Sesiunea publică de studii în limba română Nr. 120, din 23.10.2019 Tema:
Fragmente din: Zilele Planului Spaţial-Zilele MOZHAN din 14.04.2018
Virgil Brudaru Conform înţelegerii pe care o am în acest moment
Zilele MOZHAN - Naomi -2 https://youtu.be/cSUftZQwqmw?t=16957
5. Metode, dispozitive, soluţii şi GANS-uri folosite pentru regenerarea creierului pacientei.
00:29:14_01:05:33
Giovani Lapadula: - Acum, aceasta este situaţia creierului lui Naomi.
Creier sănătos Creierul lui Naomi
În partea stângă puteţi vedea, creierul unei persoane sănătoase, iar în partea dreaptă este rezonanţa magnetică a creierului lui Naomi.
Conform RMN-ului creierului lui Naomi, este ca și cum ar fi fost pus într-un mixer și asta ceea ce a rămas din creier.
Dacă vă uitaţi la această zonă, ea este complet topită, nu mai există conexiuni, chiar și la culoarea masei, a materiei gri, a materiei albe, a corpului calos și tot așa, totul este fuzionat, nu mai este nimic aici, în creier. Este ceva ce nu a fost posibil să fie reparat prin (actuala) știinţă. Am toate analizele, toate imaginile, toate aceste detalii. Deci pot arăta toate dovezile acestea.
Deci, pentru deteriorarea creierului au existat două soluţii:
Una plasmatică, folosirea căștii și consumul de apă plasmatică, iar cealaltă a fost soluţia materială, prin administrarea de Omega 3, Acid folic, Potasiu, Calciu, Magneziu, Zinc.
Aici, găsiţi toate dozajele pe care i le-am dat fiicei mele și funcţionează foarte bine.
Soluție fizică în detaliu:
• Omega 3 doză pe zi 1000 ml / mg
• Acid folic doză pe zi 10 mg (doză normală)
• Potasiu doză pe zi 400 ml / mg (doză normală)
• Calciu doză pe zi 500 ml / mg (doză normală)
• Magneziu doză pe zi 500 ml / mg (doză normală)
• Zinc doză pe zi 42 ml / mg (doza normală)
• Primele două zile doză dublă. Dacă răspunsul pacientului este bun, să se extindă la o săptămână sau mai mult.
- Pentru calciu, magneziu și zinc trebuie să se dea pacientului, amestecate toate împreună.
- Potasiu, dacă pacientul începe să aibă diaree.
Vreau să vă spun că este foarte important, ca Calciul, Magneziul și Zincul, trebuie să se amestece toate părţile împreună și să se dea pacientului, ele trebuie să fie combinate împreună când intră în corp. Nu este același efect dacă le luaţi separat. Asta este important. Iar aici găsiţi toate dozajele.
Aici este descris de ce trebuie să dăm aceste tipuri de substanţe, stării materiale, și motivul pentru asta.
Regenerarea creierului. Starea de materie
• Ceea ce îl creează pe creier, este craniul, deci este necesară o cantitate corectă de calciu.
• Când există leziuni cerebrale, corpul sau unele membre se contractă și prin urmare, este necesar să se introducă două elemente: potasiu și magneziu.
• Magneziul este esențial pentru creier și sistemul nervos şi are, de asemenea, diferite funcții pentru fiecare zonă a creierului. Magneziul este important pentru sistemul nervos, deoarece permite fluxul corect de energie electrică în el.
Puteţi înţelege că fiecare componentă este importantă.
Ceea ce trebuie să știţi, este că, creierul este creat de craniu. Deci, cu aceste elemente împreună şi cu oaselor craniului, noi creăm o separare (separaţie), care apoi devine creier, după ce divizăm celulele și care încep să crească un nou creier. Dar nu este suficient să facem doar asta, trebuie să creăm, de asemenea și câmpurile acestora. Asta poate ajuta la accelerarea procesului.
• Potasiul, pe de altă parte, transferă comanda de la creier la mușchi și reglează contracția acestora. Această substanță combinată cu sodiu creează conductivitatea electrică neuronală.
• Omega 3 favorizează în schimb producerea celulelor creierului, în timp ce acidul folic le multiplică divizarea și prin urmare, înmulțirea.
• Zincul este esențial în formarea neuronilor. Prin urmare, este necesar să lucrăm pe două linii: una a materiei, unde trebuie să oferim elementele constitutive fizice, pentru a crea materia rapid, iar cealaltă plasmatică pentru a crea conexiunea cu sistemul neuronal (Co2) și crearea creierului împreună cu reglarea emoțională (Zno LP)
Și acum să explic cum.
Casca
Deci, am pregătit această cască pentru a recrea câmpurile creierului, în jurul capului, în jurul creierului. Apoi am preparat Gans-urile pentru ea.
Problema a fost:
"Ce intensitate a câmpului trebuia să potrivesc?"
• Câmpul magnetic al creierului lui Naomi
• 1000 ml capacitate cerebrală (2% din greutatea corporală de 50 kg)
• 75% apă = 750 ml plasmă lichidă CO2 + ZnO
• Plasma lichidă de 100 ml CH3
• 1000 ml - 750 ml LP = 250 ml Gans
• 60% materie albă a creierului (axoni) Gansuri = partea de conexiuni = 150 ml CO2
• 40% materie cenuşie a creierului (neuroni) Gansuri = partea neuronală a creierului = 100 ml ZnO
Am făcut un calcul al greutăţii creierului lui Naomi: 2% din 50Kg, cât este în mod normal greutatea creierului, şi astfel, 1000ml este capacitatea creierului.
Creierul este constituit din 75% apă, iar restul este mult mai dens, este stare materială şi aceasta este diferenţa dintre lichid și starea mai densă. Apoi am calculat diferenţa, dintre materia albă a creierului, adică a axonilor și materia cenuşie a creierului( 60/40 %) .
Astfel, în acest caz, am creat Gans de CO2 pentru conexiuni, și Gans de ZnO pentru nervii creierului.
Deci, am făcut perniţele exact ca o copie a creierului lui Naomi şi i-am pus în cască.
Și acest tip de calcul, l-am făcut pentru mușchi, pentru oase, pentru tot pentru Naomi. Totul a fost calculat pentru fiecare parte a corpului ei.
Asta este important, deoarece a trebuit să potrivesc exact, aceiași condiţie originală a creierului ei.
Elemente constitutive ale căștii:
Deci, pentru a face o treabă cât mai bună, am creat diferite perniţe, pentru fiecare secţiune a creierului. Pentru lobul frontal, lobul temporal, cel occipital și așa mai departe, cel parietal.
Este o culoare foarte frumoasă a Gans-ului. Deoarece viaţa vine din apă (oceane), dacă puteţi vedea aici, culoarea apei este mai deschisă decât ce a oceanului.
Acestea sunt perniţele și mililitrii pe care i-am utilizat, pentru fiecare parte a creierului, pe care le-am pus în interior, în interiorul căștii.
Cască pentru creier
• 1 perniţă lob temporal dreapt 795 ml
• 1 perniţă lob temporal stâng 795 ml
• 1 perniţă lobi parietali dreapt și stâng 795 ml (pentru că este nevoie să acoperi foarte bine partea centrală)
• 1 perniţă lob occipital 795 ml
• 1 perniţă mică lob frontal 405 ml
Aceasta este compoziţia fiecărei perniţe, ceea ce am pus în interior.
Perniţe pentru lobii temporal, parietal, occipital
• Perniţă 795 ml este compusă din:
• 600 ml plasma lichidă de CO2 + ZnO
• 60 ml plasmă lichidă de CH3
• 80 ml Gans de CO2 (PH 10,06 Mv +96)
• 55 ml Gans ZnO (PH 6,34 Mv -230)
Perniţă pentru lobul frontal
• Cea mai mică perniţă de 405 ml este compusă din:
• 300 ml plasma lichidă de CO + ZnO
• 40 ml plasma lichidă de CH3
• 40 ml Gans de CO2 (PH 10,06 Mv +96)
• 25 ml Gans de ZncO (PH 6,34 Mv -230)
• Notă: este importat ca tot creierul să fie acoperit de acest material fără goluri și cu contact direct cu scalpul.
