MULTUMESC MULT Domnule Ioan,

Va recomand sa cititi :


http://www.sfatulbatranilor.ro/threa...ur-Romaneasca-!!!
http://www.sfatulbatranilor.ro/threa...e-Arsenie-Boca
http://www.sfatulbatranilor.ro/threa...ntelege/page12

adi3



On 8/11/2013 11:21 AM, Ioan Alecu wrote:
> Domnule Adi,
> Am incercat sa creionez un raspuns adecvat pentru omologarea serelor.
> In mesajele transmise Domnului Dragos , gasiti raspunsul meu....poate ajuta.
> Ioan.
>
> ---------- Mesaj redirecţionat ----------
> De la: Ioan Alecu <alecuioan22@gmail.com>
> Data: 11 august 2013, 10:51
> Subiect: Re: Omologarea unei SERE
> Către: Tanasescu Dragos <tanasescu.dragos@yahoo.com>
>
>
> continuoare,
>
> Precizez ca :
> SR EN ISO 9001 :2008 , stabileste cerintele pentru sistemul de management a unei organizatii ( societate comerciala ),care doreste sa demonstreze abilitatea de a furniza constant un produs/serviciu conform cerintelor clientelor si cerintelor legislative legale care vizeaza cresterea satisfactie clientelor si cresterea continuoa a serviciului de calitate a produselor realizate.
> Inginer Alecu Ioan.
>
>
> În data de 11 august 2013, 10:42, Ioan Alecu <alecuioan22@gmail.com> a scris:
>
> continuare,
>
> Atentie,
> In cadrul legi 50/91 sunt admise costructia serelor fara autorizatie de constructie la art.3 ,paragraful 14 patru aplicatii cu funcional agricol si implicit sunt excluse de la plata autorizatiei....trebuie consultat un jurist.
>
>
> În data de 11 august 2013, 10:35, Ioan Alecu <alecuioan22@gmail.com> a scris:
>
> continuoare ....
> - Legea Constructiilor din 1991,actuoalizata in 5/10/2012.
> - HG , nr.622/2004, privindstabilirea conditiilor de inreducere pe piata a produselor pentru constructii.
> - Legea nr.442/2003 privind inzarea si garantiile asociate acestora.
> - OG nr 21/1992,privind protectia consumatorilor,
> - Ordonanta nr.20/2010, privind stabilirea unor masuri pentru aplicarea unitara a Legislatiei UE privind armonizarea conditiilor de comercializare a produselor,
> - HG 119/2004 privind stabilirea conditiilor introduceri pe piata a produselor industriale.
>
>
>
>
> În data de 11 august 2013, 10:22, Ioan Alecu <alecuioan22@gmail.com> a scris:
>
> Domnule Dragos Tanasescu,
> Serele ca obiecte fac parte din ....constructi...obiecte fixe, care trebuiesc sa intreuneasca conditiile necesare unei constructii cu functional agricol.
> Legislatia care stabilesc conditiile de : Calitate,Siguranta Munci , Sigurata PSI,Explatare din punct de vedere al Fiabilitati si Mentanatei, Certificare Energetica, Protectia Mediului, Siguranta si Protectie Fitobiologica , si altele, sunt enuntate in urmataorele acte legislative :
> - UNI EN ISO 9001 /2008, echivalentul national SR EN ISO 9001:2008,
>
>
>
> În data de 9 august 2013, 22:14, Tanasescu Dragos <tanasescu.dragos@yahoo.com> a scris:
>
> Buna seara dl. Alecu,
>
> Sunt Dragos Tanasescu, un cursant al scolii de afaceri online (www.sfatulbatranilor.ro).
> Imi puteti spune va rog care sunt pasii care trebuiesc facuti pentru a omologa o sera ? Sau ce institutie publica trebuie sa contactez pentru a-mi da cateva date ce privesc omologarea produselor. Am cautat pe internet si nu am gasit foarte multe date privind omologarea produselor nealimentare, am gasit mai mult despre produse alimentare, pesticide, si armament ...
>
> Va multumesc,
> O seara buna,
> Dragos Tanasescu
>
>
>
>
>