Mar 03, 2010#1
De cand am avut sansa l-am cunosc pe Domnul doctor Liviu Nuteanu, pot face afirmatia CERTA ca vad mult mai luminos, ca raza vizuala s-a marit considerabil si ca, dupa primele doua sedinte niciodata nu am mai avut fruntea incruntata si privirea a ramas deschisa.

Ajusesem in faza de a ma lovi de oameni pe strada datorita campului vizual micsorat din cauza glaucomului. Am fost operat de 3 ori la fiecare ochi, numai ca m-am dus prea tarziu, dupa ce-am avut un atac de glaucom acum 3 ani. In zi senina cu soarele pe cer, vedeam aproape ca si cum ar fi inorat.

Toti mi-au spus sa am grija ca pot sa-mi pierd vedere definitiv, dar...stiind ca am ceva important de facut, n-am tinut cont de nimeni si mi-am vazut de treaba, constant.

Am observat de la a doua sedinta a Domniei sale imbunatairea vederii considerabil.
A fost ceva de neimaginat pentru mine, pentru ca vederea se diminuase constant, lucrand in ultimele7 luni Timp cate 10-12 ore zilnic pe calculator, pentru acest forum.

Trebuie sa analizam stiintific, pas cu pas, de ce am vazut cu mult mai bine, producandu-se acel salt incontestabil de crestere a luminozitatii cu multe ore inainte actiunii propriu-zise.

Pot afirma chiar ca acel salt la a doua sedinta a fost atat de mare, incat celelalte sedinte care au urmat, au avut un efect mai mic, in sensul ca se imbunatatea si mai mult vedere cu siguranta, dar nu erau ca acela.

M-am gandit ca este efectul primei sedinte, facuta cu doua zile inainte, lucru pe care nu l-as lua prea mult in valcul, pentru faptul ca de doua ori in acest interval de 2 luni, ochii au obosit si la interventia Domnului doctor, s-a intamplat acelasi fenomen, adica am vazut cu ore bune inainte de-a actiona. Mi-a spus de curand ca sedintele erau facute numai dupa-amiza si eu vedeam cu mult mai bine, dimineata.

Imbunatatirea vederii s-a intamplat ori de cate ori a spus Domnia sa, ca va face o sedinta.

Din punctul meu de vedere apare un +/_ epsilon datorat trecerii informatiei, printre Cosmosuri, deci printre straturile energetice ale omului.
O sa analizez atent aceste actiuni, pentru ca am observat ca se actioneaza in trecut, nu in viitor.

Trebuie analizat ce face efectiv informatia, cand stim ca pleaca din Cosmosul 4 din Mental. Ii trebuie trei Timpi internediari :

1- T1- Cauza in C4 - efect C3 ------ Timpul necesar trecerii informatiei de la nivel Mental ( C 4 ), ce reprezinta CAUZA, catre Astral ( C3 ) ce reprezinta EFECT. H/8 catre H/4

2. -T2- Cauza in C3 - efect C2 ------ Timpul necesar trecerii informatiei de la nivel Astral ( C 4 ), ce reprezinta CAUZA, catre ETERIC ( C2 ) ce reprezinta EFECT. H/4 catre H/2

3. -T3- Cauza in C2 - efect C1 ------ Timpul necesar trecerii informatiei de la nivel Eteric ( C 2 ), ce reprezinta CAUZA, catre planul fizic ( C1 ) ce reprezinta EFECT.

Trebuie stiut bine ca trecerea printre Cosmosuri, nu se face liniar ci dupa Lege speciala, cea a lui MI. Aceasta Lege este observata in Natura, prin forma cochiliilor melcilor.

Pe baza acestei Legi am incercat ca efectul Gradner sa-l imbunatatesc, descopeind cu totul altceva, referitor la alimentarea cu apa energizata prin diferenta de nivel, dintre inaltimea corpului si organul afectat.
http://zalmoxa.11.forumer.com/viewtopic.php?p=9900#9900


Mai trebuie analizat sistemul si din punct de vedere metafizic. Trebuie sa aflam ce s-a intamplat in clipa actiunii propriu-zise, avand in vedere ca sistemele sunt ciclice - Efect-Cauza, Cauza-Efect si care au fost consecintele. Trebuie studiat comunicarea dintre noi si dintre straturile superioare ale mentalului individual...si extrapolat, la nivel de mental colectiv ( acest lucru este posibil numai in cazul cand aceste studii sunt publice), deci a Cosmosurilor C5, C6,C7, proprii, comune noua si colective.

Voi continua analiza aceasta incercand sa aflu ce s-a intamplat de cand a actionat Domnul doctor - CAUZA , asupra nervilor optici de la ambii ochi, pana cand s-a produs EFECTUL.

Numai ca la mine EFECTUL a ajuns inainte de actiunea respectiva a Domnului doctor- CAUZA

Stiu ca este vorba de o Energie - frecventa si amplitudine de-o anumita valoare cat si de o anumita Putere de emisie - rezultand un Timp de actiune al acestei Energii.

P=E/t

Aceste studii nu trebuie facute numai pentru glaucom. In lume sunt depistati cu aceasta problema de sanatate severa 130 de milioane de oameni, dar eu cred ca numarul acesta este de cel putin doua ori mai mare, avand in vedere numarul statelor care nu beneficiaza de o asistenta medicala serioasa.

Daca prindem mecanisnul de emitere si receptie a Bioenergie, frecventa si amplitudinea in unitati de Timp bine stabilite pentru o anumita boala, putem sa extrapolam sistemul la mai toate problemele de sanatate si la toate modificarile energetice din jurul omului. Putem studia ca aceste Bioenergii ce se suprapun peste Energiile cosmotelurile, insumate cu Energiei de forma a cladirilor, poate rezulta in acest fel forma locuintei specifice fiecarei probleme de sanatate, sau forma cladirii in care se poate traii perfect Sanatos.

Determinand stiintific acesti parametri - Frecventa, Amplitudine si Timp de emisie a Bioenergiilor, a Energiilor cosmotelurice si a Energiilor de forma, putem sa construim prin insumarea acestora, cladirile viitorului in care Oamenii pot sa traiasca Sanatosi.

Revin...