Către Primării...01
Bună ziua Domnule Primar,

Împreună cu nişte Tineri, lucrez la un program de relansare economică a Romaniei.
http://zalmoxa.11.forumer.com/index.php

Baza acestui Sistem NOU, bineînţeles că este legată de educaţie.

Selectam 10 Tineri, voluntari, până la vârsta de 21 de ani, din cât mai multe localităţi din România şi ulterior din UE. Dorim să comunicăm cu ei pe internet, pentru a dezvolta în următorii doi-trei ani afaceri zonale în cât mai multe domenii de activitate, la care Munca Cinstită şi OMENIA sunt ridicate la rang de Lege. Considerăm că fiecare localitate din România şi din UE, are nevoie de astfel de Tineri educaţi la un asemenea standard de BUN SIMŢ.

Acesta este motivul pentru care avem marea rugaminte de-a ne indica 10 Tineri liceeni serioşi, din localitatea pe care o conduceţi ca Primar.

În prezent, coordonez activitatea unui grup de firme romaneşti, în domeniul cercetării, proiectării, producerii si distribuţiei de soft, tehnică de calcul, electronice, electrotehnice, electrocasnice şi utilaje agricole ( tractoare, motosape, motocultoare, motocositoare, motoferăstraie, motopompe, generatoare, atomizoare şi accesorii ).

Suntem deschişi la orice fel de idee de colaborare serioasă în domeniile mai sus menţionate, pentru ca ne-am propus să avem puncte de lucru în cât mai multe localităţi din ROMÂNIA.

Finanţăm invenţii si inovaţii Româneşti.

Relaţii suplimentare despre grupul nostru de firme, se găsesc la :

www.ruris.ro
www.popservice.ro
www.bender.ro
www.zalmoxa.ro

Contact direct:
adipop@popservice.ro
ID : zalmoxa_adipop

Mulţumim pentru sprijin.

O zi bună,
ing.Adrian Pop



Last edited by Adrian Pop on Wed Nov 04, 2009; edited 5 times in total
Mon Nov 02, 2009 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
ZAMFIR_CATALIN

Joined: 02 Sep 2009
Posts: 2028


Reply with quote
Post
putem folosi adresele de la primarii din dolj sa trimitem la toti primarii aceasta scrisoare...eu am trimis-o exact asa catre 10 ONG-uri ale caror mailuri le-am gasit

Mon Nov 02, 2009 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Adrian Pop

Joined: 03 Sep 2009
Posts: 10558
Location: Craiova


Reply with quote Edit/Delete this post
Post

ZAMFIR_CATALIN wrote:
putem folosi adresele de la primarii din dolj sa trimitem la toti primarii aceasta scrisoare...eu am trimis-o exact asa catre 10 ONG-uri ale caror mailuri le-am gasit



Stai sa finalizam mesajul si sa facem strategia de lucru.
adi

Tue Nov 03, 2009 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
ZAMFIR_CATALIN

Joined: 02 Sep 2009
Posts: 2028


Reply with quote
Post
cand doriti sa vorbim despre strategia de lucru? eu as prefera undeva intre 16 si 18, daca nu oricand imi pot rupe 30-45 min sa facem asta

Tue Nov 03, 2009 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Adrian Pop

Joined: 03 Sep 2009
Posts: 10558
Location: Craiova


Reply with quote Edit/Delete this post
Post Colaborare cu Primariile Romaniei !
Bună ziua Domnule Primar,

Împreună cu nişte Tineri, lucrez la un program de relansare economică a Romaniei.
http://zalmoxa.11.forumer.com/index.php

Baza acestui Sistem NOU, bineînţeles că este legată de educaţie. Aşa că Proiectul se numeste " ŞCOALA MOŞULUI".

Să pregătim viitorul ROMÂNIEI şi al PLANETEI împreună !