Vă voi explica de ce am pus Ph-ul, milivolţii și tot așa.
Este foarte important ca întraga cască să fie acoperită de cîmp, în întregime. Nu este scris aici, dar am făcut nişte perniţe foarte mici, de 1cm, deoarece între două perniţe este un mic spaţiu, pentru a acoperi acel spaţiu, pentru a crea un câmp complet pentru creier.
Aceştia sunt timpii de folosire a căștii.
Aplicarea căştii:
• prima zi 26/09/2016:
• De la 22.00 la 00.00 = 2 ore de aplicare
• De la 00.00 la 4.30 = pauză
• De la 4.30 la 5.30 = 1 oră de aplicare
• De la 21.30 la 2.30 = 5 ore de aplicare
Efecte:
• Somn adinc
• Frecvența cardiacă a scăzut de la 120 la 100 pe minut
• Relaxarea contracțiilor musculare (în special a gâtului)
• Reducerea totală a oricărei mișcări
 A doua zi 27/09/2016:
• De la 21:30 la 2:30 = 5 ore
 Efecte:
• Aceleași efecte ca cele anterioare cu o reducere suplimentară a ritmului cardiac sub 90 de bătăi pe minut
• N.B. s-au folosit şi două perne cu Gans (una deasupra bazinului și cealaltă dedesubt)
• Somn până dimineața târziu.
A fost o muncă progresivă. Acestea sunt efectele pe care le-am obţinut.
Pulsul inimii a scăzut pe perioada somnului, contracţiile musculare și celelalte.
Această imagine explică mai multe decât cuvintele.
În aceeaş zi, înainte şi după aplicarea căştii
Aceasta este imaginea cu Naomi înainte și după folosirea căștii. Dacă vă uitaţi la ochii ei, înţelegeţi mai multe. Gura ei a fost întotdeauna închisă. În imaginea din dreapta puteţi vedea că ea începe să fie conștientă. În imaginea din stânga, puteţi vedea clar că este pierdută.
Corpul, înainte şi după aplicarea căştii
Acesta este răspunsul corpului înainte și după folosirea căștii. Uitaţi-vă la poziţia braţului și a feţei, care este în apropierea sânului. Aceasta este o formă de protecţie, pe care oamenii o folosesc când sunt în comă, deoarece trebuie să se apere pe înșiși, faţă de ceva ce se poate întâmpla în exterior, faţă de trauma pe care o pot primi.
Deci, când ei găsesc o situaţie mai bună, mai confortabilă, atunci își schimbă poziţia și veţi descoperi o poziţie diferită a corpului. Și dacă vă uitaţi, ea este complet relaxată. Și-a lăsat braţul jos, și-a lăsat capul pe spate, este o poziţie complet schimbată și asta în doar câteva ore.
Acesta a fost primul prototip al căștii, pe care l-am utilizat, în conjuncţie cu pernele (cu Gans din zona bazinului), dar ulterior am perfecţionat-o, deoarece lobul frontal nu era complet, am constatat că câmpul lobului frontal nu era acoperit, așa încât am pregătit o altă pernuţă, pentru a putea acoperi exact, tot creierul.
Casca perfecţionată
Dacă vă uitaţi aici, si comparaţi cu o imagine a creierului, puteţi vedea că creierul se oprește undeva aici, deasupra urechii.
Deci, după nouă luni suntem în această situaţie, am început cu acest creier topit, iar aici este creierul lui Naomi, conform RMN-ului, la 24 Aprilie 2017. În mai puţin de nouă luni, creierul s-a schimbat complet.
