"Am ofertă de 12 milioane de euro. Îl vând și gata!" Anunțul făcut de Ion Țiriac



Ion Țiriac a anunțat că este tentat să renunțe la turneul BRD Trophy, ce se desfășoară la Budapesta. Președintele Federației Române de Tenis a dezvăluit că are o ofertă de 12 milioane de euro."Budapesta mai are încă un an turneul ATP, dar lucrurile se pot schimba și mâine dimineață. Am o ofertă de 12 milioane de euro pentru el. E o ofertă foarte bună pentru un turneu din categoria 250. Îl vând și gata.
Aștepând să se rezolve problemele cu arena BNR, am ajuns la 80 de ani. De 30 de ani tot aștept lucruri și foarte puține se îndeplinesc. Sunt frustrat așteptând. Toată lumea e foarte binevoitoare până la făcut. Acolo ne oprim”, a declarat Ion Țiriac pentru Gazetă.
Ion Țiriac a mutat în 2017 Turneul la Budapesta

În 2017, turneul a fost mutat de Ion Ţiriac la Budapesta, din cauza lipsei avizului de siguranţă pe Terenul Central de la Arenele BNR.
Competiţia, care a debutat în 1993 sub denumirea Romanian Open Tennis Championships a avut printre protagonişti, câştigători sau finalişti, nume mari. Printre jucătorii de top prezenţi de-a lungul timpului la Bucureşti se numără Boris Becker, Thomas Muster, Goran Ivanisevic, Carlos Moya, Gilles Simon, David Ferrer, Fernando Verdasco şi Grigor Dimitrov.

Sursa