Feb 28, 2010#1
----- Original Message -----
From: adi pop
To: Liviu NUTEANU
Sent: Saturday, February 27, 2010 4:54 PM
Subject: UN PARTENER PENTRU O VIATA !


Buna ziua,

Multumesc mult pentru intelegere si pentru dorinta de-a pune tot ce are Neamul nostru mai bun punctiform pe un forum. Ca si cercetari si lucruri bune ale celorlalte Neamuri de pe pamant. Cu totii trebuie sa traim Frumos, Fericiti si decent.

DA. O sa facem site-uri la fiecare firma nou infiintata de cine doreste, cum si intre cine se doreste Si-o sa postam link-urile pe forum. Ma bucur mult ca vad ca cei care-si infiinteaza firme ( deocamdata cu mine ) comunica deschis si se ajuta unii pe altii, lucru pe care-l consider fundamental pentru Reconstructia Romaniei.

Mii, zeci de mii de firme de acest gen, intre forumisti.....cu principii sanatoase si logice, de infiintare si de dezvoltare, vor urni din loc Economia Romaneasca. Eu stiu bine asta.

S-ar putea aceasta actiune a noastra, incipienta cei drept, sa fie Cheia Liantului de unire a Romnanilor.....

Cei care pleaca din zero ( relativ ) au acest numitor comun. Numai ei inteleg cat se zbat sa faca primii bani curati, cat studiaza, cat muncesc si cat de putin dorm, sa caute solutiile cele mai bune pentru a se dezvolta....constiinentizand din ce in ce mai bine, ceea ce inseamna acest lucru....

DA. O sa lucram serios ca Prestigiul nostru sa fie recunoscut pe plan international. Toti or sa sesizeze nivelul stiintific iesit din comun, al acestui Institut al nostru si dorinta noastra de deschidere TOTALA fata de cei mai mari cercetatori ai lumii, in toate domeniile de activitate.

O sa le transmit din nou. Aseara am fost extremd e obosit, cand mi-am adus aminte ca nu le-am retransmis.

Parametrii seriosi ai unei BAZE de plecare la drum NOU :
1. Se stabileste durata colaborarii partenerilor. Un singur raspuns are valoare deosebita, acela ca se merge pana la capat.
2. Se stabilesc conditiile puse de parteneri. Un singur raspuns are valoare - neconditionat se va colabora.
3. Se stabileste modul de Comunicare. Un singur raspuns are valoare - pe toate caile posibile se va comunica, public ( toate discutiile vor fi publice pentru a deveni teme de dezbatere si model de lucru pentru ceilalti ).
4. Se spune si se respecta Adevarul in permanenta.
5. Se stabileste ca TOT ce se va face in aceasta firma va fi in Scopul VIETII Normale, Frumoase si Fericite.
6. Se pleaca din zero bani ( bani putini, bani de buzunar - sa nu apara confuzii ), astfel incat partenerii isi acorda de la inceput sansa corecta de a-si dezvolta capacitatile de eficienta, necesare sa fie folosite in caz de criza. Acest lucru da tarie de caracter, astfel incat dezvoltata constient aceasta latura umana, ajuta ca oricand si de oriunde, s-o iei din nou de la zero.
7. BAZA de plecare se intareste continuu, invatand din ce in ce mai profund ce rol are BUNUL SIMT in Viata.
8. Ideile si actiunile propriu-zise capata contur CLAR, in momentul cand ambii parteneri indeplinsc doua functii in acelasi Timp. Sunt si elevi si profesori, in fiecare Clipa T0.
http://zalmoxa.11.forumer.com/viewtopic.php?p=9591#9591

In acest mod, partenerii isi acorda cele mai mari sanse sa traiasca decent.

-----------------------------------------------


O sa analizam fiecare punct in parte, daca mai este necesar.


La punctul 8 fac precizarea, ca trebuie sa ne luam amandoi un invatacel, astfel incat atunci cand Dumnavostra veniti cu ceva nou, eu ca sa-l inteleg si mai bine il spun invatacelului meu...el, la randul lui, invatacelului lui...etc...
Acelasi lucru si cu ceea ce spun eu, ca si concept nou. El, trebuie spus de Dumnavoastra unui tanar, samd...

Orice idee, concept, actiune noua, ce ne intereseaza, trebuie sa treaca prin constiinta noastra. Sa o spunem, unuia, altuia, ori de cate ori avem ocazia, astfel incat raspunsurile sintetizate, puse in practica pentru a extrage esentele, concretizeaza din ce in ce mai bine NOUL resepctiv.


