Hienele sorosiste s-au activat la chemarea stăpânilor lor

Don Lothrop: Scula lui Soros undercover.

by bpnews
februarie 23, 2020
in National, Politics, World
9 min read





Don Lothrop pressone.ro

Share on FacebookShare on WhatsappShare on TwitterShare on Email







Zidirea Partidului Neamul Românesc a băgat spaima în oasele sorosiștilor care s-au cuibărit în România. Deriva și panica în care se zbat a fost ilustrată zilele trecute de un atac furibund în presă apărut pe pagina de net a oficinei neomarxiste pressone.ro. Ca niște hiene hămesite pseudo-jurnaliștii de la pressone m-au atacat într-un material care mima teribil deontologia, acuzându-mă, mișelește, și total nefondat că sunt fascinat de Rusia și Kremlin.
Am mai spus-o, când îți asumi, public, patriotismul, te aștepți la astfel de atacuri imunde menite să murdărească pe oricine care ar purta valorile Neamului în sufletul său. Așadar, mă așteptam la astfel de acțiuni ticăloase. Ce mă miră este că sorosiștii nu mai folosesc intermediari, ci ies chiar ei la atac. E panică în rândurile lor, românii nu mai pot fi duși de nas.
Marea legătură dintre mine și expansiunea rusă găsită de verminele de la pressone este de fapt un site, Business & Politics News – www.bpnews.ro, site care îmi place și în care se regăsesc mai toate lucrurile în care cred cu tărie, și cu care, da, am făcut un parteneriat. Ei, pe acest site a fost preluată câteva o poză de pe Sputnik, agenție finanțată de Rusia. Și uite așa, la mâna a treia, pentru suricatele de la pressone, am devenit mare fan al Kremlinului. Inepții izvorâte din mințile de coșmar ale sorosiștilor ce finanțează pressone. Imberbii presari subjugați de neomarxism habar nu au cât a avut de suferit familia mea, familiile prietenilor mei de la bolșevicii ruși și de la tradatorii români care au instaurat bolșevismul în România, dar nici nu-i interesează, căci singura lor menire este să murdărească tot ce este pur românesc.
Ca să fie clar: nu sunt deloc un adept al Kremlinului și a metodelor sale de propagandă și urăsc din rărunchi progresismul neomarxist care are un cuib de aur la pressone. Nu eu fac politica editorială la bpnews.ro și nici nu sugerez articole de aici sau de dincolo, iar dacă editorul a găsit ceva interesant pe Sputnik, nu văd de ce nu ar fi preluat acele informații. Am auzit că în democrație libertatea informației este garantată.
Bine, nu și pentru pressone, unde dictatura ideologiei globalisto-neokominterniste nu admite opoziție și nici schimbul de idei (șterg imediat comentariile mele pe pagina lor de fb). Așa e, unii se simt bine în jug, se mulțumesc cu resturile stăpânilor, nu învață niciodată se ridice în picioare și nici ce e aia coloană vertebrală nu vor să știe. Le place lanțul scurt și dau din coadă la orice venetic care le dă de-o ciorbă chioară.
Și acum, să vorbim despre cine dă semnalul hienelor de la pressone: Don Lothrop. Este pentru prima și ultima oară când își scriu numele întreg, căci nu vreau să îi fac propagandă gândurilor lui murdare și viselor sale de acaparator. De aici încolo îi voi folosi doar inițialele. DL a inventat pressone și îl și finanțează, chiar dacă pe site-ul lor se cerșește mila cititorilor și contribuții cât de mici. Pseudogazetarii de acolo fac sluj la fotografia lui și latră la lună dacă lui DL i se arată asta pe vreo circumvoluțiune.
