Unread postFeb 21, 2010#1
----- Original Message -----
From: adi pop
To: Liviu NUTEANU ; sanda romosan ; Adrian Pintea ; D.nul Adi Pop
Sent: Saturday, February 20, 2010 5:02 AM
Subject: ILUMINATII NEAMULUI SE IMPLICA


Buna dimineata Domnule Doctor,

Noapte alba.....cum sunt obisnuit de tanar.

Extraordinar de mult ma ajutati. Incredibil.
Despre probleme....aveti dreptate....Mergem inainte, ca nu are cine.....

Ma gandam, la acel plus si minus Epsilon, fata de Clipa T0, cand actionati...Ce se intampla cu Energiile in aceste intervale de Timp. Cum pot fi ele amplificate.... si din ce resurse.

Am incercat la fiecare sedinta, sa fiu atent la ce se intampla in jurul meu....

Ma bucur ca sunteti deschis. Ma gandeam sa trec toate ideile, pe care doream sa le analizez cu Dumneavostra, in cazul cand nu doreati sa va deranjez cu ele, pe forum.....In acest fel, Rezultanta intalnirii noastre sa ajutate in Timp alti cercetatori...alti exploratori ai marei necunoscute, OMUL.

Am observat influenta mea asupra oamenilor si mai ales, grselile pe care le faceau....Incredibil, dar erau facute de mine, IDENTIC, poate, in ipostaze diferite....Am analizat raza de actiune, fiind in crestere din ce in ce mai mare.....

Ceea ce va spun in acest mesaj, reprezinta a mia parte din ce-am observat...din ce-am analizat profund, in scris, ca fenomene...

Corect. Compartii nu se face decat cu noi insine....Numai ca eu spun, cum va simt. Avem multe puncte in comun, dar si parti complemantare, cum este normal.

Adevarul este ca nu am gasit pana in acest moment, exceptandu-i pe Mosu si pe Mike, Oameni la care tin mult, mai ales la Mos, Prieteni care au cu Adevarat minte structurata, deosebita, dar....subliniez din nou acest lucru, nu am gasit pe nimeni pe pamant cu care sa discut la propriu, aceste fenomene. Nu am gasit pe nimeni atat de profund, care sa poata sa lege fenomene si sturcturi, metafizic. Nu am inteles de ce ...dar, este o realitate cruda.

Eu stiu bine, ne diferentiem unii de altii, prin Suflet. Nu te lasa Sufletul, uitandu-te pe geam, sa-ti lasi Neamul...., semenii in deriva....oate ca lipsa somnului este de vina...dar nu cred.
Ajunsesem sa dorm un minut pe noapte...dar nici ala intreg, pt ca-mi impuneam sa ma scol, as aca primele cateva secunde implementam programul, si-mi trebuiau cateva secunde bune,s a ma scol....sa fiu lucid. De ce-am ajuns aici...? Pentru ca doream sa stiu. Numai ca nu numai pentru mine doream acest lucru, ca in acest fel, sigur aveai probleme psihice...ci pentru a gasi solutii de redresare morala si economica a Romaniei.

De mic ma sculam noaptea, trei ani buni am facut asa ceva, sa joc sah. Sa fiu bun la acest joc. Alti trei ani sa fiu cel mai bun la poker. la sah ca la sah, dar la poker, am fost cel mai bun...numai ca dadeam 90 % banii inapoi, ca-mi parea rau de cei care pierdeau.

Referitor la a recunoste munca Dumnavostra, credeti-ma NUMAI cel care a facut asa ceva poate..ceilalti, NU. Nu au cu ce compara.....Mosu, acum doua zile i-am spus de Dumneavostra si-a spus imediat DA. El a simtit, el Stie. El este asemanator. El consonaza cu Dumneavostra. M-a surprins placut DA-ul acela simplu. CLAR.

Ma bucur sincer sa comunicam. Asa cum am spus oana, o fata cu care am lucrat la Zalmoxa, a spus despre Dumneavostra, ca sunteti asemanator noua. DA. Este corect. Intuitie feminina....

Daca nu deranjez, as mai spune ceva considerat de mine, extrem de important. Modul de comunicare....avem multe canale de comunicare. Dupa mine, o INFINITATE. Folosim atatea canale, cate stim ca exista....motiv pentru care, gandind limitat, trebuie sa ne zbatem cu noi insine, sa gasim si altele....Simplu spus, trebuie sa luptam cu propriile noastre limite....

La un anumit nivel de percepere a realitatii, ambitiile noastre nu mai exista...Apare NECESITATEA.

Nu stiam de greci, dar...stiu ca dupa Revolutie, spuneau ca Romania ii va intrece din punct de vedere economic in scurt Timp. Inca n-am facut-o. La ei, cand am fost, am observat ca n-au industrie. Turismul face totul acolo, numai ca Romania este de o suta de ori mai Frumoasa....
Eu, imi doresc ca pe partea aceasta a industriei Romanesti, ca inginer, alaturi de cei din familiile mele, in soft, electronica, electroitehinca, energetica si mecanica, sa creem unul dintre cele mai importante puncte economice ale Romaniei. Un concern industrial Romanesc serios. In aceste domenii, aproape tot ce-am scos pe piata, au fost concepute de noi, de cei din familiile mele, adica eu si sotia mea si de cei doi copii ai mei, cu familiile lor. Avem la baza filosofia de care am mai spus, cea a neamului Romansc. Filosofia Zalmoxiana. Nu este a mea, dar este scrisa de mine, smulsa din Lumina Timpului ( scuze - dar acum 2 zile am scris ca aceata filosofie si psihologie este smulsa din intunericul Timpului, ceea ce este gresit ca si concept ) in zecile de mii de pagini. Este o mare diferenta dintre intuneric si Lumina.....

CUM asa, pai, eu...dupa cum se vede...lucrez...Vorba unui tanar de pe forum, Catalin Zamfir, crescut de mine in ultimii 14-15 ani...ca iar o iau de la capat, ca-i spusai ca iar vad luminos....fata de acum 2 zile, cand n-a fost bine deloc.

Dupa mintea mea, singura metoda de-a reface Moral si Economic Romania, consta in Comunicarea TOTAL deschisa, prin Adevar spus. Acest concept analizat poate de mine, cel mai atent, trebuie constientizat. Mai ales la un asemenea nivel de cunoastere.

Acel Inconstient, individual, trebuie constientizat, crescut si....imprietenit cu El. Numai asa, poti avea acces complet la Subconstient. Acest punct din comunicarea noastra, este cel mai important.

Cred ca acest mesaj din noaptea aceasta este unul dintre cele mai importante mesaje scrise de mine....Daca punctul anterior, este inteles din ce in ce mai bine, poate sa devina unul din punctele de sprijin importante de Refacere a societatii umane.
Sanatata este cea mai importanta in Viata. V-ati asumat responsabilitatea aceasta. Nu va suparati ca va spun de un nou concept.

Responsabilitate + 1.

Este defapt ce mi-ati spus de acele Campuri energetice, acele Cosmosuri, pe care doriti sa vi le mariti continuu. Cum este si normal. Una este sa ajuti un om, doi,o suta si alta este sa ajuti 7 miliarde de oameni. In subconstient, exista si solutia aceasta. SIGUR.

E mult ceea ce spun, dar....credeti-ma ca este Adevarat....Imi cer scuze ca am ridicat iar staketa....numai ca daca o fac, o fac din respect profund fata de Dumneavostra.....Este vorba de comunicarea la nivelul Eu-rilor noastre, a Inconstientului sau Sinelui fiecaruia dintre noi doi, a Ingerilor nostri pazitori...Deci, a respectului profund dintre cei doi.

Inainte de-a ma apuca sa scriu in noaptea aceasta, m-am gandit sa facem impreuna un nou protocol. SIMPLU. Cel mai simplu cu putinta. De ce spun acest lucru ? Fiecare dintre noi, avem discernamant. Asa DA, Asa NU.
Mosu a spus atata de simplu DA, incat orice inscris, paleste in fata acestui DA.
Ce indatoriri, ce limite, ce dorinte, ce....?
Nimic nu are valoare in fata unui DA spus in stare de constiinta obiectiva.

Cred ca acest protocol, are nevoie decat de scris pe el. DA. Din partea fiecaruia.
3 DA-uri, in cazul Dumneavoastra.
4 DA-uri, in cazul cand acceptati invitatia noastra de a fi alaturi de noi.
samd....

Ganditi-va sa-l obligam pe Mos sa nu mai gandeasca, sa nu mai exploreze, sa nu mai afle....sau pe oricare dintre noi patru....NIMIC nu ne poate opri....NIMENI nu ne poate impune ceva.....

Sunteti profesionist in Neurochirurgie. Perfect. Ma bucur.
Eu in strategii...
Mosu in istorie si litere - cel mai mare profesionist din lume al lieterelor.
Nicu in matematica si fizica....

Cum ar putea sa vina careva sa ne spuna sa ne ocupam de goblene....sau de cine stie ce minune....
NOI, facem ceea ce credem de cuvinta, in cunostinta de cauza. PUNCT.

Timpul este un mare DAR. Folosit eficient, reprezinta si asta o Arta.

DA, este un merit inimaginabil de important al DUMNEAVOASTRA. Vorba Mosului de acum cateva saptamani, in care-mi spunea : adi, sa ajungem la nivelul de-a intersecta Metafora cu Stiinta.

Cum se observa, si eu nu pot face unele lucruri. Dar, prin complementaritate, ducem spre intregirea PUNCTULUI de SPRIJIN al NOII Societai Umane.

Ieri, pe zi, am completat mesajul nostru dat Omenirii :
http://zalmoxa.11.forumer.com/viewtopic.php?t=813

Cu ce v-am propus :

O. Infiintarea unui Institut de Cercetare a Stiintelor de frontiera, Zalmoxa.
BAZA de plecare a acestui Institut o reprezinta filosofia si psihologia proprie Neamului nostru, la care OMENIA este binecunoscuta. Acest Institut a devenit o NECESITATE, pentru ca nu este permis SUB NICI O FORMA, sa faci cercetari fundamentale in domenii contrare Vietii.
Pentru ca trebuie sa luam totul in serios de data aceasta, plecam din ZERO, pentru a nu fi dependenti de idei preconcepute.

Eu STIU ca sunteti cel mai in masura sa conduceti un astfel de Institut de cercetare la nivel Planetar.
Un simplu DA, constient, face MINUNI.

Domnule doctor, vreau sa va spun sincer, ca acest mail este cel mai important mesaj scris de mine pana in acest moment. Acele puncte amintite de mine mai sus, merita analizate in cel mai profund mod cu putinta, mai ales ca punandu-l acum pe forum, am folosit retelele neuronale ale semenilor nostri.

O sa fie tranferat maine de catre adminstratorii formului la topicul :
ILUMINATII NEAMULUI SE IMPLICA
http://zalmoxa.11.forumer.com/viewforum.php?f=119
Alaturi de Prietenul meu de Suflet Tudor Diaconu, zis MOSU.

Tot ce va doriti in Viata,
Adrian Pop








----- Original Message -----
From: Liviu NUTEANU
To: adi pop
Sent: Saturday, February 20, 2010 12:33 AM
Subject: Re: Comunicare




Buna seara,


Imi pare bine sa va fiu de folos.


Nu va faceti probleme, important este sa mergem inainte.


Orice experienta si idee este binevenita.


Eu nu vreau sa ma compar cu cineva anume, sau sa primesc diploma cu locul 1. In sensul ca nu acesta este telul meu. Si mie imi place munca de echipa si colaborarea.
Ceea ce imi place insa, este sa mi se recunoasca munca.


Sigur, asta si facem, comunicam. Daca pot participa la realizarea ideilor dumneavoastra sau ale altcuiva, cu placere. Nu am ambitii "desarte" sa-mi realizez numai ideile mele.


M-as bucura foarte mult sa pot participa la refacerea morala si economica a Romaniei. Daca as putea as ajuta si alte tari, cum ar fi acum Grecia, care se afla, dupa cum stiti poate mai bine ca mine, intr-o situatie financiara atat de critica, incat este o problema pentru UE.
Din pacate, eu nu stiu sa fi ajutat pana acum la asa ceva prin nici o activitate a mea (din pacate). Desi, va marturisesc sincer, ca m-am gandit adesea cum as putea sa-mi ajut tara, fara insa a gasi absolut nici o idee (in afara de protectia de cutremure si scutul energetic pe care l-am facut deasupra tarii).


Mi-au placut documentele dumneavoastra. Simplu si la obiect. Si mie imi place calea cea mai simpla (cand este posibil). Nu ma dau insa in laturi nici cand este vorba de ceva foarte greu si/sau complicat. Nu imi place insa sa ma expun la situatii care stiu sigur ca nu au nici o sansa de reusita. Sau sa risc bunul mers al activitatii profesionale, Neurochirurgia, pentru indeplinirea unui alt proiect. Evident, daca "un alt proiect" este redresarea economica a Romaniei, gasesc eu timp.


In masura posibilitatilor, as prefera sa contribui cu lucruri pe care stiu sa le fac, unde rezultatele sunt sigure. Macar pentru o perioada de inceput. Ulterior, ma pot pregati si pentru alte activitati.
Pe langa rezultatele de exceptie, am adus psi la nivel stiintific. Rezultatele mele sunt 100% reproductibile, masurabile etc. Pana la mine, principala problema in psi, era ca are rezultate inconstante. Se repeta o actiune de sute, de mii de ori, in asteptarea repetarii unui efect.
Ma refer la anumite activitati. Sigur, nu totul imi reuseste. Sunt si lucruri pe care nu le pot face.




Cu bine,
Dr. Liviu Nuteanu














--------------------------------------------------------------------------------
From: adi pop
To: Liviu NUTEANU ; Adrian Pintea ; sanda romosan
Sent: Fri, February 19, 2010 10:33:10 PM
Subject: Re: Noua sedinta de bioenergie


Buna Seara Domnule Doctor,

Am simtit...I-am spus Sotiei de cateva ori ca vad mult mai luminos. Stiam si i-am spus ca sunteti Dumneavoastra. Din pacate ieri am vazut intunecat toata ziua, pt ca n-am reusit sa dorm noaptea. Acum vad mult mai luminos. Este ceva Minunat ce puteti sa faceti.

Multumesc enorm pentru TOT.

M-am gandit nopatea atunci ce pot sa fac pentru Dumneavostra si mi-a venit ideea cu Asociatia Exploratorilor Stiintelor de frontiera, Zalmoxa.

Azi am vorbit si cu Nicu Gherasim, cel care este facut sa fie matematician si fizician si i-am spus de performantele deosebite pe care le aveti. Era foarte curios, mai ales ca ma stie bine, ca nu ma joc cu cuvintele.....si mai stie si prin ce probleme am trecut....

