Prietene,

Acesta este mesajul pe care-l vom traduce si-l vom trimite Domnului Ambasador EAU, asa cum discutaram la telefon.
In functie de raspuns, vedem care-s urmatorii pasi logici.

Am reusit sa deschid acum si ultimul fisier pe care mi l-ai trimis. Este totul OK.

Zile pline Denis,
adi


-----------------------------

bucharest@mofa.gov.ae, consbucharest@mofa.gov.ae


In atentia Excelentei Sale Domnul Ambasador H.E. Yacub Al-Hosani, al Emiratelor Arabe Unite


Cu respect va aducem la cunostinta faptul ca am fost contactati de catre Domnul

Hamed bin Zayed Al Nahyan
Managing Director
Autoritatea Abu Dhabi Investment
211 Corniche, PO Box 3600
Abu Dhabi, Emiratele Arabe Unite
www.adia.ae

pentru a incepe o colaborare in beneficiul ambelor parti. Strategia pe care vrem s-o abrdam consta in a face cateva mici proiecte comune in scurt timp, pentru a ne cunoaste mai bine si-a capata incredere unii in altii, dupa care vrem sa le propunem o afacere majora privind demararea in Romania, de catre SC GNIR HOLDING SA, a proiectului pilot inovativ de dezvoltare a parcurilor agroalimentare integrate cu centre de afaceri, bazat pe BIO-ECONOMIE. Se doreste ca prin acest prim Proiect, la o investitie de aproximativ 10 miliarde de euro, in 300 de locatii din Romania, sa fie antrenati 3 milioane de romani, pentru a produce mancare BIO necesara pentru 80.000.000 de oameni.

In cazul in care ajungem sa colaboram cu dansii la un astfel de nivel financiar ridicat, am considerat, din respect fata de institutia pe care o conduceti, ca este util sa va consultam in aceasta privinta pentru a ridica gradul de reusita a proiectelor comune.

Va dorim succes deplin in activitatea Dumneavoastra cat si un serviciu placut in Romania,

--
ADRIAN POP
Presedinte - POP SERVICE ELECTRONIC HQ S.R.L.
Calea Severinului, BL. 317 A,B
200233
Craiova
ROMANIA
Tel: +40 251 483627
Tel/Fax: +40 251 418773
www.popservice.ro
www.ruris.ro
www.softwarepse.com
www.sfatulbatranilor.ro/forum.php
e-mail - adipop@popservice.ro
ID Messenger: zalmoxa_adipop
Skype - adrianpop58
Tel: +40 251 483627
Tel/Fax: +40 251 418773