Și acum vă arăt comparativ, un creier sănătos, și acesta a lui Naomi.
Creier sănătos Creierul lui Naomi
Deci, în nouă luni, creierul a fost complet vindecat. Este practic un nou creier.
Pentru a obţine acest rezultat, eu am studiat cea mai bună opţiune, pentru a face cel mai bun Gans. Nu am avut acest rezultat datorită norocului, ci pentru că am studiat, pentru că în situaţia de atunci, dacă aș fi greșit chiar și un mic detaliu, știam foarte bine că fiica mea va muri. Deci am studiat, cel mai bun Gans posibil, care o poate ajuta pe fiica mea. Chiar și modalitatea de a verifica dacă era un Gans bun.
Ce intensitate a câmpului trebuie să se potrivească cu Gans-ul?
Deci, am recreat aceleași condiţii, ca atunci când a fost creat primului creier uman şi am considerat aceste lucruri importante, cum sunt: elementele, temperatura, electricitatea, ritmul.
Elemente:
 Fiecare celulă a corpului uman a menținut aceleași condiții la fel ca atunci când s-a format prima dată corpul uman:
 Apă
 Sare
 Oligoelemente
 (legea constanței marine și legea constanței osmotice - Renč Quinton 1904)
 Sare în apă 8% + oligoelemente
Practic, prin studierea celor menţionate aici, primul fiind crearea apei, iar corpul uman păstrează aceiași salinitate, a primului corp care a fost creat atunci. Atunci, apa mării avea 8%, iar corpul uman a fost realizat în apa mării și au fost păstrate aceleași condiţii, a acelor vremuri. Acestea sunt practic informaţiile.
La fel s-a întâmplat și cu temperatura.
Temperatura:
 Prima formă de viață animală a apărut la o temperatură de 44 de grade celsius şi cu cât ajungi mai aproape de temperatura mai ridicată a organismului, cu atât mai mult creşte vitalitate celulară, deci este un sistem de apărare în care organismul încearcă să reproducă condițiile mai bune posibile ale unei activități celulare....
 (legea constanței termice - Renč Quinton 1904)
 Temperatură 44 ° celsius
Temperatura corpului uman, deoarece este un sistem de apărare a corpului, pentru a accelera vitalitatea celulelor, deoarece este mai apropiat de condiţiile creării celulelor originale, temperatura de 44 de grade Celsius. Este ceea ce am studiat. Mă puteţi crede sau puteţi verifica.
16:31
Electricitatea:
 Rezonanța lui Schumann (W.O.Schumann 1952) este o undă electromagnetică staționară care există în cavitatea electromagnetică a pământului, identificată cel mai bine în spațiul dintre suprafața globului Pământului și ionosferă. Aceste tipuri de unde nu sunt prezente în natură, ci se manifestă ca urmare a evenimentelor naturale. În special, acestea par a fi legate de activitatea electrică a atmosferei, mai ales în timpul furtunilor cu activitate intensă de fulgere și tunete. În această fază există fenomene de ionizare care generează diferite frecvențe electromagnetice, de 7 până la 45 Hz.
 deci dacă raportăm aceste rezonanțe cu cele ale creierului putem vedea că acestea sunt practic aceleași .....
 Creier: de la 0,1 la 42 Hz
 Aceasta înseamnă reproducerea condiției similare a câtorva fulgere, care cad în zona oceanică, când a fost creat primul creier al ființei:
 Prin urmare, fluxuri variabile de mare putere.
https://upload.wikimedia.org/wikiped..._animation.ogv
Electricitatea. Noi știm că, creierul funcţionează în domeniul 0,1 - 42Hz, asemănător cu rezonanţa Schuman, 7 - 45 Hz. Atunci când creierul a fost făcut, erau fulgere pe mare, iar pe durata acestui proces, al căderii fulgerelor în mare, s-a creat un fenomen de rezonanţă, care a generat diferite frecvenţe electromagnetice, de la 7 la 45 de Hertzi.
