Sent: Tuesday, March 02, 2010 10:27 PM
Subject: Re: Avem cizelate cele mai Nobile principii de reconstructie a societatii Umane


Buna seara,

Si mie. Este o mare onoare sa stiu ca suntem impreuna.

Mi s-a spus in seara aceasta ca exista in Pirinei, un concurs al vrajitoarelor. O Romanca a luat locul intai, fiind capabila sa creeze celule canceroase intr-un laborator din SUA, de la distanta.

Exista posibilitatea sa nu ne intereseze asa ceva, dar..nu pot sa fiu indiferent. Motiv pentru care , din aceasta Clipa fata nu va mai fi capabila sa faca asa ceva.

Sigur nu mai poate sa faca asa ceva niciodata.

Cele bune,
Adrian Pop


----- Original Message -----
From: Liviu NUTEANU
To: adi pop
Sent: Tuesday, March 02, 2010 9:03 PM
Subject: Re: Avem cizelate cele mai Nobile principii de reconstructie a societatii Umane




Buna seara,


Imi pare bine ca ne intelegem.




Cu bine,
Dr. Liviu Nuteanu



--------------------------------------------------------------------------------
From: adi pop
To: Liviu NUTEANU Sent: Tue, March 2, 2010 4:30:35 PM
Subject: Avem cizelate cele mai Nobile principii de reconstructie a societatii Umane


Buna zuia,

Este mare lucru sa ai putre de discernamant.
Asa DA, asa NU....

N-au cum....Criteriile de selectie sunt atat de serioase, incat nu vad eu cum sa treaca astfel de bariere...Nu-mi fac nici o problema, mai ales ca acum suntem mai multi care vad, gandesc si actioneaza alturi de noi....

Da...vedem Domnule doctor. Vedem si actionam cu finete in tot ce vom face...
Ei, nici macar nu ai idee de ceea ce putem sa facem, in sensul cel mai Frumos cu putinta, referitor la Regia de reconstructie a Romaniei....si de ce nu, a Lumii.

Avem cizelate cele mai Nobile principii, cele ale Omeniei....Cu ele putem sa reconstruim toata Societatea Umana, de la capat.
Sunt convins ca este dficil sa se accepte astfel de afirmatii...dar, daca asta este....asta .....va fi.
Eu sunt sigur de asta.

La acele 4 etape de lucru, al principalului nostru " Proiect OMU - Renasterea Societatii Umane ", am lucrat ceva Timp cu un geniu, Vlad Popa - Profesor Universitar la Brasov, crescut de Mos si cu o fata crescuta de mine, ce locuieste acum in Italia, Oana.

Asa este corect. NU de sacrificii este nevoie....ci de minte structurata, avand la Baza Binele semenilor si Adevarul.

O seara placuta,
Adrian Pop






----- Original Message -----
From: Liviu NUTEANU
To: adi pop
Sent: Tuesday, March 02, 2010 3:47 PM
Subject: Re: Adevarul trebuie spus.....



Buna ziua,

Am fost de acord ca adevarul trebuie spus.
Demnitatea inseamna foarte multe. Istoria (nu numai generala dar si cea pe profesii) abunda de cazuri cand unii s-au grabit sa strige adevarul si au murit, sau au supravietuit in mizerie si au pierdut, iar altii, cu foarte multa demnitate, au stiut cand si unde sa spuna adevarul si au castigat.

Din nefericire, azi ca si in trecut, nu numai oameni ca dumneavoastra si ca mine, care vorbesc de ceea ce au (demnitate, sinceritate, lupta eficienta pentru adevar, omenie etc.), dar si cei mai abjecti, care spun de obicei numai minciuni, ascund adevarul, spunand numai adevaruri care le convin, sau sunt constransi sa le spuna, nu au pic de demnitate, dar vorbesc de ¨coloana vertebrala dreaptä´´ cu orice ocazie.
Din cauza acestora, trebuie sa luam anumite masuri, ca sa nu razbeasca acestia. Eu va asigur ca nu vor razbi. Stiu sa lupt extrem de eficient impotriva imposturii si a rautatii. Si nu fac greseli sa ma expun inutil, pentru cauze pierdute.
Adevarul razbate in cele din urma. Cel mai bine fara sacrificii inutile.
De multe ori mi s-a spus sa fac sacrificii, iar eu am demonstrat ca se poate obtine mai mult si mai repede fara sacrifcii inutile, cu demnitate si luptand inteligent pentru adevar.


Cu bine,
Dr. Liviu Nuteanu




--------------------------------------------------------------------------------
From: adi pop
To: Liviu NUTEANU
Sent: Tue, March 2, 2010 4:40:03 AM
Subject: Adevarul trebuie spus.....


Buna Dimineata Domnule doctor,

Stiu.

Adevarul spus in CLAR acum trei ani, era sa ma omoare.....Din acest motiv, peretele inimii a crapat de doua ori, la cateva zile dupa care a aparut si atacul ala dezastruos de glaucom. Durerile care au aparut brusc la inima, erau aproape de nesuportat. Totusi acest Adevar, asa cum i-am invatat pe Tinerii crescuti de mine, trebuie spus cu toate consecintele care apar.

Si ce nu te omoara, te intareste.

Poate ca modul de a-L scoate in evidenta, trebuie analizat.....

De la tatal meu am mostenit unul din cele mai mari DARURI ale Vietii. Demnitatea.

Cele bune,
Adrian Pop
----- Original Message -----
From: Liviu NUTEANU
To: adi pop
Sent: Tuesday, March 02, 2010 1:41 AM
Subject: Re: Discutii la nivel inalt




Buna seara,


Stiti povestea cu imparatul gol.
Din pacate lumea tine minte ca a fost istet (oare ?) cel care a strigat ca imparatul este gol. Ei uita ce s-a intamplat cu cel care a strigat. Sau nu au citit toata povestea.
Si mie imi place adevarul si difuzarea cunostiintelor, a informatiei. Dar intotdeauna ma gandesc la consecinte. Uneori, afirmarea adevarului in gura mare poate face extrem de rau.
Va marturisesc insa ca si eu sunt convins ca adevarul si deschiderea sunt extrem de importante. Tatal meu era asa. Cand mintea cineva, imi spunea foarte linistit ca "nu conteaza ce zice, conteaza ce este, adevarul".




Cu bine,
Dr. Liviu Nuteanu





--------------------------------------------------------------------------------
From: adi pop
To: Liviu NUTEANU
Sent: Sun, February 28, 2010 11:21:02 PM
Subject: Re: Discutii la nivel inalt


Buna seara,

Nu apucai sa termin mesajul anterior, ca am fost la Sebi acasa.

Eu mizez pe faptul ca il simt ca este Roman. Pe-asta mizez. Cat despre fenomenele PSI, le stie si Domnia sa.
Sper sa nu ajungem la la acest nivel.

Am vazut.....

Pentru ca stiinta Romaneasca sa fie recunoscuta la cel mai inalt nivel in lume, ar trebui sa ajute....Ce sa le spunem, ca nu este Adevarat ? dar, ce ei nu stiu ?
Repet, ei stiu....

Oamenii aceia de langa ei, care au capacitati PSI mari, nu se plimba inutil prin preajma lor.
Clinton, cand ne-a vizitat, avea trei astfel de oameni in jurul lui. Le simti capacitatile iesite din comun, imediat.

Domnule docror, eu, de atatea ori am avut curajul sa spun cum este. Daca asa vad eu Adevarul. Nu sa ies in fata doresc sa spun, dar mi-am asumat dreptul de-a spune Adevarul. Exact ca acel concept pe care l-am spus, arhaic, cu Inconstientul. O sa fac tot ce-mi sta in putinta, sa caut explicatiile stiintifice la acele afirmatii si observatii profunde ale mele. Daca asa este, cum sa spun ca nu. Chiar daca exista riscul de-a cadea in derizoriu.

Stiu atat de bine, incat nimic nu ma poate intoarce. Dar, bineinteles ca este spus la un grup rastrans de Oameni.
Ca treaba aia cu Presedintele Cosntantinescu. Daca am constatat asta, ce sa fi facut ?
Am notat-o ca atare....Atat.

Acest lucru l-am spus si eu, cum a fost in state cu Bush. Aia care au venit din Anglia, aveau ordin sa nu vina spre Oltenia....
Cand am fost la vot, l-am simtit....forta...dar era prea mica...