-------------------------------------------

Ma bucur ca este ati scos in evidenta importanta Bazei de plecare....NIMIC nu trebuie construit fara acest lucru....si...poate ca semenii nostri, or sa inteleaga ca nu poate fi vazuta de sus in jis, ci numai de jos in sus....

Cei care nu coboara din asa zis glob de cristal a ceea ce cred ca stiu, pana la temelia BAZEI, PERIODIC, dupa care o analizeaza de jos in sus, adica de sub EA, raman la nivelul incipient la care au fost intotdeauna in ale stiintelor.....

Domnule doctor, va multumesc pentru gluma...Ati reusit a doua oara sa ma faceti sa zimbesc.
CUUUM....sa iau eu 99 %, cand este descoperirea mea, Sistemul Mosu S-99, reprezinta incununara muncii mele inumane Timp de 15 ani....

http://zalmoxa.11.forumer.com/viewtopic.php?t=1605

---------------------------------------------------------------

UN TANAR PARTENER PENTRU O VIATA ! Noi - Proiectul OMU - Renasterea Societatii Umane



Caut Tineri ( exceptiile confirma regula ) parteneri de afaceri în cât mai multe domenii de activitate, pentru derularea în condiţii optime a Proiectului ' OMU - Renaşterea Societăţii Umane'.

Se pleaca la DRUM NOU, din zero lei in buzunar, sa demonstram ca se poate.

http://zalmoxa.11.forumer.com/index.php

Proiectul - OMU - Renaşterea Societăţii Umane.

Etapa 1.
Proiectul – “OM – O societate firească “

Etapa 2.
Proiectul – “IOM - O societate funcţională”

Etapa 3.
Proiectul – “IO OM - O societate împlinită “

Etapa 4.
Proiectul – “OMU - (Re)naşterea Societăţii”.

Personal, Adrian Pop, se va ocupa in exclusivitate de Tinerii care doresc sa lucreze in Sistemul S 99.


1. Partenerul va deţine 99 % din acţiunile firmei şi eu 1 %. Procentul meu de 1 %, reprezentând Garantul Moral la societăţile comerciale nou infiinţate alaturi de Tinerii cu care comunic, va fi donat în 10 conturi bancare diferite, după cum urmează :

1.1. 10% -ajutor pentru copii
1.2. 10% -ajutor pentru bătrâni
1.3. 10% -ajutor pentru biserică
1.4. 10% -ajutor pentru refacerea sistemului de sănătate
1.5. 10% -ajutor pentru refacerea sistemului de educaţie
1.6. 10% -ajutor pentru refacerea sistemului ecologic
1.7. 10% -ajutor pentru dezvoltara artelor
1.8. 10% -ajutor pentru refacerea sistemului de cercetare
1.9. 10% -necesari sistemului de dezvoltre propriu, aşa că aceste fonduri vor fi destinate înfiinţării de noi firme Tinerilor serioşi.
1.10.10% -înfiinţarea Băncii de Reconstrucţie a României, care are scopul de a împrumuta
bani fără dobândă Tinerilor care pleacă frumos în Viaţă.

Acest lucru este valabil până ce acest procent al meu, din toate firmele nou înfiinţate
în aceste condiţii, va fi oferit unei tinere persoane serioase.

2. Atât Timp cât sunt patronul acestor societăţi comerciale, Legile în vigoare ale Statului
Român cât şi Legile bunului simţ vor fi respectate în proporţie de 100 %.
3. După o oarecare perioadă de Timp, când observ că partenerul meu devine responsabil,
conştient de consecinţele Muncii prestate Cinstit si devine profesionist în acest
domeniu de activitate, îi ofer în deplină cunoştinţă de cauză, acest procent al meu,
sau îl voi oferi acelei persoane care îşi dedică o mare parte din Viaţă pentru bunăstarea
Neamului Românesc.

4. Pentru că nu se face primăvară cu o singură floare... şi pentru siguranţa sistemului în
aceste domenii de activitate, voi înfiinţa mai multe societăţi comerciale în paralel cu aceasta,
în aceleaşi condiţii.

Am observat că sunt cateva elemente obligatorii fără de care nu poţi face mare lucru în Viaţă. Pentru a fi siguri de reuşita fiecaruia dintre noi, este nevoie de :

UN PARTENER PENTRU O VIATA !

Noi


0. Consilier(i) cu bun simţ.
1. Comunicare pe toate căile posibile, public, dându-ţi şansa de-a primii şi-a oferii informaţii.
2. Timp necesar comunicării.
3. Discernământ, adică aşa DA şi aşa NU.
4. Perseverenţă, adică mers până la capăt.
5. Demnitate.
6. Loialitate.

Proiectul ' OMU - Renaşterea Societăţii Umane', nu va accepta niciodată fonduri externe sistemului propriu, din sponsorizări, donaţii, mână întinsă..., pentru simplu motiv că banii obţinuţi în stare inconştientă, produc efecte direct proporţionale....

adi

----------------------------------------------



Stiu ca se vor strange sume imense de bani, pentru ca vom face cele mai serioase si importante cercetari privind stiintele de frontiera....si mai ales ca vom pune in practica imediata aceste descoperiri. Vom face contracte de cercetare, de microproductie, de productie, cu cele mai mari firme existente in lume. Stiu bine asta de ani buni de zile...Pregatesc acest lucru in toti acesti ani, clipa de clipa.....Cei care au lucrat cu mine la SC Zalmoxa, stiu tot ce-am facut noi acolo, in acest sens. Ce daca vor spune cei mai multi ca este utopie curata. Ce vina avem noi, astia care stim cum si ce am lucrat toti acesti ani cate 12 ore pe zi fara Sambata si Dumninica, fara concedii...ca ei n-au capul pe umeri. Pana-si dau seama semenii nostri ceea ce spunem noi pe-aici...vom fi extrem de bine consolidati, de avansati....si-or sa observe atunci, ca le merge din ce in ce mai bine. De TOTI ne vom ocupa, pas cu pas. Incepem cu Romanii nostri., sa fie treaba, treaba.

Deocamdata la TOTI cerem cu demnitate sa puna umarul, sa sprijine aceasta initiativa de pe forumul nostru,....dar sa se stie bine, bine...ca nu vom sta NICIODATA cu mana intinsa.
NICIODATA nu vom accepta sponsorizari sau donatii. TOT ce vom face noi, in cat mai multe domenii de activitate, va fi cu plecare din zero, asa cum tot spun .....Sa nu cumva sa mazgalim Curatenia activitatilor noastre.

Aceata activitate care se vede clar ca a demarat...prin acesti bani putini facuti de Ionut, de Doru, reprezinta Speranta la propriu a Romanilor, a semenilor nostri. Ei sunt exemple bune de urmat....
Stiu bine asta.

Este chestia de Timp, sa apara mii de astfel de Tineri...
Inteleptii satului, au rol hotarator in a-i modela pe acesti Tineri....

Au trecut prin fata mea, in discutii directe intre 15-20.000 de tineri. Cu ajutorul TOTUROR am scris cursurile Scolii Zalmoxiene. TOTI acestea m-au ajutat sa inteleg si mai profund sistemul....
Cam asa a fost :
5 % dintre acestia nu au inteles nimic.
93 % au prins ei cate ceva din discutii, dar au mintit si n-au mai venit a doua zi.
1,8 % au venit la firma o perioada mai mare de Timp, incurcandu-ne cu cat s-au priceput....Ei sunt cei mai periculosi in societate, ca incurca lumea.
0,2 % au ramas alaturi de mine si-au pus umarul la treaba, din care cateva zeci dintre ei...au devenit buni.

Dintre acestia, doua persoane au prins 99 % din ce-am spus si ce-am facut. Madalina Pavel, a depasit orice asteptare. Mai avea putin pana la nivelul de Noblete. Sper ca odata cu varsta, fiind foarte tanara, sa atinga acest nivel de intelegere in Viata.

Ea poate sa coordoneze Asociatiile Micilor si Tinerilor Exploratori Zalmoxieni, cat si Proiectul Piciumani, la nivel planetar.
Numai ea, din pacate.....

Apreciez. Multumesc mult pentru incredere....

Am discutat in dimineata aceasta cu Cristina, fata mea, sa gaseasca formele legale de infiintare a Institutului nostru privat.

