Feb 28, 2010#1
----- Original Message -----
From: adi pop
To:
Sent: Sunday, February 28, 2010 10:40 PM
Subject: Sarut mana Mare Doamna


Sarut mana Mare Doamna,

Am avut marea placere sa discut in seara aceasta cu Dumneavostra la telefon.

Cercetatorul Corneliu Hortopan, mi-a spus astazi atat de multe lucruri Frumaose despre Domnia voastra. Vlad Teodorescu mi-a spus acum doua ore sa va caut, Dragos Ungureanu mi-a vorbit extraordinar de Frumos de modul de-a fi al Dumneavoastra si de cercetarile facute in comun la piramida de la Pitesti.

Modul deschis in care am discutat, dorinta de a ajuta, acceptul de-a pune pe forumul nostru toate discutiile comune, necenzurate, ca ele sa devina model Tinerilor Romani, dar mai ales felul Minunat in care ati vorbit de Tinerii pe care i-ati modelat in Viata, in aceia in care ati aprins flacara explorarilor stiintifice, demonstreaza Sufletul Nobil pe care-l aveti.

Cu 10 ani in urma, mi-at cerut acceptul la TIB, la salonul de inventica, sa va ocupati de Mihaita, baiatul meu, considerand ca ar avea capacitati PSI iesite din comun. Era suficient de mare sa hotarasca el. Putin mai tarziu, masonii caldeici, mi-au cerut sa-l las sa se duca la ei, recunascandu-i marea capacitate a copilului de a-i " vedea " pe unde se deplasau acestia prin lume. Dr. Indra Sena, de 5 ori i-a cerut personal sa-l insoteasca pana la Dalai Lama, unde sa ramana un an la pregatire speciala.

Mihaita i-a refuzat pe acestia, pentru simplu motiv ca nu vede la ei, Omenia.

Din punct de vedere al fortelor PSI, al capacitatilor cu mult peste normal, Mihaita ca si Lavinia Tatomir, au reprezentat varfuri in Romania. Din cate stiu eu. M-am ocupat de amandoi sa faca si alti pasi in domeniul necunoscut, acela al stiintelor de frontiera.

Mihaita in momentul de fata, este un softist bunisor. Pana acum cateva luni, era pe locul 2 din 250.000 de softisti de pe Rentacoder,. Acum s-a retras din acel sistem.

Imi permit sa va mai spun, Mare Doamna, ca la Ciupercenii noi, exista o fetita Buica Alexandra Clara , pe care am cunoscut-o cu 6-7 ani in urma. Fetita are capacitati bioenergetice neintalnite. Un an m-am ocupat de ea sa faca primii pasi in domeniul bioenergiei dar si sa scape de ameteliele pe care le avea, atunci cand atingea alte persoane. Campul energetic dezvoltat de Clara, era atat de mare, incat eu aveam degetele de la maini aproape lipite, Timp de cateva zile. Acum ea este eleva la liceu, in anul intai la Calafat. O sa ma ocup de ea, pana va termina medicina. Vanga, a pomenit, la sfarsitul Vietii ei, de aceatsa fetita, nascuta dincolo de Dunare.

Doamna Godeanu, va rog frumos sa fiti amabila sa-mi dati voie sa atasez un material trimis de mine acum cateva ore Domnului Ministru Mironov. In el este spus ceea ce avem nevoie urgent. Acest mesaj, il pun pe forumul nostru infiintat acum 8-9 luni. Incercam sa punem TOT ce gasim noi ca are Neamul acesta mai bun, astfel incat Tinerii sa aiba de unde se inspira, de unde sa vada noi modele de urmat.



Am fi onorati de prezenta Dumneavostra alaturi de noi, cat si a altor cercetatori de exceptie pe care-i cunosteti. Noi am format in acst ani un nucleu de cercetatori de varf. Alaturi de Domnul doctor Liviu Nuteanu si de alti noi cercatatori dorim sa infiintam Institute de cercetare in domeniiile : stiintelor de frontiera, a mecanicii fluidelor, a studiului APEI, a Hidrogenul si a Electonului, cu scop clar de-a ajuta Omenirea in Sanatate, Hrana si Energiile Viitorului.

