Sent: Tuesday, March 02, 2010 9:45 PM
Subject: Re: Fara secrete


Buna seara,

Am inteles. Trebuie sa aveti acolo in Spania un punct stabil. Nu trebuie deranjat cu nimic.

Am discutat si se pare ca gasim acele micsoscoape ultraperformante, dar la Bucuresti. Am inteles ca sunt in 4-5 locuri. In unele locuri am refuzat sa ajungem. Am cerut acum, discutand o ora la telefon cu Nae, sa facem si un laborator la noi la Craiova. Doresc sa fie totul la noi in curte, sa nu depindem de nimeni.

Incercam sa facem aceste experiente anterioare si pe urma vedem care este urmatorul pas, de dezvoltat logic sistemul.
Inclusiv anihilarea culturilor cu SIDA.

O alta faza este aceea de-a cauta sa construim aparatura capabila sa masoare si sa emita frecvente asemanatoare...Eu am ceva idee despre nivelul energiilor, frecvente si amplitidinea lor....dar trebuie sa vedem stiintific si repetitiv.

Cu cercetatorii din Craiova, Petre si Cornel, o sa facem acele culturi....Nu ma pricep la asta.

O sa fie bine. Sigur.

O seara placuta,
Adrian Pop


----- Original Message -----
From: Liviu NUTEANU
To: adi pop
Sent: Tuesday, March 02, 2010 9:01 PM
Subject: Re: Fara secrete






Buna ziua,


Ca orice om care lucreaza, depind de sef. Daca seful meu imi va spune sa lucrez cu bioenergie, cu placere.
Sunt la perfectionare in Ciuad Real si am demnitatea si cinstea sa lucrez ce mi se cere, sa respect ceea ce am stabilit aici cu toti colegii. Cand am sosit aici nu am fost solicitat sa lucrez cu bioenergie si nici cu psi.
Daca veti avea un poriect, asa cum am stabilit cu dumneavoastra, nu-l vom tine secret. In primul rand il voi prezenta sefului meu de aici si daca va fi de acord, cu cea mai mare placere.




Cu bine,
Dr. Liviu Nuteanu



--------------------------------------------------------------------------------
From: adi pop
To: Liviu NUTEANU
Sent: Tue, March 2, 2010 3:52:06 PM
Subject: Re: Cu pretuire ..cu sufletul ..ranit..Dr.Virgiliu Stroescu


Buna ziua Domnule doctor,

Imi pare rau de ce mi-ati spus azi dimineata, referitor la restrictia ce vi se impune, cu privire la filmul pe care-l veti face la Londra.
Asa cum v-am spus pe mess, noi mergem mai departe...ca de-aia suntem oameni de cuvant.

Dimineata , am reusit sa stau in pat inca o jumatate de ora sa-mi odihnesc ochii. Si mi-a venit ideea sa facem laboratorul la Craiova, sa facem experientele in spatiile mele, deci in curtea mea. Sa vedem ce fel de dotari ne trebuie si sa discutam cu un singut post de televiziune, caruia-i dam , cum am spus pe mess, drepturi totale. Cum il alegem pe acest post de televiziune din toate cele existente, pana ne facem noi unul ? LIcitatie.....sistem Dragos Ungureanu - calitate-pret. Stabilim dinainte legea de selectie a celui mai potent post de televiziune Romanesc, iar selectia propriu-zisa si-o fac ei singuri, intre ei.
Este vorba de cel mai serios sistem de selectie din tot ce-am auzit pana acum.

Mai mult de-atat, nu cerem bani, ci procent din vanzarile filmelor, interviurilor, conferintelor, etc...facute cu noi, in contextul in care noi ii ajutam si in management, sa nu cumva sa adoarma pe ei.....si sa nu afle lumea intraga de cercetarile noastre.

Da, asa este....Avem multe de facut.....multe de invatat...

Am ramas surprins placut sa aud un Domn doctor la televizor, spunad despre Hrana-Hranei. Mi-a placut enorm conceptul....
TOTUL trebuie respectat...si vorba Mosului, sa fim atenti la TOT.