NU vreau sa fiu lipsit de modstie, dar eu cred ca avem capacitati peste ale lor. Astfel cum i-as simti tot Timpul. Le vad si culorile campurilor pe unde sunt....pe pamant. Numai ca noi suntem pasinici, pt ca asa ne este Neamul, cu bun simt.

Pai, cine accepta compromisuri.....?
Nu toti sunt de vanzare....

Erau unele femei care au facut praf o echipa de profesioniste de la noi din tara. Erau din America. Cand au fost anihilate fortele lor, m-am trezit cu sefi de-i lor la Craiova...dar si cu ceilalti..ai celorlalti....

Si...cum au venit au plecat....
Seful serviciilor lui Tito, Batranul Misa, i-a parut rau...ca stia bine ca tin la el, si mi-a spus .....

Nu cred ca Domnul Mironov, ne stopeaza. Si nici profesionistii nostri...cu siguranta nu. Sa protejeze tara si locuitorii , asta au ei de facut. S-o faca cu demnitate....

Intereant ce spuneti de cutremure. Nu m-am gandit pana cum niciodata la asa ceva....
Oana, chiar imi scrisa in seara asta ca la ea sunt cutremure aproape zilnic. In Italia.
Imi spune ea de 6 luni asta...si ca este ingrozita. Copilasul ei, Edo, nici nu le mai baga in seama

Vlad are aparatura cu care vede cand apare cutremur si unde...
O sa-i spun lui Florin. Defapt le-am spus la amandoi de Dumneavotra...sa fie atenti...si sa colaboram deschis unii cu altii.
Sper s-o faca.

O sa va spun eu peste multi ani, de ce ma rog eu de altii si insist atata sa colaboram, incercand sa ma fac ca nu vad ...faptul ca ei sunt secretosi si inchisi...Treaba fiecaruia. Numai ca eu stiu ce se intampla in acest caz....

Cele bune si Multumsc mult pentru seara aceasta,
Adrian Pop











----- Original Message -----
From: Liviu NUTEANU
To: adi pop
Sent: Sunday, February 28, 2010 10:42 PM
Subject: Discutii la nivel inalt


Buna seara,


Cred ca ar fi mai bine sa nu discutati cu persoane pe care nu le cunoasteti si care nu stiti ca sunt interesate de psi si sau/bioenergie, indiferent de functie. Daca Primul Ministru nu agreeaza aceste metode, s-ar putea sa reactioneze negativ. Si numai de asta nu avem nevoie.
Indiferent de situatie, sa nu uitam ce a aparut in presa referitor la "flacara violet" si sa ne gandim foarte bine ca si daca dansii agreeaza aceste metode, s-ar putea ca in conjunctura actuala sa reactioneze negativ fata de noi.
V-am scris, eu respect toate personalitatile, indiferent de culoarea politica, a flacarii sau altceva, dar sa nu uitam ca si dansii reactioneaza in functie de foarte multi factori, uneori altfel decat ar dori.
Trebuie sa fim foarte prudenti. Cu noi si cu altii.
Sa vedem lucrurile asa cum sunt.
Sa incercam sa gandim clar, tinand seama de realitati, chiar daca uneori par sau chiar sunt strambe.
Daca apare intr-un film la Londra, cu oameni cunoscuti si apreciati, nimeni nu o sa zica nimic. Daca apelam la cineva pe care nu cunoastem, s-ar putea sa gandeasca ceva de genul "asta ne mai lipsea, dupa flacara violet, experiente de bioenergie" cu urmari negative greu de imaginat.
Cand Russel Targ a participat la Star Gate, chiar daca au mai aparut critici prin presa, au aparut si laude si mai peste tot s-a scris ca a fost platit (extrem, inimaginabil de bine, direct de catre guvernul SUA).
La noi, cu "flacara violet", ne-au luat in bascalie atat in presa noastra cat si in cateva publicatii internationale care au scris de asta. Atentie, nu numai pe cei care au lansat ideea, ci toata clasa politica.
Cand am fost in SUA s-au interesat foarte mult ce parere am de politica in general si daca as fi fost interesat sa-l ajut pe Bush sa castige alegerile prezidentiale (!). Stiti ca a castigat in final, in statul unde era favorit contracandidatul sau si a fost un mare scandal, caci dupa vot foarte multi au declarat ca au vrut sa-l voteze pe celalat si ca nu se stie daca au fost facute gresit buletinele de vot, sau ce s-a intamplat.
Desi departamentul lor zero (nu stiu cum se numeste, dar cred ca tine de CIA; stiu ca exista in toate tarile) lucreaza febril la fiecare alegeri, in presa lor nu scrie nimic. Despre noi imediat ...


