La Simpzionul Obârșia Neamului nostru ediția 2019, intr-o noapte, plimbându- ma cu Dul Gen Chelaru, mi-a venit ideea sa organizam un simpozion si de Pace, pe lângă cele doua Simpozioane anuale organizate la Craiova. Reacția dansului a fost aceasta - “ frate Adi, nu ne putem juca cu termenul acesta de PACE....”

Asa a început totul...privind acțiunile de anul trecut in domeniul Pacii.

Denumirea România Tara Pacii este data de Dul General, iar ideile si acțiunile Marșului Pacii, Marșul Piciumanilor sunt ale tinerilor “ modelați “ in ultimii 28-29 de ani la Școala de afaceri online Zalmoxiana si a Dnei Dir. Marilena Vidrascu de la Gradinita Sfânta Tatiana.


Înainte de a scrie ceva, de ani buni, ma consult si cer sprijin Maicii Domnului, lui DUMNEZEU, Sfintiilor, Moșilor, Strămoșilor si Eroilor Neamului nostru, asa ca sa nu cumva sa credeți ca sunt ideile mele, ci doar ale lor. Sunt un simplu purtător de cuvânt al Prietenilor mei in tot ceea ce facem in România care va deveni in scurt Timp Tara Pacii, ca model de lucru pentru toate țările lumii, având la baza principiile si filosofia Culturii Pacii, a Zalmoxienilor.

Dupa mii de nopti albe de căutări a Liantului de unire al Romanilor si a tuturor semenilor, El ni s-a dezvăluit prin acesti Fluturași ai Pacii, capabili sa schimbe paradigma “ cunoscuta “ in metadigma universala.







Emisiunea se va numi Reconstrucția României având la baza Omenia si Bunul Simt, sau Romania Tara Pacii, denumire data de dul gen Chelaru.