Strabunul Din Ceahlau
30 minute ·
Dragii mei si dragele mele ,


Slava intr-u cei de sus Lui Dumnezeu , si pe Pamant pace , intr-u oameni bunavoire !
Cu multa iubire si compasiune pentru toata Creatia Stapanului meu Atotputernic Domnul DUMNEZEU si Imparatul Luminilor Eterne , va Binecuvintez pe toti ,,,,,, Eu Sunt AMMA AURORA SOLARIS / AMMAEL - intemeietorul Legii Martiale Divine , sant Ingerul Justitiei Eterne Dumnezeiesti , si al Judecatii de Apoi , sint Inger Imperial al Tronului Imparatesc al DUMNEZEIRII ... in misiune / convergenta in Creatia Tonala , spre a pregati CALEA , si a salva , recupera si proteja pe Copii Luminilor Celeste ,,,,,, si a Extermina pe copii razvratirii , si a ajuta , salva si proteja planeta !
Lumina ETERNA a Stapanului nostru atotputernic DUMNEZEUL nostru al celor ce-l iubim si slujim vesnic !!!!
Si tineti minte ,,,,,, fara cunoastere , nu exista ELIBERARE , nu exista MANTUIRE !


Aura Iubirii Maicii Prealuminoase peste toata planeta TER-RA-GAYA , si binecuvintarile milei Sale peste toti copiii Luminilor Eterne .


Sant multe articole in Lege , si fiecare in parte este vital , pentru iluminare si instaurarea DOMINIONULUI LUMINII !
Cert este ca oricine se va opune planului DUMNEZEIRII , va fi exterminat fara mila !
Sper ca sa pot salva si in Romania cat mai multi oameni , si sa ii activez / trezesc , asa dupa cum fac cu cei din strainatate , pentru ca sa se salveze cati mai multi !
Nu va fi usor pe CALEA LUMINII , niciodata nu a fost usor !
Nu e , nu a fost , nu va fi !
Vor veni piedici , incalceli , blocaje , necazuri , ispite , greutati , tulburari , lipsuri !
Dar in toate e prezent Dumnezeu la datorie , gata sa ajute pe cel ce-l urmeaza !
Trebuie doar urmat , si sa i se ceara ,,,,,,, cu merit !
Deci sa aveti si voi in vedere toate aceste aspecte , caci absolut nimeni nu va fi menajat !
Nici macar dreptii si sfintii !
Adevarata BISERICA , este toata CREATIA DIVINA , pe care fiecare daca vrea sa se mantuiasca , este OBLIGAT s-o aibe in inima .
Atat !


Voua v-am comunicat toate astea , dintr-o anumita ratiune ( sa-i zicem pe intelesul vostru ) speciala pe care o sa o intelegeti pe parcursul vietii voastre !
Nu uitati ca exista lucruri , fapte , intamplari si fenomene , infinit dincolo de ratiune , credinta , ateism , etc .
Toate astea , nu au absolut nici o tangenta cu dualitatea .
Sant infinit dincolo de dualitate !


Dar ne vom intalni si va veti convinge ca exist !


Aveti grija de Voi !


Frate Strabun iti multumesc ca m-ai primit la tine..,si mai aveam multe de spus …dar ma asteapta si altii…
.....................
Deci LUMINA LINA din LUMINA VIE ,,,,,,
smirna - leac de alinare ,
mir - balsam de vindecare
si
alifie - nard , tamaie ,
în veci AMIN Lui DUMNEZEU sa-i fie !
.................................................. ...
CODEXUL DUMNEZEIESC din LUMINILE ETERNE


IUBESTE DEZINTERESAT


AJUTA DEZINTERESAT ( si apoi uita ca ai facut-o , ca sa ai motiv sa o faci iar si mereu si mereu si mereu )


FII BUN


FII ALTRUIST


FII IERTATOR , si PACIFIST DEZINTERESAT


FII SARITOR LA MUNCA , LA INVATATURA , LA AJUTORAREA APROAPELUI


FII GATA IN ORICE CLIPA SA PIERZI TOTUL FARA SA REGRETI NIMIC , APOI DACA MAI ESTI VIU MULTUMESTE LUI DUMNEZEU , SI SA O IEI DE LA CAPAT ZAMBIND si zicand din suflet ,,,,,,,,DUMNEZEU A DAT , DUMNEZEU A LUAT , FIE NUMELE DOMNULUI IN VECI BINECUVANTAT ……
IUBESTE PE DOMNUL DUMNEZEUL TAU DIN TOT SUFLETUL TAU , DIN TOT CUGETUL TAU , SI DIN TOATA PUTEREA INIMII TALE …..


