ROMÂNIA ESTE CENTRUL PĂMÂNTULUI - Un adevăr bine ascuns!





Cine scrie Istoria? Istoria este scrisă întotdeauna de cei care plătesc, de “învingători”. De cei ce au în mână hăţurile. Toată istoria veche a Europei, și nu numai a ei, a fost scrisă după cerinţe, interes și “necesităţi”.
ROMÂNIA se găsește în CENTRUL EUROPEI și NU în sud-estul Europei, cum se susţine nefondat și cum este actual definit.
O altă minciună, și nu este singura, care mai persistă și în zilele noastre! Pe ce se bazează această minciună este un „mister“.

În pofida multelor dovezi, se susţine această minciună mai departe, iar ilustrele noastre căpăţâni academice sunt surdo-mute, așa ca și până acum… Da, cine plătește are “dreptate”.
Cert este că Europa NU se termină la Nistru, ci se întinde până la Munţii Urali până la Marea Caspică!



🔸NICOLAE DENSUŞIANU menţionează că:
„după ideile astronomice şi geografice ale Antichităţii clasice, Polul Nordic, în jurul căruia se învârtea Universul, atingea Pământul lângă Dunăre, pe teritoriul geţilor, în particular pe Munţii Rhipaei (Carpaţii Meridionali)”.

🔸ALFRED HOFMANN 1820 – scrie în „Istoria Pământului” următoarele:
„Într-adevăr nicăieri nu vei putea găsi o putere de înţelegere mai rapidă, o minte mai deschisă, un spirit mai ager, însoţit de mlădierile purtării, aşa cum o afli la cel din urmă rumun. Acest popor ridicat prin instrucţie ar fi apt să se găsească în fruntea culturii spirituale a Umanităţii. Şi ca o completare, limba sa este atât de bogată şi armonioasă, că s-ar potrivi celui mai cult popor de pe Pamânt. RUMANIA nu este buricul Pământului, ci AXA UNIVERSULUI”.

OSIA sau AXA în jurul căreia se învârte Cerul, trecea prin Centrul Pământului, deci Universul şi Terra aveau o axă comună numită AXIS MUNDI, Axa Pământului.
Leagănul omenirii, care se află în spaţiul carpato-danubiano-pontic, adică în România de astăzi, localizează această Axă a Pământului, și anume pe muntele sfânt al Geţilor, pe KogaIon.
În Masivului Bucegi, unde, potrivit masurătorilor radiestezice, se afla această Axis Mundi (Axa Lumii) considerată de initiaţi și Vortexul principal energetic al Planetei.

Ca atare, ROMÂNIA este CENTRUL Pământului… Și exact asta se ascunde!

Aceste adevăruri deranjeză pe multi, nu se vrea ca lumea și noi să aflăm acest fapt. Acum știm!
În pofida tuturor încercărilor de a ne șterge din istorie, de a ne fura identitatea, de a ne schimba originea noastră getică, nimic NU a funcţionat. Suntem și astăzi aici, unde ne-am născut, aici de zeci de milenii.

Există mult prea multe dovezi ale originii noastre, dovezi incontestabile și infailibile care nu se pot “șterge”!

️ROMÂNIA este leagănul civilizaţiei, Vatra Europei și nu numai a ei. Iată încă un motiv de mândrie naţională!

Da, pe acest Pământ străbun și sfânt ne-am născut NOI, urmașii magnificilor Pelasgo-Geţi.
Ce înălţător!


☀️️NIASCHARIAN! – Să renaștem!



Autor: Carmen Pankau










Publicat de CARMEN PANKAU - GEŢIA MAGNIFICA, File dintr-o istorie interzisă… la 18:11 Trimiteți prin e-mailPostați pe blog!Distribuiți pe TwitterDistribuiți pe FacebookTrimiteți către Pinterest





15 comentarii:


  1. Unknown10 decembrie 2019, 16:14
    Dovezi incontestabile apar din pământ. În România avem 7 centri energetici, cel mai puternic din lume este în Bucegi la noi recunoscut de japonezi. Nu avem istorici de calitate... Staini precum americanca Maria Gimbutas are studii serioase despre noi illiro-traco - GETO - daci. Bunul Dumnezeu ne-a dat de toate, dar vedeți ca blestemul nostru rste ca avem trădători și în acești ultimi 30 de ani enorm de mulți... Dar vom renaște NIASCARIAN.
    Răspundeți
  2. Unknown13 ianuarie 2020, 00:34
    Adevar! Pot SA adaug faptul ca de fapt, cum stiim ca totul este fractal. De fapt pamantul tepreziinta glanda pineala din universul intern
    @m0
    Răspundeți
    Răspunsuri
    • Unknown17 ianuarie 2020, 13:09
      DOMNILOR AM CITIT CARTI DE
      SAVANTI SI EU PERSONAL STIIAM DE ACESTE CENTRE DE FORTA ENERGETIC DIN BUCEGI DAR IN ROMANIEA NU PREA AI CU CINE LE DISCUTA, TREBUE IDEPARTATA PUTEREA SPECULANTA CARE NE A CONDUS DIN 89 PINA ACUM SI DUPA ACEEA SA SE DISCUTE ACESTE PROBLEME DE AXA CARE SE AFLA IN TARA NOASTRA SI LUMEA HABAR NU ARE .