Asta înseamnă că atunci când preparăm Gans-ul, avem nevoie de fluxuri variabiel de mare putere. Iar eu am făcut-o.
Deci, acum puteţi înţelege relaţia dintre undele creierului și ionizarea atmosferei.
Conexiunea Plasmă - Frecvenţă
Asta este important. Asta are legătură chiar și cu câmpul magnetic al creierului.
Conexiunea dintre câmpurile magnetice ale creierului şi cele ale Pământului
De fapt, hipocampul, acea zonă specială a creierului, funcţionează cu aceiași frecvenţa ca a Pământului.
https://upload.wikimedia.org/wikiped...mpus_small.gif
Și aceasta este problema cu care se confruntă oamenii când merg în spaţiu (cu sisteme convenţionale), au probleme cu creierul și trebuie să și-l recupereze.
Deoarece noi trăim aici, cu acest tip de frecvenţă a Pământului. Când mergem mai departe, frecvenţa se schimbă, iar creierul nu mai funcţionează normal și începe să se îmbolnăvească. Deci este important de considerat chiar și acest aspect.
Ritmul
• Corpul, în timpul mareelor joase (când magnetismul solar este mai slab) devine mai acid, din cauza eliberării ionilor H+ prin efectul magnetismului terestru, aceasta are efectul de a creea potenţialul cel mai ridicat, milivolţi pozitivi. În timpul nopții și câteva ore din zi, electronii sunt deplasaţi spre celule pentru a încerca să se echilibreze, iar apoi procesul să se reinversează.
Am observat activitatea solară, practic există o maree (joasă), atunci când magnetismul solar este slab. Este un proces ce se întâmplă în interiorul corpului, ce creează ioni de Hidrogen.
Deci am găsit unele studii ale acestui doctor Sander, care explică despre valurile (mareea) de Hidrogen.
Mareea (valurile) de Hidrogen.
• MAREA ACIDĂ
• MAREA ALCALINĂ
• (Dott Friedrich Sander 1953)
• Trebuie să urmărim ritmul mareelor acide, cu energia electrică, pentru eliberarea ionilor de hidrogen
De ce este nevoie de asta? Deoarece acesta este ritmul pe care trebuie să-l reproduc, când fac Gans-urile. Deci aceasta înseamnă că electricitatea, nu trebuie să fie la fel tot timpul, ci este nevoie de ritm, iar aceasta este perioada ritmului.
Mecanismul CO2-ului pentru crearea condițiilor COHN:
• Rețineți că, datorită interacțiunii câmpurilor magneto-gravitaționale ale soarelui și pământului, azotul este creat în atmosferă.
• Dezintegrarea radioactivă a N (greutatea atomică de 14) are ca rezultat atât adăugarea cât și pierderea (de reziduuri).
• Prin pierdere rezultă carbon (12), în timp ce prin adăugarea de reziduurile rezultă oxigen (16) - orice element rămas este hidrogen (1)
• Elementele COHN rămân împreună întrucât toate provin din aceeași sursă - toate au afinitate (crearea N și descompunerea radioactivă a acestora rezultând carbon, oxigen și hidrogen sunt aratate mai jos)
Asta este foarte interesant, deoarece provine din studiul agriculturii, din interacţiunea, din modul cum plantele utilizează aminoacidul, și conexiunea dintre aminoacid și energia din interiorul corpului……………………
Azotul (14) este creat în atmosferă şi dezintegrarea lui radioactivă conduce la crearea Carbonului (12), Oxigenului (16) şi Hidrogenului (1) (ca mai sus)
……iar aici este foarte bine explicată dezintegrarea Azotului și cum acesta devine Carbon, Oxigen și Hidrogen.
Și este foarte interesant, deoarece asta explică, cum este posibil, ca din exterior, este posibilă crearea materiei în interior.
Și dacă vă gândiţi, că ceea ce se întâmplă la exterior cu planta, se întâmplă în interiorul nostru. Deoarece trebuie să știţi că și creierul nostru, are mult Azot. Dacă deschideţi craniul, iese un miros foarte urât datorită Azotului.
