Pagina 4 din 8 PrimulPrimul 12345678 UltimulUltimul
Rezultate 31 la 40 din 74

Subiect: Conferinta skype "smerenie"

Administrator Avatarul lui admin
    Data înscrierii
    10.10.2011
    Posturi
    5.171
    robert, 00.19

Buna seara

Două pagini și cel de al doilea volum al cărții Mariei. Mi sa parut interesantă maniera de a descrie echilibrul

Ma bucur ca citiți cartea mariei . Eu o citesc si recitesc clar ca pot fi subiectiv , însă văzând aprecierile care vin din parte dumneavoastra ......am o bucurie infinită in suflet . O seara minunata si un an plin de realizări va urez tuturor.

Pop, 04.45
    Rolul nostru esteacela de a amplifica Lumina, concentric.....ATAT

Pe Maria o S o iau cu mine ori de câte ori pot, pentru ca sa i arat ceputini stiu....

Alina si cu Ingrid stiu ce MI se dezvăluia in plimbările noastra prin Munți...Mosu era si el enciclopedie.....peste tot pe unde mergeam...

Sunt curios ce MI se va spune in Portugalia...

Ce rol a avut Neamul nostru acolo....

Ag de turism o sa fie cea care va realiza schimbarea la propriu ....

Americanii cu proiectul piciumani...au prins o ....si au vrut sa finanțeze ei proiectul...

Avem încă legătura directa si sper sa putem transfera cat mai multă informație din lumile celelalte...

Toti cei care vor rămâne in acest nucleu vor beneficia de toate aceste schimbări de paradigma...

Poarta este deschisă datorită Echipei Sfantului nostru Arsenie Boca spere metadigma, informații necesare tuturor popoarelor, MI se spune...

Elena, sa facem bancile de date si Trimiteți emailul cu Simp PACE la cat mai l

Mulți..direct

Maria, cu cat ești mai mult cuplata la forum, fb si conferințele noastre, cu atat poarta de transfer a informațiilor este mai mare

Cineva sa salveze cele postarea aici, cum am spus azi noapte...

Sper sa ma pot odihni mai mult....ca la nivel de câteva minute....nu este pe roze...

Sper ca nu mai trebuie plătit si mai mult....

Sfântul Arsenie Boca spunea ca pentru fiecare dezvăluire se plătește un preț....

Prețul este inuman de mare....

Senior Member
    Data înscrierii
    28.04.2018
    Posturi
    136
    Trei simpozioane...12 pozeNu stiu...ma dandescCoperta 2si 3 la obârșie...Si cele 4 de la pace Ast@ avem de facut Si editura AvangardaSI COVOARELE...robert, 23:36.Alina, 01:36La origine, în antichitate, acest dans făcea parte dintr-un cult, misteriile zeului solar Mitra apărut la...https://www.daoism.roAlina, 06:59http://www.national.ro/dezvaluiri/romania-mea/fratia-cavalerilor-geto-daci-ai-lui-mitra-93363.html/adrianpop58, 09:14PosteazaAlina, 10:11trebuie sa facem invitatia si la Simpozionul Obarsia NeamuluiCe tematica va fi?Tb sa facem si programul excursiei in a doua zi dupa Simpozion. Va fi la noi in tara sau intr-o tara vecina?Catalin, 10:25nu am avut termatica nici la prima editiefac eu de luniexcursie..trebuie sa venim cu propunerinu e nimic stabilitdaca gasim ceva frumos si acceptabil ca bani..facem in taraAlina, 10:26nu stiu daca Dl Geo s-a gandit la o anume destinatiesi stabilita data simpozionuluiCatalin, 10:2723 martiePavel, 17:09Luni o sa deschidem cont nou pt arta Zalmoxa in Ing si tot acolo o sa mutam si banii ca sa fie mai simplu de operat orice plata la orice ora, chiar si in zile legale de pe telefon si tot de acolo se pot lua si extrasele lunare foarte simplu, fara drumuri la bancaO sa-mi trebuiasca actele asociatiei ca sa deschidem contulAlina, 17:18bunaavocata a mai spus ceva?Alina, 18:42Eugen Nicolaescu Vorbele Din Plumbhttps://www.scribd.comadrianpop58, 18:50OkVăzui munți întregi pe care S au plantat măslini si vita de vie...pe terase...Catalin, 18:51Luni pot sa îți dau acteleadrianpop58, 18:5230.000 de producători de vinuri in zona porto