    Răspundeți
  3. NOAPTEA DE LA NOAPTE15 ianuarie 2020, 06:02
    Foarte, foarte interesant material; bun de luat de cât mai mulți la cunoștință, bun de comentat.
    Răspundeți
  4. Lucian Nicolaescu15 ianuarie 2020, 19:44
    INTERESANT ȘI ... INSTRUCTIV ! Greu de făcut ceva legături între puținele informații ! Iar de Istorie , nicio șansă ! Noi nu mai avem Istorie scrisă de 30 de ani ! Mulțumiri noii Clase Conducătoare ! Ca și Academicienilor : ageamii , analfabeți , un pic și agramați , fără un bagaj minim de cunoaștere ! Ce să ne transmită nouă ? Ce nu știu ei ? Paradoxal , Ceaușescu intuise ceva deosebit în Solul și Sub-solul României ! Acele adevăruri au fost scrise , ulterior furate pentru harta RESURSELOR și estimarea lor valorică ! O mână de nemernici se folosesc de aceste estimări în folos propriu ! Poate , cândva , vom putea revendica și ceea ce ni se ascunde ! Oficial ! Ar fi util și de dorit !
    Răspundeți
    Răspunsuri
    • Aneta Org20 ianuarie 2020, 10:31
      Într adevăr ne țin superputerile lumii ca pe niște înapoiați, nu ne sunt recunoscute capacitățile intelectuale, avem copii supradotați, tineri agerila minte și brat, dar suntem considerați ca o specie inferioara. În Mall uri din vest,citești în toate lb. din Europa pe un produs dacă trebuie tradus.... În românește NU... sau dacă rar întâlnești îți vine să sari de bucurie BG, și ultima RO


    Răspundeți
  5. Unknown17 ianuarie 2020, 10:38
    Va mulțumesc frumos .este interesant dar si adevărat acest mesaj trimis pentru noi Romăni.
    Răspundeți
  6. Unknown17 ianuarie 2020, 16:26
    Foarte interesant. Ce bine cã mai aflãm ceea ce nu vor alţii.
    Răspundeți
  7. Unknown18 ianuarie 2020, 07:02
    Nu domnilor!!!noi suntem ,, urmașii romei!"noi am ,, răsărit aici din doi bărbați cu brațe tari!"istoria furată de nemernici,va dainui atât timp cat lasii, trădătorii, hoții ,vor conduce această țară! iată ca o minciună scoasă de masonii de la 1848, școliți si SCLAVI ai occidentului, rezistă si generație după generație este ,, îndobitocită cu o istorie falsă!poate in marea sa bunătate, Dumnezeu intr-o zi va lumina mințile încețoșate ale romanilor,si vor vedea si înțelege adevarul!
    Răspundeți
  8. Unknown18 ianuarie 2020, 08:30
    Foarte interesant dar nu cred ca o sa fim lăsați noi ca popor Român sa facem ceva.Sintem prea mici iar oameni de la conducere din 89 încoace au alte preocupări.Mare păcat.
    Răspundeți
  9. Unknown18 ianuarie 2020, 22:56
    Multumesc foarte interesante aceste informatii care uni le ascund pentru a le lor interese
    Răspundeți
  10. Anonim19 ianuarie 2020, 18:51
    Cred ca nu suntem lasati sa ne aratam adevaratele puteri, pe care romanii le au nativ, pentru ca am domina lumea, cel putin cea din apropierea noastra, adica Europa, iar puterile actuale ale Europei nu vor concurenta sau dominare. Nu stiu cum s-ar putea strapunge acest zid.....


    Răspundeți
  11. Unknown19 ianuarie 2020, 21:52
    De mulți ani cu o mare pasiune in măsura cunoștințelor , ca autodidact, sfredelesc cărți ca ale dlui. Densuseanu și locuri care îmi deschid porțile spre Adevarata noastră țara. Am prieteni pasionați și m-a bucur de relatarea Dvs. pe care am parcurs-o cu multa pasiune! Minunat
    Răspundeți
  12. Unknown20 ianuarie 2020, 11:08
    Multe nu știm.....ne scriu alții istoria!
    Răspundeți
  13. Unknown20 ianuarie 2020, 15:54
    Impresionant....si de gandit!

    Răspundeți