Author Message
Adrian Pop

Joined: 03 Sep 2009
Posts: 10558
Location: Craiova


Asociatia exploratorilor subsolului Romaniei, Zalmoxa.
Tinerii se vor implica mai mult si in aceasta activitate, daca sunt educati in acest sens. Eu o sa sprijin pe foarte multi sa faca primii pasi in acest sens. Azi am luat hotararea sa finantez si sa infiintez o astfel de Asociatie care se va ocupa si cu detectia metalelor. Numele ei va fi Zalmoxa.

Statutul ei il voi scrie aceste zile si este strans legat de bun simt, libertate si Omenie.

Membri acestei Asociatii sunt in exclusivitate colaboratorii Agentiei de Turism de explorari Sarmizegetusa. Acestia sunt exceptii de la tot ce se va face in aceasta Scoala de afaceri, in sensul ca pregatirea lor va avea un grad sporit de dificultate pentru a deveni cei mai buni. In Agentia de turism vor lucra decat Mari Ganditori ai Neamului nostru ca voluntari, precum si tinerii care au potentialul necesar pentru a ajunge la un astfel de nivel de moralitate si de logica.

Tinerii cu care voi colabora in acest domeniu de activitate, nu vor avea varsta mai mare de 21 de ani.

adi


Adrian Pop

Joined: 03 Sep 2009
Posts: 10558
Location: Craiova



----- Original Message -----
From: adi pop
To: contact@explorerclub.ro ; dafgold@yahoo.com
Sent: Saturday, January 22, 2011 1:15 PM
Subject: Adrian Pop - Craiova


Buna ziua,

Am avut placerea sa discutam amandoi azi la telefon.
Sunt convins ca avem aceleasi idealuri...si cu foarte multa bunavointa putem sa devenim eficienti in ceea ce ne propunem sa facem. Vom lucra 100 % legal. M-as simti onorat sa intru in Asociatia condusa de Dumneavoastra.

Asa cum am spus sunt la inceput pe acest drum al exporarilor de acet gen si trebuie sa invat pas cu pas din ceea ce stiti. Tinerii care vin dupa noi sunt mai importanti...., motiv pentru care va cer acordul sa-i ajutam sa demareze cu demnitate in Viata. Si asta nu se poate pana nu-si afla radacinile si izvoarele Neamului lor.

O zi buna,
adi