Administrator
    Data înscrierii
    10.10.2011
    Locație
    CRAIOVA
    Posturi
    928
    mosu spunea ceva de alfabetul nostru... From:Alina VEZI CE SPUN SFINTIISent on:1/12 From:adrianpop58 alfabet geometric...singurul...Sent on:1/12 From:Alina CEA FACUTA DE CZSent on:1/12 From:adrianpop58 avem pima pagina de la obarsie?Sent on:1/12From:adrianpop58 .... From:Alina DACA VREI, FOLOSIM INVITATIA SI O MODIFICAM PUTINSent on:1/12 From:adrianpop58 trebuie culori mai viiSent on:1/12 From:Alina SAU VREI SA FIE ALTCEVA PE COPERTA?Sent on:1/12From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/12From:Alina AM MAI FACUT SI VARIANTA ACEASTASent on:1/12 From:adrianpop58 posteaza-o aici s-o vadSent on:1/12From:adrianpop58 invitatia From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/12 From:adrianpop58 nuSent on:1/12 From:Alina CE SA FIE PE EA?Sent on:1/12 From:adrianpop58 este f f incarcataSent on:1/12 From:Alina SI CE CULOARE PE FOND?Sent on:1/12 From:adrianpop58 mai lucram la prima paginaSent on:1/12From:adrianpop58 nu vadFrom:adrianpop58 mai discutam pa From:Alina Prof. Tudor Diaconu si dr. Ilie Stanciu sunt doi cercetatori care au reusit sa „sparga” codul getic, acea scriere hieratica a carei existenta este dovedita de inscriptii pe monumentele megalitice ale Daciei, pe statuete de zei si preoti, pe artefacte de aur infatisand scene sacre. Dovada concreta ca a existat o astfel de scriere este matricea ligvistica de pe statueta Marelui Preot de la Adamclisi, datand din epoca bronzului. Demn de remarcat faptul ca in epoca bronzului preotii inventasera deja matricele lingvistice pentru a-si codifica mesajele sacre. Pentru cine cauta „antecedentele”, le recomandam semnele pictografice si scrierea hieroglifica din aria culturala Tartaria, Caranovo, Gracianita, Lipinski Vir, considerata a fi sursa tuturor alfabetelor. „Cele patru coduri de cult – ebraic, latin, elin, sanscrit – reprezinta cele patru sfere ale cunoasterii izvorate din pulverizarea limbii sacre a sacerdotilor geti”, spune prof.Diaconu. Pentru a reface nucleul primordial, din care s-a „pulverizat” scrierea sacra, cei doi cercetatori au stabilit baza matematica a fiecarei litere, dupa care prof. Diaconu a stabilit un algoritm de citire, bazat pe aspectul izomorf al grafiei cu litera si cifra. „Am constatat ca pictograma, ideograma, silabarul, alfabetul nu sunt forme de comunicare in evolutie, ci moduri de reprezentare ale aceluiasi inteles invariant”, spune prof.Diaconu. Parcurgandu-se in spirala – acest simbol stravechi ce apare ca o emblema a culturii carpato-danubiene – traseul invers risipirii lingvistice, s-a ajuns la numarul 5508! Acesta este „anul facerii”, al numirii prin cuvant al tuturor lucrurilor si nu intamplator acest an este inscris pe lacasurile de cult din tara noastra. Dupa ce s-a facut „numirea”, anumite cuvinte sacre au fost inscriptionate pe stancile aflate in calea pastorilor carpato-istrieni si au constituit limbajul sacru comun paleo-european. Casta sacerdotala a daco-getilor era „IO”, ca litere si „zece” ca numar. De aceea, codificarea sacerdotilor trebuia sa includa sistemul „IO”. 1Sent on:1/12From:Alinahttp://basarabialiterara.com.md/?p=12325Sent on:1/12 From:adrianpop58 DaSent on:1/12From:adrianpop58 Mosu Fromaniela Bulugea Eu mai stiam ca IO inseamna iubitor de Dumnezeu.Sent on:1/12Fromaniela Bulugea La mine la tara este folosit foarte des cuvantul io si inseamna uite=priveste,moldovenii isi spun lor insisi io Fromaniela Bulugea io ma duc in loc de eu From:adrianpop58 Unu intreg 1Sent on:1/12 Fromaniela Bulugea Misterul tăblițelor de plumb: Iisus s-a născut pe teritoriul Geției, România de astăziArheologul american Marija Gimbutas în lucrarea Civilizaţie şi cultură, Bucureşti, 1989 arăta: ,,În mileniul al Vll-lea, î. Hr. în Carpaţi, era o civilizaţie puternică, prima şi singură în Europa…o...EfemerideSent on:1/13 From:adrianpop58 La Manastirea Ramet este o sectie de covoare, vazui la tv TrinitasSent on:1/13From:adrianpop58 Mosu a decriptat tablitele de la Sinaia...From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/13From:adrianpop58 asta-mi place...Sent on:1/13From:adrianpop58 posteaz-oFrom:adrianpop58 ma uitai la prima si ultima pagina la la obarsie...trebuie , in principiu, culori mai vii... From:Elena Latan Buna dimineata !Sent on:1/13 From:adrianpop58 bunaSent on:1/13 Fromaniela Bulugea buna dimineata!Sent on:1/13 From:adrianpop58 bunaSent on:1/13From:adrianpop58 Ce vom face cand avem in conturile noastre un miliard de euro ?Ce vom face cand avem in contul Agente de turism de explorari Sarmizegetusa - Piciumanii Zalmoxieni, si in al celor doua Asociatii - Avangarda de sacrificiu si Arta Zalmoxa, un miliard de euro ?This message was editedFrom:adrianpop58 toti sa ne gandim la asta...From:adrianpop58 este lucrarea pe care o s-o pregatesc pt simpozionul 2 - VizionariFrom:adrianpop58http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24667-Ce-vom-face-cand-avem-in-conturile-noastre-un-miliard-de-euroSent on:1/13From:adrianpop58 10:29 AMdeci, alina, pana acum ce avem in clar ? 3 invitatii pentru simpozioanecate poze avem pentru cele 3 simpozioane...cate 4 pagini pt fiecare simpozion in parteSent on:1/13From:adrianpop58 Misterul tăblițelor de plumb: Iisus s-a născut pe teritoriul Geției, România de astăziArheologul american Marija Gimbutas în lucrarea Civilizaţie şi cultură, Bucureşti, 1989 arăta: ,,În mileniul al Vll-lea, î. Hr. în Carpaţi, era o civilizaţie puternică, prima şi singură în Europa…o...EfemerideSent on:1/13From:adrianpop58 Daniela, invata sa postezi pe forum...date despre Daci, despre orice ...Sent on:1/13From:adrianpop58http://www.sfatulbatranilor.ro/forums/21-PROIECTE-LA-CARE-LUCRAMSent on:1/13From:adrianpop58http://www.sfatulbatranilor.ro/forums/143-MAREA-ENCICLOPEDIE-A-GETO-DACILORSent on:1/13 From:Alinahttp://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24669-Pagini-Reviste-SimpozioneSent on:1/13From:Alinahttp://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24668-Invitatii-Simpozione-2019Sent on:1/13 From:Loredana Vladucu Buna ziua!Sent on:1/13 From:adrianpop58 bunaSent on:1/13From:adrianpop58 Condoleante Loredana ! 1From:adrianpop58 Am inteles ca Domnul dr Dobrea a inchis cabinetul de la Milano.Putem discuta sa ajutam copilul...DOAMNE AJUTA !On 1/11/2019 7:06 PM, Adi Pop wrote:>>> putem discuta pe skype...>> adrianpop58 - adresa mea From:Alina Foto's uit het bericht van Alina Bratu in Obarsia neamului nostru FacebookSent on:1/13From:Alina sa citesti comentariul Dlui Geo StroeSent on:1/13 From:adrianpop58Domnule Dan Diaconescu,Ne-am propus , asa cum am spus la telefon, sa organizam anual aceste trei Simpozioane. Anul trecut, la cele doua simpozioane pe care le-am sustinut la Craiova, am prezentat cateva lucrari. Anul acesta imi propun sa prezint un material legat de ce vom face cu banii obtinuti din afaceri, propunere pe care v-o fac din respect pentru modul logic de gandire pe care-l aveti.M-as bucura daca am dezvolta impreuna lucrarea pentru Simpozionul Vizionarii Neamului nostru, din acest an. In paralel cu aceasta, am dezvolta afaceri comune, astfel incat ceea ce ne propunem sa facem in lucrarea respectiva...sa le si punem in planul fizic, alaturi de tinerii " modelati " de mine la Scoala de afaceri online Zalmoxiana.http://www.sfatulbatranilor.ro/threa...iard-de-euroCe vom face cand avem in conturile noastre un miliard de euro ?Ce vom face cand avem in contul Agente de turism de explorari Sarmizegetusa - Piciumanii Zalmoxieni si in al celor doua Asociatii - Avangarda de sacrificiu si Arta Zalmoxa, un miliard de euro ?DOAMNE AJUTA !Cu respect,Adrian PopSent on:1/13From:adrianpop58 PAG. 3 DE FACUT (COSTA RICA PE FOND ALB)Sent on:1/13From:adrianpop58 poate facem o pagina cu tarile care n-au armataFrom:adrianpop58 cu costa rica avem o pagina...2From:adrianpop58http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24669-Pagini-Reviste-SimpozioneSent on:1/13 From:Alina eu ma gandeam la o pagina cu BuciumSent on:1/13From:Alina unde punem si pozele Sf Arsenie Boca, Sf Pantelimon si Mos IlieFrom:Alina in loc de pagina cu cele 14 tari care n-au armata From:adrianpop58 ?Sent on:1/13From:adrianpop58 PAG. 3 TABLITE SINAIAFrom:adrianpop58 sa ne ocupam de obarsie pana tareminam From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/13From:Alina asta am facut pana acumSent on:1/13From:Alina la pag 3From:Alina nu-i graba, mai gandeste-te cateva zile From:adrianpop58 ramane astaSent on:1/13From:adrianpop58 mai avem prima pagina si ultima, cu culori mai viiFrom:adrianpop58 daaaFrom:adrianpop58 Extrapoland ideile lui Mihail Eminescu ESTEPTATI-VA OAMENI BUNI ! Cine da desteptarea ?!?!?Faceti o uriasa reactiune morala, o revolutie de idei. Rascoliti geniul si spiritul propriu si caracteristic al fiecarui popor, din adancurile in care doarme.From:adrianpop58 din asta sa rezulte ce punem pe pagina 3 de la s paceFrom:adrianpop58 Extrapoland ideile lui Mihail Eminescu ESTEPTATI-VA OAMENI BUNI ! Cine da desteptarea ?!?!?Faceti o uriasa reactiune morala, o revolutie de idei. Rascoliti geniul si spiritul propriu si caracteristic al fiecarui popor, din adancurile in care doarme.From:adrianpop58 cred ca nimic nu se poate schimba aici, sau adaugaFrom:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/13From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/13From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/13From:adrianpop58 tocmai o facui si pe aceastainca lucrez la ea...5:18 PMamandoia sunt frumoaseSent on:1/13 Fromragoi Maria Loredana buna searaSent on:1/13 From:adrianpop58 ce face Dragos Popovici ?Sent on:1/13From:adrianpop58 bunaFrom:adrianpop58 Openbare groep Romania ✔ | FacebookRomania ✔ heeft 434.862 leden. O singura REGULA exista in grup, RESPECTA daca vrei sa fii RESPECTAT. Pentru ca grupul sa creasca ... adaugati fiecare cate 3 prieteni. Succes la postat !!! . Gro... FacebookSent on:1/13From:adrianpop58 Partidul Neamul Romanesc filiala GorjPartidul Neamul Romanesc filiala Gorj, Târgu Jiu. 251 vind-ik-leuks. "O VIATĂ AVEM ROMÂNI...SI-O CINSTE ! DESTEPTATI-VĂ CĂ AM DORMIT DESTUL !" (MIHAI... FacebookSent on:1/13From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/13From:adrianpop58 ramane asaSent on:1/13 From:Loredana Vladucu Buna seara!Sent on:1/13 From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/13 From:adrianpop58 BunaSent on:1/13From:adrianpop58 Ultima pagina de la Obârșie ?From:adrianpop58 Cu cei doiFrom:adrianpop58 PrieteniFrom:adrianpop58 Ioan stamatin prof univ bucurestiFrom:adrianpop58 Șere cu încălzireFrom:adrianpop58 Din lumea satului From:Elena Latan Buna dimineata !Sent on:1/14 From:adrianpop58 bunaSent on:1/14From:adrianpop58www.sfatulbatranilor.roSent on:1/14From:adrianpop58 Adriene, cand ne putem vedea maine....si mai ales unde. Prefer in zona Popservice, adica Nord Vest Craiova si nu pe skype...deocamdataII vorba de 15 minute in care sa vedem cum ne putem ajuta, coopera: - tu cu mine, la o lucrare pe care vreau sa o public la AGIR , pe tema indrumarii firmelor din Regiune SV pentru excelenta operationala, inscriere la evaluarea pentru Premiul Calitatii.. Sper sa fii membru al Camerei de Comert Dolj- eu cu tine, in contrapartida, cu vreo comunicare pe tema originii neamului romanesc la acele seminariiAdu-ti aminte de cine a sintetizat la tabla la hotel Jiul (Ramada) disputa cu ale Gica contraTraian Crisu - 0744646537un manager paternalist, un consultant antrenor( coleg cu Dragos, la Electro)Sent on:1/14From:adrianpop58 Bună Adi!La Mulți Ani!Multumesc foarte mult pentru acest important mesaj! E foarte importanta aceasta propunere de strategie de utilizare a unui miliard de euro realizat onest, prin gandire si munca sustinuta!Desigur ca ma gandesc si eu la un material folositor Celor care participa la aceste importante Manifestari (asa cum sunt aceste importante Simpozioane).O zi cât mai frumoasă în continuare!From:adrianpop58 Florian, 9:33 AMBună dimineața, azi ajungi la firma!? 3:52 PMsunt si maine la drdimineataFrom:adrianpop58http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24667-Ce-vom-face-cand-avem-in-conturile-noastre-un-miliard-de-euroSent on:1/14 From:Elena Latan Buna seara !Sent on:1/14 From:Loredana Vladucu Buna seara !Sent on:1/14FB_IMG_1547489310914.jpg25.8 KB Sent on:1/14 From:adrianpop58 bunaSent on:1/14From:adrianpop58 cz, editura...?Nu putem face binicSent on:1/14NimicPana nu ies actele la Asociatie From:adrianpop58 OkSent on:1/15From:adrianpop58 Doamne ajuta ! Fromaniela Bulugea Buna dimineata!O zi frumoasa,va doresc,intru Domnul !Am urmat pașii,am citit de fapt,am ajuns la cel de-al patrulea.Sunt uimitoare ideile dumneavoastra si ma bucur ca v-am gasit. 