O seara buna,
Adrian Pop
----- Original Message -----
From: Liviu NUTEANU
To: adi pop
Sent: Tuesday, March 02, 2010 3:32 PM
Subject: Re: Cu pretuire ..cu sufletul ..ranit..Dr.Virgiliu Stroescu


Buna ziua,

Si eu am buni prieteni vegetarieni.
Nu trebuie insa sa uitam ca si plantele sunt tot fiinte, alcatuite tot din celule.
Un prieten, cand a vazut ca sotia si-a cumparat o haina de blana, a inceput sa-mi recite cate-n luna si stele, cate animale au fost ucise etc. M-am uitat la pantofii lui de piele si l-am intrebat din ce sunt confectionati. A rabufnit si mai tare, ca nu-i tot una, ca sunt din piele, nu din blana etc. L-am intrebat, dar ce-i blana, piele cu par ...
Este un subiect foarte delicat. Mult mai delicat decat este prezentat de unii partizani sau altii.


Cu bine,
Dr. Liviu Nuteanu




--------------------------------------------------------------------------------
From: adi pop
To: Virgiliu Stroescu
Sent: Tue, March 2, 2010 4:25:11 AM
Subject: Cu pretuire ..cu sufletul ..ranit..Dr.Virgiliu Stroescu


Domnule Doctor Stroescu,

Va admit mult munca, pentru ca stiu cat fac eu... sa atrag atentia oamenilor referitor la diverse moduri de comportamant, fara sa fie atenti profund la consecinte.
Asa si Dumneavostra, faceti tot ce este omenste posibil sa atrageti atentia cu modul nesanatos de-a ne hrani.

Stiu ca atunici cand vrei sa faci ceva NOU, incepi cu tine. Sper ca undele acestea astfel initiate din acest Punct, sa fie propagate de data aceasta constant si definitiv.....

V-as propune, ca amadoi, pas cu pas....sa incepem sa lucram la un program de constientizare a semenilor nostri, referitor la modul SANATOS de-a ne hrani Stiintific. Ca sa nu facem pasul prea mare, neacoperit prin experienta proprie astfel incat sa ne dam cu parerea, cu siguranta ca eu, Pop Adrian, incepand din Clipa aceasta, ma hotarasc sa trec la un NOU mod de a ma hrani.

Deci, ce trebuie sa manac azi ? Va rog sa-mi comunicati acest lucru.
Sa nu uitai va rog sa-mi scrieti, ca raman nemancat....Glumesc..., dar de data aceasta iau in serios aceasta decizie a mea, dintr-un despect deosebit pe care vi-l port, mai ales ca voi pune aceste mesaje comune pe forumul nostru, sperand ca ele sa fie citite de cat mai multi Tineri.

O sa va rog, ca la cateva zile sa ne consultam, pentru ca am nevoie sa ma sprijiniti. Vreau sa stiu ce sa fac efectiv, ca sa nu spun ca exista si posibilitatea sa uit, sa ma iau cu altele...Asa cu Dumneavastra alaturi, sigur o sa-mi fie rusine sa nu-mi respect cuvantul....Doar cativa pasi am nevoie sa-i facem impreuna, asa cum fac eu cu fiecare Tanar in parte, pana cand aceast mod de-a ma hrani sa-mi devina un NOU mod de Viata.

Pentru ca stiu bine ce inseamna conceptul Elev-Profesor si Profesor-Elev, cu siguranta ca ma voi ocupa constant de de sotia mea, de copiii mei, de familiile mele si de cunoscuti, pana cand si ei vor constiientiza acest mod de hranire stiintific.

Multumesc din Suflet ca mi-ati reamintit acest lucru si sper ca de data aceatsa o sa-mi recapat parametri fizici normali.....Lucru la care am tinut foarte mult in Viata, dar....din pacate am uitat....

Trebuie sa incepem de undeva ca experienta si Stiinta Dumneavostra, spusa pe atatea posturi de televiziune de-a lungul Timpului, sa-si spuna cuvantul.

Filmul n-a ajuns la mine.....Incercati sa-l mai trimiteti odata, va rog, cu toate ca vad zilnic un film nu prea dragut, de cate ori ma uit in oglinda, ceea ce demonstreaza clar faptul ca ceva nu este in regula. Sigur ca modul de hranire este de vina....

Multumesc din nou.

Trimit mesajul acesta la mai multe persoane in speranta ca vor intelege si Domniile lor, semnalul de alarma tras de Dumneavostra....