Acum am venit acasa de la nepotel, ca va scriam mai devreme. Nu stiu ....ma simt putin derutat. Stiu ca doriti mult sa ma ajutati....iar eu, nu sunt capabil sa fac nimic pentru Dumneavostra.....

Intradevar, sunteti extraordinar de dotat. Ii spuneam azi lui Nicu, ca va consider, cea mai prgatita persoana din Romania, in acest sens. Natura a fost darnica, dar si sistemul de autopregatire....

Ce pot sa ma spun....?
Sunteti un OM capabil. Nu ca ma ajutati pe mine...ca eu nu am asa de mare importanta, dar....va spun sincer, ca sunteti altceva...fata de toti ceilalti. M-am ocupat, cum am spus, la cerere...de sute de parapsihologi....mai mult sau mai putini dotati....
Sunteti UNICAT.

M-as simti onorat sa comunicam. Nu vreau sa deranjez, dar am cateva lucruri Clare in cap, idei cizelate de mine in Timp...
Nu vreau sa va incurc propriul ALFABET de luat informatii din subconstient, pentru ca este UNIC, dar....asa cred eu...ca experienta fiecaruia dintre noi doi, combinata, poate sa ofere valente nebanuite si unuia si altuia. Nu ma compar cu capacitatile Dumneavostra, dar...cred.....ca pot fi marite cert cu ce mi-am dezvaluit in miile acstea de nopti albe de cautari.

Asta daca nu deranjez.....

Scopul meu principal ramane unul singur, acela de-a reface Moral si Economic Romania. La acest lucru m-am pregatit eu profund. Prin ceea ce faceti, ajutati enorm ca acest Nobil scop sa fie dus la indeplinire...

Sarut mana.
Incerc sa protejez putin ochii....

O seara placuta si raman toata Viata indatorat,
Adrian Pop



----- Original Message -----
From: Liviu NUTEANU
To: adipop@popservice.ro
Sent: Friday, February 19, 2010 9:10 PM
Subject: Noua sedinta de bioenergie




Buna seara,


Azi a fost o noua sedinta de bioenergie.
Urmatoarea peste aproximativ 1 luna.
Nu uitati sa va protejati ochii.




Cu bine,
Dr. Liviu Nuteanu
QuoteEdit Like DislikeSharePin Topic
Unread postFeb 21, 2010#2
Bun seara Domnule Doctor,

Inteleg. Increc sa protejez mai mult ochii.

Nu ma ocup nici eu de politica. Am spus ce-am observat. Fara rautate si fara sa urmaresc ceva anume. Pur si simplu s-a intamplat. Orice impuls trece prin constiinta, pana dispare si el, daca este negativ.

Nepotelul meu de 3 ani si ceva mi-a dat o lectie de Viata ieri, extraordinara. Azi i-am luat un mic caine lup din Ungaria. L-am intrebat ce sa facem daca cainele ii strica toate jucariile. Il certam ?
Mi-a spus ca nu. Convins. De cateva ori l-am intrebat asta, in decurs de o zi...Raspunsul era categoric. NU. N-am vazut la nimeni asa ceva. Fara pic de rautate....A spus ca niciodata n-o sa-l certam, indiferent de ce face.....
O sa incerc sa fiu si eu asa.

O sa incerc sa ma odihnesc mai mult, noaptea.

Aveti perfecta dreptate, este gresala mea. Rau, este ceea ce consideram noi ca este rau.
Frumoasa exprimare. Imi place.....

Nu m-as feri de furt intelectual.....pentru ca eu cred cu tarie, ca sunt atatea lucruri noi si Frumoase de descoperit...incat s-ar pierde Timpul sa analizez ce fac altii...lundu-si meritele asupra lor. Sa fie sanatosi.

Domnule doctor, acel tanar american de care spuneti in mesaj, nu cred ca m-ar fenta sa-i dau validare de-a intra in Asociatia Exploratorilor Zalmoxa.

V-am luat cateva carti azi de la Mosu, de la Piteti. I-am spus din nou de Dumneavostra....Sotia era foarte interesata de ce i-am spus si la telefon si acum. Era bucuroasa ca v-am cunoscut si ca m-ati ajutat. Pe amandoi va consider Oameni de exceptie ai Romaniei.
Am fost cu tatal Laviniei Pintea, cu doctorul Vasile Tatomir.

M-am referit la faptul, ca cei 7 miliarde de oameni sa fie sanatosi. Sa cautam astfeld e solutii....pentru ca ele exista. Ele trebuie scoase, cum frumos spuneti, din negura Timpului si-aduse la lumina zilei.

Referitor la Institut, discutam. Putem sa facem amandoi ceva BUN pentru Omenire.
O sa ma gandesc, cum sa fac sa va fie din ce in ce mai bine, din toate punctele de vedere.

Relatia, asa cum stiu eu, dintre doi oameni CREEAZA.

Acum trebuie sa fug la Sebi.....Am avut catevea minute pentru a va raspunde....si n-am avut Timp sa gandsc mai bine raspunsurile.

Am cele mai Nobile sentimente fata de DUMNEZVOASTRA.
O sa ma gandesc la managementul unui Institut de-o asemenea insemnatate pentru Omenire. Amandoi o sa-l conducem. De oriunde.

Vad ca mi-a scris Sanda, dar nu mai am Timp nici sa citesc. O voi face...si va tin la curent. Multumesc mult pentru ajutor.

O seara Minunata,
Adrian Pop
----- Original Message -----
From: Liviu NUTEANU
To: adi pop
Sent: Saturday, February 20, 2010 10:26 AM
Subject: Re: ILUMINATII NEAMULUI SE IMPLICA


Buna dimineata,


V-am rugat sa va protejati ochii. Degeaba imi aplific eu energiile, daca dumneavoastra va obositi ochii.
Nu asta este problema mea. Eu deja pot sa fac, dupa cum v-am scris o gramada de lucruri. Interesul real lipseste, nu amplificarea energiilor mele. Pot folosi orice energie din Univers. Nu asta este problema.


V-am raspuns ca astept orice idee de la dumneavoastra. Fie ca va apartine, fie ca este a altcuiva.


Nu ma amestec in politica. Eu respect si actualul presedinte si pe fostii, alti demnitari (si eu il respect foarte mult pe domnul Isarescu, care a facut si continua sa faca foarte mult pentru Romania), guvernul, opozitia, cum spuneti dumneavoastra foarte frumos, Omul in general.


Un alt mare avantaj al actiunilor mele, este ca nu schimba modul de gandire, sistemul filozofic al nimanui. Eu fac strict ce spun, fara urmari/scopuri "ascunse". Si cand este vorba de fapte mari, inainte de a trece la treaba analizez cu prudenta urmarile, iar daca nu le pot intelege, nu trec la treaba, decat daca ma lamureste cineva care stie.


Somnul este obligatoriu pentru mentinerea functiei nervilor optici ai dumneavoastra.
Exista metode extrem de speciale de refacere a organismului prin somn de 2-3 ore pe noapte, dar numai la oameni care nu au probleme de sanatate. In rest, este foarte riscant, sau nu se poate.
Dumneavoastra trebuie sa dormiti 6 ore pe noapte.


Si mie imi place sahul. Parik Stefanov mi-a spus ca joc la nivel de categoria 1. Joc insa mai bine go, unde am valoarea de aproximativ 1 dan.


Este adevarat, marile concerne din lume au angajat (mai mult sau mai putin secret) un colaborator psi, care le mareste considerabil sansele de succes. De obicei acesta are o functie al carui nume nu are absolut nici o legatura cu psi. Insa au o functie oficiala, stie lumea ca lucreaza pentru firma respectiva, intr-un post important si sunt foarte bine platiti.


Inteleg la ce va referiti. Dar corect este negura sau intunericul timpului. Va ganditi ca lume asociaza negrul, intunericul, cu ceva rau, negativ. Eroarea lor.
La fel sunt si eu indignat cand oameni rau voitori asociaza energia neagra (care constituie 75% din Univers) si gaurile negre cu ceva rau, negativ, ceea ce este o mare prostie, caci negru aici, asa cum stim foarte bine amandoi, se refera la faptul ca sunt invizibile, nu se vad, nu au nici o conotatie de bine sau rau, sunt neutre din acest punct de vedere.
Sau cum era o nebunie in presa ca nu stiu ce numar de la Vatican avea cifra 6. Iar o perioada isi reprosau prieteni intre ei ca au cifra 6 in numarul de telefon ... Acestia nu au inteles un lucru: numerologia nu sustine excluderea cifrei 6. Cifra 6 in sine nu este nimic rau.
Puteti spune ca este smulsa din negura timpului si adusa in lumina de azi si din viitor.


Si eu sunt pentru comunicarea totala. Din nefericire, trebuie mai intai ajuns acolo. Sa fie posibil. In ziua de azi, daca cineva isi face publice cercetarile, dar nu intr-un mediu oficial (reviste stiintifice de exemplu) ii fura sigur cineva munca intelectuala si este "recunoscut" altul. Cum sunt atatea cazuri celebre. Stiti povestea lui Paulescu. El a descoperit insulina, iar Banting si Best au luat premiul Nobel ... La o vreme dupa ce au luat premiul, cei doi au recunoscut prin presa importanta lui Paulescu si ca stiau de lucrarile lui, dar practic nu s-a intamplat nimic. Adica, cei doi laureati ai premiului Nobel i-au recunoscut la o bere meritele lui Paulescu ...
Dupa ce am oprit un uragan din SUA (cand a plecat Bush de la Casa Alba si s-a pregatiti evacuarea Washington-ului) mie mi s-a multumit intr-un mesaj pe email. In aceeasi zi am citit pe CNN cum un tanar american de mare perspectiva explica ce s-a intamplat in termeni stiintifici si a luat doctoratul cu "magna cum laude", obtinand si un post foarte bine platiti la o agentie meteo de mare prestigiu. Iar eu cand le-am cerut colaborare cu agentia meteo respectiva mi-au scris ca pot gasi imaginile din satelit si singur pe internet ...
Anul trecut am fost rugat insistent cu numeroase telefoane din Texas sa opresc un uragan care era mai mare decat Katrina. Mi-au spus ca nu au cum sa faca contract cu mine, dar ma vor plati si vor scrie ceva intr-un ziar local. Dupa ce si-au vazut sacii in caruta, nimic. Inainte ma sunau si noaptea, sa reduc si mai mult intensitatea. Cand a ajuns la gradul zero (furtuna tropicala) nu au mai dat decat un telefon sa-mi multumeasca ... Pe urma nimic. Nu ma asteptam sa scrie in ziar ca eu am oprit uraganul, dar macar sa fi scris ceva de genul ca prin activitatea agentiei meteo si a unor colaboratori, cum ar fi ... (sa ma citeze pe mine), au fost evitate pagube importante etc.


V-am scris ca pot ajuta si omenirea, cei 7 miliarde de oameni. Pot distruge sau devia cometa Apophis, care reprezinta un pericol pentru umanitate. Ce doriti mai concret ?


Intr-adevar, activitatile noastre sunt complementare. Este adevarat, de un specialist in strategii am eu nevoie, daca ar fi sa mai continui cu activitatea din bioenergie si psi.


Nu stiu daca pot conduce. Eu sunt obisnuit sa fac niste lucruri, nu sa conduc. Ce ar implica aceasta ? Ce resurse umane si materiale ar avea ? Cine s-ar ocupa de partea economica (la care eu nu ma pricep) ? Care ar fi organigrama ? Cred ca ar fi mai bine sa conduceti dumneavoastra.
Bioenergie si psi pot lucra de la orice distanta, dar de condus din Spania un institut din Romania, nu stiu daca este posibil.




Cu bine,
Dr. Liviu Nuteanu










--------------------------------------------------------------------------------
From: adi pop
To: Liviu NUTEANU ; sanda romosan ; Adrian Pintea ; D.nul Adi Pop
Sent: Sat, February 20, 2010 4:02:34 AM
Subject: ILUMINATII NEAMULUI SE IMPLICA


Buna dimineata Domnule Doctor,

Noapte alba.....cum sunt obisnuit de tanar.

Extraordinar de mult ma ajutati. Incredibil.
Despre probleme....aveti dreptate....Mergem inainte, ca nu are cine.....

Ma gandam, la acel plus si minus Epsilon, fata de Clipa T0, cand actionati...Ce se intampla cu Energiile in aceste intervale de Timp. Cum pot fi ele amplificate.... si din ce resurse.

Am incercat la fiecare sedinta, sa fiu atent la ce se intampla in jurul meu....

Ma bucur ca sunteti deschis. Ma gandeam sa trec toate ideile, pe care doream sa le analizez cu Dumneavostra, in cazul cand nu doreati sa va deranjez cu ele, pe forum.....In acest fel, Rezultanta intalnirii noastre sa ajutate in Timp alti cercetatori...alti exploratori ai marei necunoscute, OMUL.

Cu ani in urma, am avut niste mesaje pe mail cu Presedintele Romaniei Emil Constantinscu. In acest fel s-a creeat o legatur de biunivoca subtila intre noi doi. la un moment dat, spuna la o emisiune televizata ca nu are incredere in nimeni, poate...poate ca in Guvernatorul Bancii Romaniei, Mugur Izarescu. Lucru grav din punctul meu de vedere. Do,mnia sa nu avea incredere, prin dualitate, cine ave incredere in el ?
Am scris intr-o noapte ceva....un mesaj. Cum as vedea eu sa fie Presedintele Romanilor.
Dupa doua saptamani, Presedintele si-a anuntat candidatura si...brusc, se retrage din cursa prezidentiala. Spune pe un post de televiziune....incredibil, dar Adevarat...ce-am scris eu in fisierele mele. Acel mesaj, aproape cuvant cu cuvant....
Mai mult de atat, Mihaela, studenta la Timisoara, care a stat in preajma mea 7 ani, mi-a dat telefon si mi-a spus ca l-a vazut pe Presedinte la televizor, dar....nu era el...ci ma vedea pe mine....
Dupa un an, chiar daca Dl Constantinescu a spus la acea emisiune televizata ca nu va mai avea tangenta cu politica, iese pe un post si spune de un program de lucru, pe care vrea sa-l implementeze in Romania. Vreau sa va spun, ca era enorm de mult luat din ceea ce am facut eu la SC Zalmoxa, cu Tinerii pe care-i cresteam. Aproape tot...numai ca, Tinerii din tara care s-au apucat de asa ceva, erau complet pe dinafara, neintelegand si netraind nimic din ceea ce spuneau. Parca erau zombi....Toti. Am fost la o intalnire cu unii dintre acesti Tineri, la Craiova...si habar nu aveau ceea ce spunau...Ideile erau extrem de bune, autentice, idei practice de redresare Morala a Romaniei, dar.....Tinerii erau goi. Recitau pur si simplu.....

Primul lucru care mi-a venit in minte, in acel moment cand Mihaela mi-a dat telefon, a fost acela de-a face acelasi lucru cu Presedintele Iliescu. Numai ca am realizat instantaneu, ca nu am dreptul sa intervin asupra unui om, sa-i schimb modul de gandire. Nu este moral.

Am observat influenta mea asupra oamenilor si mai ales, grselile pe care le faceau....Incredibil, dar erau facute de mine, IDENTIC, poate, in ipostaze diferite....Am analizat raza de actiune, fiind in crestere din ce in ce mai mare.....

Ceea ce va spun in acest mesaj, reprezinta a mia parte din ce-am observat...din ce-am analizat profund, in scris, ca fenomene...

Corect. Compartii nu se face decat cu noi insine....Numai ca eu spun, cum va simt. Avem multe puncte in comun, dar si parti complemantare, cum este normal.

Adevarul este ca nu am gasit pana in acest moment, exceptandu-i pe Mosu si pe Mike, Oameni la care tin mult, mai ales la Mos, Prieteni care au cu Adevarat minte structurata, deosebita, dar....subliniez din nou acest lucru, nu am gasit pe nimeni pe pamant cu care sa discut la propriu, aceste fenomene. Nu am gasit pe nimeni atat de profund, care sa poata sa lege fenomene si sturcturi, metafizic. Nu am inteles de ce ...dar, este o realitate cruda.

Eu stiu bine, ne diferentiem unii de altii, prin Suflet. Nu te lasa Sufletul, uitandu-te pe geam, sa-ti lasi Neamul...., semenii in deriva....oate ca lipsa somnului este de vina...dar nu cred.
Ajunsesem sa dorm un minut pe noapte...dar nici ala intreg, pt ca-mi impuneam sa ma scol, as aca primele cateva secunde implementam programul, si-mi trebuiau cateva secunde bune,s a ma scol....sa fiu lucid. De ce-am ajuns aici...? Pentru ca doream sa stiu. Numai ca nu numai pentru mine doream acest lucru, ca in acest fel, sigur aveai probleme psihice...ci pentru a gasi solutii de redresare morala si economica a Romaniei.

De mic ma sculam noaptea, trei ani buni am facut asa ceva, sa joc sah. Sa fiu bun la acest joc. Alti trei ani sa fiu cel mai bun la poker. la sah ca la sah, dar la poker, am fost cel mai bun...numai ca dadeam 90 % banii inapoi, ca-mi parea rau de cei care pierdeau.

Referitor la a recunoste munca Dumnavostra, credeti-ma NUMAI cel care a facut asa ceva poate..ceilalti, NU. Nu au cu ce compara.....Mosu, acum doua zile i-am spus de Dumneavostra si-a spus imediat DA. El a simtit, el Stie. El este asemanator. El consonaza cu Dumneavostra. M-a surprins placut DA-ul acela simplu. CLAR.

Ma bucur sincer sa comunicam. Asa cum am spus oana, o fata cu care am lucrat la Zalmoxa, a spus despre Dumneavostra, ca sunteti asemanator noua. DA. Este corect. Intuitie feminina....

Daca nu deranjez, as mai spune ceva considerat de mine, extrem de important. Modul de comunicare....avem multe canale de comunicare. Dupa mine, o INFINITATE. Folosim atatea canale, cate stim ca exista....motiv pentru care, gandind limitat, trebuie sa ne zbatem cu noi insine, sa gasim si altele....Simplu spus, trebuie sa luptam cu propriile noastre limite....

La un anumit nivel de percepere a realitatii, ambitiile noastre nu mai exista...Apare NECESITATEA.

Nu stiam de greci, dar...stiu ca dupa Revolutie, spuneau ca Romania ii va intrece din punct de vedere economic in scurt Timp. Inca n-am facut-o. La ei, cand am fost, am observat ca n-au industrie. Turismul face totul acolo, numai ca Romania este de o suta de ori mai Frumoasa....
Eu, imi doresc ca pe partea aceasta a industriei Romanesti, ca inginer, alaturi de cei din familiile mele, in soft, electronica, electroitehinca, energetica si mecanica, sa creem unul dintre cele mai importante puncte economice ale Romaniei. Un concern industrial Romanesc serios. In aceste domenii, aproape tot ce-am scos pe piata, au fost concepute de noi, de cei din familiile mele, adica eu si sotia mea si de cei doi copii ai mei, cu familiile lor. Avem la baza filosofia de care am mai spus, cea a neamului Romansc. Filosofia Zalmoxiana. Nu este a mea, dar este scrisa de mine, smulsa din Lumina Timpului ( scuze - dar acum 2 zile am scris ca aceata filosofie si psihologie este smulsa din intunericul Timpului, ceea ce este gresit ca si concept ) in zecile de mii de pagini. Este o mare diferenta dintre intuneric si Lumina.....

CUM asa, pai, eu...dupa cum se vede...lucrez...Vorba unui tanar de pe forum, Catalin Zamfir, crescut de mine in ultimii 14-15 ani...ca iar o iau de la capat, ca-i spusai ca iar vad luminos....fata de acum 2 zile, cand n-a fost bine deloc.

Dupa mintea mea, singura metoda de-a reface Moral si Economic Romania, consta in Comunicarea TOTAL deschisa, prin Adevar spus. Acest concept analizat poate de mine, cel mai atent, trebuie constientizat. Mai ales la un asemenea nivel de cunoastere.

Acel Inconstient, individual, trebuie constientizat, crescut si....imprietenit cu El. Numai asa, poti avea acces complet la Subconstient. Acest punct din comunicarea noastra, este cel mai important.

Cred ca acest mesaj din noaptea aceasta este unul dintre cele mai importante mesaje scrise de mine....Daca punctul anterior, este inteles din ce in ce mai bine, poate sa devina unul din punctele de sprijin importante de Refacere a societatii umane.
Sanatata este cea mai importanta in Viata. V-ati asumat responsabilitatea aceasta. Nu va suparati ca va spun de un nou concept.

Responsabilitate + 1.

Este defapt ce mi-ati spus de acele Campuri energetice, acele Cosmosuri, pe care doriti sa vi le mariti continuu. Cum este si normal. Una este sa ajuti un om, doi,o suta si alta este sa ajuti 7 miliarde de oameni. In subconstient, exista si solutia aceasta. SIGUR.

E mult ceea ce spun, dar....credeti-ma ca este Adevarat....Imi cer scuze ca am ridicat iar staketa....numai ca daca o fac, o fac din respect profund fata de Dumneavostra.....Este vorba de comunicarea la nivelul Eu-rilor noastre, a Inconstientului sau Sinelui fiecaruia dintre noi doi, a Ingerilor nostri pazitori...Deci, a respectului profund dintre cei doi.

Inainte de-a ma apuca sa scriu in noaptea aceasta, m-am gandit sa facem impreuna un nou protocol. SIMPLU. Cel mai simplu cu putinta. De ce spun acest lucru ? Fiecare dintre noi, avem discernamant. Asa DA, Asa NU.
Mosu a spus atata de simplu DA, incat orice inscris, paleste in fata acestui DA.
Ce indatoriri, ce limite, ce dorinte, ce....?
Nimic nu are valoare in fata unui DA spus in stare de constiinta obiectiva.

Cred ca acest protocol, are nevoie decat de scris pe el. DA. Din partea fiecaruia.
3 DA-uri, in cazul Dumneavoastra.
4 DA-uri, in cazul cand acceptati invitatia noastra de a fi alaturi de noi.
samd....

Ganditi-va sa-l obligam pe Mos sa nu mai gandeasca, sa nu mai exploreze, sa nu mai afle....sau pe oricare dintre noi patru....NIMIC nu ne poate opri....NIMENI nu ne poate impune ceva.....

Sunteti profesionist in Neurochirurgie. Perfect. Ma bucur.
Eu in strategii...
Mosu in istorie si litere - cel mai mare profesionist din lume al lieterelor.
Nicu in matematica si fizica....

Cum ar putea sa vina careva sa ne spuna sa ne ocupam de goblene....sau de cine stie ce minune....
NOI, facem ceea ce credem de cuvinta, in cunostinta de cauza. PUNCT.

Timpul este un mare DAR. Folosit eficient, reprezinta si asta o Arta.

DA, este un merit inimaginabil de important al DUMNEAVOASTRA. Vorba Mosului de acum cateva saptamani, in care-mi spunea : adi, sa ajungem la nivelul de-a intersecta Metafora cu Stiinta.

Cum se observa, si eu nu pot face unele lucruri. Dar, prin complementaritate, ducem spre intregirea PUNCTULUI de SPRIJIN al NOII Societai Umane.

Ieri, pe zi, am completat mesajul nostru dat Omenirii :
http://zalmoxa.11.forumer.com/viewtopic.php?t=813

Cu ce v-am propus :

O. Infiintarea unui Institut de Cercetare a Stiintelor de frontiera, Zalmoxa.
BAZA de plecare a acestui Institut o reprezinta filosofia si psihologia proprie Neamului nostru, la care OMENIA este binecunoscuta. Acest Institut a devenit o NECESITATE, pentru ca nu este permis SUB NICI O FORMA, sa faci cercetari fundamentale in domenii contrare Vietii.
Pentru ca trebuie sa luam totul in serios de data aceasta, plecam din ZERO, pentru a nu fi dependenti de idei preconcepute.

Eu STIU ca sunteti cel mai in masura sa conduceti un astfel de Institut de cercetare la nivel Planetar.
Un simplu DA, constient, face MINUNI.

Domnule doctor, vreau sa va spun sincer, ca acest mail este cel mai important mesaj scris de mine pana in acest moment. Acele puncte amintite de mine mai sus, merita analizate in cel mai profund mod cu putinta, mai ales ca punandu-l acum pe forum, am folosit retelele neuronale ale semenilor nostri.

O sa fie tranferat maine de catre adminstratorii formului la topicul :
ILUMINATII NEAMULUI SE IMPLICA
http://zalmoxa.11.forumer.com/viewforum.php?f=119
Alaturi de Prietenul meu de Suflet Tudor Diaconu, zis MOSU.

Tot ce va doriti in Viata,
Adrian Pop








----- Original Message -----
From: Liviu NUTEANU
To: adi pop
Sent: Saturday, February 20, 2010 12:33 AM
Subject: Re: Comunicare




Buna seara,


Imi pare bine sa va fiu de folos.


Nu va faceti probleme, important este sa mergem inainte.


Orice experienta si idee este binevenita.


Eu nu vreau sa ma compar cu cineva anume, sau sa primesc diploma cu locul 1. In sensul ca nu acesta este telul meu. Si mie imi place munca de echipa si colaborarea.
Ceea ce imi place insa, este sa mi se recunoasca munca.


Sigur, asta si facem, comunicam. Daca pot participa la realizarea ideilor dumneavoastra sau ale altcuiva, cu placere. Nu am ambitii "desarte" sa-mi realizez numai ideile mele.


M-as bucura foarte mult sa pot participa la refacerea morala si economica a Romaniei. Daca as putea as ajuta si alte tari, cum ar fi acum Grecia, care se afla, dupa cum stiti poate mai bine ca mine, intr-o situatie financiara atat de critica, incat este o problema pentru UE.
Din pacate, eu nu stiu sa fi ajutat pana acum la asa ceva prin nici o activitate a mea (din pacate). Desi, va marturisesc sincer, ca m-am gandit adesea cum as putea sa-mi ajut tara, fara insa a gasi absolut nici o idee (in afara de protectia de cutremure si scutul energetic pe care l-am facut deasupra tarii).


Mi-au placut documentele dumneavoastra. Simplu si la obiect. Si mie imi place calea cea mai simpla (cand este posibil). Nu ma dau insa in laturi nici cand este vorba de ceva foarte greu si/sau complicat. Nu imi place insa sa ma expun la situatii care stiu sigur ca nu au nici o sansa de reusita. Sau sa risc bunul mers al activitatii profesionale, Neurochirurgia, pentru indeplinirea unui alt proiect. Evident, daca "un alt proiect" este redresarea economica a Romaniei, gasesc eu timp.


In masura posibilitatilor, as prefera sa contribui cu lucruri pe care stiu sa le fac, unde rezultatele sunt sigure. Macar pentru o perioada de inceput. Ulterior, ma pot pregati si pentru alte activitati.
Pe langa rezultatele de exceptie, am adus psi la nivel stiintific. Rezultatele mele sunt 100% reproductibile, masurabile etc. Pana la mine, principala problema in psi, era ca are rezultate inconstante. Se repeta o actiune de sute, de mii de ori, in asteptarea repetarii unui efect.
Ma refer la anumite activitati. Sigur, nu totul imi reuseste. Sunt si lucruri pe care nu le pot face.




Cu bine,
Dr. Liviu Nuteanu














--------------------------------------------------------------------------------
From: adi pop
To: Liviu NUTEANU ; Adrian Pintea ; sanda romosan
Sent: Fri, February 19, 2010 10:33:10 PM
Subject: Re: Noua sedinta de bioenergie


Buna Seara Domnule Doctor,

Am simtit...I-am spus Sotiei de cateva ori ca vad mult mai luminos. Stiam si i-am spus ca sunteti Dumneavoastra. Din pacate ieri am vazut intunecat toata ziua, pt ca n-am reusit sa dorm noaptea. Acum vad mult mai luminos. Este ceva Minunat ce puteti sa faceti.

Multumesc enorm pentru TOT.

M-am gandit nopatea atunci ce pot sa fac pentru Dumneavostra si mi-a venit ideea cu Asociatia Exploratorilor Stiintelor de frontiera, Zalmoxa.

Azi am vorbit si cu Nicu Gherasim, cel care este facut sa fie matematician si fizician si i-am spus de performantele deosebite pe care le aveti. Era foarte curios, mai ales ca ma stie bine, ca nu ma joc cu cuvintele.....si mai stie si prin ce probleme am trecut....

Acum am venit acasa de la nepotel, ca va scriam mai devreme. Nu stiu ....ma simt putin derutat. Stiu ca doriti mult sa ma ajutati....iar eu, nu sunt capabil sa fac nimic pentru Dumneavostra.....

Intradevar, sunteti extraordinar de dotat. Ii spuneam azi lui Nicu, ca va consider, cea mai prgatita persoana din Romania, in acest sens. Natura a fost darnica, dar si sistemul de autopregatire....

Ce pot sa ma spun....?
Sunteti un OM capabil. Nu ca ma ajutati pe mine...ca eu nu am asa de mare importanta, dar....va spun sincer, ca sunteti altceva...fata de toti ceilalti. M-am ocupat, cum am spus, la cerere...de sute de parapsihologi....mai mult sau mai putini dotati....
Sunteti UNICAT.

M-as simti onorat sa comunicam. Nu vreau sa deranjez, dar am cateva lucruri Clare in cap, idei cizelate de mine in Timp...
Nu vreau sa va incurc propriul ALFABET de luat informatii din subconstient, pentru ca este UNIC, dar....asa cred eu...ca experienta fiecaruia dintre noi doi, combinata, poate sa ofere valente nebanuite si unuia si altuia. Nu ma compar cu capacitatile Dumneavostra, dar...cred.....ca pot fi marite cert cu ce mi-am dezvaluit in miile acstea de nopti albe de cautari.