Atentia principala a noastra este indreptata spre a dezvalui Omenirii, prin resurse proprii, din tainele marii necunoscute - OMUL.



http://zalmoxa.11.forumer.com/viewtopic.php?p=9793#9793



Cu un respect deosebit,

ing. Adrian Pop



Toate aceste actiuni le intreprind, din respect si consideratie, pentru Domnul doctor neurochirurg Liviu Nuteanu, precum si pentru a aduce noi valente medicinii alopate, astfel incat TOTI Oamenii sa traisca Sanatosi, Fericiti si decent pe pamant.



=========================================



Buna seara,

Cum asa....Suntem in echipa....

Este normal sa facem fiecare dintre noi, tot ceea ce putem ca institutul nostru sa fie respectat, in Timp.

In seara aceasta, am vorbit cu Corneliu, cu Vlad, cu Petre si cu Andrei pentru a gasi laboratorul de care avem nevoie. Doresc sa discut maine cu Prim-ministru Romaniei. Fac eu rost de datele Domniei sale. Si cu Presedintele Tarii as fi in stare sa discut direct, pentru rezolvara problemei cu cercetarile acestea, pentru ca eu sunt convins ca ele pot schimba complet datele Medicinii clasice.

Dar, in seara aceasta am avut marea sansa sa dicut cu o Mare Doamna.
Cercetatorul stiintific Mioara Godeanu.

A fost o incantare sa discut la un nivel de Noblete, cum rar am intalnit in Viata. O deschidere uluitoare, o finete a vorbei, o dorinta de-a ne ajuta cu tot ce poate, ca sa dezvoltam mai departe cercetarile noastre. Mi-a pomenit ce Tineri a modelat, pe unde sunt imprastitati prin toata lumea, ducand mai departe cercetarile incepute in Romania.

Mi-a ramas la Suflet, Marea Doamna Mioara Godeanu.

Maine o s-o luam de la capat, sa cautam ce avem nevoie pentru a completa imaginea cercetarilor Dumneavostra anterioare in domeniul PSI si al bioenergie, cu poze, cu filme, cu date stiintifice recente.

O seara placuta,
Adrian Pop


----- Original Message -----
From: Liviu NUTEANU
To: adi pop
Sent: Sunday, February 28, 2010 7:10 PM
Subject: Re: As dori sa ma consult cu Dumneavostra domnule Minsitru !!!


Multumesc.



--------------------------------------------------------------------------------
From: adi pop
To:
Sent: Sun, February 28, 2010 4:48:52 PM
Subject: As dori sa ma consult cu Dumneavostra domnule Minsitru !!!


Buna ziua,

Ne stim amandoi de cand, elev fiind la liceul energetic Craiova, v-am pus niste intrebari " aparte " atunci cand ne-ati tinut o prelegere in aula liceului. Poate ca si din acest motiv, am intrat in domeniul explorarilor stiintifice. Ulterior ne-am intalnit la Izvor Mures, unde s-a facut un experiment. Exact cum v-am spus acum cateva zile la Craiova, la zilele consacrate marelui scriitor Marin Sorescu, din cei 50 de tineri, toti scoliti la Izvor timp de o luna de zile, au firme proprii. Trei dintre ei sunt cotati printre primele 300 firme din tara.

Eu am continuat experimentul acela la Craiova, infiintand in acest sens SC Zalmoxa SRL, cu rolul de-a ma ocupa in exclusivitate de Tineri.

Sunt in discutii cu Domnul doctor Liviu Nutescu, de infiintare a unui Institut de cercetare a stiintelor de frontiera - Dr. Liviu Nutescu.
Acest Institut ce cercetare neconventionala, ii va purta numele acestui mare doctor neurochirurg Roman.