1Sent on:1/15Bună dimineata 1Sent on:1/15 From:Elena Latan Buna dimineata !Sent on:1/15 From:adrianpop58 BunaSent on:1/15From:adrianpop58 O parte dintre ele sa le spui copiilor de la scoala ta....From:adrianpop58 Alina, la pag 4 Obarsie, pune doar textul de la prima editie...From:adrianpop58 La cei doiFrom:adrianpop58 Elena, cauta la man Rameti, sa facem acolo comanda de covoareFrom:adrianpop58 Loredana, daca poti salveaza cele scrise aiciFrom:adrianpop58 Alina, cauta locatiile unde dezvoltam sistemul de hoteleri si module zalmoxaFrom:adrianpop58 Robert, valeriu a ajuns la tine ?From:adrianpop58 Vreau sa mi spuna cateva locatii frumoase din Basarabia, sa le includem in cele 50 din lucrarea pe care o fac pt simpozionul vizionari From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/15From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/15From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/15From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/15From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/15From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/15From:Alina bucegi, ciucas si ceahlauSent on:1/15 From:Ingrid unde sunt facute ?Sent on:1/15 From:Alina M. Bucegi | Zbor peste Munții României Zbor peste Munții RomânieiSent on:1/15From:Alina de pe siteul acestaSent on:1/15From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/15 From:Ingrid o sa mergem si noiSent on:1/15 From:Alina asta...imi pare cunoscuta Sent on:1/15From:Alina e in Bucegi From:IngridSent on:1/15 From:Alina mergem, mergemSent on:1/15 From:Ingrid urmatoarea tinta Sent on:1/15 From:Alina Sent on:1/15 From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/15From:adrianpop58 astaSent on:1/15From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/15 From:Alina MAI TB SA LUCREZ PUTIN LA EASent on:1/15 From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/15From:adrianpop58 daaaSent on:1/15From:adrianpop58 posteaz-o pe asta pe forum From:Alinahttp://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24669-Pagini-Reviste-SimpozioneSent on:1/15 From:adrianpop58 ce mai avem de facut ?Sent on:1/15 From:Alina CEA CU TABLITELE... POATE TE GANDESTI LA UN TEXT CARE-TI PLACESent on:1/15 From:adrianpop58 PAG. 3 DE FACUT (COSTA RICA PE FOND ALB)Sent on:1/15From:adrianpop58 asta mai trebuieFrom:adrianpop58 de care zici cu tablitele From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/15 From:adrianpop58http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/23-Criterii-de-selectie-pentru-Tineri-2/page14Sent on:1/15From:adrianpop58 daniela, aici..Sent on:1/15From:adrianpop58Citat Postat în original de Daniela Bulugea Vezi postIdeile pe care le-am intalnit aici sunt marete si centrate pe ceea ce tine de bun simt si omenie si transformarea pas cu pas a omului in Om.Va mutumesc!O sa vina Timpul cand o sa te ocupi si tu de alti cursanti ai acestei Scoli unice....From:adrianpop58 ok ma gandesc Alina treci la pag 3 de la paceFrom:adrianpop58 parca am avut o idee odata...dar nu mai stiuFrom:adrianpop58 azi la dr iar fu tens mare la ochiFrom:adrianpop58 ma duc maine la dr care m-=a operat la ochi From:Alina DA, AM CATEVA IDEI DE LOCATIISent on:1/15 From:adrianpop58 cautati cele 50 de locatii pt sistemul Zalmoxa. sunt pe forum...Sent on:1/15From:adrianpop58 le am pus odata From:Alina CELE 50 DE LOCATII?Sent on:1/15From:Alina O SA CAUTFrom:Alinahttp://www.sfatulbatranilor.ro/threads/21921-Lant-hotelier-ZALMOXA?highlight=HOTELIER+ZALMOXASent on:1/15From:Alina RUCAR/BRAN E DE 2 ORISent on:1/15 From:Elena LatanElena Latan shared a photoSent on:1/15From:Elena Latan Femeia care a stat trei ani să coasă tot Luceafărul pe o pânză uriaşă: „Mă trezeam noaptea şi continuam să cos“O femeie în vârstă de 71 de ani din Cugir a realizat o performanţă demnă de Cartea Recordurilor. Maria Todor a reuşit ca într-o perioadă de trei ani, între 2014 – 2016, să coasă pe o pânză de cânep... adevarul.roSent on:1/15 From:adrianpop58 interesantSent on:1/15From:adrianpop58 sa vad daca ce iau pt inima mareste tens ocularaFrom:adrianpop58 DUPLECOR From:Alina Removed on Jan 15 at 1:41 pmSent on:1/15Message removedFrom:Alinahttp://www.sfatulbatranilor.ro/threads/21921-Lant-hotelier-ZALMOXASent on:1/15From:Alina am completat pana la 50Sent on:1/15From:Alina 50. Ramnicu Valcea From:adrianpop58http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24667-Ce-vom-face-cand-avem-in-conturile-noastre-un-miliard-de-euro?p=123827#post123827Sent on:1/15From:adrianpop58 trecuiSent on:1/15From:adrianpop58 stanisoara, in zona fratelui IoanFrom:adrianpop58 sa asteptam locatii din basarabiaFrom:adrianpop58 Intr-un interval de timp scurt, atentia lumii se va concentra asupra tarii noastre.From:adrianpop58 asta as pune la poza cu tablitele... From:Alina okSent on:1/15 From:adrianpop58 si punem si Sfantul Arsenie Boca, ca el a scris astaSent on:1/15From:adrianpop58 sau asta la pagina 3 de la simp paceFrom:adrianpop58 vedem...From:adrianpop58 Natura ne aseamănă. Educaţia ne deosebeşte. - confucius - pag 3 simp pace From:Alina credeam ca vrei asta la pag 3Sent on:1/15From:Alina Faceti o uriasa reactiune morala, o revolutie de idei. Rascoliti geniul si spiritul propriu si caracteristic al fiecarui popor, din adancurile in care doarme.From:Alina la pace From:Elena Latan Inhoud niet gevondenBekijk berichten, foto's en meer op Facebook. FacebookSent on:1/15From:Elena Latan Manastirea RâmeţManastirea Râmeţ, Geoagiu De Sus, Alba, Romania. 11*d. vind-ik-leuks. Mănăstirea Râmeț - Jud. Alba FacebookSent on:1/15From:Elena Latan Nu am gasit date despre covoare tesute la Man.. Ramet.Sent on:1/15From:Elena Latanhttp://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24690-Manastirea-RametSent on:1/15 From:adrianpop58 DaSent on:1/15From:adrianpop58 Sa pui astaFrom:adrianpop58 Si Laplace....ce a spus Sfântul Arșenie BocaFrom:adrianpop58 trebuie intrebat acolo daca au sectie de covoare manuale si daca putem sa le comandam covoarele noastre.From:adrianpop58Asociatia Avangarda de Sacrificiu a distribuit un link.Administrator · Publicat de Adrian Pop · Chiar acum · tagAdaugă subiectehttps://www.youtube.com/watch?v=SHOGn4R8iiIYOUTUBE.COMPARACLISUL MAICII DOMNULUI CITITSent on:1/15From:adrianpop58 Sent on:1/15From:adrianpop58http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24693-Manastirea-Sihastria-%F0%9F%95%86-%F0%9F%95%87-%F0%9F%95%86-PsalmiSent on:1/15Vineri Serghei face scanariSent on:1/15Poate va ajuta... Sâmbăta și duminica are curs From:adrianpop58 mi-a spus Mia...Sent on:1/15From:adrianpop58 o sa merg la cursOkSent on:1/15 From:adrianpop58 LU 23:13Doamne ajuta, Adi! Ma rog pentru voi!18:03MULTUMESC mult Daniela ! DOAMNE AJUTA !Sfârşitul conversaţieiScrie un mesaj...Sent on:1/15From:adrianpop58 Cătălin-Vasile Iasilcovschi | FacebookCătălin-Vasile Iasilcovschi is on Facebook. Join Facebook to connect with Cătălin-Vasile Iasilcovschi and others you may know. Facebook gives people the... FacebookSent on:1/15From:adrianpop58 SUNT MULTE DATE CU MIHAI EMINESCU PE FB...TREBUIE LUATE SI PUSE PE FORUM...Sent on:1/15From:adrianpop58 ELENA, UNDE GASIM IN cRAIOVA O GRADINITA CU NOU NASCUTI, ORFANI ? From:Elena Latanhttp://www.sfatulbatranilor.ro/threads/12917-Elena-Latan/page1015Sent on:1/15From:Elena Latanhttp://www.sfatulbatranilor.ro/forums/133-Mihai-EminescuSent on:1/15 From:adrianpop58 MA BUCURSent on:1/15From:adrianpop58 O SA CITESC SI EU MAI TARZIU From:Elena Latan Am adaugat tot ce am gasit.Sent on:1/15 From:adrianpop58 Openbare groep Grup Bacau Partidul Neamul Romanesc | FacebookGrup Bacau Partidul Neamul Romanesc heeft 294 leden. Partidul Neamul Românesc - Ninel PEIA - Preşedinte Neamul Românesc, ca şi sufletul fiecăruia, este nepieritor şi în mijlocul lui stăm acum noi t... FacebookSent on:1/15From:adrianpop58 MA BUCURSent on:1/15 From:Elena Latan Ceva deosebit de frumos.Sent on:1/15From:Elena Latan DUMNEZEU ESTE ROMÂNVal RăzeşuPentru că pe data de 15 ianuarie se implinesc 169 de ani de la naşterea Veşniciei Limbii Române, voi spune în mod cu totul neconvențional câteva cuvinte despre Sfântul ei.Nu îi găsim numele în calendarele bisericeşti nu din cauza răutății oamenilor, ci pentru că i l-a scris cu litere de foc în Cartea Vieții, Ziditorul, încă înainte de întemeierea lumii. Nu vă spun cum, dar am aruncat o privire în Registrul Stării Civile a Raiului şi am apucat să citesc: Locul naşterii: Ipoteşti. Căsătorit cu Poezia. Un singur copil: Limba Română.Cine viețuieşte în această lume şi nu locuieşte în Eminescu, nu este român. Pentru că el este patria noastră universală. Privind harta geopolitică a lumii vedem continente şi țări. Să nu confundăm termenul de țară cu cel de patrie. Ori, cel de popor, cu cel de neam. Țara este o unitate administrativă, patria este cea pe care o purtăm în noi oriunde am colinda prin această lume. Poporul este suma indivizilor care populează o țară, neam sunt purtătorii de aceeaşi limbă a unui ideal național. Pământul este o fărâmă din Univers, țările sunt fărâme ale acestei planete, dar patria încape doar în sufletele oamenilor mari, pentru că ea trebuie să redevină infinit.Omenirea va putea recuceri cândva cerul prin dezvoltarea până la ultima limită a tehnologiilor şi ştiințelor spațiale, iar atunci va decreta - poate triumfal, poate cu dezamăgire - că Dumnezeu nu există. Va eluda cu bună ştiință că astronautul rămâne captiv în navă şi în propria sa piele. Abia atunci, şi poate nici atunci, omenirea va înțelege micimea culturii materiale - câte țări încap într-o rachetă?Dar acestea toate se întâmplă nu pentru că Ziditorul nu există, ci pentru că omul nu vrea să creadă că ştie unde să caute veşnicia. Ba, mai rău, că nici nu ar putea fi un loc unde ar putea exista. Este atât de ridicul în trufia sa de cuceritor încât îşi închipuie că poate închide Timpul într-un ceasornic. Când, în fapt, nici cel mai performant ceas atomic nu poate măsura decât trecerea şi destrămarea noastră prin timp.Doar prin dezvoltarea culturii umaniste putem eluda limitările materiale şi desființa imposibilul. Pentru că totul, Absolut Totul, se află în noi.A fi patriot înseamnă a-l descoperi pe Dumnezeu când ciocăni la uşa inimii, a deschide şi a-l recunoaşte Ziditorul patriei tale.Este foarte mic numărul privilegiaților care îl aud şi îi deschid. Şi infim numărul celor cu care vorbeşte. Pentru că toate se zidesc prin Cuvânt.Am făcut acest prolog doar pentru a ajunge la cel care însetat de Absolut a trudit şi a făurit limba îngerilor, dăruindu-o neamului românesc, să putem avea fiecare o patrie în care Luceafărul să ne lumineze nemărginirile.,, Şi pentru că toate acestea trebuiau să poarte un nume, li s-a spus Eminescu!" ( Marin Sorescu )* Urmează o poezie adresată mai ales detractorilor săi care, sub pretextul demitizării, vor să-i demoleze statuile şi să se cocoțeze ei pe socluri.DUMNEZEU ESTE ROMÂNVal RăzeşuVai de neamul cu morți vii care n-au nimica sfânt,peste vatra strămoşească rămân zările albastredoar că i-a urcat Golgota răstignitul în Cuvântveşnicia să i-o poarte, el, Iisusul limbii noastre.De sub pleoape teii ning dor de cer şi absolut,pe cărarea dinspre rai vin luceferi la fereşti,îi aud cum şuşotesc că s-a ridicat din lutîn icoana Poeziei sfântul meu din Ipoteşti.Dacă dorul are chip - cum altarul har divin -el s-a îmbrăcat în dor de Lumină, ce păcatcă deşi ni s-a jertfit ca anafură şi vin,ce puțini îl văd aevea cât de sus ne-a înălțat.A slăvit străbunii toți ridicându-i de sub glii,a încoronat cu slovă ziditorii ăstui neam.Azi îl jefuiesc de slavă lotrii, şi zadarnic scriică el a-nfiat o țară, altfel unde mai eram?Surugii de vorbe goale, calemgii de apă chioară,creaturi fără ruşine, împăiați pe gloabe şui,Feți - frumoşi de trei parale - vor să-l facă de ocarădeşi sunt numai erate triste la povestea lui.Pentru cei ce sunt, sau vin după mine, dau în scris:- Să îl crească pentru zbor Ipoteştiul i-a fost sânşi i-a fost limbă maternă îngereasca, şi precisMarea Taină-i dezlegată - Dumnezeu este român!VAL RĂZEŞU 1 From:adrianpop58 DOAMNE AJUTA !Sent on:1/15From:adrianpop58 cz, s trimitem invitatia cu obarsia la muzeele din Romania.From:adrianpop58 fa tu eklena o baza de date cu aceste adreseFrom:adrianpop58 alina, daca am face pag 3 cu Gheorghe Zamfir ?From:adrianpop58 la simp PACEFrom:adrianpop58 ei doi nu se intelegFrom:adrianpop58 dar, poate intr-un an il punem pe ultima pagina cand pe unul cand pe altulFrom:adrianpop58 sa nu se certeFrom:adrianpop58 amandoi sunt de-o valoare inestimabilaFrom:adrianpop58 Maica Stareta de la Manastirea Carcea, invita enoriasii la Hramul Manastirii Joi, 17.01.2019. DOAMNE AJUTA ! From:Pavel Loredana Centrul de plasament “Prichindel”Sent on:1/15From:Pavel Loredana Pentru copii abandonatiFrom:Pavel Loredanahttp://www.dgaspcdolj.ro/servicii-specializate-copii/centre-rezidentiale/39/centrul-de-plasament-pentru-copilul-pre-acolar-cu-dizabilit-a-ai/28Sent on:1/15 From:adrianpop58 merci !Sent on:1/15 From:Pavel Loredana Cu placereSent on:1/15 From:adrianpop58 prof Iscru - cz suna-l...Sent on:1/15From:adrianpop58 0721 258604From:adrianpop58 asteapta sa ma duc la el la bucFrom:adrianpop58 are lucrari pt simpozioanehttp://www.mihai-eminescu.ro/Sent on:1/15Am fost la ședința la partidSent on:1/15 From:adrianpop58 f bineSent on:1/15Uitați ce frumos.. https://m.facebook.com/story.php?sto...82181CASĂ NOUĂ CONSTRUITĂ ÎN STIL TRADIŢIONAL, ÎNTRE MIOVENI ŞI CÂMPULUNG Proiect: Arh. Cosmin Gurău Design interior: Adela Pârvu Tâmplărie de lemn: Meşter Baicu Nicolae Acoperişul de stuf: “Echipa dom...CASĂ NOUĂ CONSTRUITĂ ÎN STIL TRADIŢIONAL, ÎNTRE MIOVENI ŞI CÂMPULUNG Proiect: Arh. Cosmin Gurău Design interior: Adela Pârvu Tâmplărie de lemn: Meşter Baicu Nicolae Acoperişul de stuf: “Echipa... FacebookSent on:1/15 From:adrianpop58 OkSent on:1/15Lucrez la planul pe anul asta.. Împart obiectivele pe luni sa vad cum le duc la îndeplinire. Sent on:1/15Maine merg la Ruris sa îmi iau flipchart-ul lăsat acolo de când cu Lets do IT. From:adrianpop58 F bineSent on:1/15From:adrianpop58 Poate mergem impreunaokSent on:1/15 From:adrianpop58 Vorbim dimineataSent on:1/15okSent on:1/15http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/21200-Plan-de-lucru-Agentia-de-Turism-si-explorari-Sarmizegetusa-Piciumanii-Zalmoxieni-SRLSent on:1/16am venit cu o propunere pt a demara activitatea nul acesta pe agentia de turismSent on:1/16am venit cu o propunere de demarare a unui incubator pe Asociatia Arta Zalmoxahttp://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24707-Propunere-creare-Incubator-de-afaceri?p=123909#post123909Sent on:1/16 From:adrianpop58 O sa ma uitSent on:1/16Bună dimineața. În jur de 9 cred ca pot veni sa va iau, e ok? Sent on:1/16INEDIT: Un profesor de criptologie a spart Codul lui Eminescu. Generalul Ilie Torsan în Exclusivitate pentru Ziaristi Online. VIDEO - Ziaristi Online“Dr. Robert Mayer, marele moment, o conspiraţie şi colo marea domnişoară”; apoi Eminescu scuipă de câteva ori, începu să râdă şi se aşeză... Ziaristi OnlineSent on:1/16 From:adrianpop58 OkSent on:1/16From:adrianpop58 Vino

