Isus...."Salutari!
Un nou rasarit e pe punctul de a se arata pe Planeta voastra si odata cu el, ochii vostri vor vedea Stralucirea Cea Mai Minunata a Luminii.


Aceasta experienta va fi Monumentala, Enorma si Covarsitoare pentru toti,
fiindca niciodata nu ati vazut un Spectacol atat de Stralucitor de Lumina si Iubire.
Niciunul, de acest tip.


Noul Pamant va pasi in Lumina, imbracat in straiele Gloriei si Splendorii sale.


Dragi Frati si Surori, va spunem ca sunteti pregatiti sa traiti aceasta experinta impreuna cu Noi.


E un moment pe care il asteptam de multa vreme, iar acum Inima Mea salta de Bucurie.


Frati si Surori, in sfarsit a sosit momentul sa ne vedem din nou, sa ne imbratisam, sa plangem, sa radem, sa cantam de Bucurie.


In sfarsit, Iubita Mea Gaia a fost Eliberata si odata cu ea ati fost eliberati si voi, Fratii Mei, care in sfarsit veti deschide ochii si veti putea vedea cu claritate ca suntem impreuna, ca suntem alaturi de voi, unde intotdeauna am fost, in locul in care
Mama-Tata ne-au lasat, sa avem grija de voi si sa va veghem somnul, cu toata Iubirea Noastra.


A sosit Momentul!
Ceasul Erelor se va opri si va marca finalul celei de-a Cincea Ere si incheirea Cursei, care a existat pe aceasta Planeta.
Si de aici, se va initia Noua Era:
a sasea Varsta de Aur a Luminii si Iubirii.
Era Zorilor, Varsta Revelatiei, faza Luminii Cunosterii, perioada Christicilor incarnati care si-au implinit Misiunea si care acum se intorc Acasa impreuna cu noi.


Iubitii Mei Frati, Eu Sunt Yeshua! Si sunt Aici, cu Inima galopandu-mi in piept, de emotia pe care o simt, sa va vad pe toti si sa pot sa va spun cu bratele deschise "BINE ATI VENIT!".


Va admir pentru Valoarea si Curajul vostru de a nu va opri .
Ma faceti sa Ma Simt Mandru de Toti si de Fiecare dintr Voi.
Ma simt onorat sa va fiu Frate si stiu ca Toti se simt la fel.


Intram in Ultima Etapa a Acestei Mari Finale si acum Eu Va Cer sa va mentineti Calmul si Increderea in Voi Insiva.


Esti mai mult decat pregatit pentru a infrunta acest ultim pas, insa este de o importanta covarsitoare ca tu sa-ti pastrezi Calmul in mijlocul tuturor lucrurilor care se pot intampla in ultimele zile ale acestei Ere.
Au existat si alte finaluri de Ere, insa ca acesta nu a fost niciunul.
Acesta fiind si motivul pentru care comunic acum cu voi toti, Iubitii Mei Lucratori in Lumina.
Trebuie sa ramaneti in Frecventele Inalte, pentru a putea receptiona in mod clar instructiunile noastre in legatura ce ce avem nevoie sa faceti.


Totul este supervizat 100%, 24h din 24h si avem control total a tot.
Unicul lucru pe care vi-l cerem, este acela de a nu va deconecta fiindca aceasta doar VOI puteti sa o faceti.
Fiti in Pace si aveti Incredere ca Va Vom ajuta sa depasiti aceasta.


Primul lucru care se va intampla, va fi acela ca voi veti iesi la Lumina si odata ce sunteti cu Noi, ne putem conecta, putem sa vorbim, sa cantam, sa radem si sa imprastiem toate indoielile tale.
Asa vom putea planifica impreuna, urmatorul pas, ca Marea Echipa ce Suntem.


De aceasta data insa, insotim ca UNUL Vehicolul Corpului Vostru de Lumina, totalmente Uniti si in Comuniune, pentru a-i ajuta pe toti micutii nostri, care inca dorm in iluzie.


Doream doar sa impartasesc cu voi acest Moment pe care il traim pe Nava Noastra: "Noul Ierusalim" al acestei clipe.


Vrem sa va spunem ca suntem gata sa actionam atat de curand, cat de rapid se va opri, in cateva zile, Timpul Erelor.


Iubitii Mei Frati, Sunt Yeshua Ben Josph, mai cunoscut sub numele de Isus Christos si va spun ca
TOTUL S-A TERMINAT!


Lumina a sosit pe aceasta Frumoasa Planeta si Binecuvantarile Mamei si ale Tatalui, se Revarsa Asupra Voastra!


Voctorie, Luminii!


Cu Toata Iubirea si Lumina Mea!


Eu Sunt Isus, prin Sion!"


Publicat, "Isis Alada"


Traducere, Ioana Suta