Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Asociația Culturală Karyes

Senior Member
    Data nscrierii
    10.10.2011
    Locație
    CRAIOVA
    Posturi
    72.800

Asociația Culturală Karyes

Asociația Culturală Karyes

https://sfantulmunteathos.wordpress....turala-karyes/

Filmul documentar despre viața Sfntului Iosif Isihastul disponibil online pe 21 și 22 mai 2020 n intervalul 9.00 am 9.00 pm

20 MAI

Posted by Laurențiu Dumitru

n luna ianuarie 2020 anunțam faptul că actorul american Jonathan Jackson, cștigător a 5 premii Emmy, botezat ortodox n urmă cu aproape 8 ani, a jucat rolul principal ntr-un film documentar despre viața Sfntului Iosif Isihastul. La acel moment era disponibil publicului doar un trailer al acestui documentar (inclus la linkul de mai sus).Astăzi, 20 mai 2020, ne-a parvenit un anunț:
    Documentary of St Joseph the Hesychast
    Message from Mount Athos.Dearest ones in Christs love,
    I am sending a link which is the documentary of the life of Elder (now saint) Joseph the Hesychast which our monastery compiled and edited with the famous Hollywood actor Jonathan Jackson.
    It won 5 awards at the London Film Festival 2020.
    It can only be seen on the dates 21-22 May at the time intervals of 9 am 9 pm Greek time.
    https://vimeo.com/419870879
    Do pass on this link but stress the time/date intervals.
    Pe scurt, documentarul despre viața Sfntului Iosif Isihastul, despre care aflăm că a primit 5 premii la London Greek Film Festival 2020, va putea fi vizionat INTEGRAL online la linkul de mai sus de pe platforma vimeo pe 21 și 22 mai 2020 n intervalul de timp 9.00 am 9.00 pm (ora Greciei, aceeași cu ora Romniei). Momentan vedem că la link apare precizat acest video este privat, dar n intervalul anunțat filmul va fi la liber.
    Documentarul este realizat de Sfnta Mare Mănăstire Vatopedi n 2019 și durează 63 min.

Foto sus: Jonathan Jackson a oferit unul din premiile sale Emmy Mănăstirii Vatopedi, n cinstea Maicii Domnului (2018) / foto jos: Jonathan Jackson n rolul lui Gheron Iosif Isihastul.SPRIJINIȚI ACTIVITATEA BLOGULUI NOSTRU!

Share this:

Informații subiect

Utilizatori care navighează n acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează n acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Marcaje

Marcaje

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •