Dosar de prezentare
Experimente Craiova

Experiment 1 : (celule tumorale)



Locatie : Craiova.
Distanta de actiune : 3000 km .
Obiect : 4 flacoane continand celule tumorale.
Metoda de comparatie : proba martor
Timp de actiune : 9 minute si 30 secunde.
Proportia distrugerii : 40-95 %, in conditiile in care celulele tumorale ale probei martor aflate in apropiere au fost distruse. (comparatia s-a facut folosind drept proba martor cel mai putin afectat flacon).

Observatii :
- celulele tumorale neafectate nu au mai proliferat ulterior actiunii
- proba martor aflata in incubator la distanta de 10 cm de celelalte flacoane a fost afectata in proportie mare.
- Alte 11 flacoane continand celule tumorale, aflate pe alt raft alaturat au fost afectate la randul lor in proportie de 40-95 %.

Concluzii : Datorita faptului ca proba martor a fost afectata nu a fost posibil redactarea unui raport .



Experiment 2 : (HIV)



Locatie : Craiova.
Distanta de actiune : 3000 km .
Obiect : 8 flacoane continand celule infestate cu HIV
Metoda de comparatie : 2 probe martor
Timp de actiune : 8 minute.
Proportia distrugerii : 7% - 8.5 % la toate cele 8 flacoane.
Aparatura de masurare : aparat Elysa-Elisei .

Observatii :

- au fost distruse leucocite infestate cu HIV
- proba martor aflata la distanta de 100 m de celelalte flacoane

Raportul experimentului nu a fost publicat.



Experiment 3 - Celule tumorale - Craiova - Romania

Linie celulara : MDA-MB-231.

- insamantarea celulelor in cutiute Petri cu diametrul de 6 cm; echipamentul folosit a fost un incubator Sanyo cu dioxid de carbon, iar durata incubarii de 72 ore pana in momentul experimentului, interval in care celulelor au ajuns la o confluenta de circa 75%.
- numarul de cutii Petri incubate a fost de 5 (4 pentru experiment, 1 pentru martor).
- mediul de cultura utilizat a fost DMEM + L-glutamina + aminoacizi non-esentiali + vitamine + antibiotice + piruvat + ser fetal de vitel 5%
- cutiile Petri au fost verificate zilnic la microscopul inversat pentru aprecierea ritmului de dezvoltare
- cu 5 minute inainte de experiment, toate cele 5 flacoane de cultura au fost scoase din incubator, iar martorul a fost plasat intr-un alt laborator, aflat la distanta.
- durata mentinerii flacoanelor in afara incubatorului a fost de circa 25 minute (incluzand intervalul in care a actionat Dl. Nuteanu).
- evaluarea rezultatelor s-a facut la aproximativ 20 de ore de la experiment.
- mediul de cultura a fost indepartat, iar suportul de cultura a fost spalat cu PBS de 2 ori
- celulele au fost desprinse prin tripsinizare (1 ml tripsina, aproximativ 3 minute, insotita de agitarea flaconului); tripsina a fost apoi rapid neutralizata prin adaugarea a 9 ml mediu de cultura
- intr-un tub Eppendorf s-au adaugat 100 microlitri reactiv Promega (adus la temperatura camerei) si 100 microlitri suspensie celulara din fiecare flacon de cultura.
- amestecul s-a vortexat energic timp de 2 minute pentru liza celulara.
- rezultatul (exprimat in unitati RLU) a fost determinat pentru fiecare proba in parte cu ajutorul Glomax-ului (conform protocolului atasat).
- in final s-au exprimat rezultatele procentual, in functie de proba martor:

I: 7,88%
II: 17, 90%
III: 14,32%
IV: 29,88%

Cateva discutii:
Ce a diferit fata de primul experiment:
- mediul de cultura (desi cu acceasi compozitie finala) a fost dintr-un lot nou, preparat inaintea incubarii; aproape toate componentele (vitamine, etc.), cu exceptia piruvatului si serului de vitel, au fost din alte loturi.
- flacoanele de cultura au fost de aceasta data cutii Petri si nu flask-uri cu filtru
- nu am masurat activitatea metabolica a martorului inaintea experimentului, l-am considerat pur si simplu etalon; oricum, aspectul sau nu era modificat in privinta morfologiei si gradului de atasare a celulelor
- nu am masurat activitatea metabolica a celulelor in urma unei expuneri de 25 - 30 minute in mediul extern incubatorului (teoretic nu se modifica)

Concluzii:
In urma experimentului din data de 23 aprilie 2010 efectuat conform protocolului prezentat, se poate concluziona ca activitatea metabolica a celulelor a fost diminuata intr-un procent cuprins intre 7 si 29%. Aceasta scadere a activitatii metabolice este direct proportionala cu viabilitatea celulara. Avand in vedere echipamentele si tehnica folosita, nu putem face comentarii privitoare la moartea celulara (apoptoza sau necroza), eventualele mecanisme care au dus la acest efect urmand sa faca obiectul unor studii ulterioare.


Nu am publicat deocamdata acest raport in reviste de specialitate pentru ca nu avem in dotare un flawcitometru care sa ne ajute sa aflam informatii suplimentare referitoare la moartea celulara.


==================================================
================================================== ====

- 3 -

Doamne DUMNEZEULE ce valori au Romanii....
Show Recent Messages (F3)

16 aprilie 2010

Pop Adrian: Buna seara
liviusn: Buna seara.
Pop Adrian: acum am venit. Vazui niste mailuri
Pop Adrian: de la Dumneavostra
Pop Adrian: NU apucai sa le vad
liviusn: Da, am raspuns la mai multe.
liviusn: Cand aveti timp.
Pop Adrian: ok.
Pop Adrian: dupa ce schimbam cateva cuvinte
Pop Adrian: daca aveti Timp
Pop Adrian: cu Domnul Dulcan si Domnul Targoviste , comunicati ?
liviusn: Ca idee, am primit felicitari de la Prof. Dr. Mario Brock, Prof Dr. C. Ionescu-Targoviste, Andrei Dorobantu, care s-a si oferit sa mediatizam, incepand cu Radio Bucuresti. Poate ar fi bine ?
liviusn: Am timp.
Pop Adrian: as astepta putin, saptamana viitoare.
liviusn: Domnul Gen. Prof. Dr. Dumitru Constantin Dulcan nu mi-a raspuns.
liviusn: Bine.
Pop Adrian: Sa facem macar celulele maligne, A -Z
liviusn: Eventual pot intra intr-o "conferinta" (adica amandoi deodata) cu doamna Dr. Lucia Godeanu - pentru 5 - 10 minute.
Pop Adrian: sa vedem cand facem si pe celelalte 3, HIV, HVB si HVC
liviusn: Numai despre HIV.
Pop Adrian: Ok
Pop Adrian: NU am comunicat niciodata cu Doamna Lucia pe net
Pop Adrian: Are ceva probleme acasa cu calculatorul.
liviusn: Sau dansa la teleofn si eu pe Skype sau Yahoo Messenger.
Pop Adrian: stiu ca HIV este f importanta.
liviusn: Sigur ca da.
Pop Adrian: Nae mi-a spus ca a fost o conferinta foarte importanta in Romania , condusa de Prof Dr. C. Ionescu-Targoviste
Pop Adrian: sa dau lui Emil telefon.
liviusn: Daca reusim coaborare cu Harvard sau INSERM, sau UE, se poate sa obtinem si dotare pentru laboratoarele doamnei doctor si Bogdan ...
Pop Adrian: Ma bucur ca v-au felicitat acele somitati, pentru realizarile acestea.
Pop Adrian: DA
liviusn: Ce conferinta ?
Pop Adrian: Nae mi-a spus in seara aceasta.
Pop Adrian: Numai ca am fost la soacra mea pentru ca a avut iar o cadere....si am plecat urgent la tara.
Pop Adrian: Eram pe drum....
Pop Adrian: cred ca putem sa vedem pe google...
Pop Adrian: sau ii dau telefon lui Nae.
liviusn: Daca este interesata o agentie meteorologica, as putea incerca sa opresc vulcanul din Islanda si sa deviez norul de cenusa.
Pop Adrian: Inteleg.
Pop Adrian: Discutai cu Emil. Nu stia de Doamna Lucia nimic....Dar a cautat sa luam flacane pentru cele trei experimente de la el.
Pop Adrian: Cu Vulcanul...unde sa ne adresam ?
liviusn: Ati vazut ca norul de cenusa a ocolit Spania ?
Pop Adrian: ar fi extrem de bine
Pop Adrian: .....nu am vazut...dar ar fi minunat...
liviusn: La o agentie meteorologica unde cunoastem pe cineva.
Pop Adrian: si Romania....sa fie ocolita
liviusn: Da, ar fi grozav.
liviusn: Normal.
liviusn: Aici ne-ar putea ajuta si domnii generali. Sa stim unde deviem norul de cenusa ...
Pop Adrian: ma gandeam in seara asta, unde sa actionam, sa se opreasca sa erupa vulcanul.
liviusn: Dansii sa caute solutia unde si agentia meteo sa ma ghideze.
Pop Adrian: ar fi bine....
Pop Adrian: mi-este ca daca la dau telefon, sa nu zica cine stie ce.
Pop Adrian: ii dau Domnului Dulcan
Pop Adrian: acum
liviusn: Daca se vorbeste, trebuie cu mare prudenta, pentru ca nu sunt sigur ca reusesc. "Se va incerca" ...
Pop Adrian: normal
liviusn: Nci eu nu stiu cum vor reactiona.
Pop Adrian: este perfect normal
liviusn: De aceea doar intreb.
Pop Adrian: cateva secunde, ca-i dau telefon
liviusn: OK.
Pop Adrian: Daca era Florin, Prietenul meu, pana acum, erau toate ordinele date.
liviusn: Da, cel mai bine se merge cu oameni cunsoscuti, din aproape in aproape.
liviusn: Altfel putine sanse de reusita.
Pop Adrian: nu raspunde la telefon.
Pop Adrian: Ii dau Domnului Chelaru.
liviusn: Cum credeti.
Pop Adrian: discut
liviusn: OK.
Pop Adrian: Gen
Pop Adrian: Chelaru
Pop Adrian: Era la o inmormantare, imi spuse acum, dar...
Pop Adrian: in discutie, logic, mi-a spus, ca este ceva rar intalnit ce-i spun.
Pop Adrian: Ca doreste sa se informeze, pentru ca este normal s-o faca.
Pop Adrian: L-am rugat s-o faca.
Pop Adrian: I-am spus, nu ca sa-l influentez, ca sunt trei argumente clare :
Pop Adrian: 1 Vad
Pop Adrian: 2.Celulele tumoraole sunt praf facute 40-95 %
liviusn: Daca doreste, ii puteti transmite datele despre uragane.
liviusn: Eventual si despre cutremure.
Pop Adrian: 3. Limhocitele infestate cu HIV sunt distruse in procent de 7-8,5 %
Pop Adrian: ca sunteti singurul din lume care faceti asta, oricand si oriunde
Pop Adrian: Ca ati fost in Jaopnia si America
Pop Adrian: N-a negat nimic.
Pop Adrian: Doina imi spune ca vine norul spre Romania. Sa incercam sa-l anihilam, sau sa-l indepartam de Romania, spre Ocean.
Pop Adrian: Mi-a promis ca ajunge la Bucuresti si se intereseaza de acest lucru.
Pop Adrian: Eu, o sa-i trimit acest mess, sa nu pierdem Timpul.
Pop Adrian: Mi-a spus ceva logic
liviusn: Cum credeti.
Pop Adrian: de ce nu v-au luat americanii sau rusii, sa lucreti pentru ei ?
Pop Adrian: chiar impotriva vointei Dumneavoastra....punadu-va toata aparatura de care este nevoie la dispozitie.
Pop Adrian: Este corect tot ce-a gandit Domnul General.
Pop Adrian: logic
liviusn: Daca se doreste si colaboreaza cu mine o agentie meteorologica, ma mobilizez urgent si incerc sa opresc/diminui eruptia, ca sa nu mai imprastie cenuse si sa deviez cenusa actuala.
liviusn: Nu stiu.
Pop Adrian: Fara sa nege capacitatile Dumneavastra, dar.....fiind ceva care depaseste orice inchipuire, doreste sa verifice atent aceste informatii.
liviusn: Russel Targ s-a intalnit cu putin timp inainte sa fiu invitat sa lucrez in Spania, cu un alt CIA-ist stabilit acum in Franta.
liviusn: Sa-i intrebe pe ei ...
Pop Adrian: Eu cred Domnule doctor, mai ales ca acum Domnul General este la curent cu aceste lucruri, din discutia mea, sa actionam imediat....si sa vedem efectele.....
liviusn: Russel Targ este un mare fizician care a fost platit de CIA pentru Star-gate (cu multe milioane de dolari ...).
Pop Adrian: Incercam...nu spun ca suntem siguri
liviusn: Perfect.
Pop Adrian: Incercam omeneste...
liviusn: Sa ia legatura cineva de la o agentie meteo si ma apuc repede de treaba.
liviusn: Nu voi pune intrebari care sa ia timp pana primesc raspuns.
liviusn: Vor fi date pe care ei oricum probabil ca le au despre vulcan si norul de cenusa.
Pop Adrian: Mi-a spus ca-i cunoaste pe cei doi conducatori de la meteorologie si seismologie, dar pana nu verifica datele noastre, nu poate sa faca un pas...ca ar fi anormal ...
liviusn: Are dreptate.
liviusn: Total de acord.
Pop Adrian: cu toate bunavointa de care ar da dovada, ar fi pus intr-o postura ....nu cea mai corecta.
liviusn: Trimiteti la Domnul General datele de la mine despre uragane, eventual si despre cutremure.
Pop Adrian: Sa nu uitam ca Domnul General, este unul din eroii Natiei Romane, care are un cuvant greu de spus....
Pop Adrian: Corect.
liviusn: Reactia Domnului General este foarte normala.
Pop Adrian: Atunci cand v-am rugat sa spuneti cateva cuvinte despre Dumneavostra, stiam ca vom ajunge in acest punct....
liviusn: Daca nu ar fi dorit sa verifice mi s-ar fi parut si mie ceva in neregula ...
Pop Adrian: Este normala si are deschidere spre noi....
Pop Adrian: Lucru minunat.
liviusn: Daca doreste sa-mi puna niste intrebari, poate lua legatura cu mine pe Yahoo Messenger sau Skype.
Pop Adrian: Daca ar fi zis altceva, poate ca nu ii dadeam atat de mult dreptate.
liviusn: Poate mai bine pe Yahoo Messenger, toti trei.
Pop Adrian: O sa vina Timpul cand o sa comunicam pe net, toti trei. O sa vedeti.
Pop Adrian: ...da, ce tot spun, ca sincronizare PSI.
Pop Adrian: Eu o sa-i trasmit acest mess si mail, cu ceea ce mi-ati trimis. Eu stiu ca este totul Adevarat, pentru ca vad asta....
liviusn: Cum se poate si cum se doreste, eu sunt disponibil 100% pentru asa ceva.
Pop Adrian: Tot ce mi-ati spus, este Adevarat.
liviusn: Selectati, nu trimiteti tot, l-ar putea plicisi pe Domnul General...
Pop Adrian: si eu, am incredere 100 % in Dumneavostra, si cum v-am scris, Tinerii crescuti de mine, la fel...pentru ca ma cunosc bine...si stiu ca nu i-am dezamagit niciodata.
Pop Adrian: o sa corectez..atat.
Pop Adrian: de plictisit, nu are de ce, pentru ca este informatie directa.
Pop Adrian: V-as ruga ceva acum...
liviusn: Va urmaresc.
Pop Adrian: sa discutam amandoi, daca aveti Timp, despre activitatea Dumneavostra.
Pop Adrian: O sa va pun niste intrebari
liviusn: Asta se poate oricand.
liviusn: Daca doriti si acum.
Pop Adrian: acum, se poate
Pop Adrian: O sa va rog mult, nu ca interogatoriu, ca n-as face niciodata asa ceva...nimanui.
Pop Adrian: dar, suntem amandoi pe aceiasi lungime de unda
liviusn: Intrebarile sunt foarte normale sa apara intr-o colaborare.
Pop Adrian: Cred ca nimeni nu v-ar putea pune mai bine intrebarile, decat mine...
liviusn: La randul meu am pus si o sa continui sa pun o gramada de intrebari.
liviusn: Va rog.
Pop Adrian: ma bazez pe zecile de mii de pagini scrise, pana in acest moment...
Pop Adrian: O sa dureze ceva....
Pop Adrian: dar, este spre binele Dumneavoastra, al Echipei noastre si a ceea ce va urma in cercetarea Romaneasca
Pop Adrian: mi-ati spus ca pana acum 18 ani, nu ati crezuut in aceste Bioenergii si forte PSI.