Și astfel, atunci când avem o condiţie specială, în care acest Azot, prin procesul special al câmpului magnetic, devine aminoacid, apoi aminoacidul devine Carbon și acest Carbon este combinat cu Hidrogenul care era în interior, obţinem CH3.
Și când avem CH3, avem zahărul, avem energie în sânge, în corp, pe care o putem utiliza și simţi.
Deci cum creăm acest câmp, acest proces? Asta putem explica prin mecanica cuantică. Am găsit-o în studiul unui savant Rus, A.R. LIBOFF, despre rolul câmpului geomagnetic în reglarea celulară. El spune că câmpul magnetic interacţionează cu câmpurile elementelor și crează noi condiţii a celulelor. Și puteţi citi în explicaţii, dar este important prin ceea ce v-am explicat acum, să puneţi totul împreună, pentru această idee sau înţelegere completă.
Deoarece asta este explicaţia știinţifică, a funcţionării acestei tehnologii. Aceasta este o explicaţie știinţifică și nimeni nu poate spune nimic. Acestea sunt studii care au fost verificate. Deci eu doar am pus împreună toate informaţiile. Iar intenţia mea a fost să realizez o publicare știinţifică a acestora.
Rolul câmpului geomagnetic în reglarea celulară
• A.R. LIBOFF
• Sistemele biologice utilizează câmpul geomagnetic (GMF) în scopuri funcționale cu ajutorul unor mecanisme tip ciclotron de rezonanță ionică (ICR). Numeroase experimente concepute de ICR au demonstrat că ființele vii sunt sensibile, în diferite grade, la nivelurile magnetice care sunt echivalente atât cu schimbările în intensitatea magnetostatică generală a GMF, cât și cu perturbările temporale ale acestuia. Vă propunem existența unor procese de reglare a celulelor asemănătoare ICR, omoloage cu modul în care mesagerii biochimici modifică starea biologică netă prin procese concurente de îmbunătățire și inhibare. În mod asemănător, combinațiile de frecvențe de rezonanță diferite, toate cuplate la același cadru magnetic local oferă un mijloc unic pentru reglarea celulelor. Lucrări recente asupra filierelor magnetice ultraweak de Zhadin și alții se încadrează în cadrul nostru propus dacă presupunem că sistemele celulare generează valori electrice variabile în timp de 100 mV / cm cu lățimi de bandă care includ frecvențe ICR relevante.
• Faptul că s-au arătat intensități magnetice ultra-mici (Zhadin et al., 1998; Pazur, 2004; Comisso și colab., 2006; Alberto și colab., 2008) pentru a schimba proprietățile fizice ale aminoacizilor în soluții apoase, se pune întrebarea despre cum acest efect se poate manifesta în organismele vii.
Deci, așa cum v-am spus anterior, ce se întâmplă?
RĂSPUNSUL Ca2 + ICR:
O mare parte din calciul corpului se găsește în spațiul extracelular, unde joacă un rol surprinzător de activ în transmiterea informațiilor către celule. Se poate gândi la această concentrație extracelulară ca un rezervor infinit de ioni de calciu, în care modificările de concentrație implicate în mutarea ionilor în și din celulă prin canalele (ionice) membranare și pompele (ionice) prin membrană, sunt neconsecvențiale, chiar dacă ușoarele modificări ale calciului din celulă sunt recunoscute ca informații importante. Dispariţia concentrațiilor citoplasmatice de calciu, se datorează faptului că există și pompe de membrană foarte active, care acționează pentru a menține interiorul celulelor fără ioni de calciu. Rezultă o diferență enormă de concentrație, între interiorul celulei și în afară, diferență care permite ca orice modificări ușoare ale calciului care apar în interior să fie utilizate ca semnale. De aici termenul, al doilea mesager.
