Propunere de mesaj pentru artistii Romani - Let’s Do It, R Buna ziua !

Let’s Do It, Romania este cel mai mare proiect de implicare sociala, care isi propune atat sa curete Romania intr-o singura zi, de gunoaiele aruncate necorespunzator in ecosistemele naturale,
cat si sa previna reaparitia acestora.

Proiectul, initiat de Estonia în 2008, a fost preluat apoi de Letonia, Lituania, Portugalia, Slovenia si, in prezent, de Romania. El este menit sa atraga atentia intregii natiuni, asupra importantei curateniei tarii noastre sa promoveze imaginea unei tari lipsite de deseuri, a unei tari in care persoane publice, persoane private, simpli cetateni, autoritati centrale, locale, guvernamentale si organizatii non-guvernamentale participa( voluntari) la imbunatatirea calitatii vietii si a imaginii publice.

Va cerem sprijin! Ne-am bucura cu totii dacă ne-ati da o mana de ajutor.

E cert ca in aceasta actiune vom avea alaturi aproximativ 1.200.000 de voluntari Romani, astfel încat Europa si intreaga lume sa inteleaga ca scopul nostru primordial, nu este altul decat acela de-a trai cu totii fericiti, sănătosi si decent, într-o lume curată.



Pentru informarea dumneavostra in legatura cu Proiectul, va invit sa accesati aceste 3 linkuri:


www.letsdoitromania.ro
http://zalmoxa.11.forumer.com/index.php
http://blog.letsdoitromania.ro/

Pentru ca sistemul de curatire, la propriu, din Romania sa continuie si dupa data de 25 Septembrie, este necesara formarea unui nucleu permanent de tineri inimosi dornici să învete să gandeasca frumos si eficient.

Puteti recomanda o alta persoana care dovedeste bun simt si dorinta clara de a ni se alatura, pentru a realiza - la modul real - impreuna ceea ce considerăm bun si util în Romania?

Orice propunere din partea dumneavoastra este binevenita. Va asteptam sa ne contactati.

Constantin Catalin Zamfir - coordonator judet Dolj
administrator@cab.ro ,
ID : biz_craiova
0723 663 100,


Multumesc!

O zi minunata,
ing. Adrian Pop



----------------------------

----- Original Message -----
From: adipop
To: Pop Adrian ; D.nul Adi Pop ; office@ipacv.ro ; naidin cornel ; apatrutz@yahoo.com ; Petre Savescu ; nicolaenacioiu@yahoo.com ; catalin_ruris@yahoo.com ; administrator@cab.ro ; dakhel_maria@yahoo.com ; eu_sunt9910@yahoo.com ; zeineb.dakhel@yahoo.com ; bussinespartener@yahoo.com ; enciustefan@yahoo.com ; daniela.nichita@yahoo.com ; ionica_ramona@yahoo.com ; rallu_monics@yahoo.com ; alinaileanapopescu@gmail.com ; paulcitroenc8@yahoo.com ; cioroianu cecilia ; rpopa@pdx.edu ; lucian.pricina@mmediu.ro ; Cristian Anghelina ; pse_flori@yahoo.com ; research@popservice.ro ; yo7aoz@yahoo.com ; Radu_necea@yahoo.com ; godeanuemil@yahoo.com ; Cristina Stroe ; enciudoru@yahoo.com ; gigeapetre@yahoo.com ; Ionut Piturescu ; ipiturescu@yahoo.com ; Liana Buzea ; Parvuloiu Constantin ; dungureanu@rdscv.ro ; Vlad Teodorescu ; Nicu Gherasim ; MARCEL DAN ; camelia myk ; lazeanu_claudiu@yahoo.com ; ancairinaneda@yahoo.com ; asffc_craiova@yahoo.com ; cecoryv@yahoo.com ; somacu_adrian@yahoo.com ; diana_buzatu@yahoo.com ; nixion_xx@yahoo.com ; tibi@promat.ro ; ciobanu_mugurel@yahoo.com ; carmen.radu@letsdoitromania.ro ; babiuc1960@yahoo.com
Sent: Friday, August 27, 2010 11:59 AM
Subject: Mesaj 01 - propunere de mesaj pentru artistii Romani - Let’s Do It, Romania


Sa cizelam acest mesaj si sa-l trimitem la cel putin 1.000 de artisti Romani.
.........................................

Buna ziua,

Let’s Do It, Romania este cel mai mare proiect de implicare sociala, care isi propune sa curete Romania intr-o singura zi, de gunoaiele aruncate necorespunzator in ecosistemele naturale cât şi sa previna reapariţia acestora.
Proiectul a fost initiat in Estonia in 2008, fiind preluat apoi de Letonia, Lituania, Portugalia, Slovenia si Romania.

Proiectul este menit să atragă atenţia întregii naţiuni asupra importanţei curăţeniei ţării noastre, sa promoveze imaginea unei ţări lipsite de deşeuri, a unei ţări în care persoane publice, persoane private, cetăţeni, autorităţi centrale, locale, guvernamentale şi organizaţii non-guvernamentale participa ca voluntari pentru îmbunătăţirea calităţii vieţii şi imaginii publice.

