Încercăm să comunicăm !
M-am referit la copii si nepoţi, pentru că odata ce sistemul este format greşit la adulţi, din cauza orgoliului şi mândriei prost înţelese, greu se mai schimă. Şi la anumite familii, unde există iubire, copiii pot educa părinţii.
Bineînţeles că excepţiile confirmă regula.

Dar cum se face că răspundeţi la astfel de mesaje, considerate de alte forumuri, unde se afirmă că se caută liniştea, ca fiind de tip religios.

Din câte am aflat, liniştea de care spun domniile lor, se află prin a face ARTĂ din oferta ta. Unii conştientizează responsabilităţile şi ceilalţi îşi cer drepturile.

Poate că greşesc eu....

adi

Lodroman Cristian a spus...
Ca parte integrantă a acestui Univers, nu mă pot detaşa orânduirii sale, iar ca fiu al Creatorului n-am să cad în păcatul nerecunoaşterii Sale. Atât cât umila şi nevrednica mea fiinţă a fost în stare să-şi deschidă sufletul către Tatăl Ceresc, recunosc faptul că meritul existenţei mele nu este al meu, dar, atenţie!, de aici şi până la a bate câmpii printr-o habotnicie fariseica şi revoltătoare este, pentru mine, o cale pe care nu voi călca niciodată.
În plus, când am creat AQVILA, am făcut-o tocmai din respect pentru libertatea de exprimare a ideilor. Selecţia naturală o vor face utilizatorii, în niciun caz eu!
Aşa, mai aveam de răspuns la prima parte a ideii tale, a copiilor şi nepoţilor, care, în esenţă, tot copii sunt. Nu ştiu exact la care sistem te referi când spui că al adulţilor este greşit? De cel politic, n-am ce să comentez, pentru că nu ţine de el neapărat. Dacă te referi la cel spiritual, hmm!, îl avem de două mii de ani, iar dacă ar fi să pomenim de cel familial...ee!, din epoca pietrei şi până la actualitatea secolului 21, fiecare generaţie s-a subordonat sistemului respectiv şi contemporan, iar supravieţuirea milenară...iat-o!
A vorbi despre orgoliu, demnitate şi mândrie în acelaşi cadru dimensional, este o eroare majoră! Poţi fii demn, dar umil, ba chiar sărac. Mândria poate fi lesne asimilată satisfacţiei personale, trăire ce poate fi consumată lăuntric, fără epatare. Dacă mândria îşi depăşeşte acea interiorizare şi reverberează către terţe existenţe prezente, atunci avem de-a face cu orgoliul, subiect şi parametru pe marginea căruia se poate discuta ani întregi, dar nicând cu rezultate concrete. De ce? Pentru că mai toţi îl condamnă, dar tot ei îl ţin la sân.
Ultima parte, cu Arta, iartă-mă!, n-am înţeles-o.

-----------------

În plus, când am creat AQVILA, am făcut-o tocmai din respect pentru libertatea de exprimare a ideilor. Selecţia naturală o vor face utilizatorii, în niciun caz eu!
Spuneti asta. Este corect asa. Felicitari.

Sistemul se vede usor pe geam. Copiii n-au nici o vina aici, ci adultii. Sa te apuci sa faci educatie lor, este pierdere de timp.
Am spus si-o repet, ca sunt exceptii de adulti care confirma regula. Sunt unii Batrani Nobili, cum este Mosu, Tudor Diaconu. din Pitesti. Prietenul meu. Si oameni cu demnitate si o cultura de exceptie. Ei pot fi modele serioase pentru tineri.

Asa este. Mai toti vorbesc de fuga de orgoliu si de mandrie, dand sfaturi altora, uitand sa se uite in curtea proprie...

Linistea o primesti ca DAR, din experienta spun, in momentul cad duci oferta ta la apogeu....adica cand faci bine continuu...faci ARTA din oferta ta.

Propun sa facem in felul urmator, daca sunteti de acord.

Sa comunicam in doua parti aici si pe forumul nostru, pentru simplu motiv ca ne dam o sansa in plus sa fim mai multi care doresc sa faca CEVA. O sa definim si acest CEVA, in scurt Timp. Nu este nimic impus. In principiu, oamenii doresc sa traiasca mai bine si mie-mi place sa cred, ca putem extrapola...adica, cu totii sa traim mai bine.

Cum poti sa traiesti bine, multumit, cand pe geam sau in jurul tau, vezi altceva....?

adi

Wed Aug 12, 2009 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
adipop

Joined: 31 May 2009
Posts: 991
Location: Craiova


Reply with quote
Post Re: Încercăm să comunicăm !

adipop wrote:
M-am referit la copii si nepoţi, pentru că odata ce sistemul este format greşit la adulţi, din cauza orgoliului şi mândriei prost înţelese, greu se mai schimă. Şi la anumite familii, unde există iubire, copiii pot educa părinţii.
Bineînţeles că excepţiile confirmă regula.

Dar cum se face că răspundeţi la astfel de mesaje, considerate de alte forumuri, unde se afirmă că se caută liniştea, ca fiind de tip religios.

Din câte am aflat, liniştea de care spun domniile lor, se află prin a face ARTĂ din oferta ta. Unii conştientizează responsabilităţile şi ceilalţi îşi cer drepturile.

Poate că greşesc eu....

adi

Lodroman Cristian a spus...
Ca parte integrantă a acestui Univers, nu mă pot detaşa orânduirii sale, iar ca fiu al Creatorului n-am să cad în păcatul nerecunoaşterii Sale. Atât cât umila şi nevrednica mea fiinţă a fost în stare să-şi deschidă sufletul către Tatăl Ceresc, recunosc faptul că meritul existenţei mele nu este al meu, dar, atenţie!, de aici şi până la a bate câmpii printr-o habotnicie fariseica şi revoltătoare este, pentru mine, o cale pe care nu voi călca niciodată.
În plus, când am creat AQVILA, am făcut-o tocmai din respect pentru libertatea de exprimare a ideilor. Selecţia naturală o vor face utilizatorii, în niciun caz eu!
Aşa, mai aveam de răspuns la prima parte a ideii tale, a copiilor şi nepoţilor, care, în esenţă, tot copii sunt. Nu ştiu exact la care sistem te referi când spui că al adulţilor este greşit? De cel politic, n-am ce să comentez, pentru că nu ţine de el neapărat. Dacă te referi la cel spiritual, hmm!, îl avem de două mii de ani, iar dacă ar fi să pomenim de cel familial...ee!, din epoca pietrei şi până la actualitatea secolului 21, fiecare generaţie s-a subordonat sistemului respectiv şi contemporan, iar supravieţuirea milenară...iat-o!
A vorbi despre orgoliu, demnitate şi mândrie în acelaşi cadru dimensional, este o eroare majoră! Poţi fii demn, dar umil, ba chiar sărac. Mândria poate fi lesne asimilată satisfacţiei personale, trăire ce poate fi consumată lăuntric, fără epatare. Dacă mândria îşi depăşeşte acea interiorizare şi reverberează către terţe existenţe prezente, atunci avem de-a face cu orgoliul, subiect şi parametru pe marginea căruia se poate discuta ani întregi, dar nicând cu rezultate concrete. De ce? Pentru că mai toţi îl condamnă, dar tot ei îl ţin la sân.
Ultima parte, cu Arta, iartă-mă!, n-am înţeles-o.

-----------------

În plus, când am creat AQVILA, am făcut-o tocmai din respect pentru libertatea de exprimare a ideilor. Selecţia naturală o vor face utilizatorii, în niciun caz eu!
Spuneti asta. Este corect asa. Felicitari.

Sistemul se vede usor pe geam. Copiii n-au nici o vina aici, ci adultii. Sa te apuci sa faci educatie lor, este pierdere de timp.
Am spus si-o repet, ca sunt exceptii de adulti care confirma regula. Sunt unii Batrani Nobili, cum este Mosu, Tudor Diaconu. din Pitesti. Prietenul meu. Si oameni cu demnitate si o cultura de exceptie. Ei pot fi modele serioase pentru tineri.

Asa este. Mai toti vorbesc de fuga de orgoliu si de mandrie, dand sfaturi altora, uitand sa se uite in curtea proprie...

Linistea o primesti ca DAR, din experienta spun, in momentul cad duci oferta ta la apogeu....adica cand faci bine continuu...faci ARTA din oferta ta.

Propun sa facem in felul urmator, daca sunteti de acord.

Sa comunicam in doua parti aici si pe forumul nostru, pentru simplu motiv ca ne dam o sansa in plus sa fim mai multi care doresc sa faca CEVA. O sa definim si acest CEVA, in scurt Timp. Nu este nimic impus. In principiu, oamenii doresc sa traiasca mai bine si mie-mi place sa cred, ca putem extrapola...adica, cu totii sa traim mai bine.

Cum poti sa traiesti bine, multumit, cand pe geam sau in jurul tau, vezi altceva....?

adi


"Sistemul se vede usor pe geam. Copiii n-au nici o vina aici, ci adultii. Sa te apuci sa faci educatie lor, este pierdere de timp"

Ee, aici nu suntem pe aceiaşi felie! Niciodată n-am să consider că este pierdere de timp când vine vorba de educaţie, de ajutor, de elevare şi, mă rog, tot ce ţine de evoluţie. Aa!, că nu se prinde mai nimic, asta-i altă poveste, însă, revenind la idee, trebuie luată în calcul şi conjunctura în care a trăit individul. Dacă nu a avut pe cineva să se ocupe de el; dacă, totuşi, acel cine nu a avut ştiinţa sau capacitatea de a-l ajuta; dacă anturajul a fost sub nivelul posibilităţilor încă nedescoperite, latente, ale individului?
Dacă pot şi am condiţiile de a ajuta pe cineva, n-am să consider că pierd timp, pentru că ştiu ce am de câştigat în alt plan.

------------------

Am spus a treia oara, că sunt excepţii care confirma regula. Sunt oameni care învaţă tot Timpul.
Energia noastra este finita, din lipsă de cultura. Nu se pierde nimic din ce recepţionezi şi emiţi, dar...din păcate adulţii cred că ştiu în proporţie mare. Ei dau sfaturi, ei cresc copii, ei duc societatea mai departe....sensul nu-l ştiu, dar asta-i altă poveste.

Am mai afirmat că am făcut ARTĂ din oferta mea, ceea ce înseamnă că este adevărat. Deci ajut, ajutandu-mă, mulţi oameni.

De-alungul Timpului au venit la Agenţie sute de persoane ce doreau să colaborăm, în sensul că li se desfinţase postul sau ieşiseră cu o ordonanţă la pensie. Mulţi dintre ei, după ce discutam, erau încântaţi de idei....dar, spre surprinderea mea neplăcută, nu doreau să muncească decât cum au fost obişnuiţi, adică o oră pe zi....În schimb işi dadeau cu părerea în toate.

Factori de-a ajunge la un nivel de cultură de excepţie sunt legati de nativ, mediu si autopregătire.
Cine orpeşte persoana să înveţe ? Lenea, delăsarea, lipsa de bun simt si mai ales de Suflet.
În rest....este ascunsul dupa deget....

Copiii reprezintă viitorul. Picătură chinezească în educaţie, acolo trebuie pusă cu grijă.

Nu mi-aţi spus dacă sunteţi de acord să comunicăm şi pe forumul nostru, unde s-au strans in 2 luni câteva persoane care gândesc altfel. De ieri a aparut un domn erudit. Îmi place mult cum scrie. Este o plăcere să-i citesti mesajele, mai ales că se ocupă de prefixe şi sufixe, foarte inspirate. Formeaza cuvinte noi, pline de inţelesuri multiple. Toată treaba este să te ducă mintea la ce scrie acolo, funcţie de scopul pe care-l urmăreşti.

adi

Wed Aug 12, 2009 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
adipop

Joined: 31 May 2009
Posts: 991
Location: Craiova


Reply with quote
Post Re: Încercăm să comunicăm !
greener_peacer appears to be offline and will receive your messages after signing in.

greener_peacer: va salut cu respect
Pop Adrian: ?
greener_peacer: sunt nicole. sora lui sanda
Pop Adrian: buna
Pop Adrian: ma bucur
greener_peacer: momentan nu avem met acasa
Pop Adrian: ce face Sanda ca tot ioi scriu...
greener_peacer: net
Pop Adrian: inteleg
greener_peacer: am vazut acum, cu acordul ei
Pop Adrian: de ce nu intri si tu pe forumul nostru
greener_peacer: dar in curand rezolvam problema si o sa va raspunda
greener_peacer: am intrat pe forumul indicat de Dvs anterior
greener_peacer: fratia creatorilor
Pop Adrian: da
Pop Adrian: asta
Pop Adrian: este foarte seriso ce este scris acolo
greener_peacer: stiu, va multumesc mult pt informatie
greener_peacer: va salut, sanda va va raspunde in curand
Pop Adrian: ok
Pop Adrian: o zi buna
Pop Adrian: cum o duce cu noul serviciu ?
greener_peacer: bine, e cuminte si executa tot ce i se da
greener_peacer: muscandu-si buzele
greener_peacer: uneori
Pop Adrian: e...nu este ea cea mai cuminte...dar sunt sigur ca este corecta si face tot ce trebuie ca firma sa mearga bine
Pop Adrian: ce spuneam ?
greener_peacer: exagereaza in tot ce face
greener_peacer: nu are cale de mijlor
greener_peacer: mijloc
Pop Adrian: normal. aia-i pentru altii...
Pop Adrian: a invatat bine de la Domnul Valeriu popa
greener_peacer: ba pardon, chiar el ne-a invatat ca , corpul omenesc e ca un sac...trebuie sa si pui in el nu numai sa scoti
greener_peacer: ca ajungi sa nu mai ai ce scoate si o sfeclesti
Pop Adrian: exagerare la punere, la scoatere....
Pop Adrian: cand faci treaba bine, depui...
greener_peacer: binele e relativ, depinde de unghiul din care privesti
Pop Adrian: corect
Pop Adrian: oamenii care se multumesc cu putin....putin depun, putin scot
Pop Adrian: ok
greener_peacer: nu-mi permit sa va stresez mai mult
Pop Adrian: o...nici eu.
greener_peacer is typing a message.
greener_peacer: va salut cu respect, va raspunde in curand
Pop Adrian: ok. Sarut mana Doamna. comunicam.
Pop Adrian: pa
greener_peacer:
Pop Adrian: ...pa

Mon Aug 17, 2009 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Adrian Pop

Joined: 03 Sep 2009
Posts: 10558
Location: Craiova


Reply with quote Edit/Delete this post
Post
----- Original Message -----
From: "adi pop" <adipop>
To: "Mircea Toma" <mmtoma>; "D.nul Adi Pop" <zalmoxa_adipop>
Sent: Saturday, October 03, 2009 6:53 PM
Subject: Re: Comunicam ?


> Consider ca este important ce faceti si din acest motiv spun sa comunicam pe
> mess. Ca sa imputernicesc pe cineva, ar trebui sa am incredere ca are un
> Suflet deosebit, o cultura generala de exceptie, o minte clara si ca mai
> are si timpul necesar sa se intalneasca cu Dumneavostra, asa cum doriti. Din
> pacate, ce cunosc eu dpdv al Sufletului, logicii clare si culturii, nu sunt
> din localitate...cat despre Timp.....nu cred ca ei dispun de asa ceva. Sunt
> cuplati complet pe frecventele lor. Descoperirile si inventiile celor doi
> Prieteni ai mei au depasit cu mult nivelul de genialitate. Fiecare dintre ei
> au demonstrat ca pot schimba lumea asta, in bine.
>
> O seara minunata,
> adi
>
>
> ----- Original Message -----
> From: "Mircea Toma" <mmtoma>
> To: "adi pop" <adipop>
> Sent: Saturday, October 03, 2009 10:17 AM
> Subject: Re: Comunicam ?
>
>
> Daca este credeti ca este iportant ce fac eu ori gasiti timp ori
> cineva imputernicit de dumneavoastra va avea timpul necesar.
> Cu respect,
> Mircea Toma

Sat Oct 03, 2009 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Adrian Pop

Joined: 03 Sep 2009
Posts: 10558
Location: Craiova


Reply with quote Edit/Delete this post
Post
Fiecare, Sanda, face ce crede el de cuvinta ca este mai bine....
Proiectele cu care vin eu, sunt imnse, pentru milioane bune de oameni, dar....pas cu pas....uita-te pe forum, ca se mai aduna unul de colea..altul de colo.....eu sunt multumit.
Vin cu concepte complet noi, greu de inteles si de asimilat...dar...ele sunt corecte. Munca cinstita, trebuie sa fie inteleasa la propriu de Oameni. Si forumul nostru.... este unicat in lume, pentru ca Omenia este pusa la loc de cinste....

Odata si-odata ne vom unii noi Romanii...

Au sesizat forumistii, ca fraze intregi, concepte intregi de pe forum, sunt pe limbile politicienilor...inca neintelese de ei...dar lumea afla...

pa,
adi
----- Original Message -----
From: sandy greenpeace
To: adi pop
Sent: Sunday, October 18, 2009 12:43 PM
Subject: Re: Poate vă interesează......


Stimati oameni de bine.
Zilele trecute la TVR 1 am auzit ingrozita de diabeticii din tara noastra, care nu au posibilitatea sa supravietuiasca din cauza lipsei de interes a Romaniei si a lipsei de insulina.
Printre ce am invatat la scoala tibetana este si declansarea procesului de creere a insulinei in organism.
Este necesar acest oras al sanatatii, visul si ideea grozava a lui Adi Pop. L-as ruga pe Dem sa se concentreze si Dansul la acest ideal. Sau am cumva impresia ca ne-a parasit? Sa isi aduca noii prieteni si cunostiinte alaturi de noi.
Sanda




--------------------------------------------------------------------------------
From: adi pop <adipop>
To: zalmoxa@popservice.ro
Sent: Sun, October 18, 2009 9:55:48 AM
Subject: Fw: Poate vă interesează......



----- Original Message -----
From: Dumitru Pănculescu
To: cantaragiu ionel
Cc: Adi Pop ; Ady Mihaela ; Alexa Talia ; Anca Tasica ; Caliopi ; carmil ; Ciprian Bucovineanul ; Constanţa Stoenică ; criss_emma@yahoo.com ; Cristina ; diana ; Dr. LAZA ; Dumitru ; Emil Stanciu ; florina valentina ; FLORIN COLCEAG ; IOCAN ; iulia carmen soare ; Liliana Croitoru ; marian velcea ; Nico Sandy ; OVIDIU BUFNILĂ ; Paul Andronache ; raluca ; RALUCA PANCULESCU ; Rodica Savin ; Românaşul ; Sandu Oprea ; sena.billart@yahoo.com ; Sorin Iordache ; Sorin Vegheş ; Sorin Vegheş ; spop87@yahoo.co.uk ; vladud vladud ; Vlad
Sent: Sunday, October 18, 2009 9:46 AM
Subject: Poate vă interesează......


Stimaţi prieteni
Am participat recent la Academia Română la una dintre şedinţele Asociaţiei Profesioniştilor pentru Progres, în calitate de invitat. Am aflat cu această ocazie că există o elită reală a intelectualităţii româneşti, care dincolo de angoase şi trufii, şi-a dat mâna pentru a schimba ceva în România.
Tocmai de aceea am acceptat invitaţia şi la final trebuie să recunosc buna credinţă a acestor Doamne şi Domni, despre al căror profesionalism nu se poate comenta decât pozitiv. Vă invit să îi cunoaşteţi mai bine(mai puţin pe Hurezeanu, care nu are nici un merit exceptându-l pe acela de ...cronicar) şi să comentaţi pe mai departe.
Deocamdată nu sunt membru al acestei asociaţii dar am să vă anunţ dacă voi milita şi sub cupola unei organizaţii civice la nivel naţional.
Dem
http://www.ipid.ro/index.html

Sun Oct 18, 2009 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
ZAMFIR_CATALIN

Joined: 02 Sep 2009
Posts: 2028


Reply with quote
Post
Catalin Costache: salut
ZAMFIR CATALIN: sal
Catalin Costache: poti sa mai pui o data mesajul ala
Catalin Costache: al tau
Catalin Costache: de pe forum
Catalin Costache: dar la discutii libere?
ZAMFIR CATALIN: pai?
Catalin Costache: l-am setat sa nu mai primeasca alte subiecte acolo
Catalin Costache: si nu le pastreaza decat cu limita de timp
Catalin Costache: dupa care il elimina
Catalin Costache: ca si cand nu ar avea reply
ZAMFIR CATALIN: si nu poti modifica?
ZAMFIR CATALIN: am dat linkul catre mii de cunostinte
ZAMFIR CATALIN: oameni de afaceri
Catalin Costache: ba da, dar nici macar nu am apucat sa il citesc pe tot
Catalin Costache: il mai ai ?
ZAMFIR CATALIN: si la subiect am pus forum serios in Romania
ZAMFIR CATALIN: da
Catalin Costache: il mai ai ?
Catalin Costache: subiectul?
Catalin Costache: ok
Catalin Costache: ia incearca acum
Catalin Costache: ca il schimbai
ZAMFIR CATALIN: sa i pun din nou?
Catalin Costache: da
Catalin Costache: ca ii schimbai setarea
ZAMFIR CATALIN: vai de noi...
ZAMFIR CATALIN: oricum nu stiu daca va coresp linkul cu pe pun eu acum..
Catalin Costache: pai il bagi tot acolo
Catalin Costache: desi nu are legatura cu BINE ATI VENIT
ZAMFIR CATALIN: am pus
Catalin Costache: ok
ZAMFIR CATALIN: http://zalmoxa.11.forumer.com/viewtopic.php?p=4260#4260
ZAMFIR CATALIN: e linkul trimis de mine
ZAMFIR CATALIN: si nu merge
ZAMFIR CATALIN: trebuia sa nu dai posibilitatea sa punem mesaje deloc acolo..
ZAMFIR CATALIN: nu am stiut
Catalin Costache: imi pare sincer rau , nu mi-am dat seama
ZAMFIR CATALIN: asta e ne e dat sa muncim in gol..
ZAMFIR CATALIN: ceva lipseste..


Hide Recent Messages (F3)

Catalin Costache appears to be offline and will receive your messages after signing in.

Catalin Costache: nu cred ca e chiar asa , ma rog ....
Catalin Costache: la capitolul ala am facut o setare pentru a evita aglomeratia de topicuri
ZAMFIR CATALIN: pai eu pana asta seara nu am informat in masa apropiatii mei de forum, si cand m-am hotarat sa o fac nu a iesit...
Catalin Costache: pentru ca e totusi introducerea
Catalin Costache: hai sa le mai dam o data linkul nou
Catalin Costache: si imi asum eu raspunderea pt asta
Catalin Costache: e adevarat ca nici nu am anuntat asta
ZAMFIR CATALIN: vedem alta data
Catalin Costache: ok
Catalin Costache: cum consideri ca e potrivit

Tue Oct 20, 2009 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Adrian Pop

Joined: 03 Sep 2009
Posts: 10558
Location: Craiova


Reply with quote Edit/Delete this post
Post
Copie a:

Acesta este un chestionar email via http://www.atreiacale.org/ de la:
Adrian Pop <adipop>

Proiectul SCOALA MOSULUI

Să pregătim viitorul ROMÂNIEI şi al PLANETEI împreună !

Selectam 10 Tineri voluntari, cu varsta până la 21 de ani, din cat mai multe localitaţi din România si ulterior din Europa. Dorim să comunicăm cu ei pe internet, pentru a dezvolta în următorii doi-trei ani afaceri zonale în diverse domenii de activitate, la care Munca Cinstită şi OMENIA sunt ridicate la rang de Lege. Considerăm că fiecare localitate din România, din Europa şi din întraga lume, are nevoie de astfel de Tineri educaţi la un asemenea standard de BUN SIMŢ.

Înscrie-te şi depune CV-ul tău !

http://zalmoxa.11.forumer.com/index.php


Derulara acestui prim Proiect, a inceput de putin Timp din Craiova, pe princilpiul propagarii undelor. Toate celelalte Proiecte majore care au fost concepute in ultimii 14 ani, depind de reusita Proiectului Scoala Mosului, pentru ca acestea vor avea nevoie de Tinerii selectati prin aceasta actiune.

Toate aceste idei ale noastre fac parte din Proiectul generalizat de Renastere a Societatii Umane.

Proiectul - OMU - Renaşterea Societăţii Umane.

