Propunere dezvoltare Agentia de Turism Piciumanii Zalmoxieni
Propunerile mele:
-100 eur
pregatesc pachete pentru revelion-craciun-primele zile 2019, dupa ce studiez piata si vorbesc cu pensiunile.
fac ofertele pentru perioada de iarna
lucram pe contract de consultanta cu pensiunile- ducem grup de turisti, platesc direct la ei si noi vom primi un comision
cei 100 eur sunt folositi pentru a promova ofertele
-pt a gasi clienti oferim lucruri speciale.. program pt cei mici- lectura, desen, etc.. program colinde, etc
putem incepe cu a fi ghizi in Craiova si a vorbi despre oras celor interesati - turisti straini ce ne viziteaza

-1000 eur
caut cateva persoane care sa ma ajute sa fac ce am spus mai sus, le ofer in schimb 200 eur/luna la fiecare pana infiintam agentia, apoi minimul pe economie
cei ce raman peste 1 an primesc 5% din agentie (sa ramana de acum, cand o luam din 0.. un an de zile)

-10.000 eur
depunem cererea de licenta
facem asigurarea
amenajam sediu
cautam 1-2 angajati
pregatim programe pentru primvara-paste-vara
pana la finalul anului avem licenta si incepem sa vindem pachete de vacanta

-100.000 eur
facem ce am scris la 10.000
pregatim/angajam agent de turism -
lansam oferta pt ghid al Craiovei si al altor orase din regiune- pregatim colaboratori pt fiecare oras din regiune
luam in rate 1 masina si microbuz de 8 si microbuz de 18
facem site- fluturasi - scoli - pregatit oferte tematice pt tot anul cu ghid
incepem vanzarea de pachete externe
includem tehnici de supravietuire, activitati sportive, despre mancare ecologica, etc

-1.000.000
facem ce am scris la 100.000
cumparam/incepem constructie pensiune in zona Baia de arama
luam in rate autocar 60 locuri si autocar 40 locuri
colaboratorii din orase care au inceput ca ghizi devin sefi de punct de lucru- deschidem puncte de lucru in orasele lor
punem in circuit tabara pentru copii de la Breasta
gasim pachete externe exclusive
facem aplicatie pe telefonul mobil

-10.000.000
facem ce am scris la 1.000.000
incepem proiectarea pentru statiunea Darius/constructia primelor cladiri/cumparare teren, etc
extindem colaboratorii ca ghizi ai oraselor in toata tara
facem un restaurant/pensiune din zona Breasta/Podari de unde sa se vada Craiova de sus, noaptea, etc. - va deveni principalul loc de promovare a activitatilor noastre
cautam pensiuni pe care sa le cumparam in zonele de interes
pentru cei cu vechime in firma platim cursuri la cele mai mari scoli de turism din lume
facem scoala noastra de turism

-100.000.000
facem ce am spus la 10.000.000
construim pensiuni in zona Transalpina-Voineasa-Valea de pesti-Horezu, si alte locuri din regiune sa putem primi zeci de mii de copii in decursul unui an
facem filme despre fiecare regiune unde avem pensiuni si le impartim gratuti peste tot
schimbam tot ce insemana turism in Sudul Carpatilor istorie, teatru, costume, fotografii, mancare, traditii, olarit, tesut,
fiecare pensiune are centru pentru colectare plante medicinale si fructe de padure, le prelucreaza si le pune in vanzare cu brand propriu
avem parc auto de 12 microbuze/autocare
construim inca 1-2 locatii in orase importante din Romania de unde sa se vada orasele de sus
facem pensiuni in Bulgaria, Serbia, litoral Romania, litoral Bulgaria si in toate regiunile ce au apartinut de Romania-Ucraina, Rep. Moldova, Ungaria
facem universitate de turism


- 1.000.000.000
facem ce am spus la 100.000.000
extindem totul la nivelul intregii tari
in 5 ani turismul in Romania devine noua stea a turismului mondial
ajungem la 10.000.000 turisti straini /an
avem hoteluri in principalele zone ale tari pentru toate categoriile de turisti
pachete complexe facute pe gustul fiecarui turist

-10.000.000.000
facem ce am spus la 1.000.000.000
ridicam turismul in tarile vecine, prin propriile pensiuni si servicii, la nivelul din Romania.
facem 2 statiuni la litoralul marii negre - 1 in Romania si 1 in Bulgaria
facem 1 statiune noua in Bulgaria, 1 in serbia si 1 in Rep Moldova