Pop Adrian: s-o luam cu inceputul
Pop Adrian: va deranjeaza asta ?
liviusn: Pana in 1991 sau 1992, nu mai stiu precis.
Pop Adrian: Acest mess, o sa-l trimit si Domnului General Dulcan.
Pop Adrian: din respect farta de activitatea Dumnealui
Pop Adrian: ok
Pop Adrian: cum au aparut primele semne....
Pop Adrian: intreb, pas cu pas...pentru ca am trecut prin aceste etape si eu...
liviusn: Il puteti trimite si Domnului Gen. Chelaru daca doreste.
Pop Adrian: poate putin diferit...., cum este normal.
liviusn: Sau oricui ar dori sa colaboreze cu noi, dar sa stie niste raspunsuri mai inainte.
Pop Adrian: Domnului General Chelaru. SIGUR.
liviusn: Nu a aparut nici un semn.
Pop Adrian: CORECT.
Pop Adrian: nu la asta m-am referit
Pop Adrian: cum ati inceput sa faceti pasi in acest domeniu.
liviusn: Am fost invitat intr-o seara de o prietena din adolescenta, pe care nu o mai vazusem de ani de zile, intr-o vizita la o prietena de-a ei.
Pop Adrian: poate nici nu corectez mesajul, ca sa ramana autentic
Pop Adrian: Numai ca voi pune multe intrebari...si ia Timp.
liviusn: Prietenul acesteia mi-a spus ca se ocupa de bioenergie.
Pop Adrian: dar, se merita SIGUR.
liviusn: Pe urma m-a intrebat daca sunt medic.
Pop Adrian: Eu n-am dat interviuri la nimeni, pentru ca nu am avut un interlocutor pregatit sa puna intrebari logice
liviusn: A zis ca a vazut reatia mea de "respingere".
liviusn: I-am raspuns politicos ca nu cred in asa ceva.
Pop Adrian: corect...mai departe va rog....
liviusn: M-a intrebat daca as crede daca mi-ar demonastra cineva.
Pop Adrian: era normal raspunsul.
liviusn: I-am raspuns ca as crede absolut orice daca mi s-ar demonstra.
liviusn: M-a intrebat daca sunt dispus sa-mi demonstreze in 10 minute.
liviusn: I-am raspuns ca oricum nu avem nimic important de facut.
Pop Adrian: interesant
Pop Adrian: va rog....
liviusn: M-a ruga sa tin palmele in fata una langa alta.
liviusn: Asa am facut.
Pop Adrian: ok
liviusn: El si-a plimbat mana la o distanta de aproximativ 15 - 20 cm prin fata palmelor mele si m-a intrebat daca simt ceva.
liviusn: I-am raspuns fara ezitare ca probabil este aerul care se misca.
Pop Adrian: inteleg...
Pop Adrian: Voi pune acest mess pe forum
Pop Adrian: Daca ma lasati sa ramane tot ce-am discutat pana acum, pe forum, eram departe Domnule doctor....
liviusn: M-a intrebat daca eu stau intr-un colt al camerei si el in celalalt (probabil mai mult de 4 m) si voi simti la fel si cu aceeasi intensitate daca voi continua sa cred ca este aerul care se misca.
Pop Adrian: filosofia si psihologia cu care vin dupa miile de nopti albe de cautari de solutii pentru Neamul meu,
liviusn: M-am uitat cu atentie prin camera si toate gemaurile erau bine inchise.
Pop Adrian: mi s-au dezvaluit solutii incredibile. Toata treaba este sa fie constiientizate de oameni.
liviusn: I-am raspuns ca daca simt la fel, cu aproximativ aceeasi intensitate il cred.
Pop Adrian: pas cu pas...
liviusn: Si asa a fost.
Pop Adrian: sa nu va suparati ca intervin, dar..trebuie completat, ca sa se inteleaga DE TOTI de ce putem sa comunicam atat de bine...
liviusn: Mi-a spus ca am toate cele 5 niveluri energetice extrem de bine dezvoltate, ca nu a vazut la nimeni, nici macar un nivel atat de dezvoltat ca la mine.
Pop Adrian: Interesant
liviusn: Nu l-am intrebat cum a "detectat" el asta.
liviusn: Mi-a mai spus ca ar fi pacat sa nu ma apuc sa practic bioenergia.
Pop Adrian: asta am facut eu cu zeci de persoane...mai ales cu tinerii care au lucrat cu mine. Ei au vazut minuni ale lumii acestea...
liviusn: Dupa aceea nu l-am mai vazut niciodata.
Pop Adrian: interesant....
liviusn: Asta a fost "inceputul".
Pop Adrian: continuam...?
liviusn: Sigur.
Pop Adrian: Inteleg perfect.
Pop Adrian: La mine a inceput totul cand am vazut ca stiu tot ce vor sa spuna cei cu care discutam...
Pop Adrian: dar cu mult Timp inainte...
Pop Adrian: Este o discutie de cea mai mare importanta, cea de acum....
Pop Adrian: mai departe, ce-ati facut ?
Pop Adrian: in acest domeniu, mai ales ca medic...
Pop Adrian: la ce va gandeati atunci....?
Pop Adrian: de ce va era teama...?
liviusn: Dupa un timp am inceput sa tratez dureri la cunostiinte si rude, care stiam ca nu au o boala care sa cauzeze acele dureri.
liviusn: Apoi, incet incet am extins aria de actiune.
Pop Adrian: inteleg. asa am facut si eu....
liviusn: Ma gandeam sa nu fiu "atacat" de alti medici.
liviusn: Nu-mi era teama, dar eram foarte prudent, de altfel ca si acum.
Pop Adrian: ii trimiteam pe cei care veneau la mine cu probleme de sanatate, la Lavinia Tatomir si la colonelul Raul Dumitrescu.
Pop Adrian: pana m-am hotarat sa ma ocup eu, pentru ca-mi parea rau....de oamenii cu problemele cu care veneau
Pop Adrian: Stiu....corpul medical, este inchis intr-o ignoranta mare...si de teama de ce spune celalalt medic, se ascunde
Pop Adrian: Asa si Jaqnine Fontene, cand a plecat in Flilpine, la Toni Aqpuaua...dorea sa le arate ce mincinosi sunt aia ca afirmau ca se faceu operatii cu mainile...
Pop Adrian: de 7 ori a fost acolo si la a treia deplasare a scris pe avion, ca si-a batut joc de Viata...si ca nu a inteles nimic, ca medic....
Pop Adrian: mai departe..fac aceste paranteze, ca sa se inteleaga de miile, de zecile de mii de tineri care vor citii....acest mess.
Pop Adrian: Sa ia aminte si sa puna mana sa studieze profund. TOTUL.
liviusn: Este o mare eroare.
liviusn: Desi eu nu cred in chirurgia cu maineile goale, chiar daca ar fi adevarat, nu diminua absolut de loc meritele medicinii actuale.
Pop Adrian: nu v-am intrebat niciodata in aceste 3 luni si ceva, de cand m-ati ajutat sa vad. Ce credeti despre noutatile conceptuale cu care vin aproape la fiecare mesaj comun ?
liviusn: Au publicat in Nature sau Science despre chirurgia cu mainile goale din Filipine, pana un cercetator a avut ideea sa studieze tesutul tumoral si a gasit ca provenea de la porc ...
liviusn: Au dat apoi vestea cea noua in aceeasi revista.
Pop Adrian: NU
Pop Adrian: este eroare...
Pop Adrian: dezinformare
Pop Adrian: SIGUR.
Pop Adrian: o sa discutam asta
liviusn: Bine, o sa discutam.
Pop Adrian: pe langa informatiile de mare acuratete, se introduc voit aceste dezinformari...
liviusn: Inca odata, chiar daca este adevarat nu diminua cu absolut nimic valoare medicinii "clasice" actuale.
Pop Adrian: sa nu va suparati ca va spun, dar acum ceva Timp, era o astfel de dezinformare de care v-am spus. Stiu pentru ca am trait acele fenomene....
Pop Adrian: trecem peste...
Pop Adrian: va rog.
liviusn: Bine.
Pop Adrian: Medicina actuala, trebuie sa se miste....
Pop Adrian: Am toata stima pentru medici...dar, stiintele evolueaza....
liviusn: Haideti sa continuam cu intrebarile.
Pop Adrian: corect.
liviusn: Medicina actuala evolueaza mult si repede.
Pop Adrian: cum ati facut legatura dintre aceasta bioenergie cu medicina ?
Pop Adrian: corect, asa este.
liviusn: Sigur, asta nu motiveaza eroarea de a respinge "medicina alternativa" sau de a-i diminua rolul.
Pop Adrian: dar la nivelul catorva,
liviusn: De la inceput m-am gandit sa actionez cu bioenergie pe baza cunostiintelor din facultate si de dupa.
Pop Adrian: mi-ati spus azi ca in America de 15 ani se investeste mai mult in medicina alternativa decat in cea alopata
liviusn: De fiecare data cand ma apucam sa tratez ceva nou, mai inainte citeam foarte mult despre boala respectiva.
liviusn: Da, este adevarat.
Pop Adrian: eu ii ajutam pe toti, de la firma sau cunostinte. Continuu....Imi doream ca ei sa fie sanatosi. Acestea erau gandurile mele.
liviusn: Exista si un Minister al Sanatatii "Alternativ".
Pop Adrian: Unde ?
liviusn: Forta medicinii si nu numai este mai ales prin faptul ca este consitutita intr-un sistem.
Pop Adrian: in America ?
liviusn: Da, in SUA.
Pop Adrian: stiu ca in 1995 un doctor indian, l-a convins pe Presedintele Clinton, de aceasta alternativa a medicinii alopate.
Pop Adrian: Doctorul Chopra.
liviusn: Iar in Anglia exista retele de "videcatori" care sunt platiti de spitale, in care lucreaza cu coordonarea unuia sau mai multor doctori.
Pop Adrian: Raul Dumitrescu, mi-a adus filme cu clinicile din India si interviurile luate de americani.
Pop Adrian: Raul, a dorit sa facem o clinica la Craiova, in acest sens
Pop Adrian: normal sa fie in echipa un doctor.
Pop Adrian: Eu nu ma pricep si de-aia v-am intrebat ieri de limfocite...
liviusn: Da, Deepak Chopra este foarte cunoscut in lumea intreaga, foarte influent, si foarte bogat ... desi ajuta lumea numai pe considerente "umane".
Pop Adrian: stiu....
liviusn: Nici o problema.
liviusn: Sunt multe lucruri pe care nu le stiu nici medicii.
Pop Adrian: el lua la clinicile lui din India 10 $ pentru o zi indianilor si 30 $ pentru straini. O astfel de clinica avea 300 de cadre medicale, din care jumatate erau medici.
Pop Adrian: Clinica avea o intindere de 80.000 de ha.
liviusn: Deepak Chopra este o multinationala ...
Pop Adrian: 2 clinici , ferme, sau cum s-or numi ele. Le-a facut in India
Pop Adrian: asta am retinut eu din film...
Pop Adrian: ok...mai departe....
Pop Adrian: Ce ati simtit cand actionati pe bolnavi ?
Pop Adrian: la inceputurile acestei activitati...
liviusn: Simteam campul "patologic".
liviusn: Ca si acum.
Pop Adrian: sesizati caldura, raceala, furnicaturi...vedeati organele afectate, le simteati
Pop Adrian: este noutate ceea ce-mi spuneti, pentru mine...
Pop Adrian: ce inseamna sa vedeti asa ceva ?
Pop Adrian: sa ma credeti ca nu doresc sa va descos metoda, ca ea este unica la fiecare om....
liviusn: Simteam un flux energetic pe care il intrepretam in baza celor citite si intelese.
liviusn: Stiu.
Pop Adrian: Mi-ati spus ca multi au dorit sa va afle metoda si cu asta basta....
liviusn: Asa este.
Pop Adrian: este o prostie, ca suntem unici...si decriptam pe baza " alfabetului" propriu. Fiecare dintre noi avem un alfabet propriu de decriptare a realitatii.
Pop Adrian: Interesant....sunteti altfel....
liviusn: In SUA m-au invitat sa prezint "Cum sa dezvoltam potentialul bioenergetic", nu sa le spun ce rezultate am si ce pot face in viitor ...
Pop Adrian: V-am spus ca am fost rugat sa ajut Romanii sa scape de influanta parapsihologilor rusi...care nu au venit cu ganduri dintre cele mai curate....
Pop Adrian: Unii da, ca nu se generalizeaza nimic...
liviusn: De acord.
Pop Adrian: dar, am vazut sute, mii de pacienti..." subjugati " din punct de vedere al vointei...
liviusn: Eu nu.
Pop Adrian: atunci am fost nevoit sa le anihilez retelele neuronale ....
Pop Adrian: lucru gresit.....din partea mea..dar am inteles mai tarziu asta...
liviusn: S-ar putea sa nu stiu eu, dar senzatia mea este ca nimeni nu incearca sa domine prin psi.
liviusn: Spun asta desi am citit foarte multe, inclusiv despre "razboiul psi".
Pop Adrian: o...nu asa..
Pop Adrian: sigur, DA.
Pop Adrian: au fost lovite colege de-ale lui Florin Zaborila de o organizatie puternica din America...si-am fost nevoit sa actionez...
liviusn: Ma refer strict la practicantii psi.
Pop Adrian: s-au facut bine dupa actiunea mea, fetele noastre...
liviusn: Am fost si eu atacat psi de cateva ori, la un moment dat din mai multe locuri de pe glob, dar la un moment dat au renuntat.
Pop Adrian: dar, m-au cautat pe urma si-au venit la firma..M-au invitat peste tot...numai ca...
liviusn: Nu stiu cine a fost, ce s-a intamplat pana la urma, dar stiu ca totul s-a intors impotriva lor.
Pop Adrian: Am aflat cum functioneaza sistemul acesta. SIGUR.
liviusn: Bun.
Pop Adrian: este simplu...
Pop Adrian: o sa-l descriu, pas cu pas...printre Sfaturile Batranilor de pe forum, sa fie inteles
Pop Adrian: asa este...se intoarce impotriva....
Pop Adrian: exact ca atunci cand arunci o piatra intr-un lac.
Pop Adrian: apar undele...dus-intors, care se intorc catre sistemul de initializare
Pop Adrian: Mai am o rugaminte
Pop Adrian: Se poate ?
liviusn: Sigur.
Pop Adrian: Va rog mult, mai ales ca ati demonstrat ca cele doua experimente de la Craiova de pana acum, au rezultate deosebite...
Pop Adrian: sa dati validare sa punem materiale cu Dumneavostra pe forum
Pop Adrian: o sa trecem astfel amandoi, la alta etapa de percepere....
liviusn: Numai cel cu HIV.
Pop Adrian: cheia mare gasita de mine, se numeste deschidere TOTALA
liviusn: Cel cu celule tumorale nu este concludent stiintific.
Pop Adrian: nu la asta m-am referit....
Pop Adrian: ci la tot ce era pe forum pus.
liviusn: AM inceput sa inteleg (poate nu total) profunzimea "deschiderii" si altele.
Pop Adrian: Nu va ascund ca doresc ca de la primul mesaj cu Dumneavostra, sa punem pe forum...sa se stie....
Pop Adrian: Ma bucur din tot Sufletul.
liviusn: Deocamdata numai de HIV.
Pop Adrian: le spun celor apropiati de Sufletul meu, ca Dumnavostra sunteti persoana care ati prins cel mai rapid din ceea ce mai spun, cate odata.....
liviusn: Cum incepem sa lucram cu contract, oficial, veti putea pune ce doriti pe site - asa am spus de la inceput.
Pop Adrian: Am prins, invatand pe Sebi sa joace sah, inainte de-a face 3 anisori, cum poti sa lasi informatiile sa circule....si sa fie implementate aproape natural...
Pop Adrian: stiu....dar, uitati la ce rezultate avem intr-un interval atat de scurt....
liviusn: Da, insa nu orice informatie.
liviusn: Sigur i-ati selectat din informatii.
Pop Adrian: am prins fenomenul actiunii vectorilor din Trecut si din Viitor..asupra Clipei T0...
liviusn: Unii ii spun cenzura.
liviusn: Stiti care este cel mai mare cenzor uman ?
Pop Adrian: da, unele nu le-am pus..acum sunt scoase de pe forum, ca erati suparat ca le pusesem....
Pop Adrian: daca ne uitam atent, la ce s-a intamplat dupa....dar si inaintea acelui moment, metafizic..o sa vedeti o cadere de flux....
Pop Adrian: va rog ?
liviusn: Scoarta cerebrala.
liviusn: Daca scoarta cerebrala nu ar cenzura, inclusiv subconstientul, ar fi un dezastru !
Pop Adrian: Aceasta discutie a noastra, va ajuta enorm Europa...cu privire la ce se intampla acum cu acest vulcan
Pop Adrian: interesant
liviusn: Termenul pentru lipsa acestei cenzuri (in unele boli extrem de grave) este "dezinhibitie".
liviusn: Pe scurt, trebuie spus adevarul, dar trebuie stiut cand si la cine.
Pop Adrian: eu stiu la nivel de concept....nu si fizic..de-aia este nevoie de cercetari cu specialisti profunzi in ale cercetarii...celulare, genetice, ADN dar si...referitor la Cosmosuri....la straturile energetice ce ne inconjoara.
liviusn: Uneori, din pacate nu rar, adevarul spus la cine nu trebuie si/sau cand nu trebuie, duce la distrugerea acestuia.
liviusn: Sigur, putem face foarte multe.
Pop Adrian: De-aia exista conceptul de Bine si de Adevar, luate impreuna
liviusn: Cele doua concepte nu se suprapun.
Pop Adrian: se completeaza...
liviusn: Nu tot ce este bun este adevar si nici invers ...
Pop Adrian: da
Pop Adrian: mergem mai departe ?
liviusn: De cele mai multe ori asa ar trebui sa fie, dar nu este asa ...
liviusn: Sigur.
Pop Adrian: sper sa nu se ia curentul...sa putem continua...si sa nu obositi.
Pop Adrian: eu sunt invatat cu noptile de acest gen....
liviusn: Nu obosesc.
liviusn: Am fost racit cand cu experienta pe HIV.
Pop Adrian: cum v-au vazut colegii cand au aflat de capacitatile Dumneavostra.
Pop Adrian: Ma refer la medicii, colegi.
liviusn: Poate ca rezultatul va fi ceva mai bun cand sunt sanatos.
liviusn: Rau.
Pop Adrian: sa-mi spuneti de inceputuri..daca se poate
Pop Adrian: stiu..v-am spus asta Domnule doctor. si le-am spus si apropiatiilor....
Pop Adrian: v-am simtit campul putin diminuat
liviusn: Unii nu m-au crezut, iar altii, care au vazut ca este adevarat ce spun, au inceput sa fie foarte rezervati.
Pop Adrian: ...
Pop Adrian: ce sa spun.
Pop Adrian: eu am avut sansa ca nu sunt doctor...si sunt liber...
Pop Adrian: si cu cine discutati aceste Adevaruri ?
liviusn: Un coleg m-a reclamat la directorul spitalului si a spus ca el pleaca din spital, ca daca este adevarat ce spun, inseamna ca a facut degeaba Facultatea de Medicina - ceea ce este o mare eroare !
liviusn: Cand practica cineva orice metoda care inbunatateste sanatatea, este mult mai bine sa fie doctor, iar daca nu, obligatoriu sa colaboreze cu unul.
Pop Adrian: normal.
Pop Adrian: in ce an era asta ?
liviusn: La inceput cu oricine dorea.
liviusn: Apoi am inceput sa selectez, gandindu-ma la posibilele implicatii.
Pop Adrian: este corect ce spuneti.
liviusn: Cred ca prin 1992.
Pop Adrian: inteleg..
liviusn: Apropiatii (inclusiv medici), prietenii, familia, in cea mai mare parte au primit foarte bine "noutatea".
Pop Adrian: ati gasit persoane cu care ati ramas alaturi, continuand actiunile acestea asupra bolnavilor ?
liviusn: Exceptie un var si el medic, care mi-a spus sa-l invat si pe el, ca el sigur o sa faca mai bine ca mine ...
liviusn: Sigur, cu foarte multe persoane.
Pop Adrian: interesant...
liviusn: Multi mi-au spus sa nu spun si la altii ca-mi sunt favorabili.
Pop Adrian: si ce-a facut acel var ?
liviusn: Nu stiu.
liviusn: Din cate stiu nu se ocupa de bioenergie.
Pop Adrian: noi, va trebui sa ne ocupam de tineri...sa-i ajutam sa faca pasi logici, fara sa existe riscul ca " deraiaza " de la normalitate...
liviusn: A avut o sotie care "ghicea" viitorul la tarot. Numai nenorociri ...
Pop Adrian: inteleg...
Pop Adrian: ok. mai departe...
liviusn: Parerea mea este ca aducea acele nenorociri, nu ca le ghicea ...
liviusn: O tailandeza.
Pop Adrian: ati observat cum nivelul Dumneavostra trece diferite praguri ?
liviusn: Nu.
Pop Adrian: eu mi-am invatat creirul sa vada decat ce este bun, ce nu este...sa intervina si sa curete....
Pop Adrian: chiar fara sa-mi spuna...
Pop Adrian: este exact cum face fiul meu, in soft....
Pop Adrian: ca practic asta facem, un soft biologic..mult mai complex...
liviusn: I-am spus varului meu ca-l invat ce stiu eu, dar sa ma ajute si el sa "avansez".
liviusn: Mi-a raspuns ca vrea el sa "avanseze" ...
Pop Adrian: am inceput sa scriu pe forum despre mecanismele gandirii umane...pas cu pas...asa cum le-am observat si le-am trait.
liviusn: L-am rugat sa vorbeasca cu un japonez pe care-l cunoastea foarte bine.
liviusn: Mi-a raspuns ca nu se ocupa acel japonez de asa ceva.
Pop Adrian: ...inteleg....
liviusn: Dupa un timp am aflat ca specialitatea japonezului era Rei-ki, iar baiatul lui se numeste Rei, iar fiica Ki ....
Pop Adrian: o sa citesc acest mess comun, dar n-o sa intervin asupra a ceea ce este scris...
liviusn: A lucrat ca medic la ambasada Japoniei din diverse tari.
Pop Adrian: doresc sa nu-mi scape nimic din ce ati scris....
Pop Adrian: foarte interesant..
Pop Adrian: pe unde ati lucrat in Romania ?
liviusn: Numai in particular.
Pop Adrian: la spitalul Baltazar am inteles.
Pop Adrian: este spital privat ?
Pop Adrian: eu nu-l stiu
liviusn: A, oficial, ca neurochirurg la Spitalul "Bagdasar-Arseni", Clinica de Neurochirurgie 1.
liviusn: Nu, este de stat.
liviusn: Cu bioenergie am lucrat numai in particular, neoficial.
Pop Adrian: am inteles.
liviusn: Am avut pacienti numai persoane care ma rugau sa-i ajut.
liviusn: Fara publicitate.
Pop Adrian: cum ati facut, pas cu pas..mai departe, referitor la increderea pe care ati inceput-o s-o aveti in Dumneavostra ?
Pop Adrian: este normal.
liviusn: Am trecut la boli din ce in ce mai complexe si mai grave, ajungand sa tratez destul de repede boli extrem de grave.
Pop Adrian: va cred...am simtit pe pielea mea asta....
Pop Adrian: cum v-au venit ideile sa treceti si mai departe, la uragane, la cutremure ?
liviusn: Am citit despre altii care au incercat si unii care au reusit sa influenteze, apoi mi-a spus un ofiter roman ca as putea cu aptitudinile mele sa opresc activitatea seismica din Romania si sa incerc asa cum fac cand tratez oameni.
Pop Adrian: in ce an ati avut aceasta discutie ?
liviusn: Pe urma am citit despre "PK man" scrisa de Jeffrey Mishlove, despre un individ Ted Owens, care putea influenta uragane (insa fara nici o importanta practica).
liviusn: Jefrfey Mishlove a luat legatura cu mine. Restul vi l-am mai scris.
Pop Adrian: sunt curios sa vad in cat Timp ati dezvoltat aceste noi insusiri.
liviusn: Nu mai stiu acum, dar scrie in cartea mea.
Pop Adrian: inteleg...
liviusn: Stati ca ma uit intr-un fisier.
Pop Adrian: am obosit un pic amandoi...
Pop Adrian: dar, o sa va rog sa trecem peste oboseala noastra si sa continuam....
Pop Adrian: daca se poate.
liviusn: Eu n-am obosit.
Pop Adrian: nu...natural, va rog...nu conteaza nimic mai mult acum, decat ca ceea ce discutam sa fie natural...
Pop Adrian: eu scriu...cum scriu....
liviusn: Pai este natural.
Pop Adrian: ma grabesc ca totdeauna...
Pop Adrian: ma refeream la faptul ca nu va amintiti anul...
Pop Adrian: ce daca...
liviusn: Bine.
Pop Adrian: si cum ati ajuns sa va cunoasca americanii, japonezii, rusii...
Pop Adrian: ?
liviusn: Prin internet.
Pop Adrian: cum asa ?
Pop Adrian: daca este ceva ce nu vreti sa spuneti, s-o faceti...
Pop Adrian: poate ca nu trebuie...
liviusn: Pe Konstantin Korotcov, singurul rus pe care-l cunosc din domeniul psi, l-am cunoscut in SUA, la Santa Fe, unde a fost invitat ca si mine ca "speaker".
liviusn: Nu am nimic care sa nu pot spune.
liviusn: Cel putin pana acum.
Pop Adrian: inteleg...
Pop Adrian: Ma bucur. Si eu sunt asa....
Pop Adrian: cum ati ajuns la Santa Fe ?
Pop Adrian: De ce ?
liviusn: AM gasit pe diverse site-uri, adrese de email ale unor oamnei interesati de domeniu si le-am scris.
Pop Adrian: cum de ati ajuns acolo ?
Pop Adrian: acum inteleg.
Pop Adrian: e logic.
liviusn: Majoritatea erau din SUA, Japonia, UE.
Pop Adrian: in ce an ati fost ?
Pop Adrian: va deranjeaza intrebarile ?
liviusn: Jeffrey Mishlove m-a intrebat de uragane.
liviusn: Nu ma deranjeaza nici o intrebare.
Pop Adrian: ma bucur.
Pop Adrian: Asta va da forta PSI imensa, pe care o aveti...
liviusn: Pe urma mi-a spus ca el actioneaza de cativa ani cu patru echipe formate din mai multi oameni si opreste uraganele, pe care eu sustin ca le-am oprit.
Pop Adrian: pun aceste intrebari sa-i ajut pe toti sa intelega.....asa cum este corect, spus din sursa directa.
Pop Adrian: stai...
Pop Adrian: stati... scuze
liviusn: L-am invitat sa aleaga doua uragane mari succesive, si sa ma lase numai pe mine sa actionez asupra unuia si echipele lui pe celalat.
Pop Adrian: este multa informatie spusa mai sus.
Pop Adrian: sa nu trecem prea repede.
Pop Adrian: Cum inteleg eu, vor intelege toti ceilalti....
Pop Adrian: ok ?
liviusn: Primul, mai mare, nu mai stiu cum se numea, ca l-am oprit, iar al doilea, al lor ... a fost Katrina ...
liviusn: Pe urma ma fost invitat in USA la Santa Fe.
Pop Adrian: inteleg
Pop Adrian: revenim..daca se poate.
liviusn: Sigur.
Pop Adrian: s-o luam incet....
Pop Adrian: Jeffrey Mishlove m-a intrebat de uragane, spuneti.
Pop Adrian: v-a intrebat pe net asta ?
liviusn: Pe email.
Pop Adrian: ok
Pop Adrian: Pe urma mi-a spus ca el actioneaza de cativa ani cu patru echipe formate din mai multi oameni si opreste uraganele, pe care eu sustin ca le-am oprit. Spuneti asta.
Pop Adrian: cum vine asta ?
Pop Adrian: Dumneavostra ati actionat asupra uraganelor ?
Pop Adrian: de ce ?
liviusn: M-a intrebat ce uragane am oprit si i-am raspuns.
liviusn: El mi-a scris ca cele patru echipe ale lui au oprit acele uragane.
Pop Adrian: cine v-a rugat s-o faceti ?
liviusn: Sa vad daca le pot opri.
liviusn: Ofiterul roman mi-a spus de cutremure.
Pop Adrian: cum de va venit ideea sa actionati asupra uraganelor lor ?
liviusn: Citind ca s-a incercat si la uragane si fiind mai usor de vazut daca ai efect asupra lor, am actionat si am urmarit presa (CNN, BBC etc.).
liviusn: Pai in presa lor se scrie zilnic si in amanunt despre uragane. Uraganele se formeaza in Pacific si lovesc SUA.
Pop Adrian: Interesant....
liviusn: De sute sau mii de ani.
liviusn: Sau mai de mult.
Pop Adrian: normal
Pop Adrian: stiati inainte de a actiona, ca actionau si ei ?
Pop Adrian: stiati de cele 4 echipe ale lor ?
liviusn: Pana sa verific in Japonia, nici nu am stiut daca am redus sau nu activitatea seismica in Romania.
liviusn: Nu stiam.
liviusn: Am aflat dupa ce am actionat, de la Jeffrey.
Pop Adrian: v-a venit ideea sa actionati, pur si simplu..ca existau aceste uragane
Pop Adrian: asa ?
liviusn: Dupa Katrnia mi-a scris ca nu se mai ocupa de asa ceva, ca se ocupa de lumea financiara.
Pop Adrian: revenim, ca am pierdut firul informatiilor.
Pop Adrian: scuze
liviusn: M-a rugat sa incerc sa "ghicesc" daca Dow Jones, sau nu stiu ce indice va merge in sus sau in jos.
liviusn: Incercand sa reduc activitatea seismica din Romania si neavand posibilitate de control, m-am gandit sa verific pe ceva care se poate verifica.
Pop Adrian: stati...sunt informatii in planuri diferite si nu vreau sa trecem usor peste ele.
Pop Adrian: daca nu deranjez, cu insistenta mea.
Pop Adrian: inteleg...
liviusn: Uraganele sunt apreciate ca "drum" si intensitate cu o precizie destul de mare.
liviusn: O sa va raspund strict la intrebari.
Pop Adrian: Toate, sa inteleg sunt in jurul acestui domn Jeffrey Mishlove
liviusn: Nu.
liviusn: Am inceput sa opresc uragane fara sa-l cunosc pe Jeffrey.
liviusn: Nici nu stiam ca exista.
Pop Adrian: Am inteles asta
Pop Adrian: Confirmarea o aveati din presa
liviusn: Da.
Pop Adrian: si i-ati scris ca ati facut asta, la intrebarile lui.
Pop Adrian: Corect ?
Pop Adrian: pe mail
liviusn: Prmia oara l-am contactat eu, dupa ce am citit pe internet ca a scris "PK man".
Pop Adrian: ok
Pop Adrian: PK man - este o carte ?
liviusn: Da.
Pop Adrian: de specialitate ?
Pop Adrian: ok
Pop Adrian: si ce scria in ea ? in mare ?
Pop Adrian: sa se intelaga....
liviusn: Se referea la Ted Owens, care putea influenta fenomene meteo, dar nu am citit toata cartea, numai selectii gasite pe internet. Era si maculatura (sau cel putin asa cred eu).
Pop Adrian: ok
liviusn: Afirma ca este in contact cu o civilizatie extraterestra care il ajuta in ceea ce face.
Pop Adrian: inteleg...
liviusn: De cateva ori a anuntat presa ca vor apare OZN-uri si au aparut.
Pop Adrian: interesant
liviusn: Nu stiu cat de adevarate sunt toate cele scrise in "PK man". In epoca a fost o carte de mare succes.
Pop Adrian: Acest Ted Owens, face parte din echipele acelea de parapsihologi ?
liviusn: A murit mai demult de batranete.
Pop Adrian: inteleg.
liviusn: Oricum, el nu avea un efect "practic".
Pop Adrian: si pe urma, dupa ce le-ati scris ca ati actionat asupra uraganelor lor, v-au invitat la Santa Fe ?
liviusn: Nu.
liviusn: Dupa ce eu am oprit un uragan si ei nu.
Pop Adrian: cum a fost ?
liviusn: Dar nu m-au invitat ei.
liviusn: Altcineva.
Pop Adrian: a..inteleg.
liviusn: Poate fi si o coincidenta, dar nu cred.
Pop Adrian: nici eu.
Pop Adrian: revenim....putin
Pop Adrian: vad ca mi s-a blocat mintea de nu inteleg..scuze...
Pop Adrian: puteti pe puncte, scurt, sa puneti pasii.... dupa ce ati actionat asupra cutremurelor din Romania.
Pop Adrian: de cand ati citit despre uragane.
Pop Adrian: ati actionat asupra lor, fara sa spuneti la nimeni.
liviusn: Am actionat pe zona Vrancea.
Pop Adrian: si ati verificat prin presa.
liviusn: Da.
Pop Adrian: ok
Pop Adrian: si i-ati anuntat de acest lucru.
Pop Adrian: pe mail.
liviusn: Exact.
Pop Adrian: pe acest Jeffrey Mishlove
liviusn: Pe cei care ar fi putut fi interesati.
Pop Adrian: normal
liviusn: Pe mai multi.
Pop Adrian: si ei au afirmat ca ei au actionat
Pop Adrian: inteleg....
liviusn: Numai Jeffrey.
Pop Adrian: este cel care v-a invitat in SUA la Santa FE
liviusn: Cu patru echipe.
liviusn: Nu.
Pop Adrian: ok
Pop Adrian: sa inteleg...aici am pierdut firul
liviusn: In SUA am fost invitat prin Zachary James Miller.
Pop Adrian: ok....
Pop Adrian: cine este acest domn ?
liviusn: S-a nascut in Africa si a fost crescut in SUA de niste preoti catolici, conduce Enigma Group, a fost in masonerie, are centura neagra la Kandoo (nu se scrie asa), este prezent in fiecare an la Cannes, etc.
Pop Adrian: inteleg
liviusn: Este printre cei carora le-am scris dupa ce am oprit uraganele din SUA.
Pop Adrian: Cum a aflat de capacitatile Dumneavostra ?
Pop Adrian: ok
Pop Adrian: si...pe urma ?
liviusn: I-am scris pe email dupa ce am oprit uraganele din SUA.
Pop Adrian: ok
Pop Adrian: si ?
Pop Adrian: Ati mancat de seara ?
Pop Adrian: sa nu va perturb seara ?
liviusn: Mi-a mai scris din cand in cand si dupa episodul cu Jeffrey, aparent fara nici o legatura, m-a intrebat daca vreau sa tin o conferinta in SUA.
liviusn: Am mancat de seara.
liviusn: Nu este nici o problema.
Pop Adrian: sa va fie de bine.
liviusn: Multumesc la fel.
Pop Adrian: ok. si v-ati dus la ei....pentru conferinta.
Pop Adrian: Multumesc.
liviusn: Mi-ati spus ca e important si vreau sa rezolvam natural si cu bine, corect totul.
Pop Adrian: Corect.
liviusn: Da, la Santa Fe.
Pop Adrian: ce era acolo ?
Pop Adrian: ce-ti intalnit ?
Pop Adrian: pe cine ?
liviusn: Conferinta de stiinta si constiinta, initiata de astronautul Edgar Mitchel, cel care a infiintat si IONS.
Pop Adrian: Credinta - stiinta si constiinta - interesant
Pop Adrian: ok
liviusn: Am intalnit pe Russel Targ, Cleve Backster, Fred Alan Wolf, James O'Dea (la acea vreme Presedinte IONS; inainte a fost Presedinte la Amnesty International) si multi altii.
liviusn: Numai stiinta si constiinta.
Pop Adrian: da...interesant
Pop Adrian: acum, corespondati cu careva din acei oameni ?
liviusn: Si Konstantin Korotkov.
liviusn: Am mai corespondat rar.
Pop Adrian: ok.
Pop Adrian: ati prezentat o lucrare acolo ?
liviusn: De exemplu, dupa conferinta i-am scris lui Konstantin Korotcov ca m-ar interesa sa colaborez cu el. Mi-a raspuns: "Welcome to Russia".
liviusn: Atat.
Pop Adrian: Mi-ati spus asta.
liviusn: Da, am prezentat o conferinta, "How to build-up the bioenergetic potential".
Pop Adrian: pe la inceputurile discutiilor noastre.
liviusn: "Cum sa construiesti potentialul bioenergetic".
Pop Adrian: acum inteleg
Pop Adrian: interesant
Pop Adrian: s-a bazat acest material, pe experienta cumulata de Dumneavostra in acest domeniu.
liviusn: Da.
Pop Adrian: Cat ati stat la Santa Fe ?
liviusn: Cred ca 10 zile.
Pop Adrian: erati la spital la Baltazar...sau cum s-o numi spitalul de la Bucuresti.
Pop Adrian: 10 zile ?
Pop Adrian: mult.....
Pop Adrian: ce-ati facut aceste zile acolo ?
liviusn: Da, eram angajat la Spitalul "Bagdasar-Arseni", ca si acum.
Pop Adrian: erau numai expuneri ale altor personalitati in domeniu ?
liviusn: Am asistat la alte conferinte, am vizitat Santa Fe, am vorbit cu alti speaker-i, am tratat un ofiter CIA (la rugamintea lor).
liviusn: Acolo am aflat ca majoritatea speker-ilor erau ofiteri CIA si/sau Presedinti la cel putin o asociatie internationala etc.
Pop Adrian: de la distanta ?
liviusn: Direct.
Pop Adrian: inteleg.
Pop Adrian: Foarte bine. Ma bucur.
Pop Adrian: si ati revenit in tara.
liviusn: A mers foarte bine.
Pop Adrian: Doinita se nascuse ?
Pop Adrian: sunt convins ca l-ati ajutat.
liviusn: Mi-a spus ca nu mai sperau sa-l ajute cineva.
liviusn: Nu se nascuse Doinita.
liviusn: Nici nu eran insurat.
Pop Adrian: interesant
Pop Adrian: ....
liviusn: eram
Pop Adrian: Eu m-am casatorit la 18 ani si ceva
liviusn: Foarte bine.
Pop Adrian: de ce nu v-au oprit la ei ?
liviusn: Nu mi-au propus asa ceva.
Pop Adrian: am deslusait pentru cei care ne vor citii, inceputurile Dumneavostra.
liviusn: Desi incercau sa se poarte cat mai normal. ii simteam ca erau foarte circumspecti.
Pop Adrian: interesant, ca de obicei asta fac.....
liviusn: Mi-au luat si par de pe perna din camera sa vada daca nu sunt extraterestru ...
Pop Adrian: da...dar i-ati ajutat , prin acel ofiter CIA, sa se faca sanatos.
liviusn: Sau cel putin asa mi-a zis cineva.
liviusn: Da.
Pop Adrian: inteleg....
liviusn: Am mai tratat pe cineva, dar nu stiu cine era.
Pop Adrian: margem mai departe, ca este destul despre aceasta perioada....
Pop Adrian: ma simt ca la politie.... cu intrebarile astea pe care vi le pun...
liviusn: Eu nu.
Pop Adrian: si nici pe departe n-am intentia asta de interogatoriu...
Pop Adrian: ma bucur
Pop Adrian: ati ajuns acasa.....
Pop Adrian: Poate ca ulterior, o sa mai intram in amanunt...pe diverse explicatii date de Dumneavostra....
liviusn: Cand doriti.
Pop Adrian: asa cum o sa vad, ce era in jurul Dumneavostra...
liviusn: Daca este cazul puteti insista cu intrebari, nici o problema.
Pop Adrian: o sa intram alta data in amanunt,...in ce era la acea conferinta....
Pop Adrian: o sa le vad si capacitatile acelor domni.
Pop Adrian: Nu cu intentie rea...ci din curiozitate
Pop Adrian: cu unii dintre ei, poate o sa colaboram....
Pop Adrian: dintre cei de acolo, care sunt persoanele care v-au placut....
Pop Adrian: care erau aparte....total diferit de ceilalti...
liviusn: Cei de care v-am scris, Johnathan Goldman, si inca cativa.
Pop Adrian: cum sesizati Dumneavoastra pe cei buni...dintre toti participantii ?
Pop Adrian: ok.
liviusn: Dupa ce am citit despre ei.
Pop Adrian: inteleg.
liviusn: Clasic.
Pop Adrian: O sa discutam odata cum se poate sesiza asta....imediat....
Pop Adrian: da, clasic.
liviusn: Bine.
Pop Adrian: intentia sa fie buna si in secunda urmatoare, ai primit datele ce le ceri. Trebuie credit, obtinut prin supraefort.
Pop Adrian: ati ajuns acasa.
Pop Adrian: ce-ati facut dupa, referitor la pregatirea in acest domeniu ?
liviusn: Nimic deosebit.
Pop Adrian: ce v-au spus colegii ca ati fost acolo ?
liviusn: SI eu ma asteptam sa ma invite sa colaboram in SUA. Vazand ca nu s-a intamplat asa ceva, m-am ocupat mai putin.
liviusn: Nu le-am povestit colegilor.
Pop Adrian: inteleg....
Pop Adrian: Cine a stiut de vizita in SUA ?
Pop Adrian: inafara de cel de care mi-ati spus
liviusn: Acolo am prezentat si cartea "Bioenergy and integrative medicine".
Pop Adrian: foarte interesant
liviusn: Parintii mei si cativa prieteni.
Pop Adrian: inteleg ca pregatirea Dumnavostra in domeniul acesta, vine natural...de la vazand la facand, sau invers.
Pop Adrian: foarte bine.
Pop Adrian: mai departe, ce s-a intamplat cu uraganele ?
liviusn: Asa este.
Pop Adrian: este natural asa.
liviusn: M-a mai rugat cineva odata pentru un uragan care ameninta sa loveasca in Texas, fiind comparat cu Katrina.
Pop Adrian: inteleg
liviusn: M-a sunat si noaptea cu rugaminti, spunand ca ma va ajuta apoi cu colaborari.
Pop Adrian: cam prin ce an s-a intamplat asta ?
liviusn: M-a mai sunat de mai multe ori sa-mi multumeasca, dar nu s-a mai intamplat nimic.
liviusn: Asta s-a intamplat cand eram in Spania.
liviusn: 2008 sau 2009.
Pop Adrian: incerc sa localizez perioada, sa observ si campul de atunci al Dumnavoastra.
liviusn: Avea adresa mea de email de la asistenta lui Cleve Backster.
Pop Adrian: inteleg
Pop Adrian: mi-ati spus ca ati actionat asupra unui uragan, care a fost in acelasi Timp cu Katrina.
Pop Adrian: Singur.
Pop Adrian: asa am retinut
liviusn: Inainte de Katrina.
Pop Adrian: nu retin anul cand a fost Katrina ?
Pop Adrian: n-a fost de mult..stiu
liviusn: Am oprit si uraganul care amneinta Washington, cand a fost evacuata Casa Alba, fiind considerat cel mai mare uragan din istorie. Pe urma s-a uitat de el, pentru ca l-am oprit eu inainte sa ajunga in SUA.
liviusn: Nici eu nu mai stiu.
Pop Adrian: as vrea sa discutam pe tema asta, mai ales ca i-am spus Domnului general Chelaru acest lucru...si vreau sa fie in clar.
Pop Adrian: Sa nu existe dubii.
liviusn: Nu vreti sa va trimit datele pe email ?
Pop Adrian: Din respect pentru Dumneavostra, Domnul General si pentru toti cei care ne vor citii.
liviusn: Vi le pot trimite in maxim 10 minute. Doar ca sunt in engleza.
Pop Adrian: este mare lucru....
Pop Adrian: dar, daca sunt clare, o s-o facem dupa..sa nu pierdem sirul ideilor...
Pop Adrian: este extrem de important ceea ce facem acum, pentru ca explica reusita experimentelor de la Craiova
liviusn: Bine.
Pop Adrian: o sa mi le trimiteti dupa....sau mine, ca oricum le vom pune pe forum
Pop Adrian: pun decat cateva intrebari...referitoare la acest uragan
Pop Adrian: cina v-a anuntat de el ?
liviusn: Daca vreti va transmit cateva date despre cateva uagane pe care le-am oprit, cu corelari din presa; se poate verifica.
Pop Adrian: cu cat Timp inainte si in ce an cu aproximatie. cam la cat Timp dupa Santa Fe ?
Pop Adrian: dupa...daca se poate....
liviusn: Carol Courtois.
Pop Adrian: sau acum daca vreti...
Pop Adrian: facea parte din cele 4 echipe americane ?
liviusn: Nu, mi-a spus ca are familia in Texas si ii este frica, ca nu vor sa plece.

Am scos materialel publicate in America. Cine doreste sa colaboreze cu noi, i le putem trimite prin mail.

liviusn: Nici eu nu am incredere nici in mine fara sa verific.
Pop Adrian: ....
Pop Adrian: sa verifice cine doreste.
Pop Adrian: eu simt.
Pop Adrian: Doamne DUMNEZEULE ce valori au Romanii....
Pop Adrian: de-aia cred eu ca sunt continuu indragostit de Romania.Bookmark

===========================================
================================================== ===

- 4 -

La cerere -

Materiale trimise de Domnul doctor Liviu Nuteanu referitoare la uragane, atunci cand am discutat pe messenger, pentru a informa corect. Nu le-am postat pe forum.

=================================================
================================================== ===

- 5 -

Cazusitica


----- Original Message -----
From: sanda romosan
To: adipop@popservice.ro ; Zalmoxa
Sent: Sunday, May 02, 2010 1:29 PM
Subject: traducere n ro si text in englezai



traducerea..impreuna si cu textul in engleza


----- Original Message -----

From: Liviu NUTEANU

To: drckj070@hotmail.com

Cc: Traian STANCIULESCU ; Adrian POP

Sent: Saturday, May 01, 2010 10:41 PM

Subject: Severe diseases treated with bioenergy



I now address cancer, a disease that is fascinating to humankind. I must begin by saying that some cancers (unfortunately not so many) can be cured by usual treatments. Many people do not know this aspect and they don’t wait to be cured and try other methods or even stop the treatment, using inefficient methods. Other forms of cancer have an efficient treatment that assures survival for many years. In such situations, the classic treatment should be used together with other integrative treatments. In those cases of cancer where despite the intensive treatment, the hope of life is very short, trying another treatment, recommended by a doctor, should be mandatory. For the development of new drugs, efficient in anti-cancer treatment, those drugs should be clinically used. Unfortunately, permanently, a lot of new substances that were no more efficient than the previous ones are used instead of other, more efficient treatments than the integrative medicine.

Mă refer acum la cancer, o boala care este fascinanta pentru omen



Last edited by Adrian Pop on Wed May 18, 2011; edited 6 times in total
Fri Feb 25, 2011 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Adrian Pop

Joined: 03 Sep 2009
Posts: 10558
Location: Craiova


Reply with quote Edit/Delete this post
Post
From: adipop
Sent: Friday, July 09, 2010 10:57 AM
Subject: In atentia Domnului Presedinte Ion Ilescu


In atentia Domnului Presedinte Ion Iliescu,

Ma bucur sincer ca am ocazia sa comunic cu Dumnavoastra.
Va cer sprijin. Incerc sa fiu cat mai consis in materialul pe care vi-l trimit.

In cateva cuvinte as dori sa ma prezint. Nu pentru reclama o fac ci pentru a scoate in evidenta seriozitatea modului de abordare a problemelor si mai ales faptul, ca am avut sansa de-a avea alaturi de mine in viata, consilieri de exceptie.

Impreuna cu sotia mea si cu cei doi copii ( fiecare are firma lui ) am scos pe piata produse concepute si produse de noi, de la A la Z, in domeniile :
- Soft - fiul meu - 24 de ani. Ultimele 4 programe soft in domeniul caselor mari de moda din lume, sunt concepute de el. www.fashiongps.com
- Mecanica - ginerele si fiica mea - www.ruris.ro. Au conceput utilaje agricole de gradina ( suntem singurii din tara care am conceput si produs astfel de utilaje ) si acum s-a trecut la proiectarea tractoarelor.
- Electornica si electrotehnica - www.popservice.ro . Impreuna cu sotia mea, am coordonat, conceput si scos pe piata in ultimii 20 de ani, 19 produse noi in industria carbunelui, petrolului, energiei electrice si transportului ( protectii motoare, generatoare, transformatoare de joasa si medie tensiune, protectii termice, protectii de rezistenta de iziolatie, automatizari locomotive, etc...).

De 15 ani am cautat in exclusivitate solutii de redresare Morala si Economica a Romaniei. Am ajuns la concluzia ca acesta este posibila, actionand serios si constant asupra a doua sisteme importante :
1. Sistemul educational.
2. Sistem inovativ.

Referitor la sistemul educational, am studiat profund filosofia si istoria Neamului nostru, comparativ cu filosofiile celorlalte popoare. Am scris zeci de mii de pagini in mii de nopti albe, cautand solutii de mai bine pentru noi. Psihologia aplicata de punere in practica a acestei filosofii, s-a cizelat in multi ani infiintand o Scoala si o firma la Craiova, in exclusivitate pentru tineri. Astfel am stat de vorba cu 15.000-20.000 de tineri in toti acesti ani. Cu cei care au ramas alaturi de mine o perioada mare de Timp, ma mandresc acum. Toti au firmele lor private in acest moment , la care bunul simt, omenia si munca cinstita au caracter de Lege. Sanatatea nu mi-a permis sa continui cu acea firma. De putin timp am dat drumul pentru tineri la o Scoala de afaceri on-line, avand ca scop unic, ca in urmatorii 10 ani sa apara in Romania adevaratii oameni de afaceri Romani, constienti de consecintele gandurilor si faptelor lor.