În acest context, se atrage atenția asupra listei lungi de rapoarte care au constatat modificări legate de calciu în cultura celulară datorită expunerilor la un câmp slab al ICR. O selecție a acestor rapoarte este prezentată în tabelul 2. Având în vedere marea varietate de modele de sisteme utilizate, folosind diferite linii celulare și diferite obiective finale dependente de calciu, este foarte clar că câmpurile magnetice slabe de frecvență joasă sunt într-adevăr cuplate cu ioni de calciu din celule, în modul în care influențează funcția celulară.
Mare parte din Calciul din corp, se găsește în spaţiul extracelular. Deci acest Calciu, în combinaţie cu câmpul Magnetic, are o reacţie cu apa, iar această reacţie crează Hidrogen, în interiorul corpului, Hidrogen liber. Iar acum puteţi înţelege cum este posibil ca Hidrogenul, ce ajunge în combinaţie cu Carbonul, duce la obţinerea câmpului de CH3. Și astfel, noi avem energie.
Asta este doar o explicaţie, dar există de asemenea și pentru Oxigen și toate celelalte.
Dar ceea ce este interesant, este că dacă citiţi tot acest fragment, ce vi l-am arătat înainte, și de aici puteţi afla că câmpul Pământului, efectul a fost construirea de noi neuroni și noi neurite, prin această condiţie.
Tabel 2-Rapoarte despre efectul asupra celulelor, datorat câmpurilor magnetice slabe acordate cu rezonanţa ionilor de calciu. Nici unul din aceste studii nu utilizează izotopul de Ca45, necesitând un raport q/m uşor mai mic. Raportul sarcină-masă penrtru calciu chimic, Ca40, în unităţi SI este 4.814x10 ^6 Coulomb/kilogram.
Deci avem o explicaţie știinţifică, de ce este posibil ca folosind această cască, să creăm noi neuroni și noi axoni. Și nimeni nu mai poate spune nimic. Deoarece este scris în carte. Aceaste cărţi sunt acceptate de știinţa oficială. Deci este corect.
Cum se prezintă un GANS perfect:
Celulele umane sunt proiectate să funcționeze la aproximativ -20 milivolți (sau ph de 7,35). Organismul are capacitatea de a se vindeca de multe afecțiuni dacă i se furnizează o alimentaţie sănătoasă și o energie celulară adecvată.
(Dott. Jerry Tennant)
Cea mai bună expresie a câmpului magnetic este în natură ...
deci, dacă Gans-ul are (-) Millivolts este cel mai bun ...
(„Vindecarea este tensiune” de Jerry Tennant : Potenţial pozitiv - sustrage electroni - acidic, potenţial negativ - donează electroni – bazic; ph 0 = + 413 mV, ph 7 = 0 mV, ph 14 = - 413 mV)
Aici este studiul a ceea ce am făcut, pentru a avea cea mai bună electricitate posibilă, în milivolţi, deoarece celulele umane funcţionează între anumite valori ale electricităţii.
Deci, o celulă care este bolnavă, are un potenţial pozitiv. O persoană care este sănătoasă, are un potenţial negativ, în milivolţi. Și astfel, eu am încercat să am aceiași conexiune în Gans.
Gans de CO2
De exemplu, acesta este Gans de CO2, de -108 mV, de care am avut nevoie.
Gans de CO2:
 3 Lt apă distilată = greutate 2916 gr
 8% sare = 233,28 gr sare de Trapani (Sicilia) a fost folosită deoarece este extrasă din peșterile subterane și a păstrat intacte toate oligoelementele antice
 245 gr sodă caustică
Așa am făcut Gans-ul de CO2. Am utilizat 3 litri de apă distilată.Aceasta este greutatea. Eu am utilizat acest tip de sare, datorită faptului că ceea ce se poate cumpăra uzual, este sare industrializată, care nu are oligoelemente. Dar pentru a realiza aceiași potrivire a câmpurilor, trebuia să am aceiași condiţie a creierului, iar creierul are oligoelemente, de prima dată de când a fost creat.