Acetea sunt dalete problemei.
Prof. Dr. C. Ionescu-Tîrgovişte - prefata
Bioenergia şi Medicina Integrativă - Dr. Liviu Nuţeanu

http://zalmoxa.11.forumer.com/viewtopic.php?t=1659

Cartea propriu-zisa.
http://zalmoxa.11.forumer.com/viewtopic.php?t=1664

Comnuic mult cu Domnul doctor. Ore bune pe zi. Dorim sa infiintam acest Institut privart si ne propunem sa punem bazele unui studiu profund a fenomenelor PSI.

Ne-am cunoscut cu ocazia sedintelor de bioenergie de la distanta - pe baza unei poze trimisa pe net, facute acum 2 luni de Domnia sa, la rugamintea mea, pentru ca glaucomul biocular al meu a distrus foarte mult din nervii optici. Domnia sa este la specializare in Spania de un an si jumatate.
Vreau sa va mentionez ca din cele 8 sedinte, a doua a reusit sa ma ajute sa vad incomparabil mai bine, incomparabil mai luminos.

Stiu ca sunteti un bun Roman si mai stiu bine ca sunteti dschis total la tot ce este NOU.

Va cer sprijinul, pentru ca acum am primit un mesaj de la Domnul doctor, prin care-mi spune asa :

Buna ziua,


Sunt invitat la Londra pentru un interviu referitor la creier care o sa apara intr-un film. Daca se poate sa demonstram in laborator in urmatoarele 2 saptamaini distrugerea de celule tumorale "la distanta", si face poze la microscop eventual pot fi introduse in film. Nu stiu unde va fi difuzat filmul, dar nu este exclus sa apara (eventual fragmente) pe posturi precum BBC, Discovery etc. Atentie ! Nu este un film despre bioenergie sau psi. Asta ar urma sa discut cu regizorul acolo. Daca ii arat si poze cu celulele distruse si cele din lotul martor, s-ar putea sa-l conving. Evident, echipa din Romania care efectueaza munca de laborator, va fi mentionata. Ulterior putem si publica.

Atentie ! Aceasta ar fi prima demonstratie din lume de distrugere de celule canceroase cu bioenergie "la distanta". Prin actiune directa s-a demonstrat deja (tot eu). Aveti lucrarea completa.







Cu bine,

Dr. Liviu Nuteanu


--------------------------------

Fiind Timpul foarte scurt, am nevoie de sprijin, sa fiu indrumat unde sa ajung, cu cine sa discut sa facem astfel de experiente si de cercatari.

O seara Frumoasa,
ing. Adrian Pop
QuoteEdit Like DislikeSharePin Topic
Unread postMar 01, 2010#2
----- Original Message -----
From: adi pop
To:
Sent: Monday, March 01, 2010 4:56 PM
Subject: Fw: Ce Minunat ar fi daca am infiinta Institutul de Ecologie aplicata - Dr. Marioara Godeanu.


Buna ziua,

Mare lucru sa discut cu Dumneavostra Domnule Emil Godeanu la un asemene nivel de deschidere.
Asa cum am spus aveti caracteristici Frumoase ca si Minunata Doamna Godeanu Mioara.
Multa lume vobeste in teremeni elogiosi despre Dummeavostra. Felicitari sincere.

Va rog frumos sa cititi acest mesaj, trimis Doamnei, acum cateva ore.

Dragos Ungureanu, prietenul comun, despre care spuneti ca va spus de mine, a coordonat o mare perioada sistemul de parapsihologie din Romania. Noi am lucrat amandoi ani buni cu materiale anizotrope, in studiul sunetelor muzicale asupra creierului uman. Am vazut multe lucruri interesante in Romania.....