Administrator
    Data înscrierii
    10.10.2011
    Locație
    CRAIOVA
    Posturi
    928
    From:adrianpop58 Petrică, in Locațiile găsite pt plămâni, ochi, creier sa avem sere simtă studiem flora spontana cu plante 1Sent on:1/9 From:Alina Bicicleta electrică, la modă acum în toată lumea, n-a fost inventată nici de ruşi, nici de chinezi, nici de americani. A fost concepută de un ROMÂN, la începutul anilor '70.Bicicleta electrică, la modă acum în toată lumea, n-a fost inventată nici de ruşi, nici de chinezi, nici de americani. A fost concepută de un ROMÂN, la începutul anilor '70. „Elmo” a fost concepu... FacebookSent on:1/10From:Alina 14 țări care nu au armatăNu toate țările au armată, iar motivele sunt diverse: lipsa resurselor naturale, dimensiunea mică a statului sau populație redusă. Cu toate acestea, statele reușesc să-și asigure protecția. www.digi24.roSent on:1/12 From:adrianpop58 o sa intrebSent on:1/12From:adrianpop58 mosu spunea ceva de alfabetul nostru... From:Alina VEZI CE SPUN SFINTIISent on:1/12 From:adrianpop58 alfabet geometric...singurul...Sent on:1/12 From:Alina CEA FACUTA DE CZSent on:1/12 From:adrianpop58 avem pima pagina de la obarsie?Sent on:1/12From:adrianpop58 .... From:Alina DACA VREI, FOLOSIM INVITATIA SI O MODIFICAM PUTINSent on:1/12 From:adrianpop58 trebuie culori mai viiSent on:1/12 From:Alina SAU VREI SA FIE ALTCEVA PE COPERTA?Sent on:1/12From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/12From:Alina AM MAI FACUT SI VARIANTA ACEASTASent on:1/12 From:adrianpop58 posteaza-o aici s-o vadSent on:1/12From:adrianpop58 invitatia From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/12 From:adrianpop58 nuSent on:1/12 From:Alina CE SA FIE PE EA?Sent on:1/12 From:adrianpop58 este f f incarcataSent on:1/12 From:Alina SI CE CULOARE PE FOND?Sent on:1/12 From:adrianpop58 mai lucram la prima paginaSent on:1/12From:adrianpop58 nu vadFrom:adrianpop58 mai discutam pa From:Alina Prof. Tudor Diaconu si dr. Ilie Stanciu sunt doi cercetatori care au reusit sa „sparga” codul getic, acea scriere hieratica a carei existenta este dovedita de inscriptii pe monumentele megalitice ale Daciei, pe statuete de zei si preoti, pe artefacte de aur infatisand scene sacre. Dovada concreta ca a existat o astfel de scriere este matricea ligvistica de pe statueta Marelui Preot de la Adamclisi, datand din epoca bronzului. Demn de remarcat faptul ca in epoca bronzului preotii inventasera deja matricele lingvistice pentru a-si codifica mesajele sacre. Pentru cine cauta „antecedentele”, le recomandam semnele pictografice si scrierea hieroglifica din aria culturala Tartaria, Caranovo, Gracianita, Lipinski Vir, considerata a fi sursa tuturor alfabetelor. „Cele patru coduri de cult – ebraic, latin, elin, sanscrit – reprezinta cele patru sfere ale cunoasterii izvorate din pulverizarea limbii sacre a sacerdotilor geti”, spune prof.Diaconu. Pentru a reface nucleul primordial, din care s-a „pulverizat” scrierea sacra, cei doi cercetatori au stabilit baza matematica a fiecarei litere, dupa care prof. Diaconu a stabilit un algoritm de citire, bazat pe aspectul izomorf al grafiei cu litera si cifra. „Am constatat ca pictograma, ideograma, silabarul, alfabetul nu sunt forme de comunicare in evolutie, ci moduri de reprezentare ale aceluiasi inteles invariant”, spune prof.Diaconu. Parcurgandu-se in spirala – acest simbol stravechi ce apare ca o emblema a culturii carpato-danubiene – traseul invers risipirii lingvistice, s-a ajuns la numarul 5508! Acesta este „anul facerii”, al numirii prin cuvant al tuturor lucrurilor si nu intamplator acest an este inscris pe lacasurile de cult din tara noastra. Dupa ce s-a facut „numirea”, anumite cuvinte sacre au fost inscriptionate pe stancile aflate in calea pastorilor carpato-istrieni si au constituit limbajul sacru comun paleo-european. Casta sacerdotala a daco-getilor era „IO”, ca litere si „zece” ca numar. De aceea, codificarea sacerdotilor trebuia sa includa sistemul „IO”. 1Sent on:1/12From:Alinahttp://basarabialiterara.com.md/?p=12325Sent on:1/12 From:adrianpop58 DaSent on:1/12From:adrianpop58 Mosu Fromaniela Bulugea Eu mai stiam ca IO inseamna iubitor de Dumnezeu.Sent on:1/12Fromaniela Bulugea La mine la tara este folosit foarte des cuvantul io si inseamna uite=priveste,moldovenii isi spun lor insisi io Fromaniela Bulugea io ma duc in loc de eu From:adrianpop58 Unu intreg 1Sent on:1/12 Fromaniela Bulugea Misterul tăblițelor de plumb: Iisus s-a născut pe teritoriul Geției, România de astăziArheologul american Marija Gimbutas în lucrarea Civilizaţie şi cultură, Bucureşti, 1989 arăta: ,,În mileniul al Vll-lea, î. Hr. în Carpaţi, era o civilizaţie puternică, prima şi singură în Europa…o...EfemerideSent on:1/13 From:adrianpop58 La Manastirea Ramet este o sectie de covoare, vazui la tv TrinitasSent on:1/13From:adrianpop58 Mosu a decriptat tablitele de la Sinaia...From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/13From:adrianpop58 asta-mi place...Sent on:1/13From:adrianpop58 posteaz-oFrom:adrianpop58 ma uitai la prima si ultima pagina la la obarsie...trebuie , in principiu, culori mai vii... From:Elena Latan Buna dimineata !Sent on:1/13 From:adrianpop58 bunaSent on:1/13 Fromaniela Bulugea buna dimineata!Sent on:1/13 From:adrianpop58 bunaSent on:1/13From:adrianpop58 Ce vom face cand avem in conturile noastre un miliard de euro ?Ce vom face cand avem in contul Agente de turism de explorari Sarmizegetusa - Piciumanii Zalmoxieni, si in al celor doua Asociatii - Avangarda de sacrificiu si Arta Zalmoxa, un miliard de euro ?This message was editedFrom:adrianpop58 toti sa ne gandim la asta...From:adrianpop58 este lucrarea pe care o s-o pregatesc pt simpozionul 2 - VizionariFrom:adrianpop58http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24667-Ce-vom-face-cand-avem-in-conturile-noastre-un-miliard-de-euroSent on:1/13From:adrianpop58 10:29 AMdeci, alina, pana acum ce avem in clar ? 3 invitatii pentru simpozioanecate poze avem pentru cele 3 simpozioane...cate 4 pagini pt fiecare simpozion in parteSent on:1/13From:adrianpop58 Misterul tăblițelor de plumb: Iisus s-a născut pe teritoriul Geției, România de astăziArheologul american Marija Gimbutas în lucrarea Civilizaţie şi cultură, Bucureşti, 1989 arăta: ,,În mileniul al Vll-lea, î. Hr. în Carpaţi, era o civilizaţie puternică, prima şi singură în Europa…o...EfemerideSent on:1/13From:adrianpop58 Daniela, invata sa postezi pe forum...date despre Daci, despre orice ...Sent on:1/13From:adrianpop58http://www.sfatulbatranilor.ro/forums/21-PROIECTE-LA-CARE-LUCRAMSent on:1/13From:adrianpop58http://www.sfatulbatranilor.ro/forums/143-MAREA-ENCICLOPEDIE-A-GETO-DACILORSent on:1/13 From:Alinahttp://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24669-Pagini-Reviste-SimpozioneSent on:1/13From:Alinahttp://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24668-Invitatii-Simpozione-2019Sent on:1/13 From:Loredana Vladucu Buna ziua!Sent on:1/13 From:adrianpop58 bunaSent on:1/13From:adrianpop58 Condoleante Loredana ! 1From:adrianpop58 Am inteles ca Domnul dr Dobrea a inchis cabinetul de la Milano.Putem discuta sa ajutam copilul...DOAMNE AJUTA !On 1/11/2019 7:06 PM, Adi Pop wrote:>>> putem discuta pe skype...>> adrianpop58 - adresa mea From:Alina Foto's uit het bericht van Alina Bratu in Obarsia neamului nostru FacebookSent on:1/13From:Alina sa citesti comentariul Dlui Geo StroeSent on:1/13 From:adrianpop58Domnule Dan Diaconescu,Ne-am propus , asa cum am spus la telefon, sa organizam anual aceste trei Simpozioane. Anul trecut, la cele doua simpozioane pe care le-am sustinut la Craiova, am prezentat cateva lucrari. Anul acesta imi propun sa prezint un material legat de ce vom face cu banii obtinuti din afaceri, propunere pe care v-o fac din respect pentru modul logic de gandire pe care-l aveti.M-as bucura daca am dezvolta impreuna lucrarea pentru Simpozionul Vizionarii Neamului nostru, din acest an. In paralel cu aceasta, am dezvolta afaceri comune, astfel incat ceea ce ne propunem sa facem in lucrarea respectiva...sa le si punem in planul fizic, alaturi de tinerii " modelati " de mine la Scoala de afaceri online Zalmoxiana.http://www.sfatulbatranilor.ro/threa...iard-de-euroCe vom face cand avem in conturile noastre un miliard de euro ?Ce vom face cand avem in contul Agente de turism de explorari Sarmizegetusa - Piciumanii Zalmoxieni si in al celor doua Asociatii - Avangarda de sacrificiu si Arta Zalmoxa, un miliard de euro ?DOAMNE AJUTA !Cu respect,Adrian PopSent on:1/13From:adrianpop58 PAG. 3 DE FACUT (COSTA RICA PE FOND ALB)Sent on:1/13From:adrianpop58 poate facem o pagina cu tarile care n-au armataFrom:adrianpop58 cu costa rica avem o pagina...2From:adrianpop58http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24669-Pagini-Reviste-SimpozioneSent on:1/13 From:Alina eu ma gandeam la o pagina cu BuciumSent on:1/13From:Alina unde punem si pozele Sf Arsenie Boca, Sf Pantelimon si Mos IlieFrom:Alina in loc de pagina cu cele 14 tari care n-au armata From:adrianpop58 ?Sent on:1/13From:adrianpop58 PAG. 3 TABLITE SINAIAFrom:adrianpop58 sa ne ocupam de obarsie pana tareminam From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/13From:Alina asta am facut pana acumSent on:1/13From:Alina la pag 3From:Alina nu-i graba, mai gandeste-te cateva zile From:adrianpop58 ramane astaSent on:1/13From:adrianpop58 mai avem prima pagina si ultima, cu culori mai viiFrom:adrianpop58 daaaFrom:adrianpop58 Extrapoland ideile lui Mihail Eminescu ESTEPTATI-VA OAMENI BUNI ! Cine da desteptarea ?!?!?Faceti o uriasa reactiune morala, o revolutie de idei. Rascoliti geniul si spiritul propriu si caracteristic al fiecarui popor, din adancurile in care doarme.From:adrianpop58 din asta sa rezulte ce punem pe pagina 3 de la s paceFrom:adrianpop58 Extrapoland ideile lui Mihail Eminescu ESTEPTATI-VA OAMENI BUNI ! Cine da desteptarea ?!?!?Faceti o uriasa reactiune morala, o revolutie de idei. Rascoliti geniul si spiritul propriu si caracteristic al fiecarui popor, din adancurile in care doarme.From:adrianpop58 cred ca nimic nu se poate schimba aici, sau adaugaFrom:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/13From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/13From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/13From:adrianpop58 tocmai o facui si pe aceastainca lucrez la ea...5:18 PMamandoia sunt frumoaseSent on:1/13 Fromragoi Maria Loredana buna searaSent on:1/13 From:adrianpop58 ce face Dragos Popovici ?Sent on:1/13From:adrianpop58 bunaFrom:adrianpop58 Openbare groep Romania ✔ | FacebookRomania ✔ heeft 434.862 leden. O singura REGULA exista in grup, RESPECTA daca vrei sa fii RESPECTAT. Pentru ca grupul sa creasca ... adaugati fiecare cate 3 prieteni. Succes la postat !!! . Gro... FacebookSent on:1/13From:adrianpop58 Partidul Neamul Romanesc filiala GorjPartidul Neamul Romanesc filiala Gorj, Târgu Jiu. 251 vind-ik-leuks. "O VIATĂ AVEM ROMÂNI...SI-O CINSTE ! DESTEPTATI-VĂ CĂ AM DORMIT DESTUL !" (MIHAI... FacebookSent on:1/13From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/13From:adrianpop58 ramane asaSent on:1/13 From:Loredana Vladucu Buna seara!Sent on:1/13 From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/13 From:adrianpop58 BunaSent on:1/13From:adrianpop58 Ultima pagina de la Obârșie ?From:adrianpop58 Cu cei doiFrom:adrianpop58 PrieteniFrom:adrianpop58 Ioan stamatin prof univ bucurestiFrom:adrianpop58 Șere cu încălzireFrom:adrianpop58 Din lumea satului From:Elena Latan Buna dimineata !Sent on:1/14 From:adrianpop58 bunaSent on:1/14From:adrianpop58www.sfatulbatranilor.roSent on:1/14From:adrianpop58 Adriene, cand ne putem vedea maine....si mai ales unde. Prefer in zona Popservice, adica Nord Vest Craiova si nu pe skype...deocamdataII vorba de 15 minute in care sa vedem cum ne putem ajuta, coopera: - tu cu mine, la o lucrare pe care vreau sa o public la AGIR , pe tema indrumarii firmelor din Regiune SV pentru excelenta operationala, inscriere la evaluarea pentru Premiul Calitatii.. Sper sa fii membru al Camerei de Comert Dolj- eu cu tine, in contrapartida, cu vreo comunicare pe tema originii neamului romanesc la acele seminariiAdu-ti aminte de cine a sintetizat la tabla la hotel Jiul (Ramada) disputa cu ale Gica contraTraian Crisu - 0744646537un manager paternalist, un consultant antrenor( coleg cu Dragos, la Electro)Sent on:1/14From:adrianpop58 Bună Adi!La Mulți Ani!Multumesc foarte mult pentru acest important mesaj! E foarte importanta aceasta propunere de strategie de utilizare a unui miliard de euro realizat onest, prin gandire si munca sustinuta!Desigur ca ma gandesc si eu la un material folositor Celor care participa la aceste importante Manifestari (asa cum sunt aceste importante Simpozioane).O zi cât mai frumoasă în continuare!From:adrianpop58 Florian, 9:33 AMBună dimineața, azi ajungi la firma!? 3:52 PMsunt si maine la drdimineataFrom:adrianpop58http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24667-Ce-vom-face-cand-avem-in-conturile-noastre-un-miliard-de-euroSent on:1/14 From:Elena Latan Buna seara !Sent on:1/14 From:Loredana Vladucu Buna seara !Sent on:1/14FB_IMG_1547489310914.jpg25.8 KB Sent on:1/14 From:adrianpop58 bunaSent on:1/14From:adrianpop58 cz, editura...?Nu putem face binicSent on:1/14NimicPana nu ies actele la Asociatie From:adrianpop58 OkSent on:1/15From:adrianpop58 Doamne ajuta ! Fromaniela Bulugea Buna dimineata!O zi frumoasa,va doresc,intru Domnul !Am urmat pașii,am citit de fapt,am ajuns la cel de-al patrulea.Sunt uimitoare ideile dumneavoastra si ma bucur ca v-am gasit. 