Cu un deosebit respect,
Adrian Pop
----- Original Message -----
From: Virgiliu Stroescu
To: adi pop
Sent: Tuesday, March 02, 2010 12:31 AM
Subject: Re: sunt niste mici intrebari - Petre Savescu


Domnule Pop,

E gustoasa carnea, ca friptura, gratar, sau ..rasol.?..
Delicioas carne de pui, de vitel , peste sau inconfundabila ..carne de porc...
Cum ajunge ea in farfurie?
Ne intereseaza sau nu?
Daca o cumparam, nu suntem complice , asa cum se intampla, daca cumparam obiecte ..furate?

Ucidem, ..neelegant.. ca sa mancam...
Ce se intampla in abatoare astazi, seamana cu ce au facut nazistii in lagarele de exterminare.
Chiar mai rau... or avea familii cei ce sunt platiti sa ucida?
Ce or gandi in timpul liber.?
Ce insemneaza pentru ei ..viata?
Vedeti ce insemneaza un loc de munca?....
Nu e nimic de facut?

Vizionati cu rabdare filmul si ne vom rusina ca ne numim..oameni...
Nu este vegetarianismul singura solutie...umana de a manca...
Daca consumama carne ca aliment, nu suntem complici cu cei ce ne-o procura.?.
Dar sa lasam sa vorbeasca ..filmul...

Cu pretuire ..cu sufletul ..ranit..

Virgiliu Stroescu
----- Original Message -----
From: adi pop
To: LiviusN@mail.com
Subject: Fw: sunt niste mici intrebari - Petre Savescu


Buna Petre,

Multumesc mult. Stiu ca te vei implica cu tot ce poti, pentru a face treaba buna cu totii. Fiecare sa fie profesionist pe segmentul lui. Esti printre putinii oameni, deocamdata, care inteleg aproape tot ce spun pe-aici...Ne si cunostem de multi-multi ani, de cand erai student....

Domnul doctor Nutescu, trebuie sprijinit rapid pentru ca este termenul scurt...dupa cum ai vazut.

Apreciez enorm ceea ce faci tu Petre. Stiu ca esti 100 % langa mine, atat cat poti tu ca Timp.

Cu mess-ul ala, trebuie sa fi atent....orice secret, determina prin dualitate " secretul "pe care-l determini TU, sa actioneze sa te duca-n deriva....Sa tii minte bine asta.

Cand te duci la Biserica, ai secrete fata de DUMNEZEU ? Este usor sa spui rapid NU, dar in ralitate este acelasi lucru si cand ceea ce gandesti sau ceea ce faci, reprezinta secret. Fata de cine crezi TU ca tii acest secret ?
Si secretul asta prost inteles, multiplicat de n ori, unde crezi ca duce ?


Bunavointa si deschiderea catre publicul larg a tot ceea ce facem noi aici, reprezinta Chieia tuturor actiunilor noastre de deblocare a constiintei Umane. Stiu ca nu-i pentru toata lumea ce tot spunpe-aici....dar, sper ca Timpul sa-si spuna cuvantul...si lumea sa inteleaga...

Pacat ca Omul isi da seama de acest lucru, dupa ce trece ori printr-o intamplare cumplita in Viata, ori atunci cand au trecut anii....

Eu nu mai doresc sa mai treaca nici o Clipa de ignoranta a noastra, a tuturor.....

Eu nu ma pricep le ce stii tu, la ce stiu medicii si la alte multe stiinte..... In schimb strategia de lucru si de dezvoltare a fiecarui sector in parte, o vad CLAR....in Timp.

O seara placuta,
adi




----- Original Message -----
From: Petre Savescu
To: adi pop
Sent: Monday, March 01, 2010 9:57 PM
Subject: sunt niste mici intrebari






Buna seara,

pentru ca timpul ramas este extrem de scurt si nu e un profil de analize sau de cercetare pe care eu am lucrat, astazi am vorbit cu mai multi doctori pentru a putea vedea cum facem rost de celule/tesuturi tumorale...


Am vorbit de asemenea cu o doctorita cu inclinatii si spre medicina alternativa (avand cursuri de Reiki si inforeneregtica) si mi-a zis ca poate vorbi si cu dl sef al catedrei de Anatomie patologica de la UMF Craiova - pentru a putea sa ne spuna cat si cum ne poate sprijini.