Domnul doctor neurochirurg Liviu Nuteanu, are altfel de capacitati fata de ce-am intalnit eu pana acum, in contextul in care de 16-17 ani m-am ocupat mult Timp de fenomenle PSI. Impreuna cu Dragos si cu Vlad Teodorescu. Simt cu totul altfel fortele PSI degajate de Domnia sa. Domnul doctor merita toata atentia noastra, mai ales ca Institutul de cercetare a stiintelor de frontiera, care -i va purta numele, va reprezenta in Timp, unul din punctele importante de cercetare din Romania. Stiu bine acest lucru. Asa cum imi doresc din tot Sufletul sa fie si Institutul Doamnei Godeanu, ca si toate celelalte institute pe care le vom infiinta in sistem privat, pentru a fi siguri ca nu depindem de banii nimanui. Resursele financiare o sa ni le facem singuri, pas cu pas.
Medicina va avea enorm de mult de castigat, dezvoltand ideile pe care le avem, privind OMUL.

Ma bucur ca ati lucrat cu Domnul Prof. Dr. C. Ionescu-Tîrgovişte si ca ati facut aparate de masura pentru Domnia sa.
Aici gasiti cartea Domnului doctor si cateva discutii pe care le-am avut referitor la infiintarea acestui Institut privat.
http://zalmoxa.11.forumer.com/viewforum.php?f=124

In josul paginii, o sa va rog sa vedeti ce am avea nevoie urgent, avand in vedere ca urmeaza ca Domnul doctor sa se deplaseze la Londra, in scurt Timp, pentru a face un film. Ar fi o mare oportunitate sa realizam din nou experientele intr-un laborator la noi in tara, unde sa facem poze si filme, pentru a fi prezentate in acel documentar care are ca tema Creierul Uman.

O sa-l intreb pe Domnul doctor Nuteanu unde s-au facut acele experimente in Romania si de ce am avem nevoie. Am inteles din discutiile purtate pe mess, ca nu ar fi nevoie de mare lucru. Totusi pozele si filmele ar trebui sa fie facute, fiind concludente.

Acestea sunt proiectele la care lucram zilnic. Simultan.
http://zalmoxa.11.forumer.com/viewtopic.php?t=813

Asa cum v-am spus, toate mesajele noastre le pun pe forum, astfel incat Tinerii care ne citesc trebuie sa-si ofere sansa de-a alege un drum nou in Viata, tinand cont si de Sfaturile Batrinilor.....

O zi plina,
ing. Adrian Pop

----- Original Message -----
From: adi pop
To:
Sent: Monday, March 01, 2010 1:56 PM
Subject: Ce Minunat ar fi daca am infiinta Institutul de Ecologie aplicata - Dr. Marioara Godeanu.




Sarut Mana Mare Doamna,

In primul rand " La multi ani ", odata cu ziua Martisorului. Sa fiti Sanatoasa si Fericita.

As fi extraordinar de incantat sa Infiintam impreuna Institutul de Ecologie aplicata, al carui nume sa vi-l poarte.
Cu rugamnitea ca acesta sa fie infiintat in Sistem S 99, cum v-am spus la telefon azi.
Va rog din Suflet sa acceptati.

Stiu si simt ca nu dupa bani furgim noi...dar nu de bani este problema, ei se fac usor, ci de-a reusi sa unim Romanii, Oamenii care au ceva de spus, pentru ca in acest fel devenim o forta in cercetare, extraordinar de mare. Mai ales daca impunem in modul Frumos sa fim din ce in ce mai deschisi unii cu altii, sa terminam odata cu secretele prost intelese. De ce nu, Oameni din Neamul nostru sa aprinda " scanteia " ce va determina la nivel mondial, ca toti marii cercetatori ai lumii sa colaboreze deschis, astfel incat toti Oamenii Planetei sa traiasca Sanatos, Frumos si decent.
Planeta are resurse imense, pentru Toti.

Stiu ca pare total utopic si ca risc sa cad in derizoriu, dar....cu respect va spun, Tinerii crescuti de mine, modelati intr-o Scoala de Bun Simt la Craiova, in ani buni....au acum cu totii firmele lor private, in care Muncesc Cinstit. Am invatat acsti 15 ani unii de la altii consecintele respectarii cuvantului dat. Lucru fundamental in Viata orcarui om.

Sunt convins ca atat craiovenii Cornel Naidin si Corneliu Hortopan, ca si Radu Popa din America, pe langa TOTI cercetatorii, oamenii de cultura, profesorii si inginerii de care cu atat de mare bunavointa mi-ati spus azi, or sa se bucure sa auda de infiintarea acestui Institut care va avea numele Dumneavoastra. Va fi un alt Institut care va avea mare prestigiu in Timp, alaturi de Institutul de Cercetare a Stiintelor de frontiera - Dr. Liviu Nuteanu si a Institutului de Mecanica Fluidelor - omTeh, pe care le vom infiinta in scurt Timp.

Sunt in discutii sa infiintam si alte Institute private, cu alti mari cercetaori cu care am discutat. Toate acestea sunt infiintate in Sistem Mosu ( Tudor Diaconu ) - S 99. Mosu, Prietenul meu de Suflet, merita pe deplin, sa fac acest lucru pentru Domnia sa.

Este important sa creem " PUNCTE de sprijin "ale cerceatrii de varf, in jurul personalitatilor mari Romanesti, cum sunteti Dumneavostra, cum este Tudor Diaconu, cum este Dr. Liviu Nuteanu, ca si altii....

Eu caut pe-acesti " Uriasi in Gandire " ai Romaniei care in toata Viata lor au avut bun simt, au creeat ceva util pentru semeni, au respectat Clipa, Cuvantul, au fost altruisti total si care au ajutat neconditionat pe toti cei din jur.

Numai acesti Oameni pot identifica alti Oameni de valoare din Neamul nostru. Numai acestia au criterii serioase de selctie....

O zi Minunata Doamna,
Adrian Pop




----- Original Message -----
From: Pop Adrian
To: adipop@popservice.ro
Sent: Monday, March 01, 2010 12:42 PM
Subject: Fw: Re: As dori sa ma consult cu Dumneavostra domnule Minsitru !!!




--- On Mon, 3/1/10, adipop wrote:


From: adipop
Subject: Re: As dori sa ma consult cu Dumneavostra domnule Minsitru !!!
To: "Alexandru Mironov" , liviusn@mail.com, "D.nul Adi Pop"
Date: Monday, March 1, 2010, 11:44 AM




Multumesc mult.
O sa va dau telefon in 40 de minute.

Stiu bine ca infiintarea Institutului de Cercetare a stiintelor de Frontira - Dr. Liviu Nuteanu, va deveni in Timp, un reper de marca al Cercetarii fundamentale Romanesti.

Am discutat aseara cu Marea Doamna Mioara Godanu. M-a incantat cat de deschisa si de bunavoitoare a fost sa ne sprijine. I-am propun astazi sa infiintam amandoi un institut privat de " Ecologie aplicata ". Sunt pe punctul de-a infiinta zilele acestea la Craiova, Institutul de Mecanica Fluidelor, OmTeh, alaturi de un mare cercetator si inventator, Corneliu Hortopan. Domnia sa a brevetat, sprijinit fiind de Doamna Godeanu, stupii si serele piramidale. Eu am studiat efectul de Clopot, inca de aum 15 ani, asa ca incercam sa rotunjim unghiurile piramidei, sa ajungem la acest efect de Clopot, care influenteaza viului de 9 ori mai mult in aciasi unitate de Timp. Sa vedem din nou, ce rezulta din calculele matematice si fizice.

Toate aceste firme si Instuitute private de cercetare, pe care dorim sa le infiintam, au la baza filosofie si psihologie proprie Neamului nostru, aceea de Bun Simt si de Omenie. Munca Cinstita va fi ridicata la rang de Lege.

