Formula AS


„Eu tratez omul, nu boala! Țin cont de toate suferințele lui și de cauzele care au dus la apariția acestora. Uneori, nici nu pot să le aflu pe toate, pentru că omul uită aspecte impor*tante legate de propria-i sănătate, care mie mi-ar fi tare utile ca să-i prepar o rețetă eficientă. Am avut cazuri în care mi-a fost mai anevoie să scot la supra*față adevăratele probleme ale omului bolnav decât să-i fac tratamentul!”

- Ion Bobescu


„Acum câțiva ani, am văzut o ştire despre un studiu al Institutului Medical Regal Britanic, pe 12.000 de cazuri de cancer, din care a reieșit că toate cancerele au câteva cauze comune: factorii ereditari, toxicitatea cres*cută – pe fondul alimentației nesănătoase și al orga*nelor obosite (ficat și rinichi), care nu reuşesc să elimine toxinele din sânge, stresul accentuat – cu efect catastrofal asupra imunității, aciditatea cres*cută şi prezența în doze mari a radicalilor liberi. Aceste informații mi-au suscitat interesul şi am început să le studiez mai profund. Astfel, am creat noi reţete, încercând să combat și cauzele amintite, și am fost încântat să văd că tratamentele funcţionează!”.




FORMULA-AS.RO


Leacuri de ieri, pentru boli de azi – ION BOBESCU (api-fitoterapeut din Șuştra, județul Timiș): „Poarta mea va rămâne