Dragi prieteni, prietene, fraţi şi surori: Ceea ce veţi citi în continuare a fost făcut public în ziarul Listin Dyario de Santo Domingo, cu o lună în urmă (martie 2006). Vă spun că într-adevăr, nu credeam mult în ceea ce spunea articolul. Acest remediu, se datorează unui călugăr Franciscano, i se spune în Belén călugăr Romano, de origine Braziliană. Actualul maestru al seminarului din Belén.Faima sa era în toată Iudeea, se extinde şi cum el exprima: “Eu vindec cancerul şi orice persoană poate să o facă, fără a face miracole, simplu, aplicând produsele ce le produce mama natură”.
Înainte de a vă da reţeta, vreau să vă spun experienţa mea personală despre miraculoasa reţetă. Am cunoştinţă despre mai multe persoane, care sau vindecat, după ce au băut licoarea şi acestora li sau dat mai puţin de o lună de trăit, pentru că aveau diferite tipuri de cancer terminal. După ce au luat cunoştinţă de virtuţile acestui medicament, în totalitate natural, mi-au propus să-l facem circular pe această cale, pentru orice persoană care are un prieten, familiar, relaţionat cu această teribilă boală, să prepare această reţetă şi să le-o dea să bea. O să vedeţi rezultatul la o săptămână după ce l-aţi luat, vă asigur că este ceva care lucrează rapid.
Dorothy.
REŢETA

  • O jumătate (1/2) kg sau litru de miere pură de Albine.
  • Două (2) foi mari (20 cm) sau trei (3) mici (15 cm) de plantă numită Sabila (Aloe Vera).
  • Trei (3) linguri de coniac, wiski, tequila sau ţuică, aceasta se utilizează ca dilatator.


PROCEDURA

  1. Se şterge praful de pe frunze şi spinii se îndepărtează
  2. Planta se taie în bucăţi mici
  3. Se introduc toate elementele într-un mixer sau blender şi se mixează, până se face o pastă vâscoasă




Astfel se poate deja întrebuinţa. Se poate pune în frigider sau lăsa afară, după dorinţa fiecăruia.
NU TREBUIE SCOASĂ PARTEA EXTERIOARĂ A FRUNZEI ŞI NICI SĂ NU SE STRECOARE CONŢINUTUL!


Călugărul Romano ne dă sfatul că trebuie luată 1 lingură mare de 3 ori pe zi, cu 15 minute înainte de fiecare masă. Sfătuieşte să agitati continuu, înainte de al lua.
Această cură trebuie să dureze cel puţin 10 zile şi numai dacă analizele arată ca nu aţi avut rezultatul scontat, se mai poate repeta încă de 4 ori, până la remiterea totală.

Pot apare abcese ale pielii, dar acest fapt este un simptom bun şi nu trebuie să ne îngrijorăm.
Dacă după prima parte a tratamentului (10 zile) nu se văd rezultatele dorite, să repetăm tratamentul, după ce s-au facut examenele respective ca să vedem dacă tumoarea nu a cedat, să mai facem încă până la 4 tratamente (a câte 10 zile), până la vindecarea totală. De 6 ani, călugărul a folosit acest remediu, gratuit, cu rezultate optime. A tratat zeci de persoane în Belén şi împrejurimi. El zice că nu doar tratează cancerul, ci şi îl previne.

Tratează cancerul de piele, de creier, de plămâni, de prostată, leucemia. De asemenea, povesteşte că a tratat o călugăriţă tânără, de numai 29 ani bolnavă de scleroză. Cel ce doreşte o mărturie a unei persoane care s-a vindecat de cancer pulmonar, îl poate contacta pe dl. Fausto Pimentel, în Santo Domingo, la telefonul : ( 809 ) 247-2316.
Acest domn a publicat ceea ce s-a scris mai sus, ca o mulţumire pentru viaţă, deşi i se dăduseră doar câteva zile de trăit.
Aş vrea să menţionez (nu eu, ci cel ce a scris articolul), că nu se tratează doar cancerul, ci este şi un restaurator al celulelor naturale şi întăreşte sistemul nostru imunitar şi cunosc mai multe persoane care s-au vindecat precum dl. Pimentel.

Preluat şi tradus de pe http://www.clinica.euni.org (spaniolă) sau http://www.clinic.euni.org (engleză)