Sesiunea publică de studiiîn limba română Nr.40, din 11.10.2017
Tema:Fragment din: Atelierul192al Căutătorilorde Cunostiinţe din 5octombrie2017
Virgil Brudaru
Conform înţelegeriipecare o am în acest moment

Sufletul plantelor


Azar întreabă că, dacă are în grădină diferite verdeţuri şi le culege frunzele pentru mâncare sau mănâncă merele unui măr, înseamnă asta că le ucidesufletele?

Mr. Keshe -Mai întâi trebuie să înţelegem ce este un măr (fructul), care este rolul lui.

De ce planta crează mărul şi îi dă diferite culori şi gusturi, altfel ar fi un singur fel de măr .

Pomul produce merele pentru că are un scop şi anume expansiunea, pentru că animalele să mănânce merele şi să lase seminţele în altă parte, pentru a se răspândi.

Este inteligenţa plantei, nu este doar pentru a fi mâncat de oameni, animale şi păsări. Planta şi-a valorificat sufletul şi doreşte să se extindă pentru a crea mai multe ca ea.

Plantele sunt extrem de inteligente şi au un suflet frumos. Dacă sunt un măr (pom) şi doresc să mă extind , să am copii mei, atunci fac un fruct iar seminţele sunt duse în altă parte.

Dar ce este o sămânţa ? Ce ete o sămânţa de măr sau un bob de orez ? Este un uter cu provizii de alimente.

Dacă vă uitaţi la un bob de orez vedeţi germenele (embrionul) într-un colţ şi restul este pachetul de energie, partea care furnizează alimentele.

Dacă schimbaţi numele şi îl numiţi ou, aveţi aceeaşistructură. În zona galbenă este copilul gata format şi în jur mama a prevăzut şi cămara cu alimente.

În centru germenelui se află sufletul gata să crească. La ou, la fel.

Dacă extrapolăm, avem sufletul omului şi în jur creierul.

Ciclul vieţii este la fel, doar noi nu am înţeles.
Sufletulplantelor

Cum noi creăm copii şi plantele la fel, totul este la fel. Toate au suflet şi toate sunt vii.

Şi destul de straniu, dacă nu aţi înţeles până acum, vorbesc aceeaşi limbă, au aceleaşi emoţii, dar noi nu am văzut asta.

Dacă hrăneşti oul corect , vei avea o pasăre. Dacă hrăneşti boul de orez vei avea o altă vietate, planta de orez.

Dacă hrăneşti şi acesta corect vei avea o altă fiinţă.

Toate sunt viaţa, numai că nu am fost conştienţi de aceasta. Acum suntem conştienţi şi suntem răspunzători pentru ele.

Noi nu mâncăm copii noştri dar mâncăm copii păsării sau copii orezului, pentru că este dreptul nostru şi o facem de atât de mult timp.

Acum se pune întrebarea: este dreptul nostru ? A fost vreodată ?

Doar pentru faptul că alţii au greşit, noi nu trebuie să continuăm să greşim.

Dacă mergeţi în spaţiu v-ar place ca cineva să vină să vă mănânce copilul vostru doarpentru că este un pachet de energie.

Sau, este corect să înţelegeţi că nu trebuie să mâncăm alte vieţuitoare, astfel ca în spaţiu nimeni să nu vă mănânce sau voi să mâncaţi pe alţii.
Sufletulplantelor

Pentru a face un pilot, trebuie să antrenezi pilotul să fie în stare să zboare.

Pentru a duce omenirea în spaţiu trebuie să antrenezi omul să înţeleagă regulile de zbor în spaţiu.

Şi aceasta face parte din aceste învăţături.

Eu vă învăţ totul, despre suflet, despre energie, despre orice altceva şi drumul spre ţintă este din ce în ce mai îngust ca o pâlnie cu o gaură foarte lungă la capăt.

Omenirea s-a aflat în această zonă, mai deschisă, a făcut orice daune dar treptat este antrenată (învăţată) şi va străluci ca o torţă, ca o rază în univers la fel ca ceilalţi.

Omenirea nu este unică. Când străluceşti, străluceşti ca ceilalţi, ca celelalte stele.

Acesta este scopul acestor învăţături.

