Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 12 din 12

Subiect: Mesaj către un tnăr de viitor

Senior Member
    Data nscrierii
    10.10.2011
    Locație
    CRAIOVA
    Posturi
    61.953
    Mesaj către un tnăr de viitor
    Dragă tinere Faptul că citeşti aceste rnduri este dovada vie a faptului că ai auzit de noi. Şi dacă tot ai ajuns la noi, hai să facem cunoştinţă! Suntem...
    sfatulbatranilor.ro

mi place Distribuie

• Lui Marc Johann Elsberg i place asta.

• Adrian Pop PRIMUL PAS LEGAT DE BUNASTARE...ESTE ACELA DE A AVEA BUNAVOINTA COMUNICARII EFICIENTE, PUNCTIFORM FACUTA PUBLIC !!!

Senior Member
    Data nscrierii
    10.10.2011
    Locație
    CRAIOVA
    Posturi
    61.953

Mesaj către un tnăr de viitor

Dragă tinere

Faptul că citeşti aceste rnduri este dovada vie a faptului că ai auzit de noi.
    Şi dacă tot ai ajuns la noi, hai să facem cunoştinţă!

Suntem un grup de oameni, care n trecerea lor prin viaţă au căutat permanent să fie mai buni şi mai performanţi; fiecare n domeniul său.
    Considerăm că viaţa a fost darnică cu noi şi la rndul nostru vrem să dăruim celor care vor dori să ne calce pe urme, cele mai bune cunoştinţe şi experienţe..., tot ceea ce am acumulat noi mai bun n timp.
    Să nu credeţi că ne-a fost uşor. Am trecut prin bune şi prin rele. Uneori ne-am blocat, alteori am căzut, dar niciodată nu ne-a trecut prin cap să ne dăm bătuţi. Ne-am ridicat de fiecare dată, mai puternici dect nainte, pentru că de fiecare dată am nţeles unde am greşit.
    Dragostea faţă de semeni, pasiunea de a transmite şi idealurile comune ne-au unit şi astfel, la iniţiativa inimosului şi experimentatului Adi Pop, a apărut:

“Şcoala de afaceri on line Zalmoxa”!

Care ncearcă să umple golul din pregătirea practică a viitorilor OAMENI de afaceri, să le adauge peste pregătirea teoretică şi să elimine astfel această anomalie.

Observaţi două lucruri:

- Am spus – “ncearcă să” şi nu “va” umple golurile – pentru că depinde de voi, numai de voi, ca “ncearcă” să devină “va”... Noi transmitem! Depinde de voi dacă şi cum veţi recepţiona!
    - Şi mai ales am spus “OAMENI de afaceri”, pentru că nu trebuie să uitaţi nici o clipă că n primul rnd sunteţi oameni, dintre oameni, şi că lucraţi cu oameni si pentru oameni...

n concepţia noastră, un ”OM de afaceri” este rezultatul unui proces ndelungat de educaţie complexă, calitativ-superioară, survenit att n familie ct şi n sistemul specializat de nvăţămnt şi mai cu seamă al unui proces ndelungat de acumulare de cunoştinţe din cele mai variate domenii ale culturii, ştiinţelor social-umaniste sau ale specialităţilor economico-tehnologice superioare.
    Toate acestea, n primul rnd ca urmare a studiului individual, dar şi al unui sprijin practic din partea unor oameni experimentaţi care vă vor ajuta să identificaţi şi să nţelegeţi ansamblul de factori socio-economici şi culturali favorabili nceperii şi derulării cu succes a unui business.

Veţi fi ndrumaţi şi asistaţi, pas cu pas, pe lungul şi anevoiosul drum al SUCCESULUI PRACTIC n afaceri, fără ca asta să nsemne că va munci altcineva n locul vostru:
    - Cui i este frică de muncă, să nchidă acest mesaj şi să caute altceva.
    - Cine vrea să se mbogăţească peste noapte, să-şi ncerce norocul la loto.
    - Cine vrea să afle cum “se dau tunuri” şi cum “se trag țepe” a greşit adresa.

Noi promovăm un alt concept de afaceri.
    Unul bazat pe muncă, pe cinste, pe onoarea cuvntului dat, pe omenie şi pe bunul simţ.
    Cine crede că nu este posibil sau nu este dispus să acţioneze n acest fel, să ne ocolească, şi să-şi vadă de drum; mai devreme sau mai trziu instinctele murdare l vor da de gol... şi nu va fi bine deloc pentru el!

Lumea afacerilor este un loc cu reguli extrem de dure şi unde se duce o concurenţă acerbă deoarece recompensele sunt pe măsura utilităţii publice şi a aplicabilităţii ideilor şi conceptelor puse n practică.

Un adevărat “Om de afaceri” nu ncetează niciodată să nveţe, să-şi mbogăţească volumul de cunoştinţe, să se autoperfecţioneze, să-şi dezvolte orizontul cultural şi să se implice n viaţa comunităţii.
    Şi cine urmează această cale şi va vedea eforturile ncununate de succesul recunoaşterii oficiale a valorii lor personale, materializat prin creşterea constantă şi continuă a sumelor din contul bancar personal.

Dacă sunteţi de acord să respectaţi toate cele de mai sus, vă invităm să luaţi exemplul Cavalerilor Mesei Rotunde, să scoateţi cu toţii săbiile minţii dumneavoastră ascuţite din teaca imobilismului teoretic şi să o puneţi pe masa spiritului practic.

Promitem să vă stăm alături!

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Informații subiect

Utilizatori care navighează n acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează n acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •