Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Sfatul Bătrânilor-91-Sinteze 001-Gandurile, cuvintele si faptele noastre se intorc

Senior Member
    Data înscrierii
    10.10.2011
    Locație
    CRAIOVA
    Posturi
    45.740

Sfatul Bătrânilor-91-Sinteze 001-Gandurile, cuvintele si faptele noastre se intorc

Sfatul Bătrânilor-91-Sinteze 001-Gandurile, cuvintele si faptele noastre se intorc

Bine ati venit la o alta lectie de viata.

Am cunoscut Oameni ale caror sfaturi au insemnat enorm de mult pentru formarea mea ca Om. La randul meu am sfatuit multi tineri si acum, cu o parte dintre acestia, ma mandresc.

Să nu uităm niciodată Scopul nostru principal din Viată, care nu este altul decât acela de-a trăi cu toţii Frumos, Fericiţi şi Sănătoşi.

Legea dreptatii lui DUMNEZEU :

Aduce peste capul tau ce-ai dus si tu peste capul aproapelui, ce-ai facut ti se va face, ce-ai zis ti se va zice, ce incalci pe altul ai sa duci si tu....

Senior Member
    Data înscrierii
    10.10.2011
    Locație
    CRAIOVA
    Posturi
    45.740
    De-aici se pleaca ca o prima lectie a scolii de afaceri online Zalmoxa, informatie sau energie de forma ce trebuie traita profund si aplicata in fiecare Clipa a Vietii noastre, in fiecare Clipa T0.

Trebuie stiut bine ca gandurile si actiunile noastre determina. Efectele pot sa fie benefice atat pentru noi cat si pentru semenii nostri, sau nu.

Senior Member Avatarul lui Banu Ionut
    Data înscrierii
    10.10.2011
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    343

Banu Ionut

Este foarte binevenita legea efectului de bumerang, sau legea fizica a actiunii si reactiunii gandurilor ,actiunilor si faptelor inscrise in evenimentele pe care le traim profund, sau inconstient aplicate generand multe situatii neplacute ,aducandu-ne foarte multe greseli si nereparandu-le la un moment dat ele vor continua cu o viteza naucitoare spre autodistrugerea noastra interioara si in acelasi timp exterioara.
    Existand un echilibru in ceea ce gandim, spunem si facem toate situatiile pe care le generam in fiecare minut ,clipa a vieti ne arata adevarata realitate din perspectiva vizibilitati placute a ceea ce vrem sa ne oferim noua si altora din jurul nostru.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •