Adrian Pop

Joined: 03 Sep 2009
Posts: 10559
Location: Craiova


N-am crezut pana nu AM VAZUT CU OCHII MEI !
----- Original Message -----
From: patrut andrei
To: adipop@popservice.ro ; Ionel Munteanu
Sent: Thursday, October 07, 2010 10:34 PM
Subject: N-am crezut pana nu AM VAZUT CU OCHII MEI !






----- Forwarded Message ----
From: Andy Szekely <contact>
To: apatrutz@yahoo.com
Sent: Thu, October 7, 2010 1:47:41 PM
Subject: N-am crezut pana nu AM VAZUT CU OCHII MEI !

"Au ras cand m-am înscris la cursul
de vindecare naturala a ochilor!
Dar cand am renuntat la ochelari..."

Vision Training
TRATEAZA in mod
natural:


miopie
hipermetropie
dureri de cap provocate de ochi
oboseala in ochi / lipsa de energie
dureri cauzate de supra-expunerea la calculator
presbitism
astigmatism
probleme in coordonarea ochilor
strabism
ochelari de citit
deficiente in perceptia de culori
Probabil una din cele mai mari frustrari ale vietii mele au fost ochelarii. M-am vazut nevoit sa ii port inca de mic...

Cica sa imi indrepte vederea. Adevarul este ca mi-a indreptat-o de la -0.75 dioptrii la -2 dioptrii. Si probabil acum sarbatoream achizitia unor noi lentile care sa-mi corecteze -3 sau chiar -4 dioptrii... daca nu eram dispus acum 6 ani, sa trec peste scepticismul care ma caracterizeaza si sa incerc ceva care parea imposibil.

Auzisem de cursul la care urma sa particip chiar de la cel care il sustinea. Un danez pe nume Leo Angart.

Desi imi povestise cum a reusit sa isi vindece o miopie severa (6 dioptrii) in 2 saptamani cu cateva exercitii simple...

...nu eram foarte convins ca este posibil asa ceva.

Propriile mele convingeri despre ce se poate si ce nu... ma opreau sa ii dau crezare intru totul acestui om... care avea sa-mi schimbe viata in 2 zile.

Insa atunci cand le-am spus prietenilor mei... nu se mai terminau cu glumele.

Unii m-au intrebat daca imi poate monta si 2 lasere.

Altii mi-au spus ca voi putea sa citesc fara ochelari... dar printre randuri. Iar altii... mai "atotstiutori" din fire... mi-au explicat cum functioneaza corpul uman si de ce asa ceva nu este posibil.

Eu mi-am spus ca... daca exista cea mai mica sansa sa scap de catusele de la ochi in mod natural... atunci sunt dispus sa incerc.

Asa ca m-am inscris la Vision Training. Cursul a durat 2 zile...

Iar in ziua in care am terminat cursul... mi-am calcat ochelarii in picioare. Probabil unul din cele mai bune sentimente pe care le-am trait.

Parca eram intr-un film vechi de actiune. In timp ce adversarul meu era distrus in bucati, imi apareau in fata ochilor toate momentele in care acea pereche de lentile m-a facut sa ma simt infirm, frustrat, nervos sau obosit.

Elena Paun, avocat:

"Magie reala. In numai 2 zile citesc fara ochelari de vedere, in cea mai mare parte a zilei de munca." Acum puteam sa citesc o carte fara sa-mi caut jumatate de ora ochelarii care parca fugeau de mine mai rau decat eu de ei. Puteam sa vad un film bun fara sa-mi mai oboseasca ochii dupa prima jumatate de ora. Si pentru prima oara in viata nu mai trebuia sa ma enervez ca mi-am uitat ochelarii in masina sau pe birou sau in cine stie ce restaurant.

Feedback-urile primite de la prietenii glumeti, m-au convins sa fac tot posibilul ca acest training sa fie disponibil si in Romania.

Asa ca... in 2005 am organizat primul curs Vision Training in Bucuresti. Iar de atunci, de doua ori pe an, Leo vine la noi in tara si invata sute de oameni cum sa scape de ochelari odata pentru totdeauna.

