Puterea Cunoasterii Plasmei

Puterea Cunoasterii Plasmei


KATE TISS·DUMINICĂ, 23 FEBRUARIE 2020·12 MINUTE




MTK: Cred că oricine de pe planetă ar fi putut dezvolta aceste cunoștințe, dar ne mândrim că suntem din Iran și că putem să menținem Iranul ca lider mondial în progresul cunoașterii.
Problema principală aici nu este modul în care vom răspândi această cunoaștere. Întrebarea principală este unde și cum o vom folosi? Aceasta este o întrebare serioasă, deoarece răspunsul ne va ajuta să nu ne întoarcem în timp. Așa cum se continuă folosirea cunoștințelor primare pe care le-a construit omenirea, folosind cunoștințele noastre vechi pentru a ne distruge reciproc doar pentru a arăta cât de puternici suntem.
Una dintre cele mai mari diferențe cu această cunoaștere (după cum vedeți am introdus Unitatea de Îmbunătățire, iar primul prototip ar putea fi operațional până la sfârșitul săptămânii) este că le arată tuturor că nu ne pasă de bani, faimă, sau putere, ci am găsit adevărata bogăție materialistă care este de a fi o creatură superioară chiar și atunci când trăim pe această planetă.
Dacă vom parcurge aceste câteva luni ce se află înaintea noastră, care sunt o stare o stare crucială pentru această cunoaștere, în opinia mea, societatea umană se va transforma într-o formă mult mai bună, ajutându-ne să suportăm problemele pe care le-am avut și le vom avea.
Ideea principală, așa cum am menționat anterior, o reprezintă modul în care vom folosi această cunoaștere în beneficiul nostru? Unul dintre aspectele pozitive ale acestei cunoașteri este că, de fapt, nu poate răni pe nimeni. Această cunoaștere este un mod de a aduce Pacea și de a o menține. Acest lucru îl caută toți oamenii de pe planetă.
Vedem că guvernele de pe glob chiar încearcă să restabilească pagubele pe care le-au provocat. Ele încearcă să alunge sărăcia din societățile lor. Acest lucru ne va ajuta pe toți să schimbăm această situație.
Am subliniat o chestiune în videoclipurile mele anterioare, că dacă v-om continua să inventăm lucruri noi, vor exista noi cereri. De exemplu, atunci când achiziționați o casă nouă, vor apărea noi vise pentru viața voastră. Aceasta este exact noua casă a cunoașterii și vă va aduce noi vise.
Din fericire, am trecut de stadiul în care ei ar fi putut suprima răspândirea acestei cunoașteri. După cum am menționat anterior, am stabilit cunoașterea în Brazilia, în ultimele două luni. În acea perioadă, liderii mondiali ne-au permis să rămânem printre primele 5 conferințe ale puterilor mondiale, aceasta fiind o realizare perfectă. În curând, vom participa la alte conferințe internaționale.
Acum, un lucru important de remarcat este faptul că au înțeles că nu mai sunt în stare să suprime răspândirea acestei cunoașteri, pentru că pentru a putea restabili pacea, ar putea avea nevoie de ea. Dacă o folosim cu înțelepciune viața omenirii va fi schimbată.
În timp ce vorbeam cu diplomați, oameni de știință și specialiști Iranieni, le-am spus că Iranul are deja o carte câștigătoare în mână. Modul în care guvernul Iranian intenționează să utilizeze această carte, are un efect direct asupra vieții Iranienilor.
Am monitorizat noutățile despre Iran. Dacă guvernele ar ști ce se întâmplă în interiorul granițelor Iranului, niciodată nu s-ar deranja să mai atingă Iranul. Aceasta este cunoașterea și puterea ei. Aceste guverne sunt lupi care încearcă să lupte cu leii. Am fost și suntem, într-adevăr, leii. Timp de secole, leul a fost simbolul Iranului și a fost chiar pe steagul nostru.
Când eram copil, membrii familiei mele vorbeau mereu despre bunicul meu. A participat cândva la o ceremonie de nuntă și, deodată, când stătea, un scorpion îl înțeapă. El a ucis de fapt scorpionul, dar niciodată nu s-a deranjat să se ridice sau să se laude cu asta. După câteva ore, el îi spune bunicii mele ce s-a întâmplat. Oricine este puternic, nu are nevoie să o arate.
Dacă acordați atenție copiilor și familiilor lor, veți observa că cel mai tânăr copil din familie, este întotdeauna agitat și lăudăros. Acesta este un mod de a atrage atenția altora. Dar cel mai bătrân copil, este întotdeauna liniștit și acționează cu înțelepciune.
Am discutat cu guvernul Iranian și am încercat să-i convingem că Iranul ar trebui să devină liderul echipei de progres a cunoașterii mondiale, iar acești mici scorpioni vor fi alungați destul de curând. Am devenit superputerea cunoașterii din lume. Voi cei care trăiți în străinătate știți ce vreau să spun. Iranul, a fost primul în nanotehnologie de 15 ani. Există și alte domenii. Domenii precum, energia nucleară, știința spațială și etc., acum, dacă guvernul Iranului înțelege puterea acestei cunoașteri, vor prelua controlul procesului de progres al cunoașterii mondiale.
Alte țări așteaptă ca cineva să înceapă acest lucru, ceea ce va duce la renunțarea la războaie și conflicte pe tot globul. Această situație se va întâmpla o singură dată. Și am vorbit cu oficialii guvernamentali și i-am convins să ia măsuri. Am organizat o Conferință la Teheran și am insistat că acest eveniment nu este asociat cu Fundația KESHE, ci este susținut pentru a ajuta la schimbarea cunoașterii umanității.
Când există un post vacant în funcția de lider al unui trib, ei vor susține pe cineva suficient de înțelept pentru a putea conduce tribul. Acest loc liber există acum în rândul țărilor și cineva ar trebui să ia măsuri. Ar trebui să existe un sistem puternic care să ia măsuri și să arate lumii ce poate aduce această nouă cunoaștere. Acest lucru va crea o pace la nivel mondial și nu există nicio altă soluție pentru a face acest lucru.
Situația în desfășurare din lume, este similară cu un câine rănit care mușcă pe toată lumea, cu toate acestea nimeni nu se deranjează să ia măsuri. Dacă guvernul Iranian este de acord, suntem gata să-i ascendem la o astfel de putere. Trebuie să înțelegem că acest post vacant este unul al cunoașterii. Omenirea a avut destul de multe războaie. Și nu există nici o noțiune și motivație pentru a forța un altul.
Și, de asemenea, există atât de multe minciuni, încât nimeni nu crede nimic acum. Nimeni nu are suficient timp pentru a-l pierde cu minciunile lor. Iar guvernele respective, în loc să facă ceva, abia așteaptă să vadă dacă pot mușca. Nu ar trebui să lăsăm câinele rănit să muște. Ar trebui să creăm un centru de cunoaștere pentru oamenii lumii, și ca lider al acestuia, să arătăm celorlalte națiuni ceea ce cunoașterea noastră poate face pentru ei.
Suntem în perioada Crăciunului. Mulți creștini spun că atunci când s-a născut Iisus Hristos, trei înțelepți din Persia au mers să-l vadă și i-au adus daruri. Suntem țara înțelepților. Dacă guvernul Iranului înțelege situația și este gata să ia măsuri ca și lider al lumii în cunoaștere, atunci situația se poate schimba într-o singură noapte. Acest lucru se va întâmpla o singură dată și nu are legătură cu religia, etnia sau credințele voastre.
Am creat această soluție, pentru a arăta lumii puterea pe care o avem, ca rezultat al existenței acestei cunoașteri. Am invitat mulți înțelepți să se întâlnească cu noi în mod direct și intenționăm să anunțăm în lume realizările pe care le avem, până la sfârșitul lunii Martie.
Conferința din Teheran, este data schimbării umanității. Dacă guvernul Iranului și în mod special, Ayatollahul Khamenei, liderul suprem al națiunii, înțelege aurul pe care îl au în mână, așa cum știu că au deja o viziune asupra cunoașterii, cu siguranță atunci putem schimba lumea.
Student: Domnule profesor, știu că aveți total dreptate, dar, din păcate, există trădători peste tot.
MTK: Îmi pare rău pentru întrerupere, în opinia mea, aceasta este datoria noastră de a răspândi aceste cunoștințe. Cu siguranță există trădători, dar acei trădători sunt incapabili să facă ceva. Trebuie să îngropăm trecutul și să mergem mai departe spre viitor.
Știm că liderii Iranului urmăresc acest videoclip. Pentru că le-am spus că avem un mesaj pentru Iran în această seară. Mesajul nostru este uniformitatea omenirii și a cunoașterii. Trădătorii au vrut să treacă peste mine cu un camion, dar nu au putut, în schimb mi-au ucis asistentul. Știm că există trădători în guvern. Au încercat chiar să mă otrăvească cu unul dintre studenții mei. Deși au făcut acest lucru, din fericire am supraviețuit. Apoi mi-au otrăvit fiul. Sunt printre noi. Dar când te dedici unei astfel de cunoașteri, nimeni nu are putere să te doboare. Suntem mândri că suntem din Iran. Dar acum nu avem timp pentru asta. Acum este momentul schimbării lumii. Oamenii din întreaga lume caută cu disperare pe cineva care să ia măsuri.