Dar cine este DL? Un individ care a făcut o mulțime de bani, speculativ, probabil, apoi s-a lăudat că e mare finanțator prin Sillicon Valley (în cateva zile voi avea o analiza OSINT, completă). DL este fascinat de mintea diabolică a lui Soros, de felul în care acesta a făcut mare avere, dar și de ideologia acestuia. Formal, din frățior mai mic, discipolaș adică, DL, de ochii lumii, zice că s-a certat cu mentorulul lui, dar i-a preluat integral agenda progresismului globalsim neomarxist. Altfel zis, este scula lui Soros undercover. Ca să realizați că am dreptate, îl veți găsi printre finanțatorii și susținătorii Sandrei Pralong, cea care a înființat primul și cel mai important ONG al lui Soros: Fundația Soros pentru o Societate Deschisă. Păi dacă era la cuțite cu Soros, mai lingea el blidele demonicului personaj importat în România?
Pe scurt, DL a descălecat, la un moment dat, în Ardeal și fascinat de frumusețile și bogățiile de aici, s-a gândit că a găsit locul unde să implementeze rapid, eficient și în forță agenda lui Soros. Ca și alții, și DL confundă, chiar și acum, bunătatea românilor cu prostia, dar a avut noroc că a pus laba pe niște unii care și-ar trăda și mama pentru o lețcaie în plus.
Pentru că a trecut vremea când băștinașii erau amăgiți cu mărgeluțe de sticlă și oglinjoare fasonate, și pentru că știe de la Soros cum se face noul tip de ocupație, DL a inventat, la rândul său, niște ONG-uri. Care, ca toate ONG-urile fondate de străinii atrași de bogățiile României, sunt menite să coboare fericirea pe capul nostru, al românilor. Nu au, sărmanii, decât un scop în viață: să ne fericească pe noi. Nu ai interese particulare, nu au agende secrete, nu râvnesc la nimic. Ei își dau viața, paralele, mintea, know-how-ul, cămașa și SUV-urile pentru propășirea Neamului nostru. Bullshit, cum ar spune DL. De acum, ne-am cam prins și noi cum e cu caritatea străinilor.
De fapt, DL face afaceri superprospere în Ardeal, prostește pe cine mai poate prosti, și, ca să aibă câinii lui de pază, a inventat pressone. Așa se face, așa a primit sfaturi de la Soros. Trompetele lui DL. Evident, aceste trompete trebuie să lovească în orice persoană sau organizație care i-ar putea afecta interesele și planurile în România. Lui și lui Soros.
Faptul că Partidul Neamul Românesc crește nesperat, zi de zi, și tot mai mulți compatrioți ni se alătură, este împotriva ideologiei lui Soros al cărei adept DL este. Patrioții sunt ceea ce urăsc acești uzurpatori de minți cel mai mult. Și ce să le facă, noii neomarxiști patrioților? Păi, spre exemplu, să-i vopsească în proruși, în uneltele lui Putin, în subjugații Kremlinului. E cel mai ușor, merge la mințile slabe, și, vorba lui Lenin, ceva-ceva din murdărie tot rămâne în memoria colectivă. O tactică simplă, rudimentară, jalnică, pentru că românii știu deja că Partidul Neamul Românesc și liderii săi nu sunt animați decât de sentimentele naționale, și se situează departe grozav de mișmașurile de la Kremlin. Ăsta este rolul pressone, să-i servească interesele lui Soros via DL. Punct. Cine vrea să se lase dus de nas, să citească pressone, căldarea de venin a blestemaților de neomarxiști.
Dar, să nu uităm, DL mai are o coloană a cincea bine instalată în România. Afaceristul s-a dat bine pe lângă mai multe organizații neoprotestante (cum ar fi și Oastea Domnului – feblețea lui DL. Să vedeți ce dosare am primit și ce miliarde se învârt acolo… ), organizații venite să-i smintească pe români de la dreapta credință și care și-au găsit mulți adepți prin bietul Ardeal (spionaj sub paravan religios. Darknetul bate SIGINT-ul…). Unde nu merge cu afacerile și cu presiunea media, merge cu religia de import, numai agenda lui Soros să se împlinească și bunăstarea lui DL să crească peste noapte. Este și asta un fel de caritate, e caritabil cu el însuși filotimul milionar
Așadar, să luăm aminte încă o zicală românească: uită-te al cui e câinele! În cazul de față hienele de la pressone sunt ale lui DL, al cărui suflet este vândut lui Soros. Niște hoți care strigă hoții. Minți înguste, slabe de înger, Dumnezeu să îi aibă în paza Lui!
Ninel PEIA
sursa – Ninel PEIA