1Sent on:1/15Bună dimineata 1Sent on:1/15 From:Elena Latan Buna dimineata !Sent on:1/15 From:adrianpop58 BunaSent on:1/15From:adrianpop58 O parte dintre ele sa le spui copiilor de la scoala ta....From:adrianpop58 Alina, la pag 4 Obarsie, pune doar textul de la prima editie...From:adrianpop58 La cei doiFrom:adrianpop58 Elena, cauta la man Rameti, sa facem acolo comanda de covoareFrom:adrianpop58 Loredana, daca poti salveaza cele scrise aiciFrom:adrianpop58 Alina, cauta locatiile unde dezvoltam sistemul de hoteleri si module zalmoxaFrom:adrianpop58 Robert, valeriu a ajuns la tine ?From:adrianpop58 Vreau sa mi spuna cateva locatii frumoase din Basarabia, sa le includem in cele 50 din lucrarea pe care o fac pt simpozionul vizionari From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/15From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/15From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/15From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/15From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/15From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/15From:Alina bucegi, ciucas si ceahlauSent on:1/15 From:Ingrid unde sunt facute ?Sent on:1/15 From:Alina M. Bucegi | Zbor peste Munții României Zbor peste Munții RomânieiSent on:1/15From:Alina de pe siteul acestaSent on:1/15From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/15 From:Ingrid o sa mergem si noiSent on:1/15 From:Alina asta...imi pare cunoscuta Sent on:1/15From:Alina e in Bucegi From:IngridSent on:1/15 From:Alina mergem, mergemSent on:1/15 From:Ingrid urmatoarea tinta Sent on:1/15 From:Alina Sent on:1/15 From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/15From:adrianpop58 astaSent on:1/15From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/15 From:Alina MAI TB SA LUCREZ PUTIN LA EASent on:1/15 From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/15From:adrianpop58 daaaSent on:1/15From:adrianpop58 posteaz-o pe asta pe forum From:Alinahttp://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24669-Pagini-Reviste-SimpozioneSent on:1/15 From:adrianpop58 ce mai avem de facut ?Sent on:1/15 From:Alina CEA CU TABLITELE... POATE TE GANDESTI LA UN TEXT CARE-TI PLACESent on:1/15 From:adrianpop58 PAG. 3 DE FACUT (COSTA RICA PE FOND ALB)Sent on:1/15From:adrianpop58 asta mai trebuieFrom:adrianpop58 de care zici cu tablitele From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/15 From:adrianpop58http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/23-Criterii-de-selectie-pentru-Tineri-2/page14Sent on:1/15From:adrianpop58 daniela, aici..Sent on:1/15From:adrianpop58Citat Postat în original de Daniela Bulugea Vezi postIdeile pe care le-am intalnit aici sunt marete si centrate pe ceea ce tine de bun simt si omenie si transformarea pas cu pas a omului in Om.Va mutumesc!O sa vina Timpul cand o sa te ocupi si tu de alti cursanti ai acestei Scoli unice....From:adrianpop58 ok ma gandesc Alina treci la pag 3 de la paceFrom:adrianpop58 parca am avut o idee odata...dar nu mai stiuFrom:adrianpop58 azi la dr iar fu tens mare la ochiFrom:adrianpop58 ma duc maine la dr care m-=a operat la ochi From:Alina DA, AM CATEVA IDEI DE LOCATIISent on:1/15 From:adrianpop58 cautati cele 50 de locatii pt sistemul Zalmoxa. sunt pe forum...Sent on:1/15From:adrianpop58 le am pus odata From:Alina CELE 50 DE LOCATII?Sent on:1/15From:Alina O SA CAUTFrom:Alinahttp://www.sfatulbatranilor.ro/threads/21921-Lant-hotelier-ZALMOXA?highlight=HOTELIER+ZALMOXASent on:1/15From:Alina RUCAR/BRAN E DE 2 ORISent on:1/15 From:Elena LatanElena Latan shared a photoSent on:1/15From:Elena Latan Femeia care a stat trei ani să coasă tot Luceafărul pe o pânză uriaşă: „Mă trezeam noaptea şi continuam să cos“O femeie în vârstă de 71 de ani din Cugir a realizat o performanţă demnă de Cartea Recordurilor. Maria Todor a reuşit ca într-o perioadă de trei ani, între 2014 – 2016, să coasă pe o pânză de cânep... adevarul.roSent on:1/15 From:adrianpop58 interesantSent on:1/15From:adrianpop58 sa vad daca ce iau pt inima mareste tens ocularaFrom:adrianpop58 DUPLECOR From:Alina Removed on Jan 15 at 1:41 pmSent on:1/15Message removedFrom:Alinahttp://www.sfatulbatranilor.ro/threads/21921-Lant-hotelier-ZALMOXASent on:1/15From:Alina am completat pana la 50Sent on:1/15From:Alina 50. Ramnicu Valcea From:adrianpop58http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24667-Ce-vom-face-cand-avem-in-conturile-noastre-un-miliard-de-euro?p=123827#post123827Sent on:1/15From:adrianpop58 trecuiSent on:1/15From:adrianpop58 stanisoara, in zona fratelui IoanFrom:adrianpop58 sa asteptam locatii din basarabiaFrom:adrianpop58 Intr-un interval de timp scurt, atentia lumii se va concentra asupra tarii noastre.From:adrianpop58 asta as pune la poza cu tablitele... From:Alina okSent on:1/15 From:adrianpop58 si punem si Sfantul Arsenie Boca, ca el a scris astaSent on:1/15From:adrianpop58 sau asta la pagina 3 de la simp paceFrom:adrianpop58 vedem...From:adrianpop58 Natura ne aseamănă. Educaţia ne deosebeşte. - confucius - pag 3 simp pace From:Alina credeam ca vrei asta la pag 3Sent on:1/15From:Alina Faceti o uriasa reactiune morala, o revolutie de idei. Rascoliti geniul si spiritul propriu si caracteristic al fiecarui popor, din adancurile in care doarme.From:Alina la pace From:Elena Latan Inhoud niet gevondenBekijk berichten, foto's en meer op Facebook. FacebookSent on:1/15From:Elena Latan Manastirea RâmeţManastirea Râmeţ, Geoagiu De Sus, Alba, Romania. 11*d. vind-ik-leuks. Mănăstirea Râmeț - Jud. Alba FacebookSent on:1/15From:Elena Latan Nu am gasit date despre covoare tesute la Man.. Ramet.Sent on:1/15From:Elena Latanhttp://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24690-Manastirea-RametSent on:1/15 From:adrianpop58 DaSent on:1/15From:adrianpop58 Sa pui astaFrom:adrianpop58 Si Laplace....ce a spus Sfântul Arșenie BocaFrom:adrianpop58 trebuie intrebat acolo daca au sectie de covoare manuale si daca putem sa le comandam covoarele noastre.From:adrianpop58Asociatia Avangarda de Sacrificiu a distribuit un link.Administrator · Publicat de Adrian Pop · Chiar acum · tagAdaugă subiectehttps://www.youtube.com/watch?v=SHOGn4R8iiIYOUTUBE.COMPARACLISUL MAICII DOMNULUI CITITSent on:1/15From:adrianpop58 Sent on:1/15From:adrianpop58http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24693-Manastirea-Sihastria-%F0%9F%95%86-%F0%9F%95%87-%F0%9F%95%86-PsalmiSent on:1/15Vineri Serghei face scanariSent on:1/15Poate va ajuta... Sâmbăta și duminica are curs From:adrianpop58 mi-a spus Mia...Sent on:1/15From:adrianpop58 o sa merg la cursOkSent on:1/15 From:adrianpop58 LU 23:13Doamne ajuta, Adi! Ma rog pentru voi!18:03MULTUMESC mult Daniela ! DOAMNE AJUTA !Sfârşitul conversaţieiScrie un mesaj...Sent on:1/15From:adrianpop58 Cătălin-Vasile Iasilcovschi | FacebookCătălin-Vasile Iasilcovschi is on Facebook. Join Facebook to connect with Cătălin-Vasile Iasilcovschi and others you may know. Facebook gives people the... FacebookSent on:1/15From:adrianpop58 SUNT MULTE DATE CU MIHAI EMINESCU PE FB...TREBUIE LUATE SI PUSE PE FORUM...Sent on:1/15From:adrianpop58 ELENA, UNDE GASIM IN cRAIOVA O GRADINITA CU NOU NASCUTI, ORFANI ? From:Elena Latanhttp://www.sfatulbatranilor.ro/threads/12917-Elena-Latan/page1015Sent on:1/15From:Elena Latanhttp://www.sfatulbatranilor.ro/forums/133-Mihai-EminescuSent on:1/15 From:adrianpop58 MA BUCURSent on:1/15From:adrianpop58 O SA CITESC SI EU MAI TARZIU From:Elena Latan Am adaugat tot ce am gasit.Sent on:1/15 From:adrianpop58 Openbare groep Grup Bacau Partidul Neamul Romanesc | FacebookGrup Bacau Partidul Neamul Romanesc heeft 294 leden. Partidul Neamul Românesc - Ninel PEIA - Preşedinte Neamul Românesc, ca şi sufletul fiecăruia, este nepieritor şi în mijlocul lui stăm acum noi t... FacebookSent on:1/15From:adrianpop58 MA BUCURSent on:1/15 From:Elena Latan Ceva deosebit de frumos.Sent on:1/15From:Elena Latan DUMNEZEU ESTE ROMÂNVal RăzeşuPentru că pe data de 15 ianuarie se implinesc 169 de ani de la naşterea Veşniciei Limbii Române, voi spune în mod cu totul neconvențional câteva cuvinte despre Sfântul ei.Nu îi găsim numele în calendarele bisericeşti nu din cauza răutății oamenilor, ci pentru că i l-a scris cu litere de foc în Cartea Vieții, Ziditorul, încă înainte de întemeierea lumii. Nu vă spun cum, dar am aruncat o privire în Registrul Stării Civile a Raiului şi am apucat să citesc: Locul naşterii: Ipoteşti. Căsătorit cu Poezia. Un singur copil: Limba Română.Cine viețuieşte în această lume şi nu locuieşte în Eminescu, nu este român. Pentru că el este patria noastră universală. Privind harta geopolitică a lumii vedem continente şi țări. Să nu confundăm termenul de țară cu cel de patrie. Ori, cel de popor, cu cel de neam. Țara este o unitate administrativă, patria este cea pe care o purtăm în noi oriunde am colinda prin această lume. Poporul este suma indivizilor care populează o țară, neam sunt purtătorii de aceeaşi limbă a unui ideal național. Pământul este o fărâmă din Univers, țările sunt fărâme ale acestei planete, dar patria încape doar în sufletele oamenilor mari, pentru că ea trebuie să redevină infinit.Omenirea va putea recuceri cândva cerul prin dezvoltarea până la ultima limită a tehnologiilor şi ştiințelor spațiale, iar atunci va decreta - poate triumfal, poate cu dezamăgire - că Dumnezeu nu există. Va eluda cu bună ştiință că astronautul rămâne captiv în navă şi în propria sa piele. Abia atunci, şi poate nici atunci, omenirea va înțelege micimea culturii materiale - câte țări încap într-o rachetă?Dar acestea toate se întâmplă nu pentru că Ziditorul nu există, ci pentru că omul nu vrea să creadă că ştie unde să caute veşnicia. Ba, mai rău, că nici nu ar putea fi un loc unde ar putea exista. Este atât de ridicul în trufia sa de cuceritor încât îşi închipuie că poate închide Timpul într-un ceasornic. Când, în fapt, nici cel mai performant ceas atomic nu poate măsura decât trecerea şi destrămarea noastră prin timp.Doar prin dezvoltarea culturii umaniste putem eluda limitările materiale şi desființa imposibilul. Pentru că totul, Absolut Totul, se află în noi.A fi patriot înseamnă a-l descoperi pe Dumnezeu când ciocăni la uşa inimii, a deschide şi a-l recunoaşte Ziditorul patriei tale.Este foarte mic numărul privilegiaților care îl aud şi îi deschid. Şi infim numărul celor cu care vorbeşte. Pentru că toate se zidesc prin Cuvânt.Am făcut acest prolog doar pentru a ajunge la cel care însetat de Absolut a trudit şi a făurit limba îngerilor, dăruindu-o neamului românesc, să putem avea fiecare o patrie în care Luceafărul să ne lumineze nemărginirile.,, Şi pentru că toate acestea trebuiau să poarte un nume, li s-a spus Eminescu!" ( Marin Sorescu )* Urmează o poezie adresată mai ales detractorilor săi care, sub pretextul demitizării, vor să-i demoleze statuile şi să se cocoțeze ei pe socluri.DUMNEZEU ESTE ROMÂNVal RăzeşuVai de neamul cu morți vii care n-au nimica sfânt,peste vatra strămoşească rămân zările albastredoar că i-a urcat Golgota răstignitul în Cuvântveşnicia să i-o poarte, el, Iisusul limbii noastre.De sub pleoape teii ning dor de cer şi absolut,pe cărarea dinspre rai vin luceferi la fereşti,îi aud cum şuşotesc că s-a ridicat din lutîn icoana Poeziei sfântul meu din Ipoteşti.Dacă dorul are chip - cum altarul har divin -el s-a îmbrăcat în dor de Lumină, ce păcatcă deşi ni s-a jertfit ca anafură şi vin,ce puțini îl văd aevea cât de sus ne-a înălțat.A slăvit străbunii toți ridicându-i de sub glii,a încoronat cu slovă ziditorii ăstui neam.Azi îl jefuiesc de slavă lotrii, şi zadarnic scriică el a-nfiat o țară, altfel unde mai eram?Surugii de vorbe goale, calemgii de apă chioară,creaturi fără ruşine, împăiați pe gloabe şui,Feți - frumoşi de trei parale - vor să-l facă de ocarădeşi sunt numai erate triste la povestea lui.Pentru cei ce sunt, sau vin după mine, dau în scris:- Să îl crească pentru zbor Ipoteştiul i-a fost sânşi i-a fost limbă maternă îngereasca, şi precisMarea Taină-i dezlegată - Dumnezeu este român!VAL RĂZEŞU 1 From:adrianpop58 DOAMNE AJUTA !Sent on:1/15From:adrianpop58 cz, s trimitem invitatia cu obarsia la muzeele din Romania.From:adrianpop58 fa tu eklena o baza de date cu aceste adreseFrom:adrianpop58 alina, daca am face pag 3 cu Gheorghe Zamfir ?From:adrianpop58 la simp PACEFrom:adrianpop58 ei doi nu se intelegFrom:adrianpop58 dar, poate intr-un an il punem pe ultima pagina cand pe unul cand pe altulFrom:adrianpop58 sa nu se certeFrom:adrianpop58 amandoi sunt de-o valoare inestimabilaFrom:adrianpop58 Maica Stareta de la Manastirea Carcea, invita enoriasii la Hramul Manastirii Joi, 17.01.2019. DOAMNE AJUTA ! From:Pavel Loredana Centrul de plasament “Prichindel”Sent on:1/15From:Pavel Loredana Pentru copii abandonatiFrom:Pavel Loredanahttp://www.dgaspcdolj.ro/servicii-specializate-copii/centre-rezidentiale/39/centrul-de-plasament-pentru-copilul-pre-acolar-cu-dizabilit-a-ai/28Sent on:1/15 From:adrianpop58 merci !Sent on:1/15 From:Pavel Loredana Cu placereSent on:1/15 From:adrianpop58 prof Iscru - cz suna-l...Sent on:1/15From:adrianpop58 0721 258604From:adrianpop58 asteapta sa ma duc la el la bucFrom:adrianpop58 are lucrari pt simpozioanehttp://www.mihai-eminescu.ro/Sent on:1/15Am fost la ședința la partidSent on:1/15 From:adrianpop58 f bineSent on:1/15Uitați ce frumos.. https://m.facebook.com/story.php?sto...82181CASĂ NOUĂ CONSTRUITĂ ÎN STIL TRADIŢIONAL, ÎNTRE MIOVENI ŞI CÂMPULUNG Proiect: Arh. Cosmin Gurău Design interior: Adela Pârvu Tâmplărie de lemn: Meşter Baicu Nicolae Acoperişul de stuf: “Echipa dom...CASĂ NOUĂ CONSTRUITĂ ÎN STIL TRADIŢIONAL, ÎNTRE MIOVENI ŞI CÂMPULUNG Proiect: Arh. Cosmin Gurău Design interior: Adela Pârvu Tâmplărie de lemn: Meşter Baicu Nicolae Acoperişul de stuf: “Echipa... FacebookSent on:1/15 From:adrianpop58 OkSent on:1/15Lucrez la planul pe anul asta.. Împart obiectivele pe luni sa vad cum le duc la îndeplinire. Sent on:1/15Maine merg la Ruris sa îmi iau flipchart-ul lăsat acolo de când cu Lets do IT. From:adrianpop58 F bineSent on:1/15From:adrianpop58 Poate mergem impreunaokSent on:1/15 From:adrianpop58 Vorbim dimineataSent on:1/15okSent on:1/15http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/21200-Plan-de-lucru-Agentia-de-Turism-si-explorari-Sarmizegetusa-Piciumanii-Zalmoxieni-SRLSent on:1/16am venit cu o propunere pt a demara activitatea nul acesta pe agentia de turismSent on:1/16am venit cu o propunere de demarare a unui incubator pe Asociatia Arta Zalmoxahttp://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24707-Propunere-creare-Incubator-de-afaceri?p=123909#post123909Sent on:1/16 From:adrianpop58 O sa ma uitSent on:1/16Bună dimineața. În jur de 9 cred ca pot veni sa va iau, e ok? Sent on:1/16INEDIT: Un profesor de criptologie a spart Codul lui Eminescu. Generalul Ilie Torsan în Exclusivitate pentru Ziaristi Online. VIDEO - Ziaristi Online“Dr. Robert Mayer, marele moment, o conspiraţie şi colo marea domnişoară”; apoi Eminescu scuipă de câteva ori, începu să râdă şi se aşeză... Ziaristi OnlineSent on:1/16 From:adrianpop58 OkSent on:1/16From:adrianpop58 Vinope Adela o puteti suna daca a facut ceva cu cartile mosului.. si daca pot sa merg sa vad ce carti are la