Buna ziua d-le pop nu stiu cine sinteti dar aseara n-am putut dormi din cauza ultimului mesaj trimis de d-voastra ! Singurile pesoane din viata mea sint sotia si fata la care tin mai mult ca la mine ! Dar din pacate nu ma inteleg deloc cu ele si nu ma iau in considerare de cind m-am inbolnavit ! Ele considera ca-s dus cu pluta!Acelasi lucru au si ele in consideratia mea deoarece si ele habar n-au de nimic ceva ceva fata a citit dar f putin nu poate face analiza ! Cine sinteti Sinteti un OM binecuvintat cu bruma sfinta si d-zeu va scos in calea mea poate din cauza asta n-am dormit gindindu-ma la asta si la ce vreti sa faceti ! Am avut si eu o ideie gen. si am spus unui prieten sa infiintam o organizatie cu numele Organizatie internationala impotriva abuzurilor de orce natura am zis sa mearga sa vb. cu JAK MO unul din chinezi cei mai bogati din lume!














Dar sa trecem la ideia mea prima care sigur va merge sisantos natural benefica ptr orcine Piinea de malai In tinerete am lucrat ca profesor suplinitor intr-un sat din maramures IEUD comunalui hrusca si comuna mamei si bunici mele. care facea o piine deosebita de ceilalti Iata cum ea punea in aluatul de malai deasupra slanina cirnati etc Dupa ce era gata bunicu o taia ca feliile de tort rotund Apoi punea intre ele cascaval si de toate bunatatile ce avea in casa taia ca pe o felie de tort simincai sau cu samatisa sau cu un givan de ciorba de fasole sapoi lasa sa fie rau Eu as face gen pita! ptr copii sint mai multe retete pe care le mincam eu cind eram copil scoverze dulci din faina de malai cu lapte de vaca etc





Adrian






Buna ziua, Sa facem ceva impreuna astfel incat sa ne caute altii pe noi. Practic in " intunericul " din conjunctura si mediul actual, sa creem un punct de sprijin, curat, luminos, la care sa vina toti cei doritori de Adevar, Bun Simt, Omenia intr-un cuvant.







O sa va rog sa postati acestea toate pe forum, la sectiunea sanatate.







Eu nu pot sa transfer toate infirmatiile care vin catre mine, pentru ca lucrez la diverse proiecte.









www,sfatulbatranilor.ro
















































[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.5)]




[/COLOR]