Cu toti partenerii mei vom lucra in Sistemul S 99, prin care domniile lor au 99 % din actiunile noilor firmele infiintate. Acel 1 % al meu, ce reprezinta Garantul Moral, il las partenerului sa-l imparta din profit la sfarsit de an, in 10 conturi diferite. Acest sistem este conceput si cizelat de mine in 15 ani, scriind astfel zeci de mii de pagini in mii de nopti albe de cautari si de gasit solutii de Redresare Morala si Economica a Romaniei. Ani buni am cautat Liantul de unire a Romanilor.
Este Chestie de Timp ca noii mei parteneri sa incapa sa faca firme si intre domniile lor, cum si in ce domeniu de activitate doresc. Noi invatam acum, unii de la altii, sa avem bunavointa imensa, intelepiune si sa ne ajutam intre noi.
http://zalmoxa.11.forumer.com/viewtopic.php?t=1605

Va cer sprijin in tot ceea ce intreprindem noi pe acest forum, pentru ca este necesar ca in Romania cati mai multi Romani, care au ceva de spus, sa actioneze sa gandeasca si sa Munceasca Cinstit.
http://zalmoxa.11.forumer.com/index.php

Cu mare respect,
Adrian Pop





----- Original Message -----
From: Alexandru Mironov
To: adi pop
Sent: Monday, March 01, 2010 9:57 AM
Subject: Re: As dori sa ma consult cu Dumneavostra domnule Minsitru !!!


tel meu e ,va propun sa ne intalnim,ideea unui asemenea institut mi se pare grozava.Va pun in contact cu colab.potentiali.Cu stima.Al.Mironov



În data de 28.02.2010, adi pop a scris:
Buna ziua,

Ne stim amandoi de cand, elev fiind la liceul energetic Craiova, v-am pus niste intrebari " aparte " atunci cand ne-ati tinut o prelegere in aula liceului. Poate ca si din acest motiv, am intrat in domeniul explorarilor stiintifice. Ulterior ne-am intalnit la Izvor Mures, unde s-a facut un experiment. Exact cum v-am spus acum cateva zile la Craiova, la zilele consacrate marelui scriitor Marin Sorescu, din cei 50 de tineri, toti scoliti la Izvor timp de o luna de zile, au firme proprii. Trei dintre ei sunt cotati printre primele 300 firme din tara.

Eu am continuat experimentul acela la Craiova, infiintand in acest sens SC Zalmoxa SRL, cu rolul de-a ma ocupa in exclusivitate de Tineri.

Sunt in discutii cu Domnul doctor Liviu Nutescu, de infiintare a unui Institut de cercetare a stiintelor de frontiera - Dr. Liviu Nutescu.
Acest Institut ce cercetare neconventionala, ii va purta numele acestui mare doctor neurochirurg Roman.

Acetea sunt dalete problemei.
Prof. Dr. C. Ionescu-Tîrgovişte - prefata
Bioenergia şi Medicina Integrativă - Dr. Liviu Nuţeanu

http://zalmoxa.11.forumer.com/viewtopic.php?t=1659

Cartea propriu-zisa.
http://zalmoxa.11.forumer.com/viewtopic.php?t=1664

Comnuic mult cu Domnul doctor. Ore bune pe zi. Dorim sa infiintam acest Institut privart si ne propunem sa punem bazele unui studiu profund a fenomenelor PSI.

Ne-am cunoscut cu ocazia sedintelor de bioenergie de la distanta - pe baza unei poze trimisa pe net, facute acum 2 luni de Domnia sa, la rugamintea mea, pentru ca glaucomul biocular al meu a distrus foarte mult din nervii optici. Domnia sa este la specializare in Spania de un an si jumatate.
Vreau sa va mentionez ca din cele 8 sedinte, a doua a reusit sa ma ajute sa vad incomparabil mai bine, incomparabil mai luminos.

Stiu ca sunteti un bun Roman si mai stiu bine ca sunteti dschis total la tot ce este NOU.

Va cer sprijinul, pentru ca acum am primit un mesaj de la Domnul doctor, prin care-mi spune asa :

Buna ziua,


Sunt invitat la Londra pentru un interviu referitor la creier care o sa apara intr-un film. Daca se poate sa demonstram in laborator in urmatoarele 2 saptamaini distrugerea de celule tumorale "la distanta", si face poze la microscop eventual pot fi introduse in film. Nu stiu unde va fi difuzat filmul, dar nu este exclus sa apara (eventual fragmente) pe posturi precum BBC, Discovery etc. Atentie ! Nu este un film despre bioenergie sau psi. Asta ar urma sa discut cu regizorul acolo. Daca ii arat si poze cu celulele distruse si cele din lotul martor, s-ar putea sa-l conving. Evident, echipa din Romania care efectueaza munca de laborator, va fi mentionata. Ulterior putem si publica.

