Dr. Simona Tivadar: „Una dintre greşelile de alimentaţie este că am scăzut consumul de legume şi l-am crescut nejustificat pe cel de fructe”


Simona Tivadar


Dacă n-am descoperit încă nici o rețetă miraculoasă antigripă, anticelulită, anticoronavirus, anticancer, antitoxine, antiprostie, bat și eu câmpii pe unde apuc, cu opiniile mele învechite, depășite, complicate.
Vorba unui vechi prieten: " de câte ori te aud vorbind despre nutriție, parcă ascult un teatru radiofonic"
Dacă vă plictisiți suficient la cafea cât să citiți interviul ăsta, asezonați-l printre rânduri cu ceva Tourette- care se agravează la mine zi după zi- și cu gesticulație pe măsură, inclusiv din aia învățată în trafic.






MEDICHUB.RO


Dr. Simona Tivadar: „Una dintre greşelile de alimentaţie este că am scăzut consumul de legume şi l-am crescut nejustificat pe cel de fructe”
Perioada sărbătorilor aduce, de obicei, şi câteva kilograme în plus de care vrem să scăpăm prin diete, luate adesea de pe internet. Simona Tivadar, medic primar specializat în diabet, nutriţie şi boli metabolice, arată într-un interviu pentru MedicHub care sunt greşelile pe care le fac...

Continuare:
https://www.medichub.ro/stiri/dr-sim...r0R7ZO3vfKeMj4