Guvernul SUA este un hoț, fură cunoașterea altora și ia credit pentru aceasta, dar nu a reușit să creeze un centru de cunoaștere pentru omenire. Mi-au furat și câteva idei și m-au amenințat că dacă voi deschide un proces împotriva lor, vor riposta. Nu ar putea face nimic, deoarece această cunoaștere este cu adevărat enormă. Este într-adevăr, foarte puternică. Acesta este principalul motiv pentru care alte țări se tem de Iran. Se tem de cunoașterea autodidactă a Iranului.
Nu ar trebui să ne îngrijoreze ce ar putea face trădătorii. În schimb, ar trebui să mergem mai departe și nu mai avem mult timp. Am trimis mesajul nostru în Iran despre conferința din Teheran. Dacă am susține conferința, am fi capabili să arătăm cunoașterea lumii. Nu numai granițele fizice ale Iranului sunt strânse, dar și granițele cunoașterii sunt la fel. Aceasta înseamnă că avem putere. Și cineva care are putere, trebuie să o arate folosind procesul de răspândire a cunoașterii.
Acest lucru ne va permite să atingem apogeul înțelepciunii, oferindu-ne bucurie, fericire și putere extremă. Această putere ne va elibera de această lume și de problemele ei. De asemenea, ar trebui să controlăm puterea pe care o avem și să o folosim cu înțelepciune. Avem de gând să deschidem granițele cunoașterii cât de larg putem și să-i lăsăm pe toți să treacă.
Aceasta este misiunea și datoria noastră. Introducem un concept, numit: „O singură națiune”. Aceasta înseamnă că toți oamenii de pe glob ar trebui să fie la fel, deoarece nu există granițe care să ne înconjoare cunoașterea. Îi lăsăm pe toți să treacă. Însă nu asta doresc trădătorii, iar ei se cutremură și se tem. Răspândind această cunoaștere, am deschis într-adevăr granițele cunoașterii. Am făcut asta în numele Iranului. Dacă acordați atenție logo-ului Fundației noastre, veți vedea steagul Iranian. Am deschis granițele cunoașterii și am devenit lideri.
Dacă căutăm răzbunare, ar trebui să ne întoarcem cu 3000 de ani în urmă, când ne-au fost întrerupte afacerile. Dacă vrem să luptăm, ne apărăm națiunea de 3000 de ani, dar dacă vrem să devenim liderii cunoașterii lumii, ușile sunt deschise. Astăzi prezentăm darul nostru oamenilor lumii. Suntem extrem de puternici, deoarece ne-am împărtășit cunoștințele cu ceilalți și le-am câștigat respectul. Fundația KESHE este pentru Iran, iar cunoașterea ei provine din Iran. Singura persoană care poate stabili dacă Iranul va obține această putere este Ayatollah Khamenei.
Ei trebuie să acționeze cu înțelepciune, deoarece există alte țări care doresc să aibă acces la acest tip de putere. Ei au două opțiuni. Prima este preluarea controlului, să devenă puterea absolută a lumii și să aducă Pace țărilor. A doua, să lase guvernele nevrednice să o aibă și vor începe noi războaie folosind noua lor putere. Ei trebuie să aleagă cu înțelepciune. Dacă aleg prima opțiune, trebuie să acționeze cu înțelepciune și să utilizeze această putere din motive întemeiate. Ei nu ar trebui să facă greșeli sau să se îmbete cu noua lor putere și să înceapă să-i distrugă pe alții.
Există un post liber pentru cunoaștere și putem colabora să depășim situația și să ajutăm omenirea să treacă de această stare de tranziție. Există și alte probleme, cum ar fi lipsa de energie, alimente, economie, încălzire globală etc., pe care această cunoaștere le vor alunga din lume. Nu avem altă opțiune decât prima pe care am menționat-o mai devreme. Dacă nu acceptă mesajul nostru, această oportunitate uriașă va trece și nu va mai exista nici o revenire. Oricine lucrează pentru a le schimba părerea cu privire la alegerea primei opțiuni, este inamicul Iranului. Atunci veți ști cine este cel mai rău trădător al națiunii noastre.
Când am vorbit cu oficialii, le-am spus că în această seară, vom clarifica opțiunile. Liderul suprem al Iranului poate deveni liderul suprem al cunoașterii lumii. S-au temut ca Iranul să obțină din nou puterea, acum sunt atât de speriați, deoarece cea mai puternică cunoaștere existentă a fost introdusă de Iran. Cunoașterea este putere, armamentul și înarmarea nu vă va aduce nimic.
Pe măsură ce mă afund mai adânc în această problemă, îmi dau seama că nici o altă țară nu este mai bună decât Iranul în a prelua controlul. Am deschis ușile și cineva trebuie să se asigure că aceste uși rămân deschise.
Am redeschis linia noastră de producție, pentru a putea furniza produse utile la nivel mondial. Situația este simplă. Fie îl vor accepta și vor deveni lideri de elită ai cunoașterii lumii, fie vor rata șansa.