Medicina vibrationala energetica


Mă bucur tare mult ca vă plac materialele mele și vă mulțumesc oameni frumoși, pentru toate mesajele iubitoare și gândurile bune pe care mi le transmiteți.

Ți-am arătat până acum că există metode și practici, obiceiuri zilnice pe care ar trebui sa le ai, dacă dorești un Somn Odihnitor.

Promisiunea este promisiune, așa ca astăzi îți ofer Structura Clară, pe pași, după care mă ghidez cand lucrez cu "insomniaci", ce subiecte abordez, ce exerciții practice folosesc, ce rutine și obiceiuri ar trebui sa adopte o persoana care își revendica acest DREPT.

Orice este posibil, chiar sa ai un Somn Odihnitor și
Dimineti Zambitoare!

Este nevoie doar de o bună înțelegere a noastră ca ființe umane, energetice, emoționale, spirituale și apoi de punerea în practică efectivă a exercițiilor.

Citește în continuare și vezi care dintre subiectele de mai jos, le-ai depasit cu succes, și care sunt cele pe care nu le-ai luat în seama deloc, sau poate le-ai tratat mai superficial. Sper să-ți fie de folos și să aplici în viața ta cele ce urmează.

Ce este somnul și de ce dormim

Ciclurile somnului, ceasul intern
Armonizarea cu ritmurile naturii
Ritmurile somnului, stabilirea orelor de adormire și de trezire

Mediul și influențele externe - Rutine pentru corp

Cum te influențează energetic și emoțional mediul în care urmează sa dormi
Verificarea spațiului de dormit - întuneric, zgomot, temperatura, parteneri de somn, nodurile Hartmann
Influențe externe nocive pe care le poți controla cu cele 5 simțuri- obiecte electronice, cina tarzie, cafea, alcool, miscarea excesiva
Influențe externe nocive pe care nu le poți controla cu cele 5 simțuri- unde electromagnetice, wireless, radiatii ale antene GSM, gandurile altor persoane, ura, invidie, blesteme, atacuri paranormale, spirite ratacite
Influențe benefice: plante medicinale, aromaterapie, masaj, reflexoterapie, sunete
Curatari energetice atat ale spațiului cât și a corpului energetic personal

Mintea și somnul - Rutine pentru gânduri

Metoda de eliminare a gandurilor din trecut și revenirea în prezent cu ajutorul meditatiei pe respirație - exercițiu practic
Controlul ingrijorarilor despre viitor - exercițiu practic
Cum ne influențează, fricile, atacurile de panica - calitatea somnului
Metoda de vizualizare a ceea ce ne dorim și nu a ceea ce nu ne dorim - exercițiu practic

Implementarea noilor obiceiuri - convingeri limitative

Practicarea recunostintei - metoda practica
Rugăciunea de dimineață + protectie energetica
Autoaprecierea- rutina de seara increderea-n sine
Elimina incrancenarea de a adormi
Crearea propriul tău ritual de seara și propria ta rutina de dimineata

Împlinirea și armonia, Frecvențele Theta și visele

Împlinirea și armonia, bazele unui somn odihnitor
Asumarea responsabilității pentru propria odihnă și găsirea propriului ritm
Visele și legătură cu frecventele Theta
Puterea meditatiei, ce este meditația și cum se practica - tehnica cea mai simpla
Cum sa ceri si sa primești de la Univers, soluții și mesaje în somn.

Acum, că ai structura asta de mai sus, bine pusă la punct, poți începe sa verifici de unul singur ce funcționează și ce nu funcționează la tine.

Și încă ceva...

Informația nu este educație -Teoria fara practica este inutila!

Educația este un proces care are nevoie de timp si de indrumare!

Simt, am trăit, trăiesc și știu, că ceea ce a făcut o diferență în viața mea și ceea ce face o diferență enormă în viața cuiva, este EXPERIMENTAREA!

P.S. Pentru ca ti-am spus de multe ori, ca exista solutii si ca Somnul Bun este un DREPT al tau, in foarte scurt timp vei afla solutia mea pentru tine.
P.S. Poti sa-mi lasi un mesaj daca iti este de folos Structura de mai sus.