Ce spui? Nu intelegi de ce firmele consacrate nu promoveaza aceasta metoda in schimbul lentilelor de contact sau a ochelarilor patratosi si colorati?

Raspunsul este destul de simplu...


Afaceri de miliarde de euro...
ar fi in pericol

Producatorii de rame si lentile de ochelari ar pierde peste jumatate din clienti. Aici sunt in joc miliarde de euro la nivel global. De exemplu, in Asigurarile de Sanatate din Germania se cheltuiesc 1,5 miliarde euro anual doar pentru a inlocui lentilele!

Oameni de pe 4 continente apeleaza la Vision Training

Seminarul de 2 zile creat de Leo Angart este prezentat de aproximativ 30 de ori pe an pe 4 continente.

Printre orasele care gazduiesc seminarul se numara: Hong Kong, Taipei, San Francisco, Toronto, Vancouver, Londra, Dublin, Amsterdam, Berlin, Viena, Szalszburg, Gratz, Ljubljana, Istambul… si Bucuresti! O afacere care in mod teoretic nu are cum sa ramana fara clienti. Pe acesti monstri galvanizati nu ii intereseaza infirmitatea ta. Ii intereseaza sa scoata bani din buzunarul tau cat mai des si pe o perioada cat mai lunga de timp.

Iti ofera lentile din ce in ce mai performante, mai sofisticate. Rame in diferite forme si culori pentru toate gusturile si nevoile.

Numai ca ochelarii cu pricina nu iti insanatosesc ochii... de fapt nici macar nu ii mentin in aceeasi stare.

Cu cat porti mai mult ochelari, cu atat muschii ochilor tai sunt mai inactivi. Cu cat sunt mai inactivi cu atat vederea ta se deterioreaza si ai nevoie de dioptrii mai mari.

De alte vizite la doctor. De alte tratamente. De alte lentile... si asa mai departe.

Un cerc vicios care pe tine te seaca de bani si sanatate iar pe altii ii imbogateste. Nici una din marile corporatii nu are vreun beneficiu daca ti-ar spune...


Miopia,
Astigmatismul
sau Strabismul
NU SUNT BOLI, sunt obiceiuri

Da... exact asa...

Aproape toti (98%) ne nastem cu o capacitate perfecta de a vedea fara defecte. Ochii nostri au stiut la un moment dat cum trebuie sa vada clar.

Doar ca anumite evenimente din viata noastra au creat o dereglare in obiceiul vederii. Tensiunea adunata in muschii din jurul ochilor sau expunerea pentru un timp indelungat la anumiti stimuli ne-au facut sa pierdem capacitatea de a vedea imaginile intr-un mod clar.

Dar acest lucru este reversibil...

Tot ce este de facut... este sa iti reinstalezi obiceiul sanatos pe care l-ai avut inainte de a purta ochelari.

Inscrie-te acum
la Vision Training

18 - 20 oct.
Bucuresti

Sun-o pe Georgiana si rezerva-ti un loc:

0730.44.77.44
georgiana.vasilescu@astraining.ro

In cazul miopiei de exemplu, exercitiile din Vision Training sunt alcatuite dintr-o serie de activitati simple care incurajeaza ochii tai sa se focalizeze din ce in ce mai departe si sa observe obiecte din ce in ce mai mici. Pentru a reface vederea naturala de la 2 dioptrii in jos este nevoie doar de cateva zile de exercitii. Insa am vazut oameni care au corectat chiar si 3 dioptrii in aceasi perioada de timp.

Cei cu probleme mai grave au reusit sa vada clar in aproximativ 1 an de zile.

In cazul astigmatismului... exercitiile presupun eliminarea tensiunii din jurul ochilor. In cele mai multe cazuri vei observa o imbunatatire dupa ce ai facut exercitiile de doar cateva ori.

Astigmatismul poate fi eliminat in totalitate in cateva zile si doar in cazuri rare exercitiile trebuie facute pe perioade mai lungi.

Iar in cazul strabismului, Vision Training ofera metode care se refera la conexiunea minte-trup. Atat copiii cat si adultii raspund rapid la aceste metode si descopera cum ochii lor pot lucra impreuna, nu in directii diferite.

La o mare parte din oameni ochiul divergent este miop destul de puternic si astfel trebuie efectuate si exercitiile pentru miopie. Iar daca ma intrebi de rata de succes pentru strabism... atunci iti spun ca in 90% din cazuri este recapatata vederea completa 3D si coordonarea normala a ochilor.


De ce Vision Training
si nu operatie cu laser?

Vision Training este calea naturala de a-ti recapata vederea focalizata. Ochelarii doar corecteaza eroarea de refractie a luminii in aparatul ocular si tu ai iluzia ca vezi bine atata timp cat porti ochelarii.

Tratamentul cu laser este similar, cu singura deosebire ca lentilele sunt pur si simplu "sculptate" in cornee. Laserul este o metoda invaziva si, ca toate operatiile, presupune efecte secundare neplacute.

Din pacate, cand problemele se materializeaza, va trebui sa traiesti cu asta tot restul vietii pentru ca operatiile de acest gen sunt ireversibile.

Vision Training
18 - 20 oct.
Bucuresti

Inscrie-te acum:
0730.44.77.44
georgiana.vasilescu@astraining.ro


Pentru 560 ron (plus tva)
SCAPI PENTRU TOTDEAUNA DE OCHELARI

0730.44.77.44Chirurgia laser pe ochi este in mare parte efectuata chiar in centrul corneei. Corneea are o grosime de aproximativ jumatate de milimetru (este cam la fel de subtire precum aceasta linie —–).

Vorbim despre micro-chirurgie la o parte foarte, foarte sensibila a ochiului tau. Corneea este responsabila pentru 80% din capacitatea de focalizare a ochilor tai. Astfel, eliminarea chiar si a unui micron din grosime are un efect foarte negativ asupra ochilor.

Tine minte: orice fel de chirurgie presupune riscuri. Poate fi o procedura simpla care dureaza 15 minute. Dar daca ceva rau se intampla in aceste minute va trebui sa traiesti cu asta pentru tot restul vietii!

In contrast cu toate aceste probleme, Vision Training este o metoda non-invaziva.

Este despre cum sa le "amintesti" ochilor si creierului tau ceea ce deja stiu dar nu mai practica de ani de zile.

Iti antrenezi ochii si creierul prin exercitii de rutina simple, nedureroase care te ajuta sa vezi imaginile clare, focalizate.

Astfel scapi de riscuri, economisesti sume importante de bani si bineinteles timp pretios. Este simplu!


Cele 4 principii
pe care se bazeaza
Vision Training

Vederea este 90% in minte. Vision Training se bazeaza pe metode si tehnici de meditatie/relaxare, Programare Neuro-Lingvistica, Pranic Healing si exercitiile inventate de Dr. William Bates.

Toate aceste tehnici si modele au fost combinate pentru a oferi un sistem perfect de vindecare naturala a ochilor. Acest sistem are la baza 4 principii simple:

Evening Standard scrie:

"Pentru angajatii care petrec mult timp in fata calculatorului nu este un lucru neobisnuit sa poarte ochelari.

Explicatia general acceptata este ca pe masura ce imbitranim este normal ca vederea sa se deterioreze.

Leo Angart ofera terapia vederii in Hong Kong, unde 80% din populatie poarta ochelari. Succesul sau in imbunatatirea vederii participantilor este foarte mare.

El conduce programe de training in America, Canada, Hawaii, Bruxelles si, de doua ori pe an in Londra.

Peter Robinson (participant la seminarul din Londra) spune: Nu pot sa explic cum s-a produs schimbarea in vederea mea, dar, cand ma uit pe strada acum pot sa vad mult mai multe detalii cu o claritate pe care nu am mai avut-o niciodata."


Pentru 560 ron (plus tva)
SCAPI PENTRU TOTDEAUNA DE OCHELARI

0730.44.77.441. Credintele si factorii emotionali

Cercetarile au aratat ca exista o conexiune directa intre problemele emotionale si acuitatea vizuala scazuta. Deci inainte de toate ai nevoie de acceptare si permisiune din partea inconstientului tau.

Constientizarea credintelor pe care le ai cu privire la vedere si la aceasta metoda este primul pas pe care il vei face in recastigarea sanatatii ochilor tai.

2. Exercitiile fizice

Atunci cand porti ochelari lentilele acestora fac practic toata munca de focalizare. Prin urmare, muschii ochilor tai sunt nefolositi si isi pierd "antrenamentul". Este ca si cand ai tine mana dreapta imobilizata timp de 20 de ani si apoi intr-o buna zi te-ai apuca de tenis. Ce crezi ca se va intampla cu bratul imobilizat timp de 20 de ani?

Muschii isi pierd vigoarea si puterea atunci cand nu sunt folositi. La fel este in cazul ochilor tai. Vision Training presupune folosirea unor exercitii simple create special pentru antrenamentul muscular al ochilor. Felul exercitiilor depinde de tipul problemei de vedere pe care o ai. In toate cazurile exercitiile se efectueaza in serii de cateva minute.

3. Relaxarea

Capacitatea naturala de a vedea clar si precis presupune practic zero efort! Problemele apar ca urmare a unor stari cronice de tensiune care apar in ochii tai si care cauzeaza deteriorari. Vision Training inseamna revitalizarea unor strategii vechi pe care deja le-ai invatat in primii ani de viata cand ti-ai format vederea.

4. Energia

Ochii consuma pana la 30% din toata energia utilizata de creier. Imagineaza-ti ca simpla actiune de a citi consuma aproximativ o treime din toata energia disponibila a creierului tau! Iar ca activitate cerebrala, foloseste aproximativ doua treimi din puterea creierului.

Din randurile pe care le citesti acum, 80% sunt focalizate de catre cornee, imediat in spatele ochilor tai, acolo unde lumina este convertita, de catre celule speciale, in energie nervoasa (impulsuri nervoase).

Vision Training iti preda acele tehnici prin care iti poti curata ochii tai de energie veche, latenta pe care sa o inlocuiesti cu o noua energie, proaspata.

De fapt... ca sa fiu mai corect...

Nu Vision Training iti preda aceste tehnici... ci Leo Angart. Acelasi om care m-a ajutat si pe mine sa renunt la ochelari te va ajuta si pe tine.

Dar daca tot vorbim...


Cine este Leo Angart?

Leo s-a nascut in Danemarca si a trait in Asia mai mult de 30 de ani (in cea mai mare parte a timpului in Hong Kong). In prezent el calatoreste peste tot in lume pentru a oferi programul Vision Training.

Leo Angart a purtat ochelari mai mult de 25 de ani (miopie - 5,5 dioptrii) pana cand a descoperit metoda de recastigare naturala a vederii in 1991.

Ca Master Trainer in Programare Neuro Lingvistica (NLP) Leo Angart a studiat modul in care sistemul de valori afecteaza vederea la distanta. Apoi a combinat NLP cu metoda Bates pentru imbunatatirea vederii si cu metode orientale de vindecare energetica.

Seminarul de 2 zile creat de Leo Angart este prezentat de aproximativ 30 de ori pe an pe 4 continente.

Printre orasele care gazduiesc seminarul se numara: Hong Kong, Taipei, San Francisco, Toronto, Vancouver, Londra, Dublin, Amsterdam, Berlin, Viena, Szalszburg, Gratz, Ljubljana, Istambul… si Bucuresti!


Vision Training cu Leo Angart
18 - 20 octombrie in Bucuresti



Pentru 560 ron (plus tva)
SCAPI PENTRU TOTDEAUNA DE OCHELARI



Inscrie-te acum la Georgiana:

0730.44.77.44
sau
georgiana.vasilescu@astraining.ro



Iti multumesc pentru atentie si... SA NE VEDEM cu bine

Inspiratie,



PS: Pentru mai multe informatii intra pe: www.visiontraining.ro


--------------------------------------------------------------------------------

AS training & Coaching
www.visiontraining.ro
Str. Brazilia nr. 19A
Bucuresti, Romania
004 - 0730.88.33.88



Daca doresti sa te dezabonezi de la newsletter, apasa o data pe link-ul de mai jos.
Click here to unsubscribe