care sa le gasim destinatari.. biblioteci, ceva..Sent on:1/16 From:Elena Latan Buna ziua !Sent on:1/16 From:adrianpop58 BunaSent on:1/16From:adrianpop58 a scazut tensiunea la ochi...ca mi-au dat o picatura cu ceva...luni invetigam din nou, cresterea asta de tensiune oculara.From:adrianpop58----- Forwarded Message -----From: Geo Stroe <geostroe@gmail.com>To: BRATU ALINA <alinabratu2004@yahoo.com>; Adi Pop <zalmoxa@yahoo.com>; Catalin Zamfir <biz.craiova@gmail.com>Sent: Friday, January 11, 2019, 10:12:24 AM GMT+1Subject: Pentru tipografie o recomandareAnexez o emblema a ADRTDC mai noua realizata de GEORGE ROCA DIN AUSTRALIAROG SCOATEȚI DOAR OVALUL DIN DREPTUNGHIUL ALBASTRU CU MARGINILE ALBE PE CARE SE POATE SUPRAPUNE UN OVAL NEGRU PRECUM IN COPERTA DE LA DACIA MODELELE SUNT ANEXATE MAI JOSPENTRU UZUL VIITOR ROG SA IMI TRIMITETI SI MIE FORMATUL REALIZAT PENTRU ARHIVA SI ACTIUNILE VIITOAREMULTUMESC CU ANTICIPAȚIE TEHNOREDACTORULUI INFORMATIC PE CARE MA BAZEZ CA ESTE UN PROFESIONIST DESĂVIRSITO ZI BUNĂ!!GeoStroe”Dacia va renaște în România prin adevăr, dreptate, muncă și credință!”0722972522, 0214138434, geostroe@gmail.comFundația Academia DacoRomână ”Tempus DacoRomânia ComTerra” - F.A.D.R.”T.D.C.”,cu filiala Academia Zamolsiană ”Primii în timp” în Traian-Ialomița;Grupul de Acțiune pentru Renașterea Daciei - G.A.R.D.A.Alianța Națională a Dacilor Liberi - A.N.D.L.S.C.Tempus DacoRomânia ComTerra S.R.L. - Editura DacoRomână ”T.D.C.”http://www.tempusdacoromania.rowww.a...acoromana.ro26 EMBEMA PE ALBASTRU FUNDATIA-ACAD-DR-wb (1).jpgSent on:1/16From:adrianpop58 Fonduri NerambursabilePentru Afacerea TaStartUp-Nation 2019 ULTIMA SANSA!!!Sent on:1/16 From:Alina am facut 2 variante la coperta 4 ObarsieSent on:1/16From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/16From:Alina sau asaSent on:1/16From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/16From:Alina care place mai mult?Sent on:1/16From:Alina sau schimb ceva? From:adrianpop58 Legenda şarpelui împietrit de la Mănăstirea Tismana"Pe o stâncă de lângă Mănăstirea Tismana, din judeţul Gorj, poate fi observată o pictură arhaică, mai greu de înţeles, fără aflarea poveştii care se află în spatele acesteia. Cea m Departamentul de Informații România (DIR)Sent on:1/16From:adrianpop58 ultimaSent on:1/16 From:Alina okSent on:1/16From:Alina am facut si 3 variante la pagina 3 ObarsieFrom:AlinaAlina shared a photoSent on:1/16From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/16From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/16From:Alina am pus peisaje din Bucegi, ca tot au fost gasite acoloSent on:1/16From:Alina eFrom:Alina mai este o paginaFrom:Alina la pace From:adrianpop58 2Sent on:1/16From:adrianpop58 gataFrom:adrianpop58 le-am terminat pe toateFrom:adrianpop58 merci.... From:Alina cea cu Gheorghe zamfirSent on:1/16 From:adrianpop58 esti o fata ce merita continuu atentia noastra....Sent on:1/16From:adrianpop58 parca erau 3From:adrianpop58 si acum astaFrom:adrianpop58 era cea finalaFrom:adrianpop58 arat-oFrom:adrianpop58 ii scxriu dr la care fusai in seara asta From:Alina cea cu Gheorghe Zamfir nu este inca facuta... doreai initial Costa Rica in albSent on:1/16 From:adrianpop58 ii spusai de dobrea si de pandaruSent on:1/16 From:Alina am facut doar cu Tudor GheorgheSent on:1/16 From:Elena Latan Buna seara !Sent on:1/16From:Elena Latanhttp://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24711-Medicina-isihastaSent on:1/16 From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/16From:Alina aceastaSent on:1/16From:Alina buna seara From:adrianpop58Sarut mana Doamna Doctor,In primul rand va multumesc din Suflet pentru tot sprijinul pe care mi-l acordati. Se pare ca miile de nopti albe de studiu si de scris si-au spus amprenta asupra vederii, din pacate.Asa cum v-am spus, port discutii importante privind viitorul medicinii in Romania reintregita cu doua genii : - Dr. Dobrea Emilian de la Milano si Ing. Constantin Pandaru din America.http://www.sfatulbatranilor.ro/forum...ALA-MONDIALAPe forumul pe care activez zilnic se poate citii tot ce este postat, dar, pentru poze si filme din domeniul cercetarii stiintei Plasmatice din laboratoarele nostre, este nevoie sa va inscrieti, cu nume, parola si adresa de email.http://www.sfatulbatranilor.ro/forum...ENERGIEAcestea sunt proiectele la are lucrez impreuna cu tinerii modelati de mine in ultimii 28 de ani intr-o scoala de afaceri online - Zalmoxiana.http://www.sfatulbatranilor.ro/forum...UCRAMMultumesc inca odata pentru ajutorul profesionist pe care mi-l acordati !!!!!Doamne ajuta !Cu un deosebit respect,Sent on:1/16From:adrianpop58 incepem cu t gheSent on:1/16 From:Alina si atunci, pe pag 3 de la Pace, ce sa fie?Sent on:1/16 From:adrianpop58 si la anu, cu ghe zamfirSent on:1/16From:adrianpop58 a nu este facuta...From:adrianpop58 NU MAI STIU LA PAG 3 From:Alina ?Sent on:1/16 From:adrianpop58 AZI FACUI CE MI-A SPUS DANIELA GEORGESCU. SPER SA FACA SI DOINITA ...Sent on:1/16 From:Alina Un politician din zona PSD A AJUNS LA VLADIMIR PUTIN! Cuvinte grele: „Scăpați de idioții satanici, rușii merită să cunoască sufletul românesc ortodox”Președinte Partidului Neamul Românesc, cunoscut și ca Partidul Generalilor, fostul deputat PSD Ninel Peia, îi adresează, prin intermediul EVZ, o scrisoare d... evz.roSent on:1/16 From:adrianpop58 posteaz-o la elSent on:1/16From:adrianpop58 21:55Vineri, daca pot...si este orea potrivita, as dori o scanare de la Serghei.sa-mi spui programul lui, ca mergem cu ei la masa....sunt oaspetii nostri si trebuie sa avem grije de eidaca pot si am energie, vin la cursurile de Sambata si DuminicaSfârşitul conversaţieiScrie un mesaj...From:adrianpop58http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24713-https-evz-ro-exclusiv-scrisoarea-putin-roman?p=123935#post123935Sent on:1/16From:adrianpop5810:22 PMhttps://evz.ro/exclusiv-scrisoarea-putin-romanhttp://www.sfatulbatranilor.roNU STIAM CA ARE GALCI ATAT DE TARI, NINEL PEIA....TOT RESPECTUL MEUMERITA TOT SPRIJINUL NOSTRU DOAR FLORIN ZABORILA DISCUTA LA NIVELUL ASTA...Sent on:1/16From:adrianpop58 ch.moldova, 10:28 PMSalut AdiMa aflu in spania, ma ocup de acte dupa ce revin la discutie cu RobertTu ce mai muncesti ?Sant in LogronoIntre Saragoza si Bilbao10:30 PMBunaSuccesSpune mi câteva locații din BasarsbiaLucrez la un proiect cu 50 de locatiiCeva frumos unde sa facem tabere de explorarich.moldova, 10:32 PMIn ce domeniu ?10:32 PMFiecare locație este de 20 mi-l euroch.moldova, 10:32 PMExplorarile ?10:32 PMÎți trimit lucrareach.moldova, 10:32 PMOkAsteptCare ar fi domeniul abordat ?10:35 PMtrimit acum lucrareach.moldova, 10:35 PMK10:35 PMSent on:1/16From:adrianpop58 Ascult Psalmii...sa încerc sa înțeleg diferența dintre Învățăturile Sfantului Arsenie Boca si PsalmiSent on:1/17From:adrianpop58 Pag 3 simp paceFrom:adrianpop58 Serafim de Sarov, cel care l a îndrumat pe Sfântul nostru Arsenie BocaFrom:adrianpop58 Este ceva scris despre Pace From:adrianpop58 Aduna pace in Sufletul tau...si mii de oameni din jurul tau au paceFrom:adrianpop58 Ceva de genul astaFrom:adrianpop58 Cz sa discutam cu Tudor gheFrom:adrianpop58 Cand terminam cele 12 pagini pt simpozioane si cele 3 invitații, sa le scoatem pe imprimanta....poate i le dam lui Serghei si lui Tudor diaconuFrom:adrianpop58 Ghe scuze..From:adrianpop58 Mosu este in permanenta cu mine...si Sfântul Arsenie BocaFrom:adrianpop58 Si prietenul meu NiL Dorobantu Fromaniela Bulugea imi apare eroare in server cand vreau sa intru si.mi cere sa contactez administratorul .Sent on:1/17Fromaniela Bulugeahttp://www.sfatulbatranilor.ro/threads/23-Criterii-de-selectie-pentru-Tineri-2/page14Sent on:1/17Fromaniela Bulugea buna dimineata!Sent on:1/17Buna dimineataSent on:1/17Mai apar erori din cand in candEu am reusit sa ma loghez Fromaniela Bulugea Sent on:1/17 From:Elena Latan Buna dimineata !Sent on:1/17From:Elena LatanElena Latan shared a photoSent on:1/17From:Elena Latanhttp://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24714-%C3%8ENCONJORUL-LUMII-l-a-facut-un-GETSent on:1/17 From:Alina SFANTUL SERAFIM DE SAROV: Dobandeste pacea si mii de oameni din jurul tau se vor mantui! DAR CARE ESTE SI CUM DOBANDIM PACEA ADEVARATA?“In ziua de azi, din pricina racelii noastre aproape universale fata de sfanta noastra credinta in Domnul nostru Iisus Hristos, si a lipsei noastre de atentie fata de lucrarile Proniei Sale Dumneze... Cuvântul OrtodoxSent on:1/17 From:Pavel Loredana Removed on Jan 17 at 1:58 pmSent on:1/17Message removedFrom:Pavel Loredana Pentru actele agentiei, o sa am nevoie de semnaturile lui Catalin si ale lui Dl Adi From:adrianpop58 bunaSent on:1/17From:adrianpop58 okFrom:adrianpop58 poate maineFrom:adrianpop58 dobandeste-pacea-si-mii-de-oameni-din-jurul-tau-se-vor-mantuiFrom:adrianpop58 si punem asta Alina peste poza sfantului Serafim de Sarov o sa punem o poza cu IIsus, cu Feciara si cu Ioan BotezatorulFrom:adrianpop58 3-4 zile vine Serghei si incerc sa fiu gazda buna cu MiaFrom:adrianpop58 14:47as fi inlocuit cuvantul idiot, asta nu inseamna ca nu sunt idioti, cu nepregatit, sau incompetent...Sfârşitul conversaţieiScrie un mesaj... From:Alinapostai aici https://www.facebook.com/groups/417993181643448/Muzee & muzeografi Public Group | FacebookMuzee & muzeografi has 4,162 members. Grup dedicat practicilor si evenimentelor muzeale. Va rugam sa NU va lasati mesajele sa evadeze din aceasta (stricta) arie tematica ! FacebookSent on:1/17From:Alina invitatiaSent on:1/17From:Alina au 4335 de membri - legat de muzeeokSent on:1/17 From:AlinaStimati organizatori ai simpozionului,Asa cum va spuneam telefonic zilele trecute, va multumesc pentru invitatie si va rog mult sa-mi trimiteti o diploma sau o adeverinta care sa ateste participarea mea cu lucrare la editia din toamna lui 2018. Mentionez ca imi este necesara la portofoliul personal.Va doresc toate cele bune!Sent on:1/17From:Alina VA TREBUI SA FACEM DIPLOME, PT CINE LE CERE ?From:Alina SAU LE DA DL. GEO STROE?am dat euSent on:1/17 From:Alina Sent on:1/17 From:adrianpop58 Muzee & muzeografi Public Group | FacebookMuzee & muzeografi has 4,162 members. Grup dedicat practicilor si evenimentelor muzeale. Va rugam sa NU va lasati mesajele sa evadeze din aceasta (stricta) arie tematica ! FacebookSent on:1/17From:adrianpop58 sa facem o banca de date cu muzeele...cu adresele lor de emailSent on:1/17From:adrianpop58 facem noi diplomele.... From:Alina am inteles ca a facut Catalin diplomaSent on:1/17From:Alina daaa, o idee buna cu universitatile From:adrianpop58 Florian, 5:20 PMSi la UNIVERSITATI, Facultati , licee!!Trebuie ca tinerii sa descopere cine suntem si de ce facem asta!!Si apoi sa ni se alature!Catalin, 5:37 PMne trebuie o sala mare unde sa incape mai multi...Sent on:1/17 From:Alina nu stiu daca putem trimite e-mailuri la muzeeSent on:1/17From:Alina sa nu fie luate drept spam From:adrianpop58 cred ca aceste diplome sa fie ca invitatiile, doar ca sunt diplomeSent on:1/17From:adrianpop58 sa-l snam pe dul iscruFrom:adrianpop58Avem un utilizator nou, SOTTI pe Sfatul BatranilorCa să îi vezi profilul, mergi aici:http://www.sfatulbatranilor.ro/membe...TTIAdresă Email : calin_sotir@yahoo.comAniversare : Referință: INDISPONIBILAdresă IP: 89.45.175.194Sent on:1/17From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/17 From:Alina il aprobai euSent on:1/17 From:adrianpop58 okSent on:1/17From:adrianpop58 14:47as fi inlocuit cuvantul idiot, asta nu inseamna ca nu sunt idioti, cu nepregatit, sau incompetent...Sa ieșim din zona de confort ca partid politic , este necesar sa producem situații deosebite18:24sunt de acord....sa cautam solutii neconventionale...pentru ca cele clasice, duc spre situatii similare !Sfârşitul conversaţieiScrie un mesaj...From:adrianpop58 Citat Postat în original de Daniela Bulugea Vezi postDin totdeauna am fost o visatoare si inca din clasa a V-a am stiut ca ma voi intoarce in scoala unde eram eleva ca sa fiu profesor si sa formez caractere.Sper sa reusesc si pentru țară sa fac ceva nobil.Impreuna o sa facem ceva bun pentru Neamul nostru....From:adrianpop58 azi fu hramul Manastirii de la cxarceaFrom:adrianpop58 au fost epste 20 de preoti si calugari...From:adrianpop58 am discutat cu Mitropolitul olteniei de ce facem....si-l invitai la simpozioaneFrom:adrianpop58 ii placu proiectele la care lucram From:Alina Mitropolitul are legaturi cu FrasineiulSent on:1/17From:Alina Sfânta Litughie a fost săvârșită de ÎPS Părinte Irineu, Mitropolitul Olteniei, fiu duhovnicesc al Sfintei Mănăstiri Frăsinei, From:adrianpop58 NU STIUSent on:1/17 From:Alina asa spunea si fratele IoanSent on:1/17From:Alina Sfânta Mănăstire Frăsinei și-a prăznuit ctitorul și ocrotitorulSfântul Ierarh Calinic de la Cernica, ocrotitorul Sfintei Arhiepiscopii a Râmnicului, a fost prăznuit în mod deosebit la Sfânta Mănăstire Frăsinei din județul Vâlcea. Arhiepiscopia RâmniculuiSent on:1/17 From:adrianpop58 AZI AU CANTAT DUMNEZEIESTE LA MANASTIRESent on:1/17 From:Alina de ce?Sent on:1/17 From:adrianpop58 ESXISTA FILM CU SFANTUL ANTONIE CEL MARESent on:1/17From:adrianpop58 ?From:adrianpop58 AZI FU HRAMUL MANASTIRIIFrom:adrianpop58 A AVUT O VIATA DEOSEBITA From:Alina nu este cel care te-a ajutat la Athos?Sent on:1/17From:Alina Sent on:1/17From:Alina gasi asa cevaSent on:1/17 From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/17 From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/17 From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/17 From:Alina asta are rezolutie mai bunaSent on:1/17 From:adrianpop58 PT PAGINA 3Sent on:1/17From:adrianpop58 PACEFrom:adrianpop58 OK From:Alina dar nu-mi prea place cum este pictat Sf Ioan BotezatorulSent on:1/17 From:adrianpop58 SERAFIM SI POZA ASTASent on:1/17From:adrianpop58 SA VEDEM CE IESE SI MESAJUL From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/17From:Alina imi place asaSent on:1/17From:Alina sau asaFrom:AlinaAlina shared a photoSent on:1/17 From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/17From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/17From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/17From:adrianpop58 SA FIE SIU iisusSent on:1/17From:adrianpop58 NU UITA CA CELE DOUA MARI FORTE SUNT RUSII SI AMERICANII...DECI CRESTINII From:Loredana Vladucu buna seara!Sent on:1/17 From:adrianpop58 Dacă am pune reprezentanții tuturor religiilor cu mesajul lui serafim