In ceea ce priveste sistemul inovativ, pe langa cele spuse mai sus referitoare la firmele familiilor mele, am dat drumul cu ani in urma la Asociatia exploratorilor Stiintelor de frontiera Zalmoxa. Prima echipa de cercetare a acestor stiinte, formata aproape imediat dupa 1989, a fost formata din cercetatori de exceptie:
-ing. Stamate Sergiu - Director General ICSIT - Craiova. Specialistul nr. 1 in domeniul elctortehnic din Romania.
-ing. Nicu Gherasim - specialist in matematica si fizica.
-ing. Dragos Ungureanu - specialist in domeniul energiilor neconventionale.
-prof.ing. Vlad Teodorescu - specialist nr.1 in studiul APEI si-a fenomenelor neconventionale.
-ing. Mike Alexandru - Mike este unul dintre cei mai profunzi si prolifici cercetatori pe care i-am vazut in viata. Este specialist in mecanica fluidelor si in electotehnica.
-sociolog Florin Zaborila - specialist in psihologie aplicata.
-dr. ing. Lucian Pricina - specialist in strategii de lunga durata.
-dr. prof. Tudor Diaconu - americanii il considera nr.1 in lume in domeniul lingvistic. Fonetica limbii Romane, are un rol fundamental in stiintele de frontiera. Metru cub de manuscrise ale acestui mare cercetator al Istoriei Universale, publicate on-line, va schimba complet ce se stie la ora actuala despre trecutul civilizatiei actuale, mai ales ca totul este fundamentat matematic. Sunt pe piata mai multe volume ale domnului Diaconu si trebuie sa apara in curand Istoria Universala in 8 volume.
Daca doriti, va pot trimite cartile domnului Tudor Diaconu.

Cercetarile fundamentale recente ale lui Dragos, Mike si Vlad, in domeniul Apei, Hranei si Energiile viitorului, prin studiul profund al APEI, Hidrogenului si Electornului, pot ajuta enorm intreaga omenire.

Cunosc si alti cercetatori si inventatori mari ai tarii, a caror descoperiri pot insemna zeci de miliarde de Euro, bani ce pot ajuta IMEDIAT economia Romaneasca.
Ma refer la domnul Eugen Pavel, care a descoperit DVD-ROM-ul. Este primul inventator din lume care a reusit sa inregistreze tridimensional informatia pe suport fizic, astfel incat pe un DVD conceput de el, poate sa inregistreze un milion de CD-uri normale. Practic prin aceste inventii ale lui Pavel, sistemul IT capata valente nebanuite. Am schitat un proiect de anvergura, pentru a produce in Romania si a scoate pe piata mondiala acest produs.
Domnul Veleanu Stefan de la Govora, are 8 inventii si multe inovatii in domeniul materialelor de constructii. Fabrica inceputa, pe baza acestor inventii, cu cateva luni inainte de anul 1989 a fost abandonata. In discutiile recente cu Domnia sa, am estimat din punct de vedere economic numai un singur deal de tuf vulcanic de la Govora, acolo unde trebuia finalizata fabrica de VELIT. Am ajuns la o cifra de afaceri de cca. 4 miliarde de Euro. Numai ca sunt zeci de dealuri in zona Ramnicu Sarat. Mentionez ca in Romania este singurul loc din Europa, cu acest tuf vulcanic. Studiem acum caracteristicele acestul material din punct de vedere al sanatatii. Exista posibilitata ca toata tehnologia de fabricare a cimentului sa fie schimbata complet prin aceste inventii, mai ales ca acum cativa ani a brevetat si asfaltul din tuf.

Impreuna cu domnul ing. Gabriel Vladut, Director General la IPA - Craiova si cu domnul ing.Nancoiu Nicolae, sef laborator in domeniul cercetarii militare, lucram la realizarea unui management performant, care are la baza aceste mari inventii Romanesti.

Impulsul sistemului gandit in ultimii 15 ani, de redresare Morala si Economica a Romaniei, s-a ivit si s-a concretizat in ultimele luni.
Am avut sansa sa cunosc acum 6 luni pe domnul doctor neurochirurg Liviu Nuteanu. M-a ajutat si mi-a refacut o mare parte a nervului optic, dupa un atac de glaucum de acum 4 ani, putand astfel sa continui ce-am inceput.
Am discutat mult despre modul nostru concret de-a ne ajuta Neamul si stiind bine ca SANATATEA reprezinta punctul forte din viata oamenilor, am ralizat niste experimente in 3 laboratoare diferite din Craiova, alaturi de alti medici si cercetatori craioveni.
Echipa noastra a produs primele rezultate remarcabile privind actiunea directa si la distanta asupra celulelor tumorale si HIV, intr-o serie de experimente efectuate la Bucuresti si la Craiova, prin care au fost distruse celule tumorale intr-o proportie de aproximativ 77 %, respectiv leucocite infestate cu HIV in proportie de 7-8,5 %. Experimentele au fost efectuate la distanta ( locatia de unde s-a actionat in ultimele 3 luni fiind Spania, iar laboratoarele fiind situate in Craiova, Romania, la o distanta de aproximativ 3000 km).
De asemenea, rezumatul lucrarii domnului doctor neurochirurg Liviu Nuteanu "Celulele tumorale cerebrale afectate de emisie de bioenergie" a fost publicat în Statele Unite ale Americii- vol1, Nr2, 1998.
Consideram ca rezultatele acestor experimente merita toata atentia comunitatii stiintifice internationale, ele insemnind un mare pas in ceea ce priveste viitorul medicinii.
Avem o larga cazuistica in ce priveste efectele bioenergiei in diverse boli grele, precum si intr-o serie de boli cu tratament ineficient ( unele cazuri de cancer, SLA, etc).

Ni s-au alaturat continuu in aceasta perioada, specialisti din intreaga tara. Putem sa concepem si sa dezvoltam sisteme economice mari, pe baza acestui impuls al cercetarii acestea.

In ceea ce priveste cadrul conceptual asociat fenomenului, echipa noastra coordonata de domnul prof. dr.Traian D. Stanciulescu de la Universitatea din Iasi, a elaborat deja – din perspectiva inedita a biofotonicii – o complexa teorie.

Practic suntem singura echipa din lume care reuseste sa produca astfel de efecte oriunde si oricand, repetitiv ( stiintific ), sa le explice si sa conceapa un sistem educational in acest sens.

Daca doriti, va pot pune la dispozitie date concrete cu realizarile domnului doctor Nuteanu si cu teoria sintetizata a domnului Stanciulescu.

Suntem in discutii cu diversi parteneri din strainatate ( zilnic suntem contactati de diversi ), coordonatori stiintifici de sisteme macro in aceste domenii ale stiintelor de frontiera, mai ales ca realizarile si pregatirea domnului doctor sunt recunoscute, iar presa americana a scris mult despre anumite realizari certe ale domniei sale. Acum 2 luni a fost invitat sa faca un film la BBC - Londra, in urma unei intreventii chirurgicale reusite pe creier.

Problema pe care o avem si pentru care cer spijinul Dumneavoastra, consta in faptul ca echipamentele si tehnica folosita de noi la Craiova, nu ne-a ajutat prea mult sa putem face comentarii privitoare la moartea celulara (apoptoza sau necroza). Dorim pentru inceput sa repetam experimentele in ROMANIA pentru a afla mecanismele care au dus la acest efect. Ar fi bine daca am reusi sa facem acest lucru in Romania, pentru ca este meritul nostru in exclusivitate si in special, meritul domnului doctor neurochirurg Liviu Nuteanu.

Suntem interesati :

1. Sa gasim colaborartori interni si externi la care sa repetam experimentele facute in Craiova,( eventual intr-un laborator recunoscut international) cu obtinerea de fotografii si rapoarte incontestabile de lumea stiintifica la nivel mondial.
2. Sa ne dotam corespunzator la Craiova, pentru continuarea explorarilor in aceste domenii, avand in vedere ca dorim sa captam, sa reproducem si sa transmitem la distanta aceste energii si forte PSI, inclusiv in spatiul cosmic.
3. Sa tratam legal in diferite clinici sau spitale unele cazuri de limfoame maligne Hodkiniene si non-Hodkiniene, melanoame maligne, leucemii acute limfoblastice etc.), unde la ora actuala nu exista un tratament eficient.

Din banii rezultati din aceste colaborari ajutam pas cu pas, fiecare mare inventie Romaneasca, fiecare cercetator serios. Ne dorim ca in fiecare zona sau oras romanesc sa se formeze astfel de colective pluridisciplinare, capabile sa sprijine sistemul inovativ romanesc.

Cu un deosebit respect Domnule Presedinte,
ing. Adrian Pop

Sat Feb 26, 2011 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Adrian Pop

Joined: 03 Sep 2009
Posts: 10558
Location: Craiova


Reply with quote Edit/Delete this post
Post
----- Original Message -----
From: adi pop
To: Oana Garceag ; Patricia Ghemes ; nicolaenacioiu@yahoo.com ; Zamfir Catalin
Sent: Thursday, April 21, 2011 9:50 PM
Subject: Re: continut dosar


Perfect.
Multumesc mult.

adi
----- Original Message -----
From: Oana Garceag
To: adi pop
Sent: Thursday, April 21, 2011 9:13 PM
Subject: continut dosar


Continut dosar :


1.experiment Bucuresti (din carte)
2 experimente Craiova
3.cazuistica (din carte)
4.material uragane (din carte)
5.material participanti conferinta Santa Fe
6.Cv-ul prezentat pe site-ul NSPP (National Society for Paranormal Phenomena, USA),dupa actiunea asupra uraganelor recunoscuta de americani.
7.material publicat pe Internet in 2003 , original , cu actiunea asupra uraganelor.