Bianka Luz Uleiuri Esentiale-Nodurile pe care le-am desfăcut....




Nodurile pe care le-am desfăcut....


Puțin câte puțin, dezbrăcată de frică mi-am desfăcut nodul din gât, ceea ce mă împiedica să spun lucrurile care își doreau cu ardoare să iasă. Iar vocea mea a prins curaj și s-a exprimat cu claritate.

Încet,încet am coborât în inima goală ce mă oprea și mă ținea ferecată în neiubire. M-am eliberat de acea strânsoare...și am reușit să mă iubesc. Câtă fericire am putut simți!

Apoi mi-am dus atenția in stomacul meu, unde se punea nodul Fricii, care nu ma lăsa sa merg inainte. Ce liniște s-a făcut când am înțeles că pacea era în mine, iar nodul s-a eliberat de la sine.

Atunci am văzut că eu am înnodat toate aceste noduri, și multe alte legături pe care le-am făcut inconștient.
Înțeleg cu claritate ce mai am de eliberat, de dezbrăcat, de deznodat multe alte noduri în mine, și o fac cu cu fiecare respirație, încet și profund.

Când toate acele temeri dispar, voi rămâne doar cu celelalte nodurile care țin, susțin, apucă, leagă: ÎMBRĂȚIȘAREA, IUBIREA, COMPASIUNEA, SMERENIA, LIBERTATEA, CURAJUL, SUSȚINEREA.

Și cu toate aceste noduri voi manifesta adevărata mea ființă ce sunt!!!