Atentie ! Aceasta ar fi prima demonstratie din lume de distrugere de celule canceroase cu bioenergie "la distanta". Prin actiune directa s-a demonstrat deja (tot eu). Aveti lucrarea completa.







Cu bine,

Dr. Liviu Nuteanu


--------------------------------

Fiind Timpul foarte scurt, am nevoie de sprijin, sa fiu indrumat unde sa ajung, cu cine sa discut sa facem o astfel de experiente.

O seara Frumoasa,
ing. Adrian Pop


-----Original Message-----
From: adipop
To: Alexandru Mironov ; liviusn@mail.com; D.nul Adi Pop
Sent: Mon, Mar 1, 2010 10:44 am
Subject: Re: As dori sa ma consult cu Dumneavostra domnule Minsitru !!!




Multumesc mult.
O sa va dau telefon in 40 de minute.

Stiu bine ca infiintarea Institutului de Cercetare a stiintelor de Frontira - Dr. Liviu Nuteanu, va deveni in Timp, un reper de marca al Cercetarii fundamentale Romanesti.

Am discutat aseara cu Marea Doamna Mioara Godanu. M-a incantat cat de deschisa si de bunavoitoare a fost sa ne sprijine. O sa-i propun astazi sa infiintam amandoi un institut de " Ecologie aplicata ".
Sunt pe punctul de-a infiinta zilele acestea la Craiova, Institutul de Mecanica Fluidelor, OmTeh, alaturi de un mare cercetator si inventator, Corneliu Hortopan. Domnia sa a brevetat, sprijinit fiind de Doamna Godeanu, stupii si serele piramidale. Eu am studiat efectul de Clopot, inca de aum 15 ani, asa ca incercam sa rotunjim unghiurile piramidei, sa ajungem la acest efect de Clopot, care influenteaza viul de 9 ori mai mult in aciasi unitate de Timp. Sa vedem din nou, ce rezulta din calculele matematice si fizice.

Toate aceste firme si Instuitute private de cercetare, pe care dorim sa le infiintam, au la baza filosofie si psihologie proprie Neamului nostru, aceea de Bun Simt si de Omenie. Munca Cinstita va fi ridicata la rang de Lege.

Cu toti partenerii mei vom lucra in Sistemul S 99, prin care domniile lor au 99 % din actiunile noilor firmele infiintate. Acel 1 % al meu, ce reprezinta Garantul Moral, il las partenerului sa-l imparta din profit la sfarsit de an, in 10 conturi diferite. Acest sistem este conceput si cizelat de mine in 15 ani, scriind astfel zeci de mii de pagini in mii de nopti albe de cautari si de gasit solutii de Redresare Morala si Economica a Romaniei. Ani buni am cautat Liantul de unire a Romanilor.
Este Chestie de Timp ca noii mei parteneri sa incapa sa faca firme si intre domniile lor, cum si in ce domeniu de activitate doresc. Noi invatam acum, unii de la altii, sa avem bunavointa imensa, intelepiune si sa ne ajutam intre noi.
http://zalmoxa.11.forumer.com/viewtopic.php?t=1605

Va cer sprijin in tot ceea ce intreprindem noi pe acest forum, pentru ca este necesar ca in Romania cati mai multi Romani, care au ceva de spus, sa actioneze sa gandeasca si sa Munceasca Cinstit.
http://zalmoxa.11.forumer.com/index.php

Cu mare respect,
Adrian Pop





----- Original Message -----
From: Alexandru Mironov
To: adi pop
Sent: Monday, March 01, 2010 9:57 AM
Subject: Re: As dori sa ma consult cu Dumneavostra domnule Minsitru !!!