Va cerem sprijin.
Ne-am bucura cu totii daca ne-ati da o mana de ajutor....

Incercam ca prin aceasta actiune sa avem alaturi de noi 1.200.000 voluntari Romani, astfel incat Europa si intreaga lume sa inteleaga ca scopul nostru principal in viată, nu este altul decât acela de-a trăi cu toţii fericiti, sanatosi si decent.

Pentru informarea Dumneavostra despre acest proiect, va sugerez sa analizati aceste 3 linkuri:

www.letsdoitromania.ro
http://zalmoxa.11.forumer.com/index.php
http://blog.letsdoitromania.ro/

Pentru ca sistemul de curatenie la propriu din Romania sa continue si dupa data de 25 Septembrie, este necesar formarea unui nucleu permenat de tineri inimosi dornici sa invete sa gandeasca frumos si eficient.

Puteti sa recomandati o alta persoana care are bun simt si dorinta clara de a ni se alatura, pentru a realiza la propropriu cu totii ce consideram ca este bun si util in Romania ?

Orice propunere din partea Dumneavoastra este binevenita, asa ca va rugam sa ne contactati.

Constantin Cătălin Zamfir, administrator@cab.ro ,
0723 663 100,
coordonator judeţ Dolj

Multumesc.

O zi minunata,
ing. Adrian Pop

op 20:

Locul 1: Aurelian Andreescu, Tu esti primavara mea
Locul 2: Loredana Groza, Buna seara, iubite
Locul 3: Angela Similea, Sa mori de dragoste ranita
Locul 4: Holograf, Sa nu-mi iei niciodata dragostea
Locul 5: Pompilia Stoian, Prieten drag
Locul 6: Mirabela Dauer, Te-astept sa vii
Locul 7: Proconsul, Cerul
Locul 8: Gheorghe Gheorghiu, Unde dragoste nu e
Locul 9: Mihai Traistariu, Tornero
Locul 10: Mondial, Atit de frageda
Locul 11: Phoenix, Andrii Popa
Locul 12: Aurelian Andreescu, Oameni
Locul 13: Mihaela Mihai, Salcia
Locul 14: Andra, Ramii cu mine
Locul 15: Stefan Hrusca, Un copac cu flori
Locul 16: Aura Urziceanu, Mai ramii si nu pleca
Locul 17: Gica Petrescu, Cel mai frumos tango din lume
Locul 18: Monica Anghel - Spune-mi
Locul 19: Paula Seling, Ploaie in luna lui Marte
Locul 20: Iris, Strada ta


Mesaj 2 - "Ionica Ramona" <ionica_ramona>Add sender to ContactsTo: tncj@cluj.astral.ro, office@huntheather.ro, teatrulpuck@yahoo.com, teatrulimposibil@yahoo.com, ballet@cta.ro, fantasio@seanet.ro, teatrulovidius@intersat-telecom.ro, tnc@tnc.rdscv.ro, colibricraiova@yahoo.com, tnl@roknet.ro, tdfanitardini@yahoo.com, vlad.vasiliu@yahoo.com, gulliver_gl@yahoo.com, office@teatrulvalah.ro, luceafarul@mail.dntis.ro, titkarsag@csikijatekszin.ro, office@szinhaz.ro, teatruoradea@yahoo.co.uk, info@teatrularcadia.ro, teatrularcadia@yahoo.com, ttpn@csc.ro, teatruldeanimatiebacau@yahoo.com, info@davila.ro, theacar@rdslink.ro, lucians@xnet.ro, teatruldenord@yahoo.com, info@sibfest.ro, teatrulgong@directnet.ro, cultura@primariaslatina.ro, mihailung@hotmail.ro, teatrultonybulandra@mns.com, mc_ranin@yahoo.com, teatrugodeanu@xnet.ro, directiune@teatru.mures.rdsnet.ro, dfest@orizont.net, teatgerm@mail.dnttm.ro, hungthea@mail.dnttm.ro, cinemas@b1tv.ro... moreCc: administrator@cab.ro, zalmoxa_adipop@yahoo.comElevi, studenţi, afacerişti, cântăreţi, pianişti, chitarişti, scriitori, actori, profesori sau simpli visători, pe 25 septembrie dezbrăcăm uniformele şi măştile şi îmbrăcăm haina şi mănuşile de curăţenie.
Let’s do it, Romania! este cel mai mare proiect de implicare socială care îşi propune curăţarea întregii ţări de gunoaie (în arealele naturale), într-o singură zi - 25 septembrie. Realizat iniţial în Estonia în 2008, a fost preluat apoi de Letonia şi Lituania în 2009 şi în 2010 de Portugalia şi Slovenia

Acum este rândul României, ţara cea mai mare care realizează acest proiect!

Avem însă nevoie de exemple, avem de nevoie de VOI, pentu că VOI reprezentaţi România.

