Stephen Aube

Pentru mulți oameni poate fi surprinzător că Burebista a realizat la fel de mult sau poate mai mult decât oricare rege, faraon sau împărat de dinaintea lui și de după el. Nu sunt român și nu înțeleg limba sau istoria sa academică;știu doar să citesc,să descifrez artefacte ezoterice antice. Am căutat cei mai buni profesori în pădurea Amazoniană din Peru și Anzi, în deșerturile din Egipt și litoralul său, apoi în Yucatan, Mexic. Am fost instruit de cei mai buni și am trecut printr-un proces dificil de transformare, totul pentru un domeniu de studiu care necesită un ochi ezoteric special pentru detalii.

https://www.youtube.com/watch?v=Dh-BPNNkcRA...

Din cercetările mele, regele Burebista a fost unul dintre cei mai bogați în cunoaștere și avuţii; era foarte priceput pe tărâmul spiritului și al magiei. Dacă privim comorile, artefactele și monumentele Traciei-Geto-Daciei, în România și Bulgaria, putem observa că totul este codificat cu informații ezoterice, însuflețite de regele Burebista și stabilimentele sale. Aș merge chiar atât de departe încât să afirm că monumentul original Adamclisi a fost construit de Ordinul Dragonului,regele Burebista și geto-daci. Pentru a citi mai multe despre acest monument, accesați

https://www.zeulmos.com/misterul-ingerilor-si-a...

Burebista a devenit cel mai mare rege ridicându-se prin activitate fizică, abstinență de la alcool și supunere lui Zamolxis și legii universale. A fost iubit de oameni pentru că a obținut cele mai bune beneficii pentru patria sa, după ce regiunile au fost epuizate de frecventele războaie.

Din păcate nu există prea multă documentație despre acest mare rege; multe dintre poveștile pe care le auzim sunt venite de la filozofi și de la diverși intelectuali din trecut. Acesta este motivul pentru care e necesar să citim artefactele; misterul lui Burebista și secretele sale ezoterice sunt ascunse în comorile și monumentele sale. El provenea din linia de sânge originală a Dragonului Regal, situată în regiunea Dunării și a Mării Negre. Rădăcinile Ordinului Dragonului au început în România și Bulgaria, luând multe forme, cum ar fi Arienii și Carpații. Nu sunt istoric, nu am studiat niciodată istoria și nu am interes pentru aceste perspective academice, dar respect acest domeniu de studiu și le ascult teoriile pentru a-mi completa cercetările. Prezint o perspectivă din Arheoastronomie și Antropologia Esoterică, studiul secret al tuturor vârstelor culturilor și societăților din trecut și prezent, comportamentul și biologia.

https://www.facebook.com/Zeul-Mos-103670981889634

Aș dori să menționez un alt bărbat venit din aceeași linie de sânge; numele lui este Iisus. Această împărăție a fost mult diferită de Burebista datorită locației din care a venit. Isus este un Carpatin, linia de sânge a Dragonului Regal din munți. Am studiat acest concept când am locuit în Peru. Am întâlnit un șaman din munții Anzi și am petrecut un timp cu oamenii din această regiune. Le ascultam poveștile despre longevitatea și sănătatea pe care o poate experimenta o persoană care trăiește la altitudini mari; fiind aproape de Dumnezeu.
Ei fac referire la Isus ca fiind un om de munte, nu un om al văii sau deșertului din Nazaret. I-am întrebat de ce gândesc în acest fel? Șamanul mi-a spus că există o legendă despre Isus,o legendă care este păstrată în inimile câtorva andeni: nu era din Peru, ci era un frate din munții înalți în formă de dragon/balaur. Șamanul nu a vorbit niciodată despre România sau despre locația exactă; el doar a menționat Carpații din Europa. Am întâlnit un alt șaman,din junglă, în Peru. Am studiat cu el timp de 6 luni. Acest om era din descendența lui Chavin, părțile nordice ale Anzilor. El a vorbit despre o legendă ,nu despre ceea a lui Iisus, ci despre un cap uriaș pe un munte: arăta ca un balaur care a căzut de pe Marte, o rasă de zei care lupta alături de titani în Carpați.

Când am ajuns în România, eram cu mintea goală. Nu am cercetat nimic și nu am pus întrebări despre trecutul său antic. Am așteptat să apară oamenii potriviți care să îmi indice direcția de unde aș putea să îmi încep studiul. Mulți oameni din diferite părți ale României au vizitat centrul de cercetare unde am locuit, la 15 km de Sarmisegetuza. Îmi spuneau povești despre Munții Carpați în formă de dragon și despre Sfinxul din vârful Bucegilor. Mă gândeam în liniștite și îmi aminteam poveștile pe care le ascultam în Peru și am fost foarte încântat că ținuturile descendenței Dragonului Regal m-au găsit; cei 15 ani de cercetări pentru al 8-lea regat,s-a încheiat.