Asta daca nu deranjez.....

Scopul meu principal ramane unul singur, acela de-a reface Moral si Economic Romania. La acest lucru m-am pregatit eu profund. Prin ceea ce faceti, ajutati enorm ca acest Nobil scop sa fie dus la indeplinire...

Sarut mana.
Incerc sa protejez putin ochii....

O seara placuta si raman toata Viata indatorat,
Adrian Pop



----- Original Message -----
From: Liviu NUTEANU
To: adipop@popservice.ro
Sent: Friday, February 19, 2010 9:10 PM
Subject: Noua sedinta de bioenergie




Buna seara,


Azi a fost o noua sedinta de bioenergie.
Urmatoarea peste aproximativ 1 luna.
Nu uitati sa va protejati ochii.




Cu bine,
Dr. Liviu Nuteanu
QuoteEdit Like DislikeShare
Unread postFeb 21, 2010#3
----- Original Message -----
From: adi pop
To:
Sent: Sunday, February 21, 2010 2:16 PM
Subject: Fw: Institutul de Cercetare a Stiintelor de frontiera - Dr. Liviu Nuteanu

----- Original Message -----
From: adi pop
To: sanda romosan ; LiviusN@mail.com ;
Sent: Sunday, February 21, 2010 2:10 PM
Subject: Institutul de Cercetare a Stiintelor de frontiera - Dr. Liviu Nuteanu


Buna Draga mea,

Imi pare rau ca nu ti-am scris ieri seara, dar am fost la Sebi acasa si-am dormit acolo.

Cred ca am cam terminat prima etapa de lucru a Proiectului OM. Ne-a luat enorm de mult Timp pana am stabilit aceste obiective. Si cu ceva costuri...Dar se merita. Avem ACUM obiective clare si extrem de serioase. Sufletul neu le simte bine si sunt multumit.
Acum, ne linistim putin, scapam putin de euforia momentului....si...incepem in scurt Timp sa facem planuri puctiforme pe fiecare obiectiv in parte. Simultan. Cele mai mari satisfactii le aveam la sah atunci cand castigam un simultan cu zeci de persoane, sau atunci cand punctam, fara sa ma uit la tabla de joc.

O sa ne marim Echipa Sanda. Acum discutai cu Florin Fluturel si-i spusai de intentia nostra de-a infiinta Institutul nostru de cercetare - Dr.Liviu Nuteanu. Cunosc cativa directori de institute de cercatare.....O sa ma consult si cu ei.

Azinoapte am schimbat numele Institutului nostru din Zalmoxa, cu numele Domnului doctor. Am facut acest lucru perfect constient, DAR si dintr-un imens respect pentru ceea ce reprezinta in acest moment, acest OM.

Asa cum ti-am spus, cu ceva luni in urma, ca nu cred ca sunt mai mult de 5-10 persoane in Romania, cu capacitati de acest gen. Dar acestia, sunt extrem de buni. Poate printre cei mai buni din lume. Unii sigur....Garantez asta. Acestia au datoria MORALA sa se uneasca si sa mearga continuu, pana la capat....pe acest drum de Reconstructie Morala si Economica a Tarii.

Cum ii distingem pe acesti " Uriasi in gandire " ai Neamului Romanesc ?

1. Isi Iubesc enorm de mult Neamul si Tara.
2. Sunt deschisi la a comunica pe cat mai multe cai posibile.
3. Sunt altruisti.
4. Sunt loiali si au CUVANT.

Pai, cum sa fie altfel, cand spnt plini de HAR si cand constientizeaza ca TOT ce este in jurul lor, i-a ajutat sa devina ceea CE SUNT in aceasta Clipa TO. Cum altfel ?

Draga mea, intelege ca un lucru CURAT, este CURAT.... Gandeste-te sa acceptam sa ne dea un hot, un mafiot, banii pentru a costrui Institutul acesta....Cine crezi ca va rezona cu mizeria respectiva ? Nu tot sarlatanii ?
Si ce cercetaori vom face ? Nu cumva pe acelea care distrug Viata de pe pamant ?

NU. Nu ne amstecam Sanda, cu nimeni.

VOM CREEA cel mai Curat Institut de cercatari din lume. Nu-ti tot spun ca avem Filosofie si Psihologie aplicata, fara de imprumut...Cea specifica NEAMULUI nostru. Ca a Omeniei si-a Bunului Simt.

Suntem de departe, la ora actuala cei mai buni din lume, la acest capitol. Sa nu uiti niciodata acest lucru. Vom demonstra asta in scurt Timp.

Ti-am mai spus ca am avut la SC Zalmoxa un hot, cateva luni....caruia-i dadeam 10.000 de lei pe ora. Cateva ore pe zi venea la firma sa lucreze, aleator...in rest...hot profesionist. Duminica cand mergea la biserica nu-si lasa sotia sa cumpere lumanari sau sa dea bani la cersetori, decat din banii castigati din munca cinstita, la Zalmoxa. A prins exact ceea ce i-am spus....
Pai, daca el, fara prea multa scoala a prins asta...dar cei cu ceva pretentii de oameni cu carte, ce-or intelege....?

Deocamdata, banii pentru institut vor veni din aceia pe care o sa-i fac in sistemul S 99. Un sistem TOTAL altruist.
Ulterior, din cercetarile si microproductia Institutului ne vom dezvolta..

In aceste mesaje deosebit de importante cu Domnul doctor Liviu Nuteanu, am atins anumite pucte vitale in ceea ce priveste bunul mers a unui Sistem. Absolut fiecare concept, o sa-l explic sa fie bine inteles. Este trait de mine. Pus ulterior in practica, o sa vezi Draga mea, ca devenim unul din punctele importante de cercetare fundamentala ale lumii. Daca nu, cel mai important. Aceste concepte le-am cizelat in ultmimi 14-15 ani. Asta am facut la Zalmoxa, alaturi de sute de tineri. Toate aceste concepte, alaturi de alte varfuri ale Gandirii Romanesti, vor fi continuu cizelate.....cum este normal.

Vorba Mosului, totul este cumplit de simplu...dar, numai pentru cei care stiu ca stiu. Decat pentru cei care redau Speranta Omenirii.
Ceilalti 99,99..999 %....din pacate, fara educatie, nu au cu ce sa inteleaga ceea ce spunem noi pe-aici. Ei au drepturi....
Daca cei multi sunt la acest nivel de percepere a realitatii, este numai vina noastra....Asa ca TREBUIE, ca NECESITATE, sa invatam unii de la altii, incet-incet, sa ne asuma responsabilitati....

Zero, insamna zero bani. Experienta este imensa, dar o Echipa de exceptie nu se formeaza cu fripturisti sau ciolanisti, cu oameni cu mana intinsa sau cu ochii cat cepele pe borcanul de miere ....ci cu Oameni cu DEMNITATE. Bani or sa apara, stai linistita. Daca ai stii cati profesionisti sunt atenti la ce facem aici....si daca ai stii cati bani stiu eu ca exista in anumite locuri...gata sa fie investiti in puncte cheie....DAR NU ORICUM. Nu am acceptat niciodata compromisuri. NICIODATA nu voi accepta.

Ca strateg, sa nu cumva Draga mea sa crezi ca Sistemele le-as lasa aleator, fara sa am in vedere anumite aspecte. Nu-mi permit sa-mi dau cu parerea si.....nici sa fac pasi in plus, fara logica. Timpul, trebuie RESPECTAT.

Ai dreptate. Avem TOT ce ne trebuie...DAR mai ales dorinta de-a ne ajuta Neamul si semenii.

Saracia ne-a ajutat sa gandim sa plecam din Zero, demonstrand ca se poate. Prin perseverenta si Bun Simt.

DA. Corect. Tara aceasta, energiile cosmotelurice si mai ales Romanii, au rol HOTARATOR in a face schimbarea la propriu, astfel incat 6-7 miliarde de oameni sa traiasca Sanatosi si Fericiti.

Stiu bine asta.

Te pup,
adi




----- Original Message -----
From: sanda romosan
To: adi pop
Sent: Saturday, February 20, 2010 9:02 AM
Subject: Re: Institut de Cercetare Neconventionala, Zalmoxa




asta e cea mai buna idee a ta.
sa invitam si parapsihologi din tara, har Domnului ca avem destui dornici sa faca ceva bun, si psihologi, sa fie un centru de spiritualitate si cercetare neconventionala unde sa se tina si conferinte si seminarii , lasa chestia aia cu zero ca deja disper numai citind despre ea. NOI NU PORNIM DE LA ZERO. avem tot ceea ce ne trebuie. TOT UNIVERSUL. e in corpul nostru intr-o structura redusa la scara , nu saracia ne-a facut profunzi, asta profunzimea este in structura de neam, dar o influenta o are si structura info energetica a tarii. aici trebuie insistat, sa gasim acele locuri ( unele au fost deja gasite) unde se pot extrage informatii energetic si exista canale de comunicare



--------------------------------------------------------------------------------
From: adi pop
To: adi pop ; Liviu NUTEANU ;
Sent: Thu, February 18, 2010 11:50:16 PM
Subject: Institut de Cercetare Neconventionala, Zalmoxa


Buna seara Domnule doctor,

Mi-a venit acum o idee.....
Traind in tinerete, afara din tara, printre mari oameni de afaceri, sefi de servicii, oameni cu scaun la cap, cercetatori de varf, ce-ati zice sa Infiintam un Institut de Cercetare Neconventionala, Zalmoxa, cum nu exista in lume.
PLECAND DIN ZERO.

Spun acest lucru, pentru ca avem o BAZA. O filosofie si psihologie proprie Neamului nostru, smulsa din negura Timpului, in mii de nopti albe. Suntem singurii care discutam serios despre Omenie....N-am vazut nicaieri conceptele scrise ca pe formul nostru. N-am vazut decat parti mici, imprumutate de la noi, la alte popoare...dar neintelese in totalitate.

In plus, a devenit NECESITATE.

Poate ca saracia a facut sa devenim profunzi in gandire.

------------------------
Zamfir Catalin: am citit mailurile cu dl doctor
Zamfir Catalin: impresionant
Zamfir Catalin: peste ce am aflat pana acum..
Pop Adrian: Normal Cataline, si cand te ganesti ca suntem la inceput....
Zamfir Catalin: aprofundate aceste lucruri pot duce ... unde nici nu gandim... inca
Pop Adrian: DA
Zamfir Catalin: ma bucur ca exista astfel de oameni
Zamfir Catalin: cu calitati enorme
Zamfir Catalin: si de bun simt
Pop Adrian: si eu. Am crezut ca sunt singur Cataline....
Pop Adrian: lucru care nu-mi dadea pace si stabilitate
Zamfir Catalin: da...
Zamfir Catalin: insemana ca mai sunt si altii
Zamfir Catalin: ...
Zamfir Catalin: atunci sa vedeti... sa formam un consiliu al maestrilor..
Zamfir Catalin: al mosilor... nu sun prea ...estetic
Pop Adrian: sigur si...cel mai important...modelam Frumos, traind in Adevar, cat mai multi Tineri....
Zamfir Catalin: am confirmarea de la AIESEC pt conferintele dl Vasile
Pop Adrian: al Batranilor Satului, Cataline....
Zamfir Catalin: o sa il sun maine
Zamfir Catalin: DA
Pop Adrian: ok
Zamfir Catalin: o sa vorbesc si cu Mihai Firica
Zamfir Catalin: poate face o emisiune cu dansul
Zamfir Catalin: poate vorbim si cu Camelia
Pop Adrian: Planeta asta are nevoie de Batranii Satului....

----------------------------

Pas cu pas,
Adrian Pop


Subject: Re: Sarmizegetusa - Capitala Pacii Mondiale 02


Buna seara,

Ma bucur. Mi-ar place sa le vad.
Este un sentiment normal, un sentiment de-a trai decent si Frumos.

Sarut mana. Sunt de-o importanta fundamentala mesajele noastre. Ele certifica ideea ca se poate.....Ca ne putem depasi singuri limitele....ca putem sa facem enorm, pentru semenii nostri. Ca putem sa facem schimbarea la propriu a noastra si a TOT ce ne inconjoara. Cativa cunoscuti, cativa Tineri, au de invatat si sper ca aceste mesaje sa devina IMPULS.

In alta ordine de idei, deschiderea nostra fata de ei, reprezinta deschiderea noastra fata de DUMNEZEUL din ei.....
Acesta este motivul pt care sunt atat de deschis fata de TOT, de TOTI si de TOATE.

Am prins metafizica sistemelor.....si cum am spus, prin Oferta, constient intram oriunde in sfera subconstientului....

V-ati instruit zestrea genetica cum rar am intalnit....felicitari.

Cred ca putem, ceea ce nici nu banuim....
DAR, scopul altruist...este definitoriu.

Cele bune si Frumoase,
Adrian Pop
----- Original Message -----
From: Liviu NUTEANU
To: adi pop ; sanda romosan
Sent: Thursday, February 18, 2010 10:12 PM
Subject: Re: Sarmizegetusa - Capitala Pacii Mondiale 01




Buna seara,


Va transmit pozele facute de mine la Sarmizegetusa.


Mi-ar place si mie sa ajung in topul milionarilor, desigur, cu conditia sa raman Om.


Sigur, sunt de acord sa transmiteti tot ce doriti din discutiile noastre "unor apropiati".


Multumesc de aprecieri.


Da, Psi este formidabil.
Din echipa lui Cleve Backster, am fost intrebat daca pot sa "ajung" prin proiectare energetica sau "remote viewing" (vedere la distanta) in centrul Caii Lactee, unde este o gaura neagra imensa. Am "fost" si atunci am realizat ca este extrem de periculos, ca sunt atras inauntru de o forta impresionanta. M-am concentrat sa rezist si am simtit ca ma extind (corpul meu energetic) in intreaga Cale Lactee. Le-am scris ... dar nu mi-au mai raspuns ... Probabil ca cine incearca si nu reuseste moare ... Nu stiu semnificatia profunda a ceea ce am facut atunci.




Cu bine,
Dr. Liviu Nuteanu





--------------------------------------------------------------------------------
From: adi pop
To: Liviu NUTEANU ; LiviusN@mail.com; sanda romosan
Sent: Thu, February 18, 2010 5:09:27 PM
Subject: Sarmizegetusa - Capitala Pacii Mondiale 01


Buna ziua,

Este suficinet. Oamenii se simt. Si colaboreaza deschis, fara rezerve. Si-o pot face, venind si ei catre noi....pe acest pamant Sfant, unde Omenia este la Ea acasa.