Azi am stat de vorba cu un bun cercetator. Un baiat care gandeste bine. Corneliu Hortopan. Are destule inventii la activ. Am discutat sa punem bazele unei firme de cercetare in domeniul mecanic. In Sistem S 99. Pas cu pas...Important este ca am batut palma cu seriozitate si a inteles, discutand cu el de cateva luni bune, ceea ce inseamna bunavointa si modul deschis de comunicare publica. Ce rol au retelele neuronale ale celorlalti, informatii trecute prin filtru nostru. Cercetarile efective, or sa fie date spre public, imediat cand sunt finalizate. Temele de cercetare vor fi puse INAINTE de-a fi finalizate pe forum, spre a fi astfel cizelate dinainte de-a ne apuca de ele, prin actiunea si sintetizarea informatiilor din retelele neuronale ale semenilor.

O deosebita placere mi-a facut sa discut cu baiatul lui Corneliu. Un baiat tanar, ce trebuie sa termine acum ingineria electrotehnica, frumos, inalt, destept de pica..si...iscoditor. Este o onoare sa discuti cu astfel de Tineri....

Azi am aflat ca secretul, multiplicat de n ori...duce la razboi.

O zi Minunata,
Adrian Pop





----- Original Message -----
From: Liviu NUTEANU
To: adipop@popservice.ro
Sent: Saturday, February 27, 2010 2:16 PM
Subject: Forum




Buna ziua,


Dupa ce incepem sa punem solid bazele colaborarii, adica dupa ce incheiem cu succes primul proiect, nu numai ca voi fi de acord sa punem totul pe forum, dar va voi transmite sa selectati pentru forum si alte materiale. Eventual, daca doriti, le veti putea posta pe un site, a carui adresa sa o transmiteti pe forum, sa poata citi oricine doreste.
Adica, imi place sa spun, dar numai cand ceea ce spun este sustinut de cel putin o actiune de succes oficiala, larg recunoscuta.
Deocamdata astept sa-mi transmiteti datele pentru inceperea stabilirii bazei.
Apropo de baza, un foarte bun prieten mi-a povestit cum cineva a cumparat o super vila, dar inainte de a incheia tranzactia, nu a verificat baza/fundatia casei. Ulterior, gasind unele nereguli (care nu erau vizibile la prima vedere), intr-o zi cand se scria intens in presa noastra ca va veni un mare cutremur, i-a venit ideea sa verifice baza/fundatia, cu un inginer. Dupa verificare, perplex, inginerul i-a spus ca baza/fundatia este de numai 15 - 20 cm, adica numai de complezenta. L-a intrebat ce-l sfatuieste. Inginerul i-a spus foarte clar ca exista o singura solutie: sa darame vila si sa construiasca alta cu o baza/fundatie solida.


Apropo ca ati insistat pentru S 99. Daca noi/institutul/firma/etc. vom castiga sume foarte mari, sunt perfect de acord sa primesc si mai putin de 1%. Nu va faceti probleme de genul acesta. Nimeni nu a avut probleme la bani cu mine.
Odata, dupa ce am operat o batranica, a venit la mine cu foarte multa sfiala cu o bancnota de 5 lei in mana. Cu si mai multa sfiala, m-a rugat sa nu o refuz, ca nu are mai multi bani. Fara nici cea mai mica ezitare, mimica etc., am luat bancnota de 5 lei si i-am multumit, urandu-i multa sanatate si reamintindu-i ca o astept la control. Intr-o fractiune de secunda realizasem ca, daca ii raspund frumos ca nu e cazul, sau orice alta forma de refuz, s-ar fi gandit ca era prea putin si ar fi suferit multa vreme din cauza asta.


Apreciez foarte mult interesul pe care-l aratati tineretului.
Apropo de punctul care prevede pregatirea a cel putin a unui tanar in 11 ani. Depinde la ce pregatire va referiti. Iar singur nu am experienta in a pregati pe cineva. Daca pregatirea se face in echipa, desigur, voi colabora si aici. Cu inca o mentiune: pentru o buna pregatire psi sunt necesari cel putin 25 de ani. Ati spus ca ati pregatit peste 10.000 tineri. In psi, daca pregatiti 10 e mare lucru. Nu toate generatiile (de pe tot pamantul) pot da 1 om bine pregatit in psi. Nu stiu la cate generatii apare un om foarte bine pregatit in psi. Nici nu stiu care ar fi criteriile de apreciere a unei bune sau foarte bune pregatiri.
Voi incerca in continuare sa identific care ar putea fi problemele stabilirii unei baze. Apropo de deschidere, sinceritate.




Cu bine,
Dr. Liviu Nuteanu