Pe 25 septembrie lăsaţi penelul, pensula, chitarele, microfonul, scena şi lumina reflectoarelor şi alăturaţi-vă nouă.

Haideţi să schimbăm look-ul României!

Let’s do it, Romania, numai împreună putem!

www.letsdoitromania.ro

catalin.zamfir@letsdoitromania.ro

Coordonator proiect judetul DOLJ

Cataline, aici trebuie trimis mesajul nostru de colaborare eficienta ! La toti.

http://www.mmediu.ro/legaturi_utile.htm

http://maimultverde.ro/cms/contact



Sent: Thursday, September 02, 2010 11:48 AM
Subject: info 1 sept




--- On Thu, 9/2/10, Pop Adrian <zalmoxa_adipop> wrote:

> From: Pop Adrian <zalmoxa_adipop>
> Subject: Re: info 1 sept
> To: eduard.ureche@gmail.com, sales@cab.ro, "Catalin Zamfir" <catalin>
> Cc: "adipop" <adipop>, "primaria galicea mare" <primariagaliceamare>
> Date: Thursday, September 2, 2010, 11:42 AM
>
>
>
> Show Recent Messages (F3)
>
> Zamfir Catalin is using a different version of Yahoo!
> Messenger. Certain features may be unavailable.
>
> Zamfir Catalin: vad ca sunteti pe baricade...
> Zamfir Catalin: eu am putin timp si verif mailurile
> Pop Adrian: e
> Pop Adrian: vezi ca am pus o adresa pe forum, in care sunt
> adrese importante ale guvernantilor. Hai sa-i anuntam de
> activitatea noastra.
> http://zalmoxa.11.forumer.com/viewtopic.php?t=2566
> Pop Adrian: puneam pe forum ce-ai scris tu ieri
> Pop Adrian: si-am raspuns cat de cat, la cateva mailuri.
> Pop Adrian: nu stiam ca atatia primari ti-au scris. Le
> raspund eu...daca n-ai Timp. Si pun aceste mesaje la toti
> Primarii, ca s-or urnii si ceilalti.
> Pop Adrian: Prefectul sa dea o camera permanenta pentru
> curatenie cu voluntari...si extrapolam sistemul la nivel de
> tara si dupa 25 septembrie. Sa dea si dotarea respectiva,
> adica birotica toata, cum este normal. Discut eu cu el....
> Pop Adrian: daca tot o facem...s-o facem corect.
> Zamfir Catalin: gata inchid..a venit omul pe care il
> asteptam in timisoara...
> Pop Adrian: tot doream noi cate 10 tineri in fiecare
> localitate din Tara.....sa-i " modelam " in ale bunului
> simt...
> Zamfir Catalin: vorbim
> Pop Adrian: ok. pa
>
>
>
>
>
> --- On Thu, 9/2/10, Catalin Zamfir <catalin>
> wrote:
>
> > From: Catalin Zamfir <catalin>
> > Subject: info 1 sept
> > To: eduard.ureche@gmail.com,
> sales@cab.ro
> > Date: Thursday, September 2, 2010, 12:01 AM
> > Salutare tuturor,
> >
> > Multumesc tuturor celor care zilnic fac ceva pt acest
> > proiect.....
> >
> > Deci...
> > 1. Astazi s-a alaturat echipei noastre reprezentantul
> COS
> > Eduard Ureche - eduard.ureche@gmail.com
> > el impreuna cu organizatia din care face parte o sa se
> ocupe
> > de organizarea la nivelul orasului CRAIOVA. O sa
> auzim
> > zilele urmatoare numai de bine din aceasta
> colaborare...
> >
> > 2. Prefectura se pare ca a aprobat sa avem un sediu
> > temporar in cladirea lor. Asteptam hartia semnata de
> dl.
> > Prefect.
> > 3. Azi am primit poze cu deseuri de la cateva
> primarii:
> > Galicea mare, Calafat, Grecesti, Unirea, Predesti,
> Desa,
> > Almaj. 7 primarii...cam 40 de noi mormane au aparut
> > astfel...
> >
> > imi pare rau ca nu am timp sa le multumesc la fiecare
> si sa
> > incep comunicarea cu ei...
> > 4. S-a alaturat echipei doamna Carmen Mocanu pe care o
> sa o
> > cunoasteti cu prima ocazie...o doamna foarte hotarata
> si
> > care deja s-a implicat in ceea ce facem.
> >
> >
> > Maine 2 sept nu sunt in Craiova...lipsesc toata ziua,
> sunt
> > disponibil doar telefonic...
> >
> > Foarte putine mailuri de la membrii echipei
> primesc...
> >
> >
> >
> >
>
>
>
>


--------------------------------------------------------------------------------


Internal Virus Database is out-of-date.
Checked by AVG.
Version: 7.5.524 / Virus Database: 270.7.5/1701 - Release Date: 9/30/2008 7:08 PM

http://www.green-report.ro/content/contact