Cum l-am cunoscut eu pe Mos ? Cu cateva zile inainte m-am rugat la DUMNEZEU sa ma intalnesc cu Oameni din epicentru. Ma saturasem dde cei care cred ca stiu....Asa mi-a venit mie in cap sa-i denumesc pe cei care au ceva de spus....Oameni care stiu, ca stiu. Peste cateva zile m-am dus cu doi colaboratori ai mei la Pitesti, cu Nicu Gherasim - cel cu care am infiintat Asociatia Exploratorilor Stiintelor de frontiera Zalmoxa si cu Adina Cotan, sa-l ajut pe Pavel Corut sa facem impreuna o filiala a Partidului lui pe care l-am infiintat la Craiova. PVR. Pe drum, le-am spus de trei ori celor doi, ca ma voi intalni cu un altfel de om la Pitesti. Il simteam pe Mos....Asa ne-am cunosct. Acum, este Prietenul meu de Suflet. Mult am umblat cu El prin Romania.

In zona Sarmizegetusei Regia s-a descoperit un oras imens, de 200 Kmp. Cu siguranta a fost un oras al Zalmoxienilor. Este chestie de Timp sa se descopere Biblioteca aflata la 200 m adancime, in zona. Pestera Polovragi, are legatura cu aceasta Biblioteca antica. Este cea mai importanta Biblioteca a lumii antice, asa cum a fost cea de la Alexandria si cea de la Sfinxul Egiptean.

Multumsc. Mihai de mic era altfel. Mult mai profund. Poate prea profund pentru un copil....Ca si-acum. Vorbeste putin si la obiect.
In filmul trimis, Mihaita era alaturi de Parintele Balasa....Tot in film, sunt cercetatorii din echipa. Mike, Vlad, Dragos, Nicu, Nae, Florin, Andrei. Madalina este fata crescuta de mine, cea care a filmat, a pozat....Daca ajunge la nivelul de Noblete - Arta in a Oferi, sunt pe deplin multumit.....Daca nu, nici unul dintre noi nu avem valoare.....

S-a facut un experiment la Izvoru Mures, acum 14 ani. 50 de Tineri au fost pregatiti sa faca afaceri. Trei sunt in topul celor 300 de miliardari Romani. Dupa mine este un esec, pentru ca nu colaboreaza intre ei. Eu vad altfel lucrurile. Am stat cu cu acesti Tineri o luna, alaturi si de Florin Zaborila, cel mai mare profesionist pe care l-a avut Romania. Dupa acest experiment Florin a devenit Prietenul cel mai bun al meu din Viata.
Sutele, miile de firme pe care doresc sa le infiintez in sistemul 99 ( 99 % sa aiba ei - 1 % oferit de mine cum am spus ) alaturi de Tinerii de care ma voi ocupa direct, vor fi altfel. O sa-i modelez ca pe copiii mei.....sa fie OAMENI intre ei.

Laserele pot fi folosite, dar...din pacate...omul este inca in starea de om masina....in stare infantila.
A - 99,999..99% sunt asa. Diferenta, sunt si ei impartiti in doua categorii :
B ' - 90 % din ei stiu ca stiu, dar subjuga pe ceilalti.
B ''- 10 % sunt OAMENI. Ei sunt singurii care redau Speranta Oamenilor.

Sunt cugetari proprii...

Purtam toata responsabilitatea ca Omenirea arata cum arata....

Am inteles. Normal. dar.....nimic nu se compara cu ce simti privind ochii unui Tanar care-ti multumeste, nonverbal, atunci cand constientizeaza ce-ai insemnat pentru el.....

Ani buni am incercat sa inteleg de ce sunt unii rau voitori....Si-am prins sistemul....metafizic. Totul pleaca de la observatia aruncarii unei pietre intr-un lac. Undele formate din locul de initializare, se duc pana la marginea lacului si...se intorc in acelasi loc. Asa si gandurile noastre, se duc in Univers si se intorc spre cel ce le emite.
Acum, stiu cu tarie ca nu sunt cei ce ne cearta de vina....ci reprezinta propriu nostru sistem de autopregatire, de autocizelare.
Numai ca uit asta si ma supar....cand cineva este rauvoitor....

Daca nu am acceptul pentru a pune pe forum, va rog cu respect sa trimit mesajele catorva apropiati, care respecta sigur valoarea Omului. Este enorm de mult spus ca si concepte, ca si experienta de Viata, in aceste mesaje. O sa-i ajute cu siguranta, cum si noi, vom fi ajutati in aceasta Clipa T0 de gandurile si multumitrile lor, ulterioare.

Eu, Pop Adrian, va recunosc meritele. In cunostinta de cauza. Sunteti printre cele mai pregatite persoane intalnite de mine in Viata. Aveti un loc fruntas in ierarhia mea....
Ca si pe Mos.

Infiintarea Orasului Sanatatii Vega - Valeriu Popa. Stiu ca aici trebuie pusa picatura chinezeasca de Oamenii capabili ai acestui Neam. Consider ca va fi punctul de cotitura Morala si Economica a Romaniei, dar si a intregii omeniri.

Fortele PSI sunt imense. Amplificate si educate cu Bun Simt, pot schimba TOTUL.

O seara Minunata,
Adrian Pop





----- Original Message -----
From: Liviu NUTEANU
To: adi pop
Sent: Thursday, February 18, 2010 2:57 PM
Subject: Re: Sarmizegetusa - Capitala Pacii Mondiale.


Buna ziua,

Din Rusia il cunosc pe Konstantin Korotkov. Dansul mi'a spus ca vrea sa colaboreze cu mine, dar cand i-am scris mi-a raspuns: Welcome to Russia. Nimic altceva.

Am vizitat cu multa placere Sarmizegetusa si am facut si niste poze.

Succes lui Mihai.
Cred ca orice colaborare poate fi benefica, depinde ce presupune aceasta colaborare.

Dupa cum ati scris si dumneavoastra ca-i ajutati pe tineri sa-si faca firme nationale si internationale si castiga bine, evident prin munca cinstita. Desigur, cu bun simt si omenie.

Laserele pot fi folosite si in scop pasnic.

Scriind de medalii ma refeream la medaliile primite de colaboratorii dumneavoastra, cu care v-ati mandrit intr-un mesaj anterior si mi se pare normal. Este nevoie si de diplome si medalii. Adica de recunoasterea muncii.

Nu-mi place sa refuz, dar va spun cu siguranta ca daca ar apare pe forum ar face rau. Nu e momentul. Intai recunoastere (medalii, diplome etc.) si pe urma pe forum. Altfel ne ia lumea in bascalie si eu nu am timp de asa ceva. Am amintit de curand pe un forum de psi si mi s-a raspuns extrem de violent de un roman de-al nostru care lucreaza in soft in Florida, ca el nu tolereaza impostura ... etc.

In medicina alternativa si psi sunt oameni care sunt foarte respectati, recunoscuti, bine platiti si pot lucra si altii care sunt loviti din toate partile cu violenta. De aceea am decis ca ori ma inscriu in prima categorie ori imi vad de ale mele.

Apropo de voluntariat si omenie, controlez zona Vrancea si cat timp voi trai voi continua, iar in Romania nu vor fi cutremure majore (care sa produca pagube). Evident, daca ar apare o mare problema pentru Romania, unde as putea face ceva, n-as ezita nici o clipa.

Am fost intrebat de specialisti in psi daca n-as putea distruge sau devia cometa Apophis, care reprezinta un pericol de a se ciocni de pamant in cativa ani. Exista doua proiecte internationale, fiecare de aproximativ 300 milioane dolari, unul condus de SUA, celalalt de Rusia, care vr sa incerce sa devieze Apophis. Mi -sa scris ca nu se crede ca unul din proiecte ar avea cu adevarat sanse de reusita. Am raspuns ca in principiu pot devia sau distruge Apophis. Mi s-a raspuns imediat sa ma apuc de lucru. Le-am scris si eu imediat ca am nevoie de o colaborare cu o agentie spatiala (NASA sau ESA), pentru localizare etc. De atunci n-am mai primit nici un raspuns ...


Cu stima,
Dr. Liviu Nuteanu







--------------------------------------------------------------------------------
From: adi pop
To: liviusn@mail.com; sanda romosan ; Oana Garceag ; liviusn@yahoo.com
Sent: Thu, February 18, 2010 12:46:41 AM
Subject: Sarmizegetusa - Capitala Pacii Mondiale.


Buna seara,

Am inteles. Nu mai este pe forum acum, decat cateva fraze ale Doamnei Oana. Am crezut ca ajuta....mai ales ca aprecierile mele sunt sincere. Eu cred ca lumea trebuie sa stie de valorile autentice Romanesti.

Felicitari. Imi pare rau, nu stiu limba engleza. Am studiat si am lucrat in Germania si in Rusia, invatand limbile lor.
Ceea ce spuneti este ceva remarcabil. O sa incerc sa cumpara cartea si s-o traduca careva. Copiii mei vorbesc fluent engleza.
Sanda Romosan este traducatoare de engleza si germana, autorizata. Sunt convins ca este ceva foarte interesant in carte...din cate simt....

ANATECOR etse o organizatie care se ocupa de medicina alternativa. Se tin anual conferinte cu sute de invitati. La Arad.

Da, la Sfinx sunt Energii deosebite....Sunt mai multe locuri in Romania. La Sfinx, inafara de faptul ca am descoperint niste intrari sub Munte la Busteni, nu am acces inca. Bine intels ca am vizitat de multe ori zona, dar....trebuie credit, pentru acces.

Tunelurile energetice le-am descoperit la Costesti, langa Sarmizegetusa. Ele au intrari in 7 locuri din tara. La Sfinx este una din intrari. Alta este la 30 de Km de langa Tulcea. Mi-au spus niste ofiteri superiori de la armata, ca este ceva acolo in zona si se intampla tot felul de minuni inexplicabile. La Rarau. La casa Poporului si la Orsova. Nu-mi vine in cap unde este intrarea 7.

De primele 5 intrari a scris Ion Dumitescu. Cel de care s-a ocupat Pavel Corut, cand era inchis, inainte de 89. Doua intrari mi le-a spus fiul meu, Mihaita, cand avea 9 ani. A facut un calcul intr-o noapte, irational, si mi le-a aratat. Din punct de vedere al capacitatilor PSI Mihai, era considerat una din marile forte ale Romanilor. El are de la 18 ani firma de soft si este bunisor, lucrand programe pentru cele mai mari case de moda din lume. Dupa 3 ani era pe locul 2 din 250.000 de softisti din lume, de pe rentacoder. Doctorul Indra Sena, a venit la Lavinia Tatomir, la Craiova si-a dat de Mihaita. De 5 ori l-a invitat sa mearga la Dalai Lama sa stea un an acolo, dar Mihaita mi-a spus ca nu au moralitatea Neamului Nostru.
La 14 ani, un mason din masoneria caldeica ( cei trei sute care spun ca ei conduc lumea - au grade de initiere pana la nivel 99 ) l-au invitat sa faca parte din acea organizatie oculta. Masoneriile celelalte, nu sunt recunoscute de acestia.
Mihaita le-a scris ca nu-i simte ca sunt pregatiti.

Interesanta pregatirea pe care o aveti. Melanomul malign, am inteles ca este cel mai rapid dintre cancere.....Asa-i Viata.
Am incercat sa prind sistemul Dumneavostra de gandire, in sensul frumos, ca v-am spus ca nu abuzez intrand in campul energetic al semenilor.

Mosu, este un fenomen al Naturii. Tin enorm la acest Om, mai ales ca multi nu l-au luat in serios.
La Babele a prins fenomenul, descoperind codul Geto-Dacic. Codul 01. Casta IO. IO Matei Basarab, IO Mircea Voievod, IO Dimitrie Cantemir....Casta unu intreg. Tot alfabetul Romansc fiind geometric, unic in lume, intra in 0 si 1.

Acum 11 ani cand am dat drumul la Craiova, la Asociatia Exploratorilor Stiintelor de frontiera, Zalmoxiana, de la formulele lui Plank am plecat. Dar nu oricum. Legate de alfabetul Romanesc. O sa explic odata in detali aceste formule, mai ales ca am spus ca am studiat profund forme geometrice si obiecte din LUT.

Normal.....

Si eu incerc sa inteleg de ce are Neamul acesta mintea asta profunda si nu avem bani. Cred ca este legat de Bun Simt. De Omenie. Numai ca acum pregatesc tineri in acest sens. Dar nu oricum....constiientizand ce inseamna banul obtinut prin munca cinstita.

Imi place ce citesc de la Dumneavostra....
Imi scria acum 2-3 ore, Oana din Italia, citind mesajul Dumneavostra de aseara, ca aveti aceiasi structura ca noi....aceea a Omeniei. DA, i-am spus. Asa este.

Azi am vorbit mult cu Lavinai Pintea si cu tatal ei, dr. Vasile tatomir. Lavinia isi da doctoratul in medicina. Ii spusai lui Vasile de orasul Sanatatii Vega - Valeriu Popa. Si de toate proiectele noastre de pe forum, pe care el, le considera curajoase. DA. E normal.

Imi doresc ca la Sarmizegetusa, Capitala Spirituala a Romanilor, sa fie semnata Pacea Mondiala, deci sa devina Capitala Pacii Mondiale. Pentru ca aceasta sa se realizeze, am infiintat acum cateva zile Asociatiile Micilor si Tinerilor exploratori Zalmoxienei.

Interesant ce spuneti de stocarea energiilor. Si eu m-am ocupat ani de zile de asa ceva, oriunde pe pamant. Pentru ca mi-am format o subrutina in creier prin care am eliminat limitele. Creierul are un rol fundamental. Energia este infinita si putem s-o folosim oriunde, oricand.

Acum 15-16 ani am facut primul motor psihotronic Romanesc, de activare din exterior a zonelor din creier. A venit un domn... si l-a omologat.....Acum cateva luni, la insistentele cuiva de pe mess, am dublat legaturile....Eu cred ca n legaturi de acest fel, poate sa genereze atata Energie incat sa fie posibil orice....Rusii m-au cautat sa lucrz cu ei la biolasere, la Moscova. I-am refuzat pentru ca nu este permis ca aceste forte imense sa fie folosite in scop militar.

In cercetarile de varf, ideile vin irational, dupa care ele trebuie sa fie ancorate in planul fizic, rational.

Tot acum 15 ani, contabila nostra a facut o operatioe de cancer la stern, la Fundeni. Mi-am dorit enorm sa se faca bine...si nevoia m-a invatat...Am gasit o metoda proprie, pe care ulterior am folosit-o la un numar mai mare de persoane, din ce in ce mai mare....pana la nivel celor 6 miliarde de oameni. Pana m-am prins eu, cadeam cu capul pe masa instantaneu, pierzand energia.....Insistand, am reusit sa pot sa fac asa ceva oricand, oriunde, cu oricine....
Am reusit sa aflu, despre oricine, orice, oricand. Nu m-a intersat in schimb aceste lucruri. Am intrat constient in subconstient, prin transformarea in Arta a ofertei mele fata de semeni. Este atata de usor sa accesezi memoria trecutului, a prezentului si-a viitorului....numai Scop altruist sa ai. Scop NOBIL.