In psi se merge din aproape in aproape, cum spuneti pas cu pas si numai prin persoane cunoscute, de la care se asteapta o reactie pozitiva. De obicei se apeleaza la cei care lucreaza in domeniu, nu cer ei sa lucreze. Eu am observat aceasta stare de lucruri si de aceea renuntasem la cele doua domenii.


Daca dumneavoastra sau cineva apropiat cunoaste unul din inaltii demnitari mentionati si se intereseaza discret ce parere are, stiind dinainte ca ii va raspunde sincer si indiferent de opinie nu va lua masuri impotriva lui, mergem si pe linia aceasta. Atentie, daca un inalt demnitar, ministrul pe care il cunoasteti sau oricare altul va spune ceva de genul "sa nu cumva sa faceti asa ceva", va trebui sa ma preveniti si voi renunta. Pot prezenta la Londra numai partea de medicina clasica. Sigur ca ar fi pacat, deoarece Printul Charles este in foarte bune relatii cu familia respectat international a lordului respectiv, care a fost redactor sef la Times. Si, mai mult, Printul Charles are cateva fundatii de medicina alternativa, fiind foarte interesat de acest subiect. Mi s-a spus ca in viitor ar dori sa vorbeasca cu mine, dar pana acum nu s-a intamplat.
Tot asa, discret, le puteti spune sa nu bage spaima in populatie, ca in Romania nu va fi cutremur. Fara alte comentarii. Si dupa Haiti si dupa Chile, am fost intrebat (de cunostiinte) ce parere am de Romania. Le-am spus ca in Romania sigur nu va fi. Fara alte comentarii. Cine nu ma crede n-are decat. M-ar interesa sa colaborez pe aceasta tema cu Florin sau altcineva interesat, sa gasim o solutie sa opresc activitatea seismica pe o perioada de cel putin cateva sute de ani, sa nu mai fie cutremure nici dupa ce nu voi mai fi eu. Deocamdata actionez la fiecare 6 luni.




Cu bine,
Dr. Liviu Nuteanu



--------------------------------------------------------------------------------
From: adi pop
To: Liviu NUTEANU
Sent: Sun, February 28, 2010 8:25:52 PM
Subject: Re: As dori sa ma consult cu Dumneavostra domnule Minsitru !!!


Buna seara,

Cum asa....Suntem in echipa....

Este normal sa facem fiecare dintre noi, tot ceea ce putem ca institutul nostru sa fie respectat, in Timp.

In seara aceasta, am vorbit cu Corneliu, cu Vlad, cu Petre si cu Andrei pentru a gasi laboratorul de care avem nevoie. Doresc sa discut maine cu Prim-ministru Romaniei. Fac eu rost de datele Domniei sale. Si cu Presedintele Tarii as fi in stare sa discut direct, pentru rezolvara problemei cu cercetarile acestea, pentru ca eu sunt convins ca ele pot schimba complet datele Medicinii clasice.

Dar, in seara aceasta am avut marea sansa sa dicut cu o Mare Doamna.
Cercetatorul stiintific Mioara Godeanu.

A fost o incantare sa discut la un nivel de Noblete, cum rar am intalnit in Viata. O deschidere uluitoare, o finete a vorbei, o dorinta de-a ne ajuta cu tot ce poate, ca sa dezvoltam mai departe cercetarile noastre. Mi-a pomenit ce Tineri a modelat, pe unde sunt imprastitati prin toata lumea, ducand mai departe cercetarile incepute in Romania.

Mi-a ramas la Suflet, Marea Doamna Mioara Godeanu.

Maine o s-o luam de la capat, sa cautam ce avem nevoie pentru a completa imaginea cercetarilor Dumneavostra anterioare in domeniul PSI si al bioenergie, cu poze, cu filme, cu date stiintifice recente.

