"NU o lua personal! Este doar vibrația ta!

Vibrația ta, este cea care atrage ființele potrivite la timpul potrivit, este ceea ce ai nevoie de a învăța, trăi, rezolva și dezânvăța, pentru a îți crea alte convingeri și percepții în drumul tău evolutiv, a le integra, pentru a se încheia un ciclu de a nu se mai repeta.
‐ De ce mă înșela?
Infidelitatea nu există atât timp cât nu te gândești la ea. Ai creat-o prin frica și neîncrederea în tine, primești ceea ce ai cauzat, sau prin concentrarea continuă a gândurilor tale ai atras-o în câmpul tău energetic!

-De ce ridica tonul la mine?
Ca să înveți cum și când să te exprimi și când e timpul să taci!

-De ce mă mințea?
Pentru că acțiunile și atitudinea ta îl obligau să îți spună doar ceea ce erai dispusă și voiai să auzi!

‐De ce m-a abandonat?
Nimeni nu te-a abandonat, pentru că nimeni nu este proprietatea nimănui! Indiferent cât de dureros se simte, înțelege că fiecare își îndeplinește rolul și mesajul în viața fiecăruia pentru o anumită perioadă de timp, după care își continuă drumul iar tu, îți înveți lecția.

De ce nu m-a iubit?
Pentru că nu poți oferi, ceea ce nu ai; dar nici nu poți primi ceea ce nu posezi. Este nevoie să înveți să te iubești pe tine însuți ca să poți primi si oferi iubire, invers nu merge.

De ce mă trata fără respect și mă subaprecia?
Pentru că nici tu, pe tine nu te tratai mai bine și pentru a învăța să te respecți și să te apreciezi!

-De ce atrag oameni toxici în viața mea?
Pentru că îți negi și nu îți recunoști acea parte întunecată (toxicitatea ta) din interiorul tău pe care o proiectezi în alții pentru a te ascunde sau a te valida.

Nu lua nimic personal, nimic nu este împotriva ta, ci în favoarea ta, pentru a te trezi, conștientiza și maturiza."
Sursa: Daniela Hell