Şi singura modalitate de a vă pune în mişcare a fost să vă dau ceva foarte dulce, energia liberă, sau învăţăturile despre suflet, sau aplicaţiile cu straturile nano pentru încălzire.

Şi făcând aceasta, toţi aţi urmat calea, aceasta este măiestria profesorului şi sunt maestru în tot ce fac, am făcut-o de multe ori în univers, înţelegând slăbiciunea studentului, dar nu pedepsindu-l pentru slăbiciune, ci glorificându-i frumuseţea sufletului care doreşte să ajungă în acel punct, dar care de fapt a intrat pe uşa.

Nu este o capcană este educarea sufletului, este libertatea sufletului.
Sufletulplantelor

Aşa că dacă vorbeşti despre plante , despre faptul că mănânci plante , cum am mai vorbit cu Rik despre ţelină. Pot să te mestec sau pot să te sărut mai întâi şi apoi să te mestec , sau ţelina a făcut special pentru tine ceva să mesteci, pentru că trebuie să aibă acele frunze care permit plantei să crească pentru a face seminţe, şi pentru tine, că să vii şi să iei şi seminţele.

Deci planta a calculat deja că dă ceva pentru a obţine altceva. Să nu furi.

Dar trebuie să înţelegem cine a luat această decizie, unde este sufletul plantei, sufletul unui copac.

Dacă tăiem o ramură sau luăm un fruct, pomul este încă acolo. Dacă un om pierde o mâna sau un picior, dar omul este încă acolo, pentru că sufletul omului este încă în interiorul corpului, chiar dacă fiecare celulă are propriul său suflet.

Cum se face că plantele au devenit cea ce sunt? Unde este sufletul unui pom. Care este punctul din care planta nu doreşte să mai crească.

Când priveşti o plantă, un pom, unde sunt rădăcinile, de ce are rădăcini ?

Ce schimbă sufletul plantei, la fel că şisufletul omului pentru a garanta supravieţuirea.

Poziţia sufletului omului este aceeaşi dar uşor diferită cu a unei plante sau a unui pom.Omul a decis să se dezvolte de sus în jos,iar plantele de jos în sus.

În poziţia sufletului omului am păstratlibertatea sufletului, dar cu o anumită condiţie de ataşare de pământ.
Sufletulplantelor

Dorim să fim liberi dar acceptăm anumite conexiuni.

Sufletul este ca un soare, radiază şi în interacţiune cu câmpul gravitomagnetic al pământului şi prin schimbul de energii realizate pentru ca acest suflet să fie independent, s-au creat braţele şi piciorele.

Dar sufletul nostru care este de factura aminoacizilor, a părţii gazoase, a decis să rămână într-un raport de masă care să-i permită să folosească puterea de câmp specifică O-lui, C-ului, H-ului şi N-ului.

Sufletul plantei a decis la fel dar puţin diferit permiţându-i să fie mai dependentă de starea de materie solidă a planetei decât sufletul omului.

Sufletul plantei se află intre rădăcina şi tulpină, de unde începe viaţa.

Când smulgeţi un copac, o plantă, rădăcinile sunt picioarele, modul de conectare, dar sufletul stă puţin sub suprafaţa pământului.

El singur decide ce vrea să aibă pentru a răspândi seminţele, pentru a face mai mulţi ca el.

Aşa face şi mărul (pomul) şi omul.

Arborii şi vegetaţia au ales compoziţiei aminoacizilor care sunt mai aproape de puterea câmpurilor pământului.

Omul a ales altfel, să fie independent, să strălucească ca un soare deasupra pământului, păstrând o anumită distanţă de pământ.

El a ales o putere a câmpurilor uşor diferită, cea a aminoacizilor din partea gazoasă, care îi permite să se conecteze cu Ca, Mg şi alte elemente.

Deci sufletul nostru stă deasupra în capul nostru, iar sufletul plantelor stă între conexiunea cu pământul şi partea care foloseşte mediul înconjurător.
Sufletulplantelor

Deci sunt două moduri diferite, plantele au ales să se dezvolte predominant pe verticală (populaţia verticală) iar oamenii, predominant pe orizontală (populaţia orizontală). Dar fiecare decide ce să obţină, unde să meargă şi ce câmpuri ale pământului sunt disponibile în jur şi deasupra pentru a fi ceea ce doresc să fie.

Existenţa sufletului unei fiinţe este la fel, fără el nu ar radia nimic, fie sufletul omului sau al plantei.

Dar eu hotărăsc să am această condiţie. Doresc să port o pălărie chinezească, cu beţişoare, pentru că tuturor le place să folosească beţişoare pe teritoriul lor şi apoi pot avea o parteneră chinezoaică, cu care să am un copil chinez, ca să arăt că sunt chinez, şi căruia îi permit să se căsătorească cu altă chinezoaică pentru a mă răspândi în mai mulţi ca mine. Aşa face şi mărul (pomul)
Sufletulplantelor

Omul a mers pe căi greşite în multe moduri, neînţelegând aceste lucruri şi în istoria omenirii vedem o mulţime de abuzuri de acest gen, datorită neînţelegerii.Dar ceicare au înţelesau abuzatla fel.

Acum înţelegem că nu este nici o diferenţa .

Noi credem că, dacă vorbim şi facem computere şi microfoane, suntem mult mai inteligenţi decât mărul (pom), ţelina sau grâul, pentru că nu auzim, ceea ce numim frecvenţa lor de comunicare şi credem că este doar un pom.

Foarte curând omul, când îşi va deschide ochii ca rasă, va auzi vocea sufletului fiecărei entităţi.

Şi auzind va respecta, auzind va înţelege să se acomodeze, asta înseamnă ceace spunem mereu "să nu furi", dar voi sunteţi donatori.

Plantele donează, ca prin energia creată să vă ofere elevarea sufletul, iar voi la rândul vostru să elevaţi alte suflete.

Dacă un măr alegând culoarea roşie şi gust dulce, este mâncat mai mult şi i se răspândesc mai mult seminţele, el ştie că plăcerea gustului dulce va răspândi mai bine seminţele, atunci el face sacrificiul să dea.

Dar dacă înţelegeţi sufletul plantei, mărului, vă dă gratis ceea ce doriţi pentru a se răspândi, atunci nu trebuie să mănânci dublu.

Vouă vi se pare hilar dacă auziţi pe cineva întrebând un măr: unde doreşti să-ţi duc seminţele?

Nu trebuie să vorbiţi limba în care să întrebaţi mărul, trebuie doar să simţiţi câmpurile.
Sufletulplantelor

Priviţi cum copacii vorbesc împreună, priviţi când vă plimbaţi prin pădure cum plantele se acomodează unele cu altele.

Mergeţi în jungla naturală şi veţi simţi diferit faţă de junglă creată de oameni, unde veţi simţi durerea copacilor a căror suflete sunt private de libertate.

Peştii în libertate sunt sănătoşi, oamenii îi pun în cutii şi vedem cum se îmbolnăvesc, ei nu mai doresc să existe.

Nimeni din crescătorii de peşti nu a înţeles că le tratează bolile dar nu se gândesc la sufletul lor.

Trebuie oare să-i închidem în cutii sau să le oferim libertatea întregului rău şi dacă vor vă vor dea rodul vieţii, care sunt copii lor.

Marea problemă în agricultură şi piscicultură sunt pesticidele şi îngrăşămintele folosite în mare cantitate, pentru că nu s-au înţeles emoţiile şi sentimentele plantelor sau animalelor.

Copacii se îmbolnăvesc pentru că nu doresc să fie în acel loc, nu au suficient spaţiu, stau ca la închisoare. Când vom înţelege şi vom proceda în consecinţă copacii vor fi sănătoşi.

Vom vedea agricultură fără pesticide şi îngrăşăminte pentru că veţi crea un mediu propice de creştere.

Când punem GANS acesta crează un nou mediu pentru plantă, crează o condiţie în care poate lua ce doreşte din mediu şi creşte mai mare.
Sufletulplantelor

Cât de nesăbuiţi am fost când am folosit pesticide. Poţi pune oricâte îngrăşăminte că eu (planta) nu voi pune ce este potrivit în seminţele mele şi copilul care vă mânca din ele , ne având emoţiile corecte, se va îmbolnăvi.

Trebuie să înţelegem întregul proces, să înţelegem sufletul plantelor şi apoi vom înţelege sufletul acestei planete.

Ce doreşte sufletul planetei de la noi?

De multe ori spun că sufletul pământul plânge cu lacrimi de sânge pentru ceea ce oamenii fac cu entităţile