Cu ochii mei n-am fost capabil sa cred ca pot reface nervul optic singur. Si nu stiu de ce este asa....

Multe din cercetarile fundamentale ale lumii sunt puse la dospit....Din acest motiv m-am gandit ca trebuie discutat serios cu cei ce fac asa ceva. Ii consider nepregatiti....Si Vaticanul face astfel de lucruri. Nepermis din punctul meu de vedere....Asa ca eu ii rog pe acesti oameni sa fie atenti la consecinte....Asta daca inteleg ce spun, pentru ca nu prea dau dovada ca pricep mare lucru.

Ce medalii ? Omenia nu are nevoie de asa ceva....Cine sta de nimicuri ? Ii spuneam Mosului in gluma, cand l-au invitat in America sa-i dea diploma, fiind Omul cu ca mi vasta cultura din lume, ca DUMNEZEU cand nu mai avea de impartit creier, a dat diplome....

Lavinia, de tanara mi-a placut. Cantecele ei, felul dezinvolt, versurile si picturile ei, nivelul de cultura, tot....De-aia am tinut la ea ca la fetita mea. Ea il iubeste si acum pe Adrian. Simt asta....si este NORMAL.

Ultimele mesaje de la Dumneavostra, m-au incantat efactiv. Credeam ca sunt singur.....
Multumesc mult, mult pentru TOT.

Cred ca toti Oamenii acestei Planeta, merita enorm.....

Cele mai Frumoase ganduri,
Adrian Pop

Multi, multi si-ar dori sa citeasca ceea ce scriem noi aici. SIGUR. Va rog sa-mi dati acceptul sa pun pe forum....
Acesta, in Timp, va fi luat in seama de TOTI Romanii, de TOTI Oamenii. Ca Speranta a Neamului nostru...Ca Speranta a Omenirii. Stiu asta bine.






----- Original Message -----
From: liviusn@mail.com
To: adipop@popservice.ro
Sent: Wednesday, February 17, 2010 11:51 PM
Subject: Re: Va doresc sa aveti parte de zile pline, Fericite si de multa Sanatate.


Buna seara,


Sper ca mesajul doamnei Oana Garceag nu a aparut pe nici un forum. Rog raspuns urgent.


Va rog ca din cele scrise de mine sa nu apara nimic public fara acordul meu.


Multumesc de aprecieri.


Daca va intereseaza mai mult despre Psi si nu va deranjeaza, cititi cartea mea "Bioenergy and integrative medicine". Initial am vrut sa o public in limba romana, dar dupa un an de aranjari a textului, mi s-a sugerat sa mai citesc si sa scriu mai mult ... Am renuntat imediat. Foarte repede am fost invitat sa public in limba engleza si sa lansez cartea in Santa Fe (SUA), unde am fost invitat ca speaker la Conferinta de Stiinta si Constiinta, initiata de celebrul astronaut Edgar Mitchel. Primii care au cumparat cartea mea, au citit-o pe loc si m-au felicitat, au fost Russel Targ (seful proiectului Stargate) si Cleve Backster (Primary perception).


Nu stiu ce este ANATECOR.


Cel mai special loc din lume (cunoscut de mine) in ceea ce priveste energiile, este Sfinxul din Bucegi. Din locul din care se vede capul de om (la o anumita distanta) este un tunel energetic, pe care sigur dacii il folseau la ceva cu totul special. Din pacate nu stiu la ce ... Probabil ca ar putea fi folosit si acum ...


Imi pare rau ca nu am stiut de melanomul malign al tatalui dumneavoastra. Cele 5 - 6 cazuri pe care le-am tratat eu, probabil ca s-au vindecat. Primul caz, care era o recidiva si i s-a spus ca nu va mai fi operata a doua oara, ca nu a raspuns la tratamentul citostatic etc., nu a mai avut nici o problema, ducand o viata absolut normala de mai mult de 8 ani. La doua dintre cazuri, pur si simplu ... le-a cazut melanomul, ramanand pielea normala (de obicei nu accept sa tratez fara operatie prealabila, cand aceasta este indicata).


Nu cunosc pe nimeni dintre cei mentionati de dumneavoastra. Ceea ce scrieti dumneavoastra de Mos este intr-adevar impresionant.


SI eu la randul meu studiez cercetarile lui Odobleja, Coanda, Tesla, dar si Planck, Einstein si altii.


Apropo de descoperiri ... pe gratis. Eu am avut multiple actiuni Psy, recunoscute in SUA (mi s-a multumit ...), dar cu ceea ce am facut eu s-au castigat miliarde de dolari, iar eu n-am vazut nici unul ...


Impresionant dispozitivul lui Mike. Eu pot folosi energii enorme, dar nu stiu sa le stochez decat in mine si nu stiu sa le eliberez in scop industrial.


Eu pot actiona la orice distanta. Am demonstrat ca pot distruge celule tumorale in laborator. As putea face asta si in cosmos, de exemplu pe o naveta spatiala. Cu ani in urma am fost contactat pe aceasta tema de cineva de la NASA. Dupa ce am corespondat cu el de cateva ori, mi-a scris ca a fost concediat si ca ma roaga sa uit numele lui ...


Din pacate ceea ce am lucrat eu nu mi-a fost niciodata recunoscut prin nici o medalie. Doar mi s-a multumit calduros, mi s-a scris ca sunt singurul care poate face asa ceva si intotdeauna s-a incheiat cu ceva de genul .. Take care ...


Intotdeauna l-am admirat pe Adrian Pintea, chiar daca nu am avut privilegiul sa-l cunosc personal


Din ce mi-ati scris ultimele dati, s-ar putea sa fi incetinit procesul degenerativ al nervilor optici. Evident, ca intotdeuna, ma voi stradui sa obtin maxim posibil.




Cu cele mai bune ganduri,
Dr. Liviu Nuteanu








-----Original Message-----
From: adi pop
To: liviusn@mail.com; Oana Garceag ; liviusn@yahoo.com; sanda romosan
Sent: Wed, Feb 17, 2010 1:50 am
Subject: Va doresc sa aveti parte de zile pline, Fericite si de multa Sanatate.


Buna dimineata Domnule Doctor,

Da, asa este. Romanii, trebuie sa dea dovada de foarte multa bunavointa si de gandire eficienta. Totul pleaca de la comunicarea deschisa, pe toate caile....

Capacitatile Dumnavostra sunt rar intalnite, ceea ce dovedeste o autoeducatie aparte. O demonstreaza si deschiderea vazuta in primele fraze ale acestui mesaj. Ma bucura enorm acest lucru.

Este corect ce spuneti. Meseria de doctor pe care o aveti este Nobila.

Am inceput sa port discutii cu Dumneavostra, pe alte mijloace de comunicare, dar....niciodata nu abuzez. Incerc sa nu deranjez pe nimeni si din acest motiv ma apropii cu gandurile foarte atent de o persoana. Am scris enorm despre aceste lucruri, despre aceste observatii facute cu atentie, aprofundate in ani buni. Incerc acum sa le sintetizez ca fiind unele din mecanismele gandirii umane. Si cele ale comunicarii.

Ii spuneam Sandei acum 3 luni, ocupandu-ma ani buni de fenomenele PSI la rugamintea unui amic, ca Romania nu are mai mult de cativa oameni cu astfel de capacitati iesite din comun. Dar, acestia sunt deosebit de dotati. Eu i-am cautat pe cei mici, sa invete cateva elemente de baza....Sa aiba Bun Simt.

Am participat la simpozioanele ANATECOR-ului. Doua persoane erau extrem de dotate. Valentina de la Iasi si profesorul Albu, orbi amandoi din pacate. Pe Valentina o simteam de la sute de metri.

Sanda mi-a spus de Dumneavostra si de faptul ca v-a sunat sa va roage sa ma ajutati. A incercat de mai mult Timp sa ma ajute, dar persoanele de care-mi spunea, nu le simteam....si nu doream sa-i incurc. Sanda este un Om pe care te poti baza. Calitatile ei au fost descoperite si modelate de Valeriu Popa. Sentimentele ei curate fata de acest Mare Om m-au determninat sa pun numele Orasului Sanatatii Vega, Vega-Valeriu Popa, oras pe care vreau sa-l intemeiem plecand de la Pestera Topolnita, Izverna, Baia de Arama, Herculane si Mehadia. Toata tineretea mea, Sambata noaptea si Duminica am stat printre acei Munti. Am facut toate Pesterile din zona si-am batut toate cararile...Din Punctul meu de vedere, toata zona aceea are energii cosmotelurice de-o intensitate de neimaginat. Sunt 500 Kmp. Sus pe creste, vom construi Statiunea Montana Darius.

Jacques Cousteau decat Pesterea de la Izverna l-a interesat din Romania. Tot in zona, prin pesteri, a fost gasit jumatate din tezazurul sarbesc....

Doamna Oana Garceag. m-a ajutat mult cu mesajul pe care mi l-a trimis, acum cateva zile. Ii multumesc mult pentru asta. Eram trist ca aparatele indicau altceva, fata de cum vedeam, chiar daca obosesc foarte rapid.

Soacra mea a facut escale acum 3 saptamani, la noi acasa, dupa ce-a stat alte doua saptamani la spital dupa un atac cerebral. Asa am aflat si noi de problema aceasta mare. Si tatal meu s-a dus dupa un an de cand i s-a dscoperit un melanom malign. Am plecat sa lucrez in Rusia sa gasesc solutii de-al ajuta. Pe urma am aflat....studiind profund discutiile ce le aveam cu diverse persoane care veneau la mine sa-si refaca sanatatea. Pentru ca din Timpul liceului mi-a disparut somnul, datorita unei intamplari la ski in Parang, am avut aceasta rara sansa de-a analiza si-a cauta solutii, noaptea. Am incercat sa nu-mi deranjez copiii si sotia. Mii de nopti albe am scris. Am dorit sa ramana celorlalti, toate aceste studii. Zeci de mii de pagini sunt scrise cu tot ce-am observat, cu toate descoperirile stiintifice din domeniul materialelor anizotrope, a sunetelor, a energiilor de forma....a fenomenomenelor PSI. Am fost ajutat de un matematician si fizician innascut, cu care lucram la firma.

Avem de 17-18 ani o echipa de cercetare, in care fiecare Om reprezinta un varf in domeniul lui. Mike, Vlad, Dragos, Nicu, Nae, Florin....si cu Mosu, Prietenul meu de Suflet, Tudor Diaconu. O mare revista cu un prestigiu imens, americana, l-au numit pe Mos in 2001 si 2004 ca fiind omul cu cea mai mare cultura mondiala. Metrul lui cub de manuscrise, este capabil sa schimb COMPLET istoria stiuta a lumii. Toate decriptarile si cercetarile lui, ca filolog, ca filosof si istoric, au la baza matematica.
La peste saptezeci de ani s-a apucat de studiat medicina, fiind a sasea facultate pe care o dorea s-o faca.

Incerc sa pun pe forumul nostru, aceste materiale, in cat mai multe limbi de circulatie mondiala. Mosu, este unul din Uriasii Ganditori pe care-i are Omenirea in acest moment.

Cu ei incercam sa ducem cercetarile lui Odobleja, lui Coanda, lui Gogu Constantinscu si ale lui Nicolae Tesla, mai departe. Studiem acum Apa, Hidrogenul si Electronul in domeniul Sanatatii, Hranei si al energiilor viitorului.

Descoperirile acestei echipe, doresc eu, sa le punem in slujba celor 6-7 miliarde de oameni, pe gratis. Mai ales ca filosofia si psihologia de implementare a lor, este a Neamului acesta. Folosofia Zalmoxiana, este cea pe care am repus-o in drepturi, in aceasta munca inumana de 15 ani, de cautari.....Cu ani in urma mi s-au dezvaluit Legile Zalmoxiene, Legile primordiale, Legile bunului simt, cele ale Omeniei.
www.zalmoxa.ro


Mike a reusit acum 2 ani sa faca un dispozitiv care face caldura, luand H din natura, fara sa-l stocheze. Era chestia de Timp sa facem energie electrica din asa ceva. Este considerata de specialisti una dintre cele mai mari inventii din lume in acest moment.
Vlad si Dragos a reusit sa maraeasca natural, prin studiul APEI, culturi de cereale, pomicole, legume...productia crescand de pana la 9 ori. Speram ca anul acesta se va pastra aceasta proportie, care ne-a uimit.
Nicu este cel care poate sa duc studiile lui Odobleja mai departe....
Nae si cu Florin, au inventat aparate capabile sa refaca la distanta, prin telefon, campul energetic din jurul unei persoane. Nae, imi spunea zilele trecute, in gluma, ca are acasa 2 Kg de aur in medalii primite la targurile de inventica. La Hanovra, in 2005, Florin Fluturel a fost vizitat de printii lumii, care au venit sa vada aceaste inventii.

Toate aceste descoperiri, reprezinta varf la nivel mondial.

Sunt de acord ca stiinta medicala a facut pasi uriasi. Medicina alternativa studiata stiintific, ajuta si ea. Stiinta si Constiinta sunt la baza Sperantei Omenirii.

Eu am venit, in acesti ani cu un nou concept filosofic, cel al scoaterii in evidenta a consecintelor modului de prestare a muncii.
In functie de Munca Cinstita prestata, iti deschizi SINGUR usile Sanatatii si ale Fericirii.

Va inteleg si va respect punctul de vedere. Munca de medic o consider extrem de grea si de importanta.
Lavinia Tatomir, este medic. Ea m-a ajutat ieri cu socrul meu la spital. Lavinia este doctorita de 2 luni la noi la Crioava. M-am ocupat de ea de cand era eleva la liceu si pana cand s-a casatorit cu Adrian Pintea. A plecat cu el la Bucuresti. Unul din copiii Minunati ai Neamului nostru. Rar am vazut atatea calitati la un copil, asa cum erau la Lavinia. Canta extrem de frumos, era vesela tot timpul, era ...dar cum nu era....

Am acum o domnisoara in primul an de liceu, care are capacitati PSI deosebite. I-am spus Clarei, zilele trecute, ca sunt alaturi de ea pana termina facultatea de medicina. Ma ocup de ea de cand era eleva in clasa a doua. Cand venea la firma Zalmoxa, a Tinerilor de care aveam grija, cateva zile degetele palmelor erau magnetizate, erau lipite. Venau din toata tara oameni ca sa-i atinga cateva minute cu oricare dintre maini. Venise la mine tatal ei, s-o ajut, pentru ca-si pierdea cunostinta perioade lungi de Timp, pierzand energia inutil. Dupa un an, era cautata de foarte multa lume, asa cat era ea de mica.