Eu am găsit asta, care este o sare naturală, care a fost în salină în acea zonă din Sicilia, deci este o sare foarte veche, care are caracteristicile antice ale sării și din acest motiv am utilizat-o.
Apoi am adăugat sodă caustică.
Gans de Zinc pentru creier
Am pus acest încălzitor, pentru a aduce temperatura la 40 de grade, un ventilator pentru mișcarea apei, pentru obţinerea condiţiei, electricitatea care a fost conectată la ceas, pentru a realiza valurile de energie.
Gans de Zinc pentru creier
8 Lt Apă distilată = 7,776 gr
8% sare = 622,08 gr sare de Trapani (Sicilia) a fost folosită deoarece este extrasă din peșterile subterane și a păstrat intacte toate oligoelementele antice
Temperatura 40-42 ° c
Vânt (1 mic ventilator)
1 placă nano Zinc 16 x 16 cm (numărul Phi)
1 placă Zinc 16 x 16 cm
Chiar și plăcile, plăcile pe care le-am folosit, s-au bazat pe numărul Phi.
(Personal aşi fi folosit aceste dimensiuni 10x16.2 cm, sau 16/26 cm, în raport phi)
Acestea au fost tensiunea și curentul. Nu le voi explica, dar puteţi citi.
Electricitate: 0,05 A - 1,0 V
1,38 A - 9,7 V
schimbați tensiunea la fiecare 3 ore și uneori opriți și uneori 7 șocuri electrice de 150 000 V la întâmplare.
De ce aceşti Volți și Amp?
Un creier are 2 sau 3 volți pe milimetru cub. Un creier are între 1100 și 1300 cm cubi. (1100000 mm cubi)
11000 mm cubi = 22.000 mv = 22 V, apoi un creier are de la 22 v la 39 v
Un creier uman consumă 20 w (http://www.research.ibm.com/articles/brain-chip.shtml)
Watt Formula: Volți x Ampere
20 w = 220v x 0,09 A, dar, Dl Keshe a spus că 80% luăm din mediu sub formă de câmpuri, aceste interacțiuni explică câmpul magnetic din jurul creierului ... deci
100 w = 220Vx 0,45 A
20 w = 39 V x 0,51 A
100 w = 39 V x 2,56 A
Acestea sunt calculele pe care le-am făcut.
Am făcut un calcul al electricităţii creierului lui Naomi, am făcut o proporţie, încât să-i dau Gans-ul și electricitatea, exact cât circulă prin creierul lui Naomi.
Iar aici este cum am făcut verificarea Gans-ului.
Straturile creierului Straturile Gans-ului pentru creier
Dacă vă uitaţi, dacă Gans-ul a fost bine făcut, trebuie să aibă aceleași straturi ca și creierul natural. Deci partea gri, materia albă, și așa mai departe. Și dacă vă uitaţi aici, le puteţi vedea.
Dacă vă uitaţi, aici este parte albă, partea întunecată, din nou partea albă. Sunt straturi, multe straturi. Deci, în acest fel, a fost reprodus același câmp al creierului.
Și asta am făcut-o, chiar și pentru mușchi și pentru alte lucruri.
Aici este modul cum am făcut Gans-ul de CH3.
GANS de CH3:
8 L Apă distilată = 7,776 gr
8% sare = 622,08 gr sare de Trapani (Sicilia) a fost folosită deoarece este extrasă din peșterile subterane și a păstrat intacte toate oligoelementele antice
1 placă nano Cupru 16 x 16 cm
1 placă Zinc 16 x 16 cm
1 bucată de fier
Electricitate 0.03 Amp - 1.3 V
Totul este scris în detaliu.
GANS de CH3
Acestea sunt imaginile. Este interesant că au apărut aceste tipuri de bule roșii, sau dacă vreţi voi hemoglobină, aici ... Și a fost foarte frumos de văzut.
Fierul a fost complet neted, dar spre sfârșitul procesului, au apărut aceste pete