Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 14

Subiect: Jocurile de norc sunt nocive!

Senior Member Avatarul lui obi
    Data înscrierii
    23.06.2015
    Locație
    Craiova
    Posturi
    459

Jocurile de noroc sunt nocive!

De ce nu vedem noi jocurile de noroc un lucru bun!
    Totul sta in energia banului pe care il castigi pe tristetea, pe dezamagirea, pe suferinta celor care-i prierd sperd ca vor castiga!
    Energia banului castigat la jocurile de noroc are o incarcatura informationala nociva, sa nu crezi ca daca vei castiga vei face un imperiu de piatra, NU, vei face cel mult cu sansa de 1 la 1,000,000 un castel de nisip pe malul mari!
    Mare atentie romani, salile cu pariuri sportive, cazinourile, loteriile sunt la tot pasul, daca vrei sa intri intr-un magazin alimentar, farmacie o vei face privind in stanga si in dreapta tentatii cu jocuri de noroc!
    Va rog sa faceti un simplu experiment, plimbati-va printr-un parc natural, plimbati-va printr-un centru comercial si analizati pe puterea dumneavoastra de intelegere efortul pe care il fac comercianti sa vanda ceva, apoi duceti-va fix intr-o locatie cu jocuri de noroc, o sa vedeti ca cei care sunt acolo sunt zombi, nu mai vad nimic, dau ca orbi cu bani in iluzie !
    La jocurile de noroc organizatorul castiga 99% si participantul 1% cu o sansa de 1 la 1,000,000 si sansa vieti de OM pe masa ca miza !

Ultima modificare făcută de obi; Acum 2 săptămâni la 15:34.
    Ce facem pentru noi moare cu noi, ceea ce facem pentru altii, pentru lume, ramane nemuritor! Albert Pine
    Am inteles ca un om poate avea totul neavand nimic si nimic avand totul. Mihai Eminescu
    „Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua în care te-ai născut și cea în care afli de ce.” Mark Twain!

Senior Member
    Data înscrierii
    19.04.2019
    Posturi
    139
    Antitopic.

Data înscrierii
    23.06.2015
    Locație
    Craiova
    Posturi
    459
    Antitopic = antibiotic ! Nu trebuie privit nici asa !
    Cand v-am intrebat intrebat in discutia din privat ( Ce va determinat sa va inscieti pe acest forum ?) dumneavoastra mi-ati raspuns [2. As avea destule lucruri de spus, lucruri utile pentru cei interesati (momentan sau peste cativa ani)].
    Citat Postat în original de Roberta Anduta
    Citat Postat în original de obi
    Cu tot respectul trei intrebari pentru dumneavostra;
    Ce va determinat sa va inscieti pe acest forum ?
    2. As avea destule lucruri de spus, lucruri utile pentru cei interesati (momentan sau peste cativa ani)
    Si eu am vazut un lucru foarte nobil si va propulseaza la un nivel superior, pentru ca doriti sa ajutati!
    Dar cum stim noi că, ceea ce este ajutor, sau util, este intotdeauna un lucru bun si mai ales daca este privita dintr-o latura pura a altruismului !
    Privind threadul dumneavostra (Clubul de loto) si scopul care poate fi inteles aici, eu nu pot sa nu intervin! Iar sa fiu ipocrit nu pot, mai bine sincer asa cum sunteti si dumneavoastra!
    Pe acest forum, threadul dumeavostra nu va fi sters, puteti sa continuati cat doriti, puteti sa diversificati latura jocurilor de noroc cu poker, alba-neagra, barbut, chiar si celebrul joc din copilarie suflici ala in care doi adversari suflau in monede pe rand pana una din monede incaleca pe celalta si jucatorul care facea asta lua moneda celuilalt si pentru care in ani de gimnaziu mi-a fost scazuta nota la purtare, confiscata prada, chemati parinti la scoala, mustrat si dat exemplu negativ colegilor si aceasta pentru ca eram campion la suflici,, acolo cred ca sa produs si o schimbare de macaz a vieti mele..... nu regret nimic !
    Asa cum ati spus si dv.
    Citat Postat în original de Roberta Anduta Vezi post
    Orice lucru, asta însemnând absolut orice lucru poate fi dezbatut si intors pe toate fetele,
    atata timp cat nu incalca legile bunului simt, de moralitatea si abatere la calea cea drepta cea luminata eu nu am nimic impotriva, va respect si voi respecta indiferent de nivelul pe care il alegeti!
    Ultima modificare făcută de obi; Acum 2 săptămâni la 13:36.
    Ce facem pentru noi moare cu noi, ceea ce facem pentru altii, pentru lume, ramane nemuritor! Albert Pine
    Am inteles ca un om poate avea totul neavand nimic si nimic avand totul. Mihai Eminescu
    „Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua în care te-ai născut și cea în care afli de ce.” Mark Twain!

Senior Member
    Data înscrierii
    19.04.2019
    Posturi
    139
    Credeam ca raman in spatiul privat acele discutii.
    Da, orice lucru poate fi dezbatut, insa veniti cu propria jucarie.

Am sters postarile mele, puteti continua oriunde si oricat, mult succes!
    Ultima modificare făcută de Roberta Anduta; Acum 2 săptămâni la 02:25.

Senior Member
    Data înscrierii
    19.04.2019
    Posturi
    139
    Citat Postat în original de obi Vezi post
    I-ar sa fiu ipocrit nu pot, mai bine sincer asa cum sunteti si dumneavoastra!
    Daca ati fi omis un caracter, puteam trece cu vederea. Asa insa, se explica si actiunile dvs.
    Greu când nu mai faceti copy-paste de pe net, nu?
    Data viitoare când mai postati in spatiul public mesaje private, ar fi bine sa cereti acordul celeilalte persoane, tine de cei 7 ani de acasa.
    Ultima modificare făcută de Roberta Anduta; Acum 2 săptămâni la 09:21.

Data înscrierii
    23.06.2015
    Locație
    Craiova
    Posturi
    459
    Eu tot va iubesc, dar nu cu toata finta mea!
    Cei 7 ani se invata acasa, restul sunt autoeducatie, imi asum responsabilitatea, sunt imperfect, cred ca este cazul sa invat de la dumneavoastra!

Senior Member
    Data înscrierii
    19.04.2019
    Posturi
    139
    Puteti incepe cu asta.

https://adrianmanea.xyz/docs/17-18-f...cheme-prob.pdf

Dar, mai intai sa vedeti ce semnificatie are in matematica semnul exclamarii, atat de folosit de dvs.

Data înscrierii
    23.06.2015
    Locație
    Craiova
    Posturi
    459
    Eu am zis ca fericit cel ce va iubeste, vai si amar daca nu o va face cu toata finta sa!
    Daca doriti va las sa imi dati un pumn in ochi si doua suturi, ca deja sunt invins!

Senior Member
    Data înscrierii
    19.04.2019
    Posturi
    139
    Nu conta parerea dvs. daca e nociv sau nu sa joci la loto, conta felul in care putem interpreta datele statistice concrete, versus calculele matematice.
    Discutia va continua in alta parte, nu a fost aici locul potrivit, asta e clar.
    Nu exista invingatori sau invinsi.

Sa fiti iubit!

Data înscrierii
    23.06.2015
    Locație
    Craiova
    Posturi
    459
    Citat Postat în original de Roberta Anduta Vezi post
    Nu conta parerea dvs. daca e nociv sau nu sa joci la loto, ...
    Discutia va continua in alta parte, nu a fost aici locul potrivit, asta e clar.
    ...
    Conta ca cineva sa intervina si dumneavoastra sa intelegeti ca nu sunt bune jocurile de noroc, aici o sa activeze o gramada de copii si sunt nocive astfel de stinte care creeaza paraziti si zombi, am facut-o eu cu riscul asumat, drept urmare comunicarea dintre noi si ce putem face impreuna.
    Daca veti continua si in alta parte fara sa va asumati responsabilitatea oamenilor pe care-i creati, nu ati inteles nimic si veti plati un pret.
    Un pret o sa il plateasca si cel care vinde si produce tigari ca se joaca cu cadavrele!
    Un pret o sa il patesca si cel care vinde si produce alimente care contin E-uri nocive ca se joaca cu cadavrele! Si exemplele continua.
    O sa plateasca un pret toti cei care au contribuit la anarhia din Romania si dezbinarea romanilor cat si urii care sa creat intre noi!
    Toti dau spaga si toti ia spaga si ai dracu unu mai demn ca altu!
    Dumneavostra stiti cat ma lupt sa ma mentin in acesta societate cu oameni orbi, prosti si lasi?
    Am avut sotia in spital 3 luni in primavara si a trebuit sa ma lupt si cu ea sa o fac sa inteleaga ca nu trebuie sa dau nici o atentie doctorei si asistentelor, desi cele din salon cu ea au dat si a mea a fost privita altfel fata de ele si asta ca am fost eu ca daca nu eram eu Dumnezeu cu mila si la plecare din spital iar ne-am ciondanit pentru ca eu am considerat ca Doctorei trebuie sa-i dam un buchet mare de flori si asistentelor buchete mai mici de flori!
    Dumneavostra stiti cum este sa lucrezi undeva unde sa ai sef si toti colegi tai sa-i dea spaga si atentii si tu nu pentru ca ai conduita si valori de aparat!
    Am inceput o facultate si m-am oprit cand am vazut ca nu aveau nici un scop sa ma invete, ci doar sa ma tampeasca, sa le cumperi carti sa cumperi examene, priviri perverse ale profesorilor asupra colegelor!

CLOACA asta suntem si dumneavoastra imi spuneti ce este nociv sau nu!

Ultima modificare făcută de obi; Săptămâna trecută la 00:18.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Marcaje

Marcaje

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •