Author Message
Adrian Pop

Joined: 03 Sep 2009
Posts: 10558
Location: Craiova


1. Numele Agenţiei de Turism !
1. Când îţi doreşti să ai propria ta societate comercială care să activeze în domeniul Turismului, pleci la drum nou, cu atenţie, de la alegerea numelui Agenţiei de Turism.

La alegerea acestui nume trebuie ţinut cont de :

a. Care este Piaţa căreia ne adresăm.
b. Amplitudinea afacerii în Timp
3. Conexiunile cu alte domenii de activitate.

adi

Sat Oct 10, 2009

Adrian Pop

Joined: 03 Sep 2009
Posts: 10558
Location: Craiova


Re: 1. Numele Agenţiei de Turism !
Adrian Pop wrote:
1. Când îţi doreşti să ai propria ta societate comercială care să activeze în domeniul Turismului, pleci la drum nou, cu atenţie, de la alegerea numelui Agenţiei de Turism.

La alegerea acestui nume trebuie ţinut cont de :

a. Care este Piaţa căreia ne adresăm.
b. Amplitudinea afacerii în Timp
3. Conexiunile cu alte domenii de activitate.

adi


Încă nu s-a desfiinţat Agenţia de Turism de explorări Sarmizegetusa.

Aşa cum am anunţat cu două săptămâni în urmă, caut parteneri de afaceri pentru a înfiinţa noi societăţi comerciale în domeniul Turismului, în următoarele condiţii:

1. Partenerul va deţine 99 % din acţiunile firmei şi eu 1 %. Procentul meu de 1 %, reprezentând Garantul Moral la societăţile comerciale nou infiinţate
alaturi de Tinerii cu care comunic, va fi donat în 10 conturi bancare diferite, după cum
urmează :
1.1. 10% -ajutor pentru copii
1.2. 10% -ajutor pentru bătrâni
1.3. 10% -ajutor pentru biserică
1.4. 10% -ajutor pentru refacerea sistemului de sănătate
1.5. 10% -ajutor pentru refacerea sistemului de educaţie
1.6. 10% -ajutor pentru refacerea sistemului ecologic
1.7. 10% -ajutor pentru dezvoltara artelor
1.8. 10% -ajutor pentru refacerea sistemului de cercetare
1.9. 10% -necesari sistemului de dezvoltre propriu, al activităţilor colaterale.
1.10.10% -înfiinţarea Băncii de Reconstrucţie a României, care are scopul de a împrumuta bani fără dobândă Tinerilor care pleacă frumos în Viaţă.
Acest lucru este valabil până ce acest procent al meu, din toate firmele nou înfiinţate
în aceste condiţii, va fi oferit unei tinere persoane serioase.
2. Atât Timp cât sunt patronul acestei societăţi comerciale, Legile în vigoare ale Statului Român cât şi Legile bunului simţ vor fi respectate în proporţie de 100 %.
3. După o oarecare perioadă de Timp, când observ că partenerul meu devine responsabil,
conştient de consecinţele Muncii prestate Cinstit si devine profesionist în acest
domeniu de activitate, îi ofer în deplină cunoştinţă de cauză, acest procent al meu. Sau îl voi oferi acelei persoane care îşi dedică o mare parte din Viaţă pentru bunăstarea Neamului Românesc.
4. Pentru că nu se face primăvară cu o singură floare... şi pentru siguranţa sistemului în
acest domeniu de activitate, voi înfiinţa mai multe societăţi comerciale în paralel cu aceasta,
în aceleaşi condiţii.

Putem să refacem Turismul Românesc, astfel încat România să devină un punct de atracţie
pentru turiştii din întreaga lume. Urmăresc de asemeni să extindem afacerile în Turism, la nivel planetar.

Numele Agenţiei pe care o s-o înfiinţăm cu unul din parteneri mei, va purta numele de : MOŞU

Doresc să avem clienţi de toate vârstele, motiv pentru care vom pregăti ofertele.
Doresc ca Agenţia de Turism MOŞU, să-şi câştige respectul oamenilor, mai ales că sunt interesat ca un număr cât mai mare din clienţii noştri, să conştientizeze conceptul de a presta o Muncă Cinstită, devenind astfel partenerii noştri de afaceri în cât mai multe domenii de activitate.
Doresc ca sistemul economic MOŞU, să-şi câştige un loc fruntaş la nivel mondial, ca parte integrată în Proiectul OMU.

adi

Sat Oct 10, 2009

Adrian Pop

Joined: 03 Sep 2009
Posts: 10558
Location: Craiova


Re: 1. Numele Agenţiei de Turism !
Adrian Pop wrote:
Adrian Pop wrote:
1. Când îţi doreşti să ai propria ta societate comercială care să activeze în domeniul Turismului, pleci la drum nou, cu atenţie, de la alegerea numelui Agenţiei de Turism.

La alegerea acestui nume trebuie ţinut cont de :

a. Care este Piaţa căreia ne adresăm.
b. Amplitudinea afacerii în Timp
3. Conexiunile cu alte domenii de activitate.

adi


Încă nu s-a desfiinţat Agenţia de Turism de explorări Sarmizegetusa.