IUBESTE-MA SI PE MINE DEZINTERESAT SI FARA SA MA CUNOSTI , CA SANT APROAPELE TAU , SI SA MA IUBESTI SI MAI MULT ATUNCI CAND O MERIT CEL MAI PUTIN , FIINDCA ATUNCI AM CEA MAI MARE NEVOIE …..


SA TE IMPRESIONEZE PINA LA LACRIMI DUREREA SI SUFERINTA APROAPELUI TAU , CA SI CAND AR FI A TA , SI SA TE BUCURI PINA LA LACRIMI CAND ACELA A IESIT BIRUITOR ASUPRA DURERII SI SUFERINTEI , CHIAR DACA NU IL STII NICIODATA CINE E …..


SA FII GATA IN ORICE CLIPA SA TE SACRIFICI DEZINTERESAT PENTRU APROAPELE TAU , MAI ALES ATUNCI CAND NU IL CUNOSTI , CA SA AI PLATA MAI MARE LA DUMNEZEU …….( ferice de cei ce nu au vazut dar au crezut ) ………


SA ITI DORESTI DIN TOT SUFLETUL TAU SA FII CAT MAI ELEVAT , CAT MAI CURAT , CAT MAI CORECT , CAT MAI CINSTIT , CAT MAI INTELIGENT , CAT MAI MANIERAT , CAT MAI CALM , CAT MAI LINISTIT , CAT MAI PASNIC , SI SA RASPANDESTI PACEA IMPREJURUL TAU , PRECUM O CANDELA APRINSA RASPANDESTE LUMINA INTR-O CAMERA INTUNECOASA


SA ITI DORESTI CU TOATA FIINTA TA , CA DUPA MOARTEA TA SA AI ATAT DE MULTE MERITE LA DUMNEZEU , INCAT SI TU SA TE RIDICI IN LUMINA , SI SA FII CA O LOCOMOTIVA CARE SA TRAGI DUPA TINE IN SUS LA DUMNEZEU CAT DE MULTI AI PUTEA DIN NEAMUL TAU (macar atat ) ……


SA FII ATAT DE BUN SI DE CURAT SI DE CORECT , IN FIECARE CLIPA , ASTFEL CA SA FII GATA SA MORI IN ORICE MOMENT , FARA NICI O TEAMA , STIIND CA VEI MERGE IN CER LA DUMNEZEU PRIN MERITELE ACUMULATE , SI CA PRIN TINE VOR MAI VENI SI ALTII .


NU FII NEPASATOR DE DARUL PE CARE DUMNEZEU L-A PUS IN TINE


IA SEAMA LA TINE IN FIECARE CLIPA , SI LA INVATATURA PE CARE O DAI ALTORA …….


TRAIESTE IN LUME CA SI CAND NU AI FI DIN LUME …..


FA-TI DATORIA CU ONOARE SI DISCERNAMANT ORIUNDE ACTIVEZI , STIIND CA LA DUMNEZEU NIMIC NU RAMANE FARA DE RASPLATA , NICI CELE BUNE , NICI CELE RELE …….


TOATE ITI SANT PERMISE , DAR NU TOATE ITI SANT DE FOLOS , SI PENTRU FIECARE IN PARTE SA FII CONVINS CA VEI DA SOCOTEALA ……..


CAND ESTI SINGUR , AMINTESTE-TI CINE ESTI , CAND ESTI CU ALTII AMINSTESTE-TI CUI SLUJESTI ……


MUNCESTE si INVATA CA SI CAND NU AI MURI NICIODATA , si TRAIESTE FIECARE CLIPA CU ATAT DE MULTA GRIJA CA SI CAND AI MURI IN URMATOARE CLIPA …….
………………………………………………………………………………………………………….
………………………………………………………………………………………………………….
………………………………………………………………………………………………………….
Ati vrut metode pentru Inaltare si Mantuire ,,,,,,,,poftim CODEX !
Eu doar pe astea le cunosc !
In toate acestea fiecare se regaseste pe sine unde se situeaza , si fiecare este propriul sau judecator , functie de celelalte articole , din codex !!!
Ma bucur intr-u DUMNEZEUL meu pentru iubitele mele surioare Crisalidele Luminilor Eterne , carora tocmai le-am salvat lumea de curand ( PARADISUL ARMONIILOR SUBLIME ) , si de atunci sant impreuna cu mine pretutindeni !


Iubire
Sanatate
Armonie
Echilibru
Discernamant
Calm


Tamaie in spirite
Pace in suflete
Lumina in priviri
Iubire in simtiri


Ramaneti cu bine...si sa-i slujiti BUNULUI DUMNEZEU !


Amin ! Amin ! Amin !