Pagina 9 din 9 PrimulPrimul 123456789
Rezultate 81 la 82 din 82

Subiect: Nicolae Tesla

Senior Member
    Data înscrierii
    06.03.2013
    Posturi
    214
    Geniul si munca

Eu nu am reusit sa intru pe linkuri, imi apare ca Safari nu poate deschide, etc.
    Pe de alta parte, am o rezerva fata de stiri care nu prezinta si analize fenomenologice , cu explicarea unor fenomene.
    Or fi secrete inca...? Si inaccesibile noua ?
    Din propriile tatonari am ajuns la concluzia ca fenomenele cu care a lucrat Tesla cer o munca teribila pentru a le intelege si stapani.
    Tesla insusi afirma de genul ca a muncit cat pentru cinci vieti.
    Nu ajunge genialitatea.
    Cu atat mai logic este sa discernem informatii diverse care pretind solutii dar nu arata o minima munca de tatonare in spate.
    Inteleg entuzismul privind speranta free- energy.
    Insa unde este cercetarea dinaintea rezultatelor?
    Un rezultat deosebit este un proces, nu un eveniment.

Cine a intervenit in engleza mai sus, pare sa fie in tema cu Tesla.
    Il astept sa mai intervina pe fenomene concrete !

Senior Member
    Data înscrierii
    20.03.2014
    Locație
    Locuiesc in Craiova,Brazda
    Posturi
    13.348
    Nicola Tesla nu gândea ca un om. Interviul incredibil pe care l-a dat fiind în viață dezvăluie lucruri șocante despre potențialul omenirii!

Într-un interviu unic acordat jurnalistului John Smith în 1899, Nicola Tesla a mărturisit niște lucruri atât de incredibile,încât îți vine greu să crezi că acest om a trăit printre oameni.

Marele om de știință al electricității a început prin a mărturisi că a fost învins! Învins de timp, pentru că nu a realizat măreția lucrurilor pe care le-ar fi putut face având descoperirile sale.

El spune că electricitatea conținută pe pământ este suficientă pentru a crea un al doilea Soare. Și nu doar atât. Este posibilă crearea energiei mentale pozitive. Prin metode concrete de extragere, măreția și bunătatea poate fi luată din artă – muzica lui Bach, poemele marilor poeți. Dar omenirea nu este gata să primească o asemena măreție.

Tesla a continuat prin a spune să a muncit mult la inventarea unei metode de transformare a frumuseții naturii în hrană pentru oameni – frumusețea florilor trebuia să ajute scopurilor medicale,iar razele soarelui – hrană organismului uman.

Cercetătorul afirma că viața are o infinită varietate de forme, iar scopul era să le descopere pe toate, însă nu a avut timp s-o facă. Principalele trei probleme care îl interesau era:

1. Cum poate energia solară să-i hrănească pe cei flămânzi?
    2. Cum putem distruge răul și suferința prin care trecem în viață?
    3. Este oare în Univers exces de Lumină?

În studiul său de o viață dânsul spera să poată oferi omului posibilitatea de a zbura, fără a apela la aripi artificiale, neomenești. ”Încerc să învăț omul să-și recapete aripile. Încerc să trezesc energia ce se conține în aer.”
    Lucruri importante pe care le-a afirmat marele cercetător:

• NU există spațiu gol în Univers, Găurile negre sunt cele mai puternice surse de viață.
    • Electricitatea este totul. Totul s-a format de la Lumina inițială.
    • Orice particulă de întuneric are lumină, temperatură, forță nucleară, astfel că are puterea de a roti pământul pe orbită.
    • Toți suntem electricitate în formă umană.
    • Imaginația este adevăratul creator al lumii. Prin ea m-am alimentat cu idei, învățături, am învățat
    • să-mi controlez emoțiile, m-am alimentat cu entuziasm prin ea și am ajuns fericit, până aici.

SURSA:http://secretelesanatatii.info/nicol...alul-omenirii/

Pagina 9 din 9 PrimulPrimul 123456789

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •