Romania, Te Iubesc

Publicat de Peia Ninel · 38 minute ·
·








Dragii mei, iubiți compatrioți, recentele alegeri europarlamentare nu au arătat deloc adeziunea voastră la ideologia unui partid sau a altuia, ci faptul că România, iubita noastră patrie a ajuns din rău în mai rău. Campania aceasta a demonstrat faptul că am trecut de la faza experimentelor socio-politice la alt nivel. Ascultați cu atenție, nu este vorba despre nici o teorie a conspirației. Am ajuns rău, dar încă mai putem schimba lucrurile.
Acum suntem un teatru de război informațional. Toate partidele așa zis câștigătoare au avut un nemaiîntâlnit sprijin extern din partea serviciilor secrete străine. Indiferent cine va conduce România, ni se pregătește un traseu dezastruos. Vom ajunge, pur și simplu, sclavi în propria noastră Țară. Acest lucru este inadmisibil.
Din această cauză, am hotărât să candidez cea mai înaltă funcție din stat, la președinția României. Iată argumentele mele:
În patria noastră, cuvântul secret a ajuns să ascundă atâtea acțiuni împotriva cetățenilor săi încât, dacă nu luăm acum atitudine corectă, serviciile secrete, înțelegerile secrete, jurămintele secrete, protocoalele secrete și altfel asemnea secrete ne vor guverna viețile. Nouă, unui popor care a tânjit și tânjește după libertate, adevăr și dreptate. Aceste prea multe secrete vor să crească, să se dezvolte și să acapareze toate aspectele societății românești. Infecția secretului se află, azi, în spatele clasei politice care a ajuns într-un grad de putrefacție care contaminează totul. Candidatura mea la președinția României este încercarea de a ne recăpăta dreptul de a face alegeri după cum ne dictează propria conștiință, nu ghidate de interese secrete. Nu vă cer decât un singur lucru, ajutați-mă să pot spune adevărul și el să ajungă la cât mai mulți dintre români. Corecta informare ne va ajuta pe toți să respingem, să luptăm și să interzicem aceste secrete care tind să ne sufoce libertățile, speranțele și visurile noastre. Numai atunci vom fi stăpâni pe noi, pe viața noastră și îi vom reda României însemnătatea istorică pe care o merită. Ajunge cu secretele, cu manipulările grosolane, cu agendele ascunse!
Influența, presiunea pe care o exercită cei ascunși după cuvântul secret trebuie identificată, izolată și mijloacele lor limitate cât mai drastic. Ca să nu ne limiteze ei libertățile noastre. Este esențial dacă vrem să ne păstrăm tradițiile, să supraviețuim valului de nivelare comportamentală impus de globaliștii progresiști și nu numai.
Poziția geostrategică a Țării noastre o face nu numai ținta influențelor venite din Europa, ci, direct vă spun, suntem supuși presiunii mondiale. Practic, toți vor câte ceva de la patria noastră. Dacă nu o să ne ridicăm împotriva acestor insistențe nelegitime, vom sfârși ca niște venetici pe propriile noastre plaiuri. De aceea, dacă, cu ajutorul bunului Dumnezeu, voi ajunge la Cotroceni, voi face în așa fel încât nimeni dintre cei ce lucrează în administrația de stat să nu mai lucreze vreodată împotriva poporului. Să nu îngrădească libertățile nimănui, să nu ne îngrădească drepturile. Aceasta este una dintre promisiunile mele făcute Neamului Românesc.
Printre altele, trebuie să afirm că ne vom lupta cu o mașinărie bine pusă la punct, cu ramificații în toată societatea noastră, care s-a infiltrat în viața societății civile, în politică, în lumea științifică, în economie, în diplomație și presă. Acest mecanism infernal, marea primejdie a zilelor noastre, este neiertător, are resurse uriașe, atât materiale, cât și umane. Pe măsură ce trece timpul, mașinăria aceasta devine mai puternică, mai influentă, mai sigură pe sine. Uitați-vă la partidele care se zice că au câștigat europarlamentarele. Sunt infiltrate până la refuz, și dincolo de declarații sforăitoare, toate aceste partide au ajuns să servescă interese străine de Neamul Românesc. Conștiința lor nu mai este românească, au ajuns rotițele mecanismului care ne vrea tâmpiți, lipsiți de voință, interesați numai de frivolitățile cele mai lipsite de substanță. Pentru moment, mașinăria infecției alungă vocile care o critică, împingându-le în ridicol, spre marginea societății, fără mijloace de exprimare publică, sau li se fabrică dosare pentru a-i exclude, ca paria, din politică și comunitate. Nu va mai trece mult și se va ajunge și la eliminarea fizică a celor ale căror glasuri se opun implementarii acestui imund plan mondial…
Scopul final al acestui complot secret este să amestece neamurile, să le reducă năzuințele naționale la zero, să creeze un singur mare popor care să fie condus de un pol de putere invizibil, nedemocratic, o tiranie de tip nou, subtilă și eficientă, dar antiumană. Se vrea ca românii și România să urmeze fix această cale. Așa ceva nu putem permite, ne vor blestema strămoșii, nu ne putem dezrădăcina, nu putem să renunțăm la conștiința noastră națională, la felul nostru de a fi, unic în lume. În mod paradoxal, admirația diversiunii neamurilor este una dintre perfidele unelte ale mecanisului diabolic ce vrea să ne preschimbe în supușii perfecți.