Eu am mai lucrat inainte (2005-2007), pe un contract de cercetare pe alimente functionale (ciuperci Pleurotus imbogatite cu suplimente pe baza de bor) iar in acest Contract de parteneriat tratamentele in diverse faze de obtinere erau realizate cu solutiile de fructoborat obtinute de dl prof Scorei R., eu ma ocupam efectiv de modificarile fizico-chimice care apareau in aceste tipuri de ciuperci - aliment functional si de pregatirea pentru prelucrare (care trebuia realizata astfel incat sa se mentina aceasta catracteristica esentiala de AF). Partea de toxicitate a noilor ciuperci obtinute (ptr ca la asta am vrut de fapt sa ajung) era verificata pe o biobaza de rozatoare evidentiindu-se toate modificarile anatomo-patologice care apareau la nivel de ficat-inima...organe la aceste rozatoare dupa consumul de ciuperci. Aceasta parte era realizata in totalitate de catre o echipa de profesori de la Univ de Medicina din Craiova (iar costurile realizarii si intretinerii biobazei de rozatoare erau suportate prin programul de cercetare)...


Trebuie intrebat dl dr. Liviu Nuteanu (care mi se pare din start foarte bine pregatit atat pe clasic cat si pe psi, mai ales dupa ce am citit ceea ce am primit pe NET...impresionanta activitate - care ascunde in spate, cred, foarte multa munca la un nivel de supraefort):


-daca e nevoie de tesuturi tumorale de piele, interne sau de la san (ca exemplu, e nevoie de la un anumit grad de profunzime sau de anumite tipuri de tesuturi care sunt "atacate" de anumite tipuri de tumori)?
- la cate ore de la recoltare poate interveni dansul - cu cele mai bune rezultate?
- daca ar mai trebui realizate si alte conditii speciale (altele fata de cele obisnuite de recoltare, pastrare, depozitare probe) pentru ca experimentul sa fie cat mai convingator, cu asigurarea cadrelor de precizie, repetabilitate...?
-daca ar trebui pregatiti si alti indicatori biochimici (markeri s.a.) in afara de microscopie cu fotografii (si daca timpul pana la prezentare este scurt macar sa le pregatim puternic intr-un interval de timp cat mai mic...dar sa fie cat mai bine pregatite ptr ca o sa trebuiasca probe si argumente puternic fundamentate - mai ales pentru o anumita parte a lumii "stiintifice" - pe care dl doctor cred ca o cunoaste destul de bine...


Eu cand am lucrat la amprenta alimentului am facut mai multe teste si analize si am probat-o prin chimie alimentara, biochimie, electrochimie, analitica si elemente de statistica matematica (toate avand un numitor comun asa de usor de aflat...)...si toate convergeau ...si convingeau de claritatea metodei...
Cand vor fi bani se va breveta in international...


Eu am mai cunoscut - la un Simpozion International de la Timisoara, un profesor grec care a studiat 12 ani la MIT, a lucrat efectiv o teza de dr in care a scos in evidenta toxicitatea unor compusi ai Cr si Al asupra cicruitelor neuronale, iar intr-un studiu postdoctoral a aprofundat puternic domeniul prezentandu-ne niste fotografii ale creierului destul de interesante (fotografii realizate la MIT, la institutul american deosebit de apreciat in cercetarea fundamentala si exploratorie). Daca e nevoie i-as cauta si adresa de e-mail, sa-i scriem... Dar trebuie intrebat dl doctor Liviu Nuteanu.






Stau si ma tot intreb ... asa in sinea mea... am citit cate ceva despre a 5-a forta, "Forta Intamplarii", Forta lui Einstein- a carui cod nici acum nu e decriptat, dar ca sa "imblanzesti" cutremure, uragane, tornade, fenomene... e ceva ce nu reusesc acum...sa-mi explic...la ce nivel de vibratie, la ce nivel de cunoastere au ajuns CEI MARI, la ce nivel de Omenie si de Bun Simt poate sa se transforme prietenia Omului cu Natura si a Omului cu Semenii sai...


Cam atat... deocamdata...


O seara cat mai frumoasa,
Petre Savescu