Administrator
    Data înscrierii
    10.10.2011
    Locație
    CRAIOVA
    Posturi
    928
    Dacă am pune reprezentanții tuturor religiilor cu mesajul lui serafimSent on:1/17From:adrianpop58adrianpop58 shared a photo 1Sent on:1/17 From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/17From:Alina facui ceva asaSent on:1/17From:Alina mai tb scris mesajulFrom:AlinaAlina shared a photo 1Sent on:1/17From:Alina sau asaSent on:1/17 From:adrianpop58 vreau sa stiti ceva...Sent on:1/17From:adrianpop58 Intalnirile cu Serghei sunt de-o importanta fundamentala pentru cunoasterea fiecaruia.From:adrianpop58 cz, da-mi tel lui Dragos TanasescuFrom:adrianpop58 este pacat sa nu faceti cursurile cu el, de Sambata si DuminicaFrom:adrianpop58 sper sa am energie sa le pot face complet si euFrom:adrianpop58 am discutat edspre p[roiecte viioare, cum spune el, pentru urmatorii 250 de ani...From:adrianpop58 nota Nicolata datele simpozioanelorFrom:adrianpop58 alina, facem p-ag 3 la simp pace altfel... From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/17From:Alina am pus si textulSent on:1/17From:Alina ok, schimbam fundalul From:adrianpop58 puem cum am spus acele poze, cele doua, dar adaugam multe oze cu cladiri importante din lume...ti le voi indica...Sent on:1/17From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/17From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/17From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/17From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/17From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/17From:adrianpop58Avem un utilizator nou, elena stoica pe Sfatul BatranilorCa să îi vezi profilul, mergi aici:http://www.sfatulbatranilor.ro/membe...icaAdresă Email : stoicafamily@gmail.comAniversare :Sent on:1/17From:adrianpop58https://youtu.be/3HEYu2NHwGsTrimis din Yahoo Mail pe AndroidSent on:1/17From:adrianpop58 Vizionează „10 Невероятных Архитектурных Шедевров со Всего Мира!” pe YouTubeSent on:1/17From:adrianpop58 discutai cu Serghei ca sa facem cu 3 brate sigla noastra...sa vedem daca stim s-o facem. From:adrianpop58 dragosd a facut-o, in cateva luni...analizand impreuna multe variante pana a iesit astaFrom:adrianpop58 vazui in india, sigla noastra...in moscova, pe catedrala lor de langa Kremlin From:Alina lucrezSent on:1/17 From:Ingrid ne putem intalni vineri intre 3 si 5 , daca va este bine si vouaSent on:1/17 From:Alina dupa 6 e mult mai bineSent on:1/17 From:Ingrid Atunci dupa 6 ?Sent on:1/17From:Ingrid Dupa 7From:Ingrid Ok From:Ingrid Perfect From:Ingrid Vin si eu sâmbătă si duminică la cursuri