O seara placuta,
Adrian Pop


----- Original Message -----
From: Liviu NUTEANU
To: adi pop
Sent: Sunday, February 28, 2010 7:10 PM
Subject: Re: As dori sa ma consult cu Dumneavostra domnule Minsitru !!!


Multumesc.



--------------------------------------------------------------------------------
From: adi pop
To: mironovalexandru@gmail.com; LiviusN@mail.com; liviusn@yahoo.com; D.nul Adi Pop
Sent: Sun, February 28, 2010 4:48:52 PM
Subject: As dori sa ma consult cu Dumneavostra domnule Minsitru !!!


Buna ziua,

Ne stim amandoi de cand, elev fiind la liceul energetic Craiova, v-am pus niste intrebari " aparte " atunci cand ne-ati tinut o prelegere in aula liceului. Poate ca si din acest motiv, am intrat in domeniul explorarilor stiintifice. Ulterior ne-am intalnit la Izvor Mures, unde s-a facut un experiment. Exact cum v-am spus acum cateva zile la Craiova, la zilele consacrate marelui scriitor Marin Sorescu, din cei 50 de tineri, toti scoliti la Izvor timp de o luna de zile, au firme proprii. Trei dintre ei sunt cotati printre primele 300 firme din tara.

Eu am continuat experimentul acela la Craiova, infiintand in acest sens SC Zalmoxa SRL, cu rolul de-a ma ocupa in exclusivitate de Tineri.

Sunt in discutii cu Domnul doctor Liviu Nutescu, de infiintare a unui Institut de cercetare a stiintelor de frontiera - Dr. Liviu Nutescu.
Acest Institut ce cercetare neconventionala, ii va purta numele acestui mare doctor neurochirurg Roman.

Acetea sunt dalete problemei.
Prof. Dr. C. Ionescu-Tîrgovişte - prefata
Bioenergia şi Medicina Integrativă - Dr. Liviu Nuţeanu

http://zalmoxa.11.forumer.com/viewtopic.php?t=1659

Cartea propriu-zisa.
http://zalmoxa.11.forumer.com/viewtopic.php?t=1664

Comnuic mult cu Domnul doctor. Ore bune pe zi. Dorim sa infiintam acest Institut privart si ne propunem sa punem bazele unui studiu profund a fenomenelor PSI.

Ne-am cunoscut cu ocazia sedintelor de bioenergie de la distanta - pe baza unei poze trimisa pe net, facute acum 2 luni de Domnia sa, la rugamintea mea, pentru ca glaucomul biocular al meu a distrus foarte mult din nervii optici. Domnia sa este la specializare in Spania de un an si jumatate.
Vreau sa va mentionez ca din cele 8 sedinte, a doua a reusit sa ma ajute sa vad incomparabil mai bine, incomparabil mai luminos.

Stiu ca sunteti un bun Roman si mai stiu bine ca sunteti dschis total la tot ce este NOU.

Va cer sprijinul, pentru ca acum am primit un mesaj de la Domnul doctor, prin care-mi spune asa :

Buna ziua,


Sunt invitat la Londra pentru un interviu referitor la creier care o sa apara intr-un film. Daca se poate sa demonstram in laborator in urmatoarele 2 saptamaini distrugerea de celule tumorale "la distanta", si face poze la microscop eventual pot fi introduse in film. Nu stiu unde va fi difuzat filmul, dar nu este exclus sa apara (eventual fragmente) pe posturi precum BBC, Discovery etc. Atentie ! Nu este un film despre bioenergie sau psi. Asta ar urma sa discut cu regizorul acolo. Daca ii arat si poze cu celulele distruse si cele din lotul martor, s-ar putea sa-l conving. Evident, echipa din Romania care efectueaza munca de laborator, va fi mentionata. Ulterior putem si publica.

Atentie ! Aceasta ar fi prima demonstratie din lume de distrugere de celule canceroase cu bioenergie "la distanta". Prin actiune directa s-a demonstrat deja (tot eu). Aveti lucrarea completa.







Cu bine,

Dr. Liviu Nuteanu


--------------------------------

Fiind Timpul foarte scurt, am nevoie de sprijin, sa fiu indrumat unde sa ajung, cu cine sa discut sa facem o astfel de experiente.

O seara Frumoasa,
ing. Adrian Pop