Aşa cum am anunţat cu două săptămâni în urmă, caut parteneri de afaceri pentru a înfiinţa noi societăţi comerciale în domeniul Turismului, în următoarele condiţii:

1. Partenerul va deţine 99 % din acţiunile firmei şi eu 1 %. Procentul meu de 1 %, reprezentând Garantul Moral la societăţile comerciale nou infiinţate
alaturi de Tinerii cu care comunic, va fi donat în 10 conturi bancare diferite, după cum
urmează :
1.1. 10% -ajutor pentru copii
1.2. 10% -ajutor pentru bătrâni
1.3. 10% -ajutor pentru biserică
1.4. 10% -ajutor pentru refacerea sistemului de sănătate
1.5. 10% -ajutor pentru refacerea sistemului de educaţie
1.6. 10% -ajutor pentru refacerea sistemului ecologic
1.7. 10% -ajutor pentru dezvoltara artelor
1.8. 10% -ajutor pentru refacerea sistemului de cercetare
1.9. 10% -necesari sistemului de dezvoltre propriu, al activităţilor colaterale.
1.10.10% -înfiinţarea Băncii de Reconstrucţie a României, care are scopul de a împrumuta bani fără dobândă Tinerilor care pleacă frumos în Viaţă.
Acest lucru este valabil până ce acest procent al meu, din toate firmele nou înfiinţate
în aceste condiţii, va fi oferit unei tinere persoane serioase.
2. Atât Timp cât sunt patronul acestei societăţi comerciale, Legile în vigoare ale Statului Român cât şi Legile bunului simţ vor fi respectate în proporţie de 100 %.
3. După o oarecare perioadă de Timp, când observ că partenerul meu devine responsabil,
conştient de consecinţele Muncii prestate Cinstit si devine profesionist în acest
domeniu de activitate, îi ofer în deplină cunoştinţă de cauză, acest procent al meu. Sau îl voi oferi acelei persoane care îşi dedică o mare parte din Viaţă pentru bunăstarea Neamului Românesc.
4. Pentru că nu se face primăvară cu o singură floare... şi pentru siguranţa sistemului în
acest domeniu de activitate, voi înfiinţa mai multe societăţi comerciale în paralel cu aceasta,
în aceleaşi condiţii.

Putem să refacem Turismul Românesc, astfel încat România să devină un punct de atracţie
pentru turiştii din întreaga lume. Urmăresc de asemeni să extindem afacerile în Turism, la nivel planetar.

Numele Agenţiei pe care o s-o înfiinţăm cu unul din parteneri mei, va purta numele de : MOŞU

Doresc să avem clienţi de toate vârstele, motiv pentru care vom pregăti ofertele.
Doresc ca Agenţia de Turism MOŞU, să-şi câştige respectul oamenilor, mai ales că sunt interesat ca un număr cât mai mare din clienţii noştri, să conştientizeze conceptul de a presta o Muncă Cinstită, devenind astfel partenerii noştri de afaceri în cât mai multe domenii de activitate.
Doresc ca sistemul economic MOŞU, să-şi câştige un loc fruntaş la nivel mondial, ca parte integrată în Proiectul OMU.

adi


Interesant....
Cu mici modificari.....cu un consilier bun, daca nu printre cei mai buni...poate...s-ar cizela ceva.

Poate...Vedem.

O seara buna,
Adrian Pop
----- Original Message -----
From: adi h
To: adipop@popservice.ro
Sent: Thursday, October 29, 2009 8:19 AM
Subject: buna ziua



Am primit mailul dvs.si incerc sa fiu cat mai clar, concis si la obiect.Asa ca o sa incerc punctual sa raspund la problemele ridicate.
In primul rand ..id-ul meu de messenger este hbvadi pe skype (doar pe skype) sau eventual cu acelasi id pe chatul de pe hbvadi@gmail.com aceasta pentru a putea comunica direct asa cum v-ati exprimat dorinta.
1 Referitor la cum as proceda daca as vrea sa deschid un bussines in domeniul turismului dar nu as detine un capital..raspunsul esterin comunicare, aducerea la cunostinta a activitatii persoanelor din cercul meu de cunoscuti,cu rugamintea de a transmite mai departe acele informatii.pe scurt.Informatizarea potentialilor clienti si nu numai! Numele firmei ar fi legat de activitatea in sine a firmei cu toate ca nu esta atat de important acest aspect.el intotdeauna da bine sa spunem la prima vedere sau auditie! ceva..cu mesaj genul "best tour" .
2 Cum as angaja eu colaboratorii..in primul rabd as cauta persoane dinamice,interesate de domeniu,cu cunostinte macar medii in domeniu,persoane dedicate si hotarate dornice de afirmare si care sa-mi inspire chiar si mie dorinta de mai mult.
Cand i-as angaja...in momentul in care mi s-ar deschide oprtunitatea pentru acest lucru din punct de vedere financiar...mai ales ca am plecat de la ..zero?
3 Dezvoltarea agentiei in timp depinde de vointa echipei si de directia impusa de lider.Cum vad eu dezvoltarea in conditiile in care am o echipa aleasa de mine sau chiar si daca lucrez singur...In primul rand BINE! Apoi odata cu trecerea timpului un lider de piata,un varf de lance in domeniu,o agentie care ar avea un cuvant de spus pe piata turismului.
Acestea ar fi pe scurt ideile pe care le am vis a vis de problemele ridicate de dvs.
Detin permis categoria B,cunostinte in turism,si nu numai si astept cu nerbdare sa comunicam.
Cu sinceritate al dvs. Huidu-Buzdugan Adrian
--
Adi