Selectam 10 Tineri voluntari, cu varsta până la 21 de ani, din cat mai multe localitaţi din România si ulterior din Europa. Dorim să comunicăm cu ei pe internet, pentru a dezvolta în următorii doi-trei ani afaceri zonale în diverse domenii de activitate, la care Munca Cinstită şi OMENIA sunt ridicate la rang de Lege. Considerăm că fiecare localitate din România, din Europa şi din întraga lume, are nevoie de astfel de Tineri educaţi la un asemenea standard de BUN SIMŢ.

Înscrie-te şi depune CV-ul tău !
http://zalmoxa.11.forumer.com/index.php

Aicea este afişul.

Derulara acestui prim Proiect, a început de puţin Timp din Craiova, pe princilpiul propagării undelor. Toate celelalte Proiecte majore care au fost concepute în ultimii 14 ani, depind de reuşita Proiectului Şcoala Moşului, pentru ca toate acestea vor avea nevoie de Tinerii voluntari selectaţi prin aceasta acţiune.

Toate aceste idei si acţiuni ale noastre fac parte din Proiectul generalizat de Renaştere a Societăţii Umane.

Proiectul - OMU - Renaşterea Societăţii Umane.

Etapa 1.
Proiectul – “OM – O societate firească “

Etapa 2.
Proiectul – “IOM - O societate funcţională”

Etapa 3.
Proiectul – “IO OM - O societate împlinită “

Etapa 4.
Proiectul – “OMU - (Re)naşterea Societăţii”


Am definitivat afişele şi o să le împrăştiem pe o raza de maxim 15 Km, în jurul Craiovei. Ulterior, după sintetizarea concluziilor ce rezulta din primele acţiuni, ajustăm sistemul NOU început şi trecem la urmatoarea undă, până la 30 de Km de la punctul de iniţializare. Şi aşa mai departe, până ce acoperim toată România, Europa şi de ce nu, întreaga lume. Pe măsura dezvoltării acţiunii noastre, vom traduce aceste afişe în limbile ţărilor respective. În momentul când Tinerii voluntari vor înţelege pe deplin aceasta acţiune iniţializată de noi, vor face acealşi lucru din locul în care care îşi desfăşoara activitatea.

Pentru ca ceea ce gândim şi facem noi acum reprezintă noutate absolută la nivel planetar, învăţăm unii de la alţii din mers. Cel mai important lucru pe care trebuie să-l facem, este acela că la fiecare pas al acestei acţiuni odata finalizat, vom sintetiza concluziile şi vom ajusta continuu NOUL sistem de selecţie a valorilor Tinere autentice. În acest fel, încercăm să creem un sistem viu, care va creşte odată cu experienţa cumulată de noi toţi.

Proeictul OMU, prin cele 4 etape ale sale, se autofinanţează 100 %. Suntem perfect constienţi de faptul că modul de obţinere a banilor de către fiecare om al acestei planete, are consecinţe directe asupra Vieţii lui sănătoase şi fericite.

Absolut toate persoanele care doresc sa participe activ şi eficient la dezvoltarea Proiectului OMU, sunt binevenite.

Acesta este motivul pentru care avem marea rugaminte de-a ne indica 10 Tineri liceeni sau studenţi serioşi, din localitatea pe care o conduceţi ca Primar.

În prezent, coordonez activitatea unui grup de firme romaneşti, în domeniul cercetării,
proiectării, producerii si distribuţiei de soft, tehnică de calcul, electronice, electrotehnice,
electrocasnice şi utilaje agricole ( tractoare, motosape, motocultoare, motocositoare,
motoferăstraie, motopompe, generatoare, atomizoare şi accesorii ).

Suntem deschişi la orice fel de idee de colaborare serioasă în domeniile mai sus menţionate, pentru ca ne-am propus să avem puncte de lucru în cât mai multe localităţi din ROMÂNIA.

Finanţăm invenţii si inovaţii Româneşti.

Relaţii suplimentare despre grupul nostru de firme, se găsesc la :

www.ruris.ro
www.popservice.ro
www.bender.ro
www.zalmoxa.ro

Contact direct:
adipop@popservice.ro
ID : zalmoxa_adipop

Mulţumim pentru sprijin.

O zi bună,
ing.Adrian Pop