Citat Postat în original de obi Vezi post
Daca acest subiect se refera la castiguri gen loterie, cel putin poate fi apreciata tehnica, logica sperantei de a castiga acei bani!

Eu nu pot sa privesc jocurile de noroc, pariuri, etc. un lucru bun, eu le vad ca pe o boala, ca un cancer care te roade incet si sigur!
Vindecati-va de speranta ca bani se pot castiga prin loterie, noroc si apoi sa iti faci viata mai frumoasa, nu au fost altceva decat o ingeniaoasa metoda de manipulare si iluzie care te transforma in nimic!

Orice lucru, asta însemnând absolut orice lucru poate fi dezbatut si intors pe toate fetele, la modul cel mai serios.
Pana si razboaiele in sine au avut si parti bune, desi la prima vedere acest lucru ar parea un paradox.
Tehnologia a fost impinsa la extrem, in multe domenii.

Asa si aici, pot fi dezvoltate diverse metode de analiza, cu aplicatii in diverse domenii, dincolo de urna studiata, oricate simboluri ar contine aceasta, oricate urne vor fi.
Dar, pentru a duce un thread mai departe (aici nu cred ca poate fi folosit termenul ''pana la sfarsit'' ) e nevoie in primul rand de sustinerea administratorilor forumului.
Ori, in situatia in care tocmai acestia vin si posteaza total pe langa subiect, nu mai e nimic de facut.
Si nu ma vait, e o constatare.