Etapa 1.
Proiectul – “OM – O societate firească “ Etapa 2.
Proiectul – “IOM - O societate funcţională”

Etapa 3.
Proiectul – “IO OM - O societate împlinită “

Etapa 4.
Proiectul – “OMU - (Re)naşterea Societăţii”


Am definitivat afisele si le-am imprastiat pe o raza de maxim 15 Km, in jurul Craiovei. Ulterior, dupa sintetizarea concluziilor ce rezulta din primele actiuni, ajustam sistemul NOU inceput si trecem la urmatoarea unda, pana la 30 de Km de la punctul de initializare. Si asa mai departe, pana ce acoperim toata Romania, Europa si de ce nu, intreaga lume.

Pentru ca ceea ce gandim noi reprezinta noutate absoluta, invatam impreuna din mers, motiv pentru care, cel mai impotrtant lucru pe care trebuie sa-l facem, este acela ca la fiecare pas al actinuii acestea odata finalizat, vom sintetiza concluziile si vom ajusta NOUL sistem de selectie a valorilor Tinere autentice, folosind mai departe experienta astfel cumulata.

Proeictul OMU, prin cele 4 etape ale sale, se autofinanteaza 100 %. Suntem perfect constienti de faptul ca modul de obtinere a banilor de catre fiecare om al acestei planete, are consecinte directe asupra Vietii lui sanatoase si fericite.

http://zalmoxa.11.forumer.com/viewtopic.php?t=570

Zile pline,
ing. Adrian Pop


--
Internal Virus Database is out-of-date.
Checked by AVG.
Version: 7.5.524 / Virus Database: 270.7.5/1701 - Release Date: 9/30/2008 7:08 PM

Fri Nov 06, 2009 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Adrian Pop

Joined: 03 Sep 2009
Posts: 10558
Location: Craiova


Reply with quote Edit/Delete this post
Post
Pop Adrian: BUna
Bostina Daniel Ion: buna seara
Pop Adrian: cu ce va pot ajuta ?
Bostina Daniel Ion: momentan cu nimic
Pop Adrian: inteleg
Pop Adrian: atunci, poate ma ajutati dvs.
Bostina Daniel Ion: daca pot va ajut!!!!!!!!!
Pop Adrian: pai, nici asa , nici asa ?
Pop Adrian: a scuze
Bostina Daniel Ion: adica
Pop Adrian: nu am citit
Pop Adrian: bine
Bostina Daniel Ion: ok
Pop Adrian: am nevoie de ajutor.
Bostina Daniel Ion: referitor la ce?
Pop Adrian: uitati-va cu ce ma ocup
Pop Adrian: incerc sa gasesc in fiecare localitate din cele aproximativ 20.000 care se gasesc cu aproximatie in Romania
Pop Adrian: cate 10 tineri voluntari, cu varsta de pana la 21 de ani
Pop Adrian: si nu stiu cum s-o fac. Mi-a venit ideea asta de o saptamana, cred
Pop Adrian: pe acestea, cati or ramane, ma voi ocupa de ei, sa invete sa munceasca cinstit si sa fie oameni
Bostina Daniel Ion: si cum pot sa va ajut eu
Pop Adrian: pai, nu stiu...sa gasim solutii amandoi la actiunea asta
Bostina Daniel Ion: sa inteleg ca trebuie sa-i gasesc eu pe tineri
Pop Adrian: da-mi adresa ta de mail, sa-ti trimit ce-am facut pana acum, acetsa saptamana.
Pop Adrian: nu, impreuna.
Bostina Daniel Ion has signed back in. (10.11.2009 19:14)

Last message received on 10.11.2009 at 19:07

Tue Nov 10, 2009 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Adrian Pop

Joined: 03 Sep 2009
Posts: 10558
Location: Craiova


Reply with quote Edit/Delete this post
Post
Le fel, o zi Minunata.
adi
----- Original Message -----
From: Lume Buna
To: adipop@popservice.ro
Sent: Thursday, November 12, 2009 5:40 PM
Subject: [Lume Buna] adipop@popservice.ro confirmed


Aveti probleme la vizualizarea acestui email? Intrati pe site.





Felicitari !
November 12, 2009
Sunteti abonat la: Lume Buna



In numele echipei Lume Buna, iti doresc o zi