-------- Original Message --------
Subject: Re: Oltenia 02
Date: Sun, 26 Aug 2012 18:17:28 +0300
From: adi pop <adipop@popservice.ro>
To: filip mioara <filip_mioara@yahoo.com>
CC: ana_mariavegaart@yahoo.com, enciustefan@yahoo.com, tanasescu.dragos@yahoo.com, banuionutgabriel1@gmail.com, popa.alina_gratiela@yahoo.com, oana_popa_84@yahoo.com, zalmoxa_gabrieltoma@yahoo.com, zalmoxa_adipop@yahoo.com, loredanapavel27@yahoo.com, arienne2003@yahoo.com


Langa Manastirea Brancoveni, la cateva zeci de metri, este un schit, loc indicat de Mihaita, cu 10 ani in urma, ca are un camp energetic imens. Acolo, spre surprinderea mea, scria ceva....ce scrise-se si Mosu, cu 20 de ani ianinte de a ne cunoaste....

Mai sus de Stanisoara, este un Templu - Gama, mai sus de cascada, unde instantaneu oboseala dispare ajungand in zona.



On 8/26/2012 5:16 PM, filip mioara wrote:

Cetatea Romula si Manastirea Brancoveni.
La Stanisoara am invatat sa aprind lumanari pentru toti oamenii si pentru martirii neamului.

From: adi pop <adipop@popservice.ro>
To: ana_mariavegaart@yahoo.com; enciustefan@yahoo.com; tanasescu.dragos@yahoo.com; banuionutgabriel1@gmail.com; popa.alina_gratiela@yahoo.com; filip_mioara@yahoo.com; oana_popa_84@yahoo.com; zalmoxa_gabrieltoma@yahoo.com; adipop@popservice.ro; zalmoxa_adipop@yahoo.com; loredanapavel27@yahoo.com; arienne2003@yahoo.com
Sent: Sunday, August 26, 2012 9:02 AM
Subject: Oltenia 01


Cunosc bine zona la care face referire Domnul Stanciulescu Barda. Am strabatut-o pe jos, aproape pe toata. Oltenia toata este extraordinara. Este plina de locuri de-o mare insemnatate istorica, lucru ce m-a determinat sa gandesc, fiind ajutat, proiecte capabile de schimbare completa a intregii Societati Umane. In sudul regiunii, in cetatea Romula, capitala a imperiului dac se invatau Stiintele Sacre. Sinteza lor era sculptata pe frontispiciul portii principale de intrare. Pana la Calafat, doar cei ce au acces la hiperspatiu studiind astfel de Stiinte, stiu ce Sfinti au trait acolo si ce rol au avut in scrierea celor 4 Evanghelii. Langa Craiova, la Breasta, Parintelui Balasa i s-au dezvaluit mari taine ale primei Universitati ale Terrei, Universitatea Zalmoxiana. De la Malovat spre Balvanesti intri in Siroca de unde incepe marea zona energetica a lumii - Marga, Izverna, Baia de Arama, Herculane, Mehadia - unde vom construi un sat dacic, un oras al sanatatii - VEGA si o statiune Montana - Darius. Lumea o sa afle ca din aceste zone s-a dezvoltat toata CULTURA civilizatiei actuale. Daca suntem acum la ananghie ca si civilizatie umana, inseamna ca Zalmoxienii au gresit....motiv pentru care trebuie sa ne intoarcem catre izvoare, sa cautam drumul corect, cel plin de OMENIE.
Epicentrul civilizatiei noastre este legat de triunghiul format din trei Manastiri : Arnota, Albu de Cozia si Stanisoara, unde curgea lapte si miere...