Vă spun însă, fără libertate, fără o informare corectă a cetățenilor, fără dezbateri, fără critică, nicio adminstrație nu poate exista. Mai mult, nici un stat nu poate exista. Asta voi face ca președinte al României, mă voi asigura că toate acestea sunt posibile și că inerentele greșeli vor fi recunoscute și, imediat, îndreptate. Adminstrația pe care o voi impune se va asigura că vă informează corect și rapid asupra oricăror decizii specifice actului guvernării. Cetățenii trebuie să participe activ la conducerea Țării, căci Țara este a tuturor românilor și nicidecum a unor politicieni vânduți sau a unor afaceriști veroși.
Vă spun limpede, SOROS face parte din complotul care vrea să ne transforme în oi, în turme, într-o masă amorfă numai bună de mânat încotro vor vrea stăpînii săi. SOROS vrea să danseze pe mormintele națiunilor europene, căci Europa este, azi, o pradă ușoară. Ideologia neomarxistă progresită este menită să devină noua religie mondială. SOROS vrea să-l înlocuiască pe Dumnezeu cu acestă ideologie blestemată. Românii sunt unul dintre neamurile care poate să țină piept acestui enorm val antinațional. Românii vor să își apere tradiția creștină, calea spre Dumnezeu, nu cea a lui SOROS. Din nefericire, vectorii politici și sociali de azi au ajuns soldați în simbria lui SOROS.
Evident migrația este una dintre metodele amestecării credințelor și a neamurilor pentru a-și atinge SOROS satanicul său scop. Această acțiune, se poate vedea cu ochiul liber, a avut mare succes până acum în Occident, dar ni se pregătește și nouă aceiași soartă. Contingente de migranți de altă cultură, de religie anticreștină sunt pregătite să ocupe și România printre alte țări est-europene. În aceste condiții mai putem vorbi oare despre viitorul creștin și național al copiilor noștri, ai nepoților noștri? Nu. De aceea, trebuie să ne opunem din răsputeri planului soroșist de distrugere națională și de eliminare a creștinismului din conștiințele noastre.
Trebuie să avem puterea să respingem hotărârile antinaționale și antireligioase care ni se impun dinspre Vestul Europei, acolo unde mercenarii lui SOROS fac legea. Nici Berlinul sau Parisul nu stau prea bine, și acolo uneltele lui SOROS își fac de cap. Pe Hristos l-au răstignit, acum de dragul lui SOROS, trebuie Să-L aruncăm în uitare? Neamul Românesc nu va face nicicând așa ceva! Ortodoxia noastră este un bastion puternic, o redută tare de care trebuie să avem mare grijă, așa cum au avut și preacinstiții noștri înaintași și nu cum face pleava politică de azi, închinată servanților lui SOROS din Occident.
Ca președinte al României, vă asigur că voi promova și sprijini necondiționat orice politician care se dovedește cu adevărat patriot, indiferent din ce partid va face parte. Ducem lipsă de oameni care să gândească și să acționeze pentru binele României, un lucru de-a dreptul incalificabil.
De asemenea, sunt convins de potențialul Neamului Românesc și de faptul că România are potențialul, datoria istorică și destinul de a fi un lider regional exemplar. Ca președinte, voi milita neîncetat ca acest ideal să devină realitate cât mai repede posibil.
De asemenea, ideologia soroșistă, ca parte a planului de mondializare antinațională alimentează actuala politică europeană, obrăznicia acesteia a ajuns atât de agasantă încât propune chiar și construirea unui om nou, omul de tip SOROS. Bolșevicii voiau același lucru, un alt om. Noi știm cel mai bine ce înseamnă asta și ce pericol potențial prezintă din punct de vedere civic o asemenea idee. Această dorință, asociată cu diabolicele planuri de a schimba permanent configurația statală a Europei, plus sprijinirea migrației anticreștine vor aduce lumea într-un punct de unde autodistrugerea nu va mai putea fi oprită. România nu trebuie să ajungă nicicând în acest punct, lucru pe care elita politică actuală este incapabilă să o înțeleagă, ca idioți utili ai ideologiei soroșiste.
Soldații lui SOROS au început să abuzeze de generozitatea și toleranța poporului nostru. Acest lucru trebuie oprit până nu e prea târziu. Adică imediat, până veninul nu se răspândește mai mult decât ce se petrece acum.
Ceea ce vor soroșiștii să ne bage pe gât ține de noaptea minții și numai niște nebuni ar putea să accepte necondiționat aceste lucruri. Adică, de abia ne-am câștigat dreptul la libertate și informare corectă și ne cer să renunțăm de bunăvoie la ele? Ce om sănătos la minte ar face așa ceva?
Nu știu ce vor alții să facă, dar eu, ca președinte o să mă asigur că mesajul poporului român se va face auzit pretutindeni: România nu este decât a poporului nostru, nu are stăpâni, dar își dorește aliați corecți, iar Neamul Românesc nu este o turmă de oi care poate fi dusă la tăiere după bunul plac al altora!
Toţi pentru Țară! Nici Unul pentru Sine!
Suntem români şi punctum!
Sus Patria!
Aşa să ne ajute Dumnezeu!

Ninel PEIA – Președinte
Partidul Neamul Românesc