tel meu e ,va propun sa ne intalnim,ideea unui asemenea institut mi se pare grozava.Va pun in contact cu colab.potentiali.Cu stima.Al.Mironov



În data de 28.02.2010, adi pop a scris:
Buna ziua,

Ne stim amandoi de cand, elev fiind la liceul energetic Craiova, v-am pus niste intrebari " aparte " atunci cand ne-ati tinut o prelegere in aula liceului. Poate ca si din acest motiv, am intrat in domeniul explorarilor stiintifice. Ulterior ne-am intalnit la Izvor Mures, unde s-a facut un experiment. Exact cum v-am spus acum cateva zile la Craiova, la zilele consacrate marelui scriitor Marin Sorescu, din cei 50 de tineri, toti scoliti la Izvor timp de o luna de zile, au firme proprii. Trei dintre ei sunt cotati printre primele 300 firme din tara.

Eu am continuat experimentul acela la Craiova, infiintand in acest sens SC Zalmoxa SRL, cu rolul de-a ma ocupa in exclusivitate de Tineri.

Sunt in discutii cu Domnul doctor Liviu Nutescu, de infiintare a unui Institut de cercetare a stiintelor de frontiera - Dr. Liviu Nutescu.
Acest Institut ce cercetare neconventionala, ii va purta numele acestui mare doctor neurochirurg Roman.

Acetea sunt dalete problemei.
Prof. Dr. C. Ionescu-Tîrgovişte - prefata
Bioenergia şi Medicina Integrativă - Dr. Liviu Nuţeanu

http://zalmoxa.11.forumer.com/viewtopic.php?t=1659

Cartea propriu-zisa.
http://zalmoxa.11.forumer.com/viewtopic.php?t=1664

Comnuic mult cu Domnul doctor. Ore bune pe zi. Dorim sa infiintam acest Institut privart si ne propunem sa punem bazele unui studiu profund a fenomenelor PSI.

Ne-am cunoscut cu ocazia sedintelor de bioenergie de la distanta - pe baza unei poze trimisa pe net, facute acum 2 luni de Domnia sa, la rugamintea mea, pentru ca glaucomul biocular al meu a distrus foarte mult din nervii optici. Domnia sa este la specializare in Spania de un an si jumatate.
Vreau sa va mentionez ca din cele 8 sedinte, a doua a reusit sa ma ajute sa vad incomparabil mai bine, incomparabil mai luminos.

Stiu ca sunteti un bun Roman si mai stiu bine ca sunteti dschis total la tot ce este NOU.

Va cer sprijinul, pentru ca acum am primit un mesaj de la Domnul doctor, prin care-mi spune asa :

Buna ziua,


Sunt invitat la Londra pentru un interviu referitor la creier care o sa apara intr-un film. Daca se poate sa demonstram in laborator in urmatoarele 2 saptamaini distrugerea de celule tumorale "la distanta", si face poze la microscop eventual pot fi introduse in film. Nu stiu unde va fi difuzat filmul, dar nu este exclus sa apara (eventual fragmente) pe posturi precum BBC, Discovery etc. Atentie ! Nu este un film despre bioenergie sau psi. Asta ar urma sa discut cu regizorul acolo. Daca ii arat si poze cu celulele distruse si cele din lotul martor, s-ar putea sa-l conving. Evident, echipa din Romania care efectueaza munca de laborator, va fi mentionata. Ulterior putem si publica.
Atentie ! Aceasta ar fi prima demonstratie din lume de distrugere de celule canceroase cu bioenergie "la distanta". Prin actiune directa s-a demonstrat deja (tot eu). Aveti lucrarea completa.




Cu bine,
Dr. Liviu Nuteanu

--------------------------------

Fiind Timpul foarte scurt, am nevoie de sprijin, sa fiu indrumat unde sa ajung, cu cine sa discut sa facem o astfel de experiente.

O seara Frumoasa,
ing. Adrian Pop