Toate aceste capacitati se cizeleaza in Timp, printr-o munca titanica, printr-o daruire imensa in slujba semenilor. Diferenta intre un diamant, pe care-l slefuiesti sa straluceasca, OMUL se autoeduca in functie de Sufletul pe care-l pune in TOT ce face.

I-am spus ieri seara la spital Laviniei, de Dumnavoastra. Era foarte curioasa, cum este normal.

Stiu bine ce spun. M-ati ajutat pana acum enorm de mult. Multumesc din tot Sufletul. Vad mai luminos de cand v-ati ocupat de mine. Vreau sa va spun, ca sunteti singura persoana de la care am acceptat ajutor, fiind obisnuit sa ofer eu ajutor, neconditionat, la toata lumea.

Tinerii de care m-am ocupat acesti 15 ani, de care ma ocup si de care ma voi ocupa mai departe functie de resursele biologice, sunt mult, mult mai importanti decat mine. Incomparabili mai importanti. Sunt ca si copiii mei.

Va doresc sa aveti parte de zile pline, Fericite si de multa Sanatate,
Adrian Pop





----- Original Message -----
From: liviusn@mail.com
To: adipop@popservice.ro ;
Sent: Tuesday, February 16, 2010 10:30 PM
Subject: Re: Mesaj




Buna seara,


Bunavointa este de baza.

Ma alatur cu bucurie la orice actiune utila.


Ajutorul dat unor tineri romani sa demareze firme de succes este formidabil. Mult succes in continuare.


Apropo de bioenergie si psi, intr-adevar pot face lucruri deosebite, dar nu singur ... Iar ca sa ajut cativa oameni, in schimb sa nu ajut mult mai multi cu neurochirurgia, ar fi un non sens.
Am apelat si la organizatii din tara, in primul rand, dar tot fara un rezultat palpabil, practic, suficient sa pot sustine o activitate utila si decenta.
Ca ultima dovada a bunelor mele intentii, am raspuns la apelul doamnei Sanda Romosan, atat cat m-am priceput.

Cateva lamuriri despre tatal doamnei Oana Garceag. Dansul a ramas paralizat si cu afazie din cauza bolii, glioblastomul fiind cea mai maligna tumora umana.
Escarele la astfel de pacienti apar in cele mai bune clinici din lume, nicidecum din cauza neglijentei personalului.
Hemoragiile au fost tot din cauza bolii, nicidecum a operatiei. La toti pacientii, dupa 10 zile - 2 saptamani de intubare, se practica traheostomie, cu canula, la fel, in toata lumea.
La Spitalul "Bagdasar-Arseni", intr-adevar se fac operatii extrem de dificile si cu rezultate la nivel international. In toata lumea, supravietuirea in glioblastoame este de maxim 1 - 2 ani. Unii dintre pacienti decedeaza inainte sa ajunga la operatie, iar altii dupa operatie (la fel, in toata lumea).
Inteleg suferinta doamnei Oana Garceag. Si tatal meu a murit in spital si mi-am facut extrem de multe ganduri, ca eu sau altcineva nu a facut bine, ca ce s-ar fi intamplat daca ... Ani de zile ... La fel cu mama mea. Cu toate acestea, cand a venit sfarsitul am multumit doctorilor pentru ajutorul dat.
Concluzie: orice s-ar face pentru parintii cuiva, tot i se va parea ca s-ar fi putut face mai mult.
Meritul supravietuirii a fost in primul rand al echipei operatorii, condusa de Domnul Prof. Dr. A.V. Ciurea. Fara operatie nu as fi putut face nimic.


In final, reiau ceea ce am spus si scris in repetate randuri. Desi medicina alternativa are meritele sale, ea nu este decat o mica parte din toata medicina, iar incercarile de a o considera "o noua medicina" etc. este o mare eroare, caci cresterea duratei de viata actuale se datoreaza imbunatatirii calitatii vietii si a medicinei actuale (clasice).
Bioenergia si alte metode din medicina alternativa sunt tratamente adjuvante (ajutatoare). Oricand are indicatie, chirurgia (indiferent de tipul ei) este salvatoare, rezultatele fiind mult mai impresionante decat cele din medicina alternativa.


V-as ruga foarte mult sa nu faceti o polemica. De asemenea, va rog sa nu ma implicati nici indirect (pomenind numele meu) in discutii in care se arata nemultumirea fata de cadrele medicale. Cu totii am lucrat in conditii extrem de grele, cu mari lipsuri, cu fonduri incredibil de mici. Orice asemenea discutie mi se pare o impietate in ceea ce priveste oamenii in halate albe, care se va reflecta negativ tot asupra sanatatii romanilor. Astfel de discutii taie si avantul ramas celor care invata toata viata sa ajute oamenii sa-si recapete sanatatea. Nici nu stiti ce suferinta este si pentru noi, la fiecare pacient care decedeaza, la fiecare complicatie aparuta, mai ales cand aceasta produce invaliditate permanenta.




Cu deosebita stima,
Dr. Liviu Nuteanu
QuoteEdit Like DislikeShare
Unread postFeb 21, 2010#4
----- Original Message -----
From: adi pop
To: Liviu NUTEANU ;
Sent: Sunday, February 21, 2010 3:00 PM
Subject: Re: Calea Lactee


Buna ziua Domnule doctor,

Nu m-am gandit niciodata sa depasesc planeta, sa ajut si dincolo...asa ca ma gandesc la treaba aceata, mai ales ca am analizat foatrte mult Timp, comunicarea cu celelalte Cosmosuri.
Chiar in acest moment am trimis mesajul scris anterior, cercetatorului Radu Popa. In America. Este prietenul meu din copilarie. Bunicul lui nea invatat pe amandoi matematica, fiind vecini de apartament.

A lucrat mult pentru NASA. Este profesor universitar si cercetator de marca in domeniul biologiei. Este un varf in domeniu....

Este NORMAL ca fiecare cercetare sa fie platita. Toate cercetarile facute de Echipa noastra vor fi platite bine. Unele dintre ele ducand la infiintara unui atelir de microproductie al Institutului. Asa cum aveam la institutul lui Electroputere, unde am lucrat.

Am analizat ceea ce inseamna un scut energetic, numai ca la nivel de Om. Mai ales, reactia sistemului, marimile de intrare si cele de iesire, in Timp. Consecintele.....

Sa nu cumva sa va faceti probleme, cand imi spuneti de cercetarile Dumneavostra, pentru ca stiu ca sunt Adevarate.
Vorbim aceiasi limba, chiar daca suntem complementari. Asa si trebuie sa fim.

Cat despre modestie...ce pot sa spun...?
Am facut afirmatia ca am crezut, ca sunt singur....Asa am crezut cu Adevarat, pana v-am intalnit acum doua luni.
Acest lucru insemna ceva foarte, foarte grav, in sensul ca nu eram multumit deloc de modul profund de gandire al semenilor....cat se dadeau ei de pregatiti.

Am spus si repet, ne diferentiem ca Oameni, prin ce Suflet avem.

Limitele capacitatilor umane, trebuie impinse spre infinit....

Daca considerati util sa explic, acele puncte majore, acele concepte, subliniate de mine in mesajul de acum 2 nopti. Cand doriti, pot face acest lucru. Sunt o parte din conceptele fundamentale pentru dezvoltarea si finalizarea orcarui Sistem si din acest motiv le scot in evidenta. Am afirmat atunci ca a fost cel mai important mesaj pus pe net de mine, folosind retelele neuronale ale semenilor.

Si acum, fac aceaisi afirmatie. Acel mesaj a fost cel mai serios mesaj al mue trimis pe net. Am scos de pe forum, problema atinsa de mine, vizand politicienii, pentru a nu se intelege gresit.

La Manastirea Carcea, Intr-o noapte tarziu, Batranul Calugar imi pune o intrebare : De unde stiu eu, ce-i spusesem atunci...si i-am zis ca, din Lumina Timpului.....Asa mi-a trecut atunci prin cap...

Sistemele ne invata metafizic ce sa facem, creeandu-le....

O zi Frumoasa si plina,
Adrian Pop






----- Original Message -----
From: Liviu NUTEANU
To: adipop@popservice.ro
Sent: Sunday, February 21, 2010 12:06 PM
Subject: Calea Lactee




Buna ziua,


M-am mai gandit la aspectul altruist.
Va dau un exemplu concret, plecand de la ideea dumneavoastra de a fi util pe scara cat mai larga, daca se poate pentru intreaga omenire.
Ma pot extinde mai mult decat atat.
Cosmologi de mare prestigiu international au aratat ca peste foarte mult timp (au calculat aproximativ cand), Calea Lactee se va ciocni cu o alta galaxie, efectul fiind distrugerea celor doua. Pot face un scut energetic pentru Calea Lactee, care va proteja impotriva acestei coliziuni, dar pentru aceasta am nevoie de ghidare si lamurirea unor aspecte despre Calea Lactee. Asta nu se poate realiza decat printr-un proiect cu ESA sau NASA. Iar proiectele majore ale celor doua agentii, sunt foarte bine platite. Nu vad de ce echipa noastra care ar face partea cea mai importanta sa nu fie platita.
Imi permit sa va reamintesc ca ceea ce se poate am facut deja: scut energetic deasupra Romaniei, care protejeaza mult mai bine decat "scutul antiracheta" de-abia planuit de SUA. Nu vreau sa va par lipsit de modestie, sau mai rau, dar "scutul antiracheta" este o jucarie de copii mici pe langa scutul energetic (care are enorm mai multa energie decat toate capetele nucleare din lume; in plus, este energie inteligenta; si va ramane aici si dupa ce eu nu voi mai fi; la fel si scutul energetic pentru Calea Lactee).




Cu bine,
Dr. Liviu Nuteanu




--------------------------------------------------------------------------------



Subject: Re: Colaborare


Buna seara Domnule doctor,

O sa-i scriu lui Radu imediat ce revin in seara aceasta acasa de la nepotel.
El stie ca m-am confruntat cu probleme de vedere si m-a pus in legatura cu un doctor cercetator din SUA, care se ocupa de refacera nervului opti si de glaucom. NUmai ca acesta mi-a scris rapid, ca nu poate sa faca ceva decat atunci cand este atacul de glaucom....Cat despre nerv....

Dumneavostra ati reusit de la distanta sa-mi refaceti o parte din nervul optic, vazand mult, mult mai luminos. Multumesc mult.

Radu este o persoana foarte serioasa, cercetator de prima mana, cu o cultura inimaginabila. Jacques Cousteau l-a ales decat pe el dintre toti Romanii, pentru a colabora. Sper sa comunicam eficient cu el.

----------------------

Radule, iti scriu acum, pentru ca plec la Sebi si pana cand revin acasa, poate ca deschizi mailul acesta si intelegi ce-ti spun.

Domnul doctor Liviu Nuteanu, doctor neurochirurg de mare prestigi, Roman, m-a ajutat enorm. Vad incomparabil mai bine decat inainte de a-l cunaoaste. Incepusem sa ma lovesc de oameni pe strada, nevazandu-i. Capacitatile Domniei sale sunt net superioare fata de ce am vazut pana acum. Subliniez ca m-am ocupat serios de fenomenele parapsihologice si stiu cu ce se manaca asta
Practic, toate aceste fenomene reprezinta stiinta nedescoperita....

Poate discutam impreuna si despre infiintarea in Romania a unui Institut de Cercetare a Stiintelor de frontiera, care-i va purta numele, ca semn de respect al meu, fata de tot ce-a facut pentru mine.

Sa ai grija de tine,
adi

Uite ce mi-a trecut prin cap in ultimele 8 luni, cu toate problemele mele de sanatate.
http://zalmoxa.11.forumer.com/viewtopic.php?t=813

--------------------

Despre acele concepte, considerate de mine fundamentale, o sa le analizam impreuna, pas cu pas, consultandu-ne...sa intelegem si mai bine amandoi fenomenele si mecanismele gandirii umane.

Treaba cu secretul, o discutam si pe aceasta....pentru ca este iar un concept analizat profund de mine....

O seara cat mai placuta,
Adrian Pop

----- Original Message -----
From: Liviu NUTEANU
To: adi pop
Sent: Sunday, February 21, 2010 5:46 PM
Subject: Re: Colaborare




Buna ziua,


Daca domnul Radu Popa doreste, ii pot transmite date despre actiunile mele de reducere/oprire a uraganelor si cutremurelor. La fel, intreaga lucrare de distrugere a celulelor tumorale cu bioenergie. Si in cosmos (de exemplu pe o naveta spatiala) pot distruge celule tumorale in maxim 10 minute. In spatiu stiu ca primul care a facut experiente psi a fost Edgar Mitchell. Pe urma nu stiu. Stiu ca au facut si rusii, dar nu stiu cine si ce anume a facut. Cand a fost intrebat Dumitru Prunariu daca a facut experiente psi in cosmos, raspunsul dansului a fost: eu nu.


OK.


Sigur ca este util sa-mi explicati conceptele subliniate.


Da, este adevarat, sistemele ne invata. Totusi, prefer sa inteleg consecintele actelor mele inainte de a face ceva.
Stiu si ce este un secret, si ce inseamna sa tii un secret. Stiu ca cei care lucreaza pentru NASA nu au dreptul sa faca public nimic din ceea ce lucreaza cu ei, fara acordul lor. Nici o problema.




Cu bine,
Dr. Liviu Nuteanu











--------------------------------------------------------------------------------
From: adi pop
To: Liviu NUTEANU ;
Sent: Sun, February 21, 2010 2:00:22 PM
Subject: Re: Calea Lactee


Buna ziua Domnule doctor,

Nu m-am gandit niciodata sa depasesc planeta, sa ajut si dincolo...asa ca ma gandesc la treaba aceata, mai ales ca am analizat foatrte mult Timp, comunicarea cu celelalte Cosmosuri.
Chiar in acest moment am trimis mesajul scris anterior, cercetatorului Radu Popa. In America. Este prietenul meu din copilarie. Bunicul lui nea invatat pe amandoi matematica, fiind vecini de apartament.

A lucrat mult pentru NASA. Este profesor universitar si cercetator de marca in domeniul biologiei. Este un varf in domeniu....

Este NORMAL ca fiecare cercetare sa fie platita. Toate cercetarile facute de Echipa noastra vor fi platite bine. Unele dintre ele ducand la infiintara unui atelir de microproductie al Institutului. Asa cum aveam la institutul lui Electroputere, unde am lucrat.

Am analizat ceea ce inseamna un scut energetic, numai ca la nivel de Om. Mai ales, reactia sistemului, marimile de intrare si cele de iesire, in Timp. Consecintele.....

Sa nu cumva sa va faceti probleme, cand imi spuneti de cercetarile Dumneavostra, pentru ca stiu ca sunt Adevarate.
Vorbim aceiasi limba, chiar daca suntem complementari. Asa si trebuie sa fim.

Cat despre modestie...ce pot sa spun...?
Am facut afirmatia ca am crezut, ca sunt singur....Asa am crezut cu Adevarat, pana v-am intalnit acum doua luni.
Acest lucru insemna ceva foarte, foarte grav, in sensul ca nu eram multumit deloc de modul profund de gandire al semenilor....cat se dadeau ei de pregatiti.

Am spus si repet, ne diferentiem ca Oameni, prin ce Suflet avem.

Limitele capacitatilor umane, trebuie impinse spre infinit....

Daca considerati util sa explic, acele puncte majore, acele concepte, subliniate de mine in mesajul de acum 2 nopti. Cand doriti, pot face acest lucru. Sunt o parte din conceptele fundamentale pentru dezvoltarea si finalizarea orcarui Sistem si din acest motiv le scot in evidenta. Am afirmat atunci ca a fost cel mai important mesaj pus pe net de mine, folosind retelele neuronale ale semenilor.

Si acum, fac aceaisi afirmatie. Acel mesaj a fost cel mai serios mesaj al mue trimis pe net. Am scos de pe forum, problema atinsa de mine, vizand politicienii, pentru a nu se intelege gresit.

La Manastirea Carcea, Intr-o noapte tarziu, Batranul Calugar imi pune o intrebare : De unde stiu eu, ce-i spusesem atunci...si i-am zis ca, din Lumina Timpului.....Asa mi-a trecut atunci prin cap...

Sistemele ne invata metafizic ce sa facem, creeandu-le....

O zi Frumoasa si plina,
Adrian Pop






----- Original Message -----
From: Liviu NUTEANU
To: adipop@popservice.ro
Sent: Sunday, February 21, 2010 12:06 PM
Subject: Calea Lactee




Buna ziua,


M-am mai gandit la aspectul altruist.
Va dau un exemplu concret, plecand de la ideea dumneavoastra de a fi util pe scara cat mai larga, daca se poate pentru intreaga omenire.
Ma pot extinde mai mult decat atat.
Cosmologi de mare prestigiu international au aratat ca peste foarte mult timp (au calculat aproximativ cand), Calea Lactee se va ciocni cu o alta galaxie, efectul fiind distrugerea celor doua. Pot face un scut energetic pentru Calea Lactee, care va proteja impotriva acestei coliziuni, dar pentru aceasta am nevoie de ghidare si lamurirea unor aspecte despre Calea Lactee. Asta nu se poate realiza decat printr-un proiect cu ESA sau NASA. Iar proiectele majore ale celor doua agentii, sunt foarte bine platite. Nu vad de ce echipa noastra care ar face partea cea mai importanta sa nu fie platita.
Imi permit sa va reamintesc ca ceea ce se poate am facut deja: scut energetic deasupra Romaniei, care protejeaza mult mai bine decat "scutul antiracheta" de-abia planuit de SUA. Nu vreau sa va par lipsit de modestie, sau mai rau, dar "scutul antiracheta" este o jucarie de copii mici pe langa scutul energetic (care are enorm mai multa energie decat toate capetele nucleare din lume; in plus, este energie inteligenta; si va ramane aici si dupa ce eu nu voi mai fi; la fel si scutul energetic pentru Calea Lactee).




Cu bine,
Dr. Liviu Nuteanu




To: LiviusN@mail.com ; liviusn@yahoo.com ; sanda romosan ; rpopa@pdx.edu
Sent: Tuesday, February 23, 2010 8:13 PM
Subject: Rugamnite


Buna seara Domnule Doctor,

De ieri am avut calculatorul blocat si nu stiu daca mi-ati scris ceva, ca am resetat acum caculatorul.

Rugamintea mea este aceasta. Daca mi-ati trimis un mesaj si nu ati primit raspunul meu, inseamna ca s-a produs o eroare, pentru ca eu, mai ales Dumneavostra, raspund la fiecare mail.

O seara Minunata,
Adian Pop

Nu stiu daca ati primit mesajul trimis mie de Radu Popa din America, in care ne sugera cateva idei.
QuoteEdit Like DislikeShare
Unread postFeb 23, 2010#7
----- Original Message -----
From: adi pop
To: Liviu NUTEANU ; rpopa@pdx.edu ; sanda romosan ; Petre Savescu ; Florin Mihai Fluturel
Sent: Tuesday, February 23, 2010 9:08 PM
Subject: Re: Rugamnite


Buna seara,

L-am rugat sa ne dea niste capete de pod....la NASA. Sper sa poata...
Cautam si alte solutii.

O sa fie bine.

Am totala incredere ca Valoarea autentica isi va spune cuvantul.....
Eu stau pe metereze...si sper ca in scurt Timp, in sistemul S 99, zeci de Tineri vor dori sa se apuce serios de treaba....
Azi am discutat la zilele Marin Sorescu, cu zeci de profesori, actori, deputati si senatori, scriitori...despre tot ce facem noi pe acest forum...cerandu-le sprijin Omenesc.

Indiferent de ceea ce gandesc si ce fac ei, noi mergem mai departe...

Tot ce va doriti,
Adrian Pop
----- Original Message -----
From: Liviu NUTEANU
To: adi pop
Sent: Tuesday, February 23, 2010 8:35 PM
Subject: Re: Rugamnite


Buna seara,


Nu am mai scris nimic.
Domnul Radu Popa a raspuns foarte elegant ca nu se poate implica, nefiind domeniul dansului.
Nu va faceti probleme.




Cu bine,
Dr. Liviu Nuteanu



--------------------------------------------------------------------------------
From: adi pop
To: LiviusN@mail.com; liviusn@yahoo.com; sanda romosan ; rpopa@pdx.edu
Sent: Tue, February 23, 2010 7:13:50 PM
Subject: Rugamnite


Buna seara Domnule Doctor,

De ieri am avut calculatorul blocat si nu stiu daca mi-ati scris ceva, ca am resetat acum caculatorul.

Rugamintea mea este aceasta. Daca mi-ati trimis un mesaj si nu ati primit raspunul meu, inseamna ca s-a produs o eroare, pentru ca eu, mai ales Dumneavostra, raspund la fiecare mail.

O seara Minunata,
Adian Pop

Nu stiu daca ati primit mesajul trimis mie de Radu Popa din America, in care ne sugera cateva idei.




--------------------------------------------------------------------------------



No virus found in this incoming message.
Checked by AVG - www.avg.com
Version: 8.5.435 / Virus Database: 271.1.1/2702 - Release Date: 02/21/10 19:34:00
QuoteEdit Like DislikeShare
Unread postFeb 24, 2010#8
----- Original Message -----
From: adi pop
To: research@popservice.ro ; Cristina Stroe
Sent: Wednesday, February 24, 2010 4:00 AM
Subject: Fw: Institutului de Cercetare a Stiinelor de frontiera - Dr. Liviu Nutescu - 002



----- Original Message -----
From: adi pop
To: Liviu NUTEANU ;
Subject: Institutului de Cercetare a Stiinelor de frontiera - Dr. Liviu Nutescu - 002


Buna dimineata,

Ma gandsec...

Sunt cateva posibilitati...Problema este de incredere si de responsabilitate....Cui te adresezi...? sa nu ajungem in domenii de lucru in care aceste capacitati imense sunt folosite incalcand Bunul Simt sau Legile Vietii.

Acum doua zile la birou am fost vizitat de un fost coleg de birou, Mihai Dumbrava, de la Institutul de Cercetare la care am lucrat la Electroputere. A discutat cu sotia mea despre o posibila colaborare intre noi, ca firme. Toti trei am fost colegi in colectivul de cercetari neconventionale. In acest moment Mihai este patronul unui Institut de cercetare, la Bucuresti. O sa discut cu el....mai tarziu.

Vlad Teodorescu - este un cercetator de marca. O exceptie si ca moralitate. Stie bine ce inseamna actiunea si reactiunea energiilor cosmotelurice. Cred ca este cel mai nimerit sa discutam cu el despre infiintarea Institutului de Cercetare a Stiinelor de frontiera - Dr. Liviu Nutescu. A lucrat cu Domnul Manzatu si s-a retras din colectiv, pentru ca cercetarile fundamentale in domeniul APEI depasisera o anumita limita....nepermisa din punct de vedere Moral. Vlad cu Dragos au lucrat de 30 de ani in domeniile de varf ale cercetarii fenomenelor PSI. Eu sm cunoscut aceasta Echipa, dupa 1989. Amandoi sunt seriosi. Au cuvant, pe care si-l respecta. Dimineata-i sun pe amandoi.

Mike - a stat 27 de ani in America. Unul dintre cei mai pregatiti cercetatori ai lumii. Intelege bine fortele si fenomenele PSI. O sa discut maine cu el.....Suntem Prieteni, chiar daca a gresit......

Ion Piturescu - Director de institut de cercetare la Bucuresti. Am discutat de cateva ori cu el zilele acestea....

Florin Mihai Fluturel - cercetator, om de afaceri bun si avocat.

Nicolae Nancoiu - Coordonator de colectiv de cercetare al armatei. Este un cercetator de exceptie si are capaitati imense de-a analiza modelele matematice si fizice a fenomenelor. El ma cauta foarte des acum si discutam ore intregi la telefon.

Nicu Gherasim - nascut pentru matematica si fizica.

Maine o sa discut din nou despre Dumnavostra cu Domnul Gigea Petre, Ministru de finante al Romaniei inainte de '89. Am discutat si ieri la Sipmpzion de ceea ce vreau sa fac pentru Radu Popa, cu acel Campus Universitar, idee care mi-a venit acum 2 zile. O sa lucrez si la acest Proiect, chiar daca Radu nu se implica. Este treaba lui, dar eu nu0mi iau cuvantul niciodata. Am luat decizia aceasta clar din respect pentru Copilaria mea. Domnul Gigea Petre este vecinul nostru de pe scara. Am copilarit cu copiii Domniei sale. Acum cateva zile, la Domnia sa acasa, am discutat despre capacitatile pe care le aveti. Am incredere in capacitatile intelectuale iesite din comun si de discernamuntul pe care-l are acest Domn. Ieri a primit si Titlul de Excelanta Marin Sorescu, datorita faptului ca este un foarte mare scriitor Oltean.

Incredibil, dar acum vad cu cine am stat de vorba azi, o ora-doua, la simpozionul Marin Sorescu. Cu sotul Profesoarei mele de limba Romana de la Liceu, Domnul Senator Andrei Potcoava. Mi-a dat o carte scrisa de el, si acum, pentru ca nu pot sa dorm, o deschisai putin. Acum vazui, cui i-a dedicat-o. Pe Doamna Profesoara o respect enorm, pentru ca ne-a insuflat mie, sotiei si colegilor, dorinta de-a citii din scriitorii Romani. Eu cel putin, m-am indagostit de literatura noastra datorita acestei Profesoare de exceptie. Chiar dupa amiaza am discutat de Doamna Profesoara Potcoava si de o alta Doamna Profesoara de eregetica, de la Liceu. Si cele doua Profsoare m-au condus spre a afla Calea mea....Asta la Bulzesti in locul unde s-a nascut Marin Sorescu.
Dimineata-l caut pe acest Domn. Am discutat printre altele ieri, de Dumneavostra, plecand de la glaucomul pe care-l are si el, incipient, dar si de sansa de-a va cunoste.....
Mi-a facut o impresia foarte buna Domnul Potcoava. Am observat ca nu arunca nici un cuvant anapoda....ca sa se afle in treaba, lucru pe care-l apreciez mult.

Maine, daca ma intalnesc din nou cu poetul Adrian Paunescu, considerandu-l un bun Roman, discut cu el despre Dumneavostra.

--------------------------------

Ok. M-am decis.

Discut dimineata despre Dumnevostra si despre Institutul acesta Romanesc pe care dorim sa-l infiintam, cu Domnul Gigea, cu Vlad, Dragos si cu Mike. Il caut si pe Domnul Senator Potcoava si daca-l gasesc, discut si cu Domnul Adrian Paunescu.

S-a meritat din nou....sa dorm mai putin un pic. Si credeti-ma ca n-am uitat ce mi-ati spus....dar, asta sunt eu.

Mi-ar face placere si cred cu tarie acest lucru, ca este util sa va dati acordul, cu un simplu DA, pentru a deveni membru Asociatiei Exploratorilor Stiintelor de frontiera, Zalmoxiana. Alaturi de Mos, de Nicu si de mine. Deocamdata....

Tot ce va doriti Domnule doctor si multumesc mult, pentru ca m-ati ajutat sa vad din nou,
Adrian Pop

----- Original Message -----
From: Liviu NUTEANU
To: adi pop
Sent: Tuesday, February 23, 2010 10:29 PM
Subject: Re: Rugamnite


Buna seara,


Va rog sa fiti prudent, sa nu-i faceti rau involuntar.




Cu bine,
Dr. Liviu Nuteanu



--------------------------------------------------------------------------------
From: adi pop
To: Liviu NUTEANU ; rpopa@pdx.edu; sanda romosan ; Petre Savescu ; Florin Mihai Fluturel
Sent: Tue, February 23, 2010 8:08:23 PM
Subject: Re: Rugamnite


Buna seara,

L-am rugat sa ne dea niste capete de pod....la NASA. Sper sa poata...
Cautam si alte solutii.

O sa fie bine.

Am totala incredere ca Valoarea autentica isi va spune cuvantul.....
Eu stau pe metereze...si sper ca in scurt Timp, in sistemul S 99, zeci de Tineri vor dori sa se apuce serios de treaba....
Azi am discutat la zilele Marin Sorescu, cu zeci de profesori, actori, deputati si senatori, scriitori...despre tot ce facem noi pe acest forum...cerandu-le sprijin Omenesc.

Indiferent de ceea ce gandesc si ce fac ei, noi mergem mai departe...

Tot ce va doriti,
Adrian Pop
----- Original Message -----
From: Liviu NUTEANU
To: adi pop
Sent: Tuesday, February 23, 2010 8:35 PM
Subject: Re: Rugamnite


Buna seara,


Nu am mai scris nimic.
Domnul Radu Popa a raspuns foarte elegant ca nu se poate implica, nefiind domeniul dansului.
Nu va faceti probleme.




Cu bine,
Dr. Liviu Nuteanu



--------------------------------------------------------------------------------
From: adi pop
To: LiviusN@mail.com;
Sent: Tue, February 23, 2010 7:13:50 PM
Subject: Rugamnite


Buna seara Domnule Doctor,

De ieri am avut calculatorul blocat si nu stiu daca mi-ati scris ceva, ca am resetat acum caculatorul.

Rugamintea mea este aceasta. Daca mi-ati trimis un mesaj si nu ati primit raspunul meu, inseamna ca s-a produs o eroare, pentru ca eu, mai ales Dumneavostra, raspund la fiecare mail.

O seara Minunata,
Adian Pop

Nu stiu daca ati primit mesajul trimis mie de Radu Popa din America, in care ne sugera cateva idei.