconventionala Dr Liviu Nuteanu, unde o sa punem bazele stiintifice a studiului Fortelor PSI si a Bioenergiei, avand in vedere capabilitatile Romanilor si mai ales zestrea ancestrala a Neamului nostru Nobil.
5. CZ sa ma iei sa mergem sa discutam cu invitatii nostri care pleaca azi din Craiova. sa iei rollap-urile si steagurile la Teatru Colibri, dupa amiaza.
Sebisor azi sa-ti aduci cu tine la T Colibri echipa manageriala de la Bravo Akdmy.
Sa filmam tot evenimentul de azi.