Administrator
    Data înscrierii
    10.10.2011
    Locație
    CRAIOVA
    Posturi
    928
    From:adrianpop58 Petrică, in Locațiile găsite pt plămâni, ochi, creier sa avem sere simtă studiem flora spontana cu plante 1Sent on:1/9 From:Alina Bicicleta electrică, la modă acum în toată lumea, n-a fost inventată nici de ruşi, nici de chinezi, nici de americani. A fost concepută de un ROMÂN, la începutul anilor '70.Bicicleta electrică, la modă acum în toată lumea, n-a fost inventată nici de ruşi, nici de chinezi, nici de americani. A fost concepută de un ROMÂN, la începutul anilor '70. „Elmo” a fost concepu... FacebookSent on:1/10From:Alina 14 țări care nu au armatăNu toate țările au armată, iar motivele sunt diverse: lipsa resurselor naturale, dimensiunea mică a statului sau populație redusă. Cu toate acestea, statele reușesc să-și asigure protecția. www.digi24.roSent on:1/12 From:adrianpop58 o sa intrebSent on:1/12From:adrianpop58 mosu spunea ceva de alfabetul nostru... From:Alina VEZI CE SPUN SFINTIISent on:1/12 From:adrianpop58 alfabet geometric...singurul...Sent on:1/12 From:Alina CEA FACUTA DE CZSent on:1/12 From:adrianpop58 avem pima pagina de la obarsie?Sent on:1/12From:adrianpop58 .... From:Alina DACA VREI, FOLOSIM INVITATIA SI O MODIFICAM PUTINSent on:1/12 From:adrianpop58 trebuie culori mai viiSent on:1/12 From:Alina SAU VREI SA FIE ALTCEVA PE COPERTA?Sent on:1/12From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/12From:Alina AM MAI FACUT SI VARIANTA ACEASTASent on:1/12 From:adrianpop58 posteaza-o aici s-o vadSent on:1/12From:adrianpop58 invitatia From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/12 From:adrianpop58 nuSent on:1/12 From:Alina CE SA FIE PE EA?Sent on:1/12 From:adrianpop58 este f f incarcataSent on:1/12 From:Alina SI CE CULOARE PE FOND?Sent on:1/12 From:adrianpop58 mai lucram la prima paginaSent on:1/12From:adrianpop58 nu vadFrom:adrianpop58 mai discutam pa From:Alina Prof. Tudor Diaconu si dr. Ilie Stanciu sunt doi cercetatori care au reusit sa „sparga” codul getic, acea scriere hieratica a carei existenta este dovedita de inscriptii pe monumentele megalitice ale Daciei, pe statuete de zei si preoti, pe artefacte de aur infatisand scene sacre. Dovada concreta ca a existat o astfel de scriere este matricea ligvistica de pe statueta Marelui Preot de la Adamclisi, datand din epoca bronzului. Demn de remarcat faptul ca in epoca bronzului preotii inventasera deja matricele lingvistice pentru a-si codifica mesajele sacre. Pentru cine cauta „antecedentele”, le recomandam semnele pictografice si scrierea hieroglifica din aria culturala Tartaria, Caranovo, Gracianita, Lipinski Vir, considerata a fi sursa tuturor alfabetelor. „Cele patru coduri de cult – ebraic, latin, elin, sanscrit – reprezinta cele patru sfere ale cunoasterii izvorate din pulverizarea limbii sacre a sacerdotilor geti”, spune prof.Diaconu. Pentru a reface nucleul primordial, din care s-a „pulverizat” scrierea sacra, cei doi cercetatori au stabilit baza matematica a fiecarei litere, dupa care prof. Diaconu a stabilit un algoritm de citire, bazat pe aspectul izomorf al grafiei cu litera si cifra. „Am constatat ca pictograma, ideograma, silabarul, alfabetul nu sunt forme de comunicare in evolutie, ci moduri de reprezentare ale aceluiasi inteles invariant”, spune prof.Diaconu. Parcurgandu-se in spirala – acest simbol stravechi ce apare ca o emblema a culturii carpato-danubiene – traseul invers risipirii lingvistice, s-a ajuns la numarul 5508! Acesta este „anul facerii”, al numirii prin cuvant al tuturor lucrurilor si nu intamplator acest an este inscris pe lacasurile de cult din tara noastra. Dupa ce s-a facut „numirea”, anumite cuvinte sacre au fost inscriptionate pe stancile aflate in calea pastorilor carpato-istrieni si au constituit limbajul sacru comun paleo-european. Casta sacerdotala a daco-getilor era „IO”, ca litere si „zece” ca numar. De aceea, codificarea sacerdotilor trebuia sa includa sistemul „IO”. 1Sent on:1/12From:Alinahttp://basarabialiterara.com.md/?p=12325Sent on:1/12 From:adrianpop58 DaSent on:1/12From:adrianpop58 Mosu Fromaniela Bulugea Eu mai stiam ca IO inseamna iubitor de Dumnezeu.Sent on:1/12Fromaniela Bulugea La mine la tara este folosit foarte des cuvantul io si inseamna uite=priveste,moldovenii isi spun lor insisi io Fromaniela Bulugea io ma duc in loc de eu From:adrianpop58 Unu intreg 1Sent on:1/12 Fromaniela Bulugea Misterul tăblițelor de plumb: Iisus s-a născut pe teritoriul Geției, România de astăziArheologul american Marija Gimbutas în lucrarea Civilizaţie şi cultură, Bucureşti, 1989 arăta: ,,În mileniul al Vll-lea, î. Hr. în Carpaţi, era o civilizaţie puternică, prima şi singură în Europa…o...EfemerideSent on:1/13 From:adrianpop58 La Manastirea Ramet este o sectie de covoare, vazui la tv TrinitasSent on:1/13From:adrianpop58 Mosu a decriptat tablitele de la Sinaia...From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/13From:adrianpop58 asta-mi place...Sent on:1/13From:adrianpop58 posteaz-oFrom:adrianpop58 ma uitai la prima si ultima pagina la la obarsie...trebuie , in principiu, culori mai vii... From:Elena Latan Buna dimineata !Sent on:1/13 From:adrianpop58 bunaSent on:1/13 Fromaniela Bulugea buna dimineata!Sent on:1/13 From:adrianpop58 bunaSent on:1/13From:adrianpop58 Ce vom face cand avem in conturile noastre un miliard de euro ?Ce vom face cand avem in contul Agente de turism de explorari Sarmizegetusa - Piciumanii Zalmoxieni, si in al celor doua Asociatii - Avangarda de sacrificiu si Arta Zalmoxa, un miliard de euro ?This message was editedFrom:adrianpop58 toti sa ne gandim la asta...From:adrianpop58 este lucrarea pe care o s-o pregatesc pt simpozionul 2 - VizionariFrom:adrianpop58http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24667-Ce-vom-face-cand-avem-in-conturile-noastre-un-miliard-de-euroSent on:1/13From:adrianpop58 10:29 AMdeci, alina, pana acum ce avem in clar ? 3 invitatii pentru simpozioanecate poze avem pentru cele 3 simpozioane...cate 4 pagini pt fiecare simpozion in parteSent on:1/13From:adrianpop58 Misterul tăblițelor de plumb: Iisus s-a născut pe teritoriul Geției, România de astăziArheologul american Marija Gimbutas în lucrarea Civilizaţie şi cultură, Bucureşti, 1989 arăta: ,,În mileniul al Vll-lea, î. Hr. în Carpaţi, era o civilizaţie puternică, prima şi singură în Europa…o...EfemerideSent on:1/13From:adrianpop58 Daniela, invata sa postezi pe forum...date despre Daci, despre orice ...Sent on:1/13From:adrianpop58http://www.sfatulbatranilor.ro/forums/21-PROIECTE-LA-CARE-LUCRAMSent on:1/13From:adrianpop58http://www.sfatulbatranilor.ro/forums/143-MAREA-ENCICLOPEDIE-A-GETO-DACILORSent on:1/13 From:Alinahttp://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24669-Pagini-Reviste-SimpozioneSent on:1/13From:Alinahttp://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24668-Invitatii-Simpozione-2019Sent on:1/13 From:Loredana Vladucu Buna ziua!Sent on:1/13 From:adrianpop58 bunaSent on:1/13From:adrianpop58 Condoleante Loredana ! 1From:adrianpop58 Am inteles ca Domnul dr Dobrea a inchis cabinetul de la Milano.Putem discuta sa ajutam copilul...DOAMNE AJUTA !On 1/11/2019 7:06 PM, Adi Pop wrote:>>> putem discuta pe skype...>> adrianpop58 - adresa mea From:Alina Foto's uit het bericht van Alina Bratu in Obarsia neamului nostru FacebookSent on:1/13From:Alina sa citesti comentariul Dlui Geo StroeSent on:1/13 From:adrianpop58Domnule Dan Diaconescu,Ne-am propus , asa cum am spus la telefon, sa organizam anual aceste trei Simpozioane. Anul trecut, la cele doua simpozioane pe care le-am sustinut la Craiova, am prezentat cateva lucrari. Anul acesta imi propun sa prezint un material legat de ce vom face cu banii obtinuti din afaceri, propunere pe care v-o fac din respect pentru modul logic de gandire pe care-l aveti.M-as bucura daca am dezvolta impreuna lucrarea pentru Simpozionul Vizionarii Neamului nostru, din acest an. In paralel cu aceasta, am dezvolta afaceri comune, astfel incat ceea ce ne propunem sa facem in lucrarea respectiva...sa le si punem in planul fizic, alaturi de tinerii " modelati " de mine la Scoala de afaceri online Zalmoxiana.http://www.sfatulbatranilor.ro/threa...iard-de-euroCe vom face cand avem in conturile noastre un miliard de euro ?Ce vom face cand avem in contul Agente de turism de explorari Sarmizegetusa - Piciumanii Zalmoxieni si in al celor doua Asociatii - Avangarda de sacrificiu si Arta Zalmoxa, un miliard de euro ?DOAMNE AJUTA !Cu respect,Adrian PopSent on:1/13From:adrianpop58 PAG. 3 DE FACUT (COSTA RICA PE FOND ALB)Sent on:1/13From:adrianpop58 poate facem o pagina cu tarile care n-au armataFrom:adrianpop58 cu costa rica avem o pagina...2From:adrianpop58http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24669-Pagini-Reviste-SimpozioneSent on:1/13 From:Alina eu ma gandeam la o pagina cu BuciumSent on:1/13From:Alina unde punem si pozele Sf Arsenie Boca, Sf Pantelimon si Mos IlieFrom:Alina in loc de pagina cu cele 14 tari care n-au armata From:adrianpop58 ?Sent on:1/13From:adrianpop58 PAG. 3 TABLITE SINAIAFrom:adrianpop58 sa ne ocupam de obarsie pana tareminam From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/13From:Alina asta am facut pana acumSent on:1/13From:Alina la pag 3From:Alina nu-i graba, mai gandeste-te cateva zile From:adrianpop58 ramane astaSent on:1/13From:adrianpop58 mai avem prima pagina si ultima, cu culori mai viiFrom:adrianpop58 daaaFrom:adrianpop58 Extrapoland ideile lui Mihail Eminescu ESTEPTATI-VA OAMENI BUNI ! Cine da desteptarea ?!?!?Faceti o uriasa reactiune morala, o revolutie de idei. Rascoliti geniul si spiritul propriu si caracteristic al fiecarui popor, din adancurile in care doarme.From:adrianpop58 din asta sa rezulte ce punem pe pagina 3 de la s paceFrom:adrianpop58 Extrapoland ideile lui Mihail Eminescu ESTEPTATI-VA OAMENI BUNI ! Cine da desteptarea ?!?!?Faceti o uriasa reactiune morala, o revolutie de idei. Rascoliti geniul si spiritul propriu si caracteristic al fiecarui popor, din adancurile in care doarme.From:adrianpop58 cred ca nimic nu se poate schimba aici, sau adaugaFrom:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/13From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/13From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/13From:adrianpop58 tocmai o facui si pe aceastainca lucrez la ea...5:18 PMamandoia sunt frumoaseSent on:1/13 Fromragoi Maria Loredana buna searaSent on:1/13 From:adrianpop58 ce face Dragos Popovici ?Sent on:1/13From:adrianpop58 bunaFrom:adrianpop58 Openbare groep Romania ✔ | FacebookRomania ✔ heeft 434.862 leden. O singura REGULA exista in grup, RESPECTA daca vrei sa fii RESPECTAT. Pentru ca grupul sa creasca ... adaugati fiecare cate 3 prieteni. Succes la postat !!! . Gro... FacebookSent on:1/13From:adrianpop58 Partidul Neamul Romanesc filiala GorjPartidul Neamul Romanesc filiala Gorj, Târgu Jiu. 251 vind-ik-leuks. "O VIATĂ AVEM ROMÂNI...SI-O CINSTE ! DESTEPTATI-VĂ CĂ AM DORMIT DESTUL !" (MIHAI... FacebookSent on:1/13From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/13From:adrianpop58 ramane asaSent on:1/13 From:Loredana Vladucu Buna seara!Sent on:1/13 From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/13 From:adrianpop58 BunaSent on:1/13From:adrianpop58 Ultima pagina de la Obârșie ?From:adrianpop58 Cu cei doiFrom:adrianpop58 PrieteniFrom:adrianpop58 Ioan stamatin prof univ bucurestiFrom:adrianpop58 Șere cu încălzireFrom:adrianpop58 Din lumea satului From:Elena Latan Buna dimineata !Sent on:1/14 From:adrianpop58 bunaSent on:1/14From:adrianpop58www.sfatulbatranilor.roSent on:1/14From:adrianpop58 Adriene, cand ne putem vedea maine....si mai ales unde. Prefer in zona Popservice, adica Nord Vest Craiova si nu pe skype...deocamdataII vorba de 15 minute in care sa vedem cum ne putem ajuta, coopera: - tu cu mine, la o lucrare pe care vreau sa o public la AGIR , pe tema indrumarii firmelor din Regiune SV pentru excelenta operationala, inscriere la evaluarea pentru Premiul Calitatii.. Sper sa fii membru al Camerei de Comert Dolj- eu cu tine, in contrapartida, cu vreo comunicare pe tema originii neamului romanesc la acele seminariiAdu-ti aminte de cine a sintetizat la tabla la hotel Jiul (Ramada) disputa cu ale Gica contraTraian Crisu - 0744646537un manager paternalist, un consultant antrenor( coleg cu Dragos, la Electro)Sent on:1/14From:adrianpop58 Bună Adi!La Mulți Ani!Multumesc foarte mult pentru acest important mesaj! E foarte importanta aceasta propunere de strategie de utilizare a unui miliard de euro realizat onest, prin gandire si munca sustinuta!Desigur ca ma gandesc si eu la un material folositor Celor care participa la aceste importante Manifestari (asa cum sunt aceste importante Simpozioane).O zi cât mai frumoasă în continuare!From:adrianpop58 Florian, 9:33 AMBună dimineața, azi ajungi la firma!? 3:52 PMsunt si maine la drdimineataFrom:adrianpop58http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24667-Ce-vom-face-cand-avem-in-conturile-noastre-un-miliard-de-euroSent on:1/14 From:Elena Latan Buna seara !Sent on:1/14 From:Loredana Vladucu Buna seara !Sent on:1/14FB_IMG_1547489310914.jpg25.8 KB Sent on:1/14 From:adrianpop58 bunaSent on:1/14From:adrianpop58 cz, editura...?Nu putem face binicSent on:1/14NimicPana nu ies actele la Asociatie From:adrianpop58 OkSent on:1/15From:adrianpop58 Doamne ajuta ! Fromaniela Bulugea Buna dimineata!O zi frumoasa,va doresc,intru Domnul !Am urmat pașii,am citit de fapt,am ajuns la cel de-al patrulea.Sunt uimitoare ideile dumneavoastra si ma bucur ca v-am gasit. 1Sent on:1/15Bună dimineata 1Sent on:1/15 From:Elena Latan Buna dimineata !Sent on:1/15 From:adrianpop58 BunaSent on:1/15From:adrianpop58 O parte dintre ele sa le spui copiilor de la scoala ta....From:adrianpop58 Alina, la pag 4 Obarsie, pune doar textul de la prima editie...From:adrianpop58 La cei doiFrom:adrianpop58 Elena, cauta la man Rameti, sa facem acolo comanda de covoareFrom:adrianpop58 Loredana, daca poti salveaza cele scrise aiciFrom:adrianpop58 Alina, cauta locatiile unde dezvoltam sistemul de hoteleri si module zalmoxaFrom:adrianpop58 Robert, valeriu a ajuns la tine ?From:adrianpop58 Vreau sa mi spuna cateva locatii frumoase din Basarabia, sa le includem in cele 50 din lucrarea pe care o fac pt simpozionul vizionari From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/15From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/15From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/15From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/15From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/15From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/15From:Alina bucegi, ciucas si ceahlauSent on:1/15 From:Ingrid unde sunt facute ?Sent on:1/15 From:Alina M. Bucegi | Zbor peste Munții României Zbor peste Munții RomânieiSent on:1/15From:Alina de pe siteul acestaSent on:1/15From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/15 From:Ingrid o sa mergem si noiSent on:1/15 From:Alina asta...imi pare cunoscuta Sent on:1/15From:Alina e in Bucegi From:IngridSent on:1/15 From:Alina mergem, mergemSent on:1/15 From:Ingrid urmatoarea tinta Sent on:1/15 From:Alina Sent on:1/15 From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/15From:adrianpop58 astaSent on:1/15From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/15 From:Alina MAI TB SA LUCREZ PUTIN LA EASent on:1/15 From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/15From:adrianpop58 daaaSent on:1/15From:adrianpop58 posteaz-o pe asta pe forum From:Alinahttp://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24669-Pagini-Reviste-SimpozioneSent on:1/15 From:adrianpop58 ce mai avem de facut ?Sent on:1/15 From:Alina CEA CU TABLITELE... POATE TE GANDESTI LA UN TEXT CARE-TI PLACESent on:1/15 From:adrianpop58 PAG. 3 DE FACUT (COSTA RICA PE FOND ALB)Sent on:1/15From:adrianpop58 asta mai trebuieFrom:adrianpop58 de care zici cu tablitele From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/15 From:adrianpop58http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/23-Criterii-de-selectie-pentru-Tineri-2/page14Sent on:1/15From:adrianpop58 daniela, aici..Sent on:1/15From:adrianpop58Citat Postat în original de Daniela Bulugea Vezi postIdeile pe care le-am intalnit aici sunt marete si centrate pe ceea ce tine de bun simt si omenie si transformarea pas cu pas a omului in Om.Va mutumesc!O sa vina Timpul cand o sa te ocupi si tu de alti cursanti ai acestei Scoli unice....From:adrianpop58 ok ma gandesc Alina treci la pag 3 de la paceFrom:adrianpop58 parca am avut o idee odata...dar nu mai stiuFrom:adrianpop58 azi la dr iar fu tens mare la ochiFrom:adrianpop58 ma duc maine la dr care m-=a operat la ochi From:Alina DA, AM CATEVA IDEI DE LOCATIISent on:1/15 From:adrianpop58 cautati cele 50 de locatii pt sistemul Zalmoxa. sunt pe forum...Sent on:1/15From:adrianpop58 le am pus odata From:Alina CELE 50 DE LOCATII?Sent on:1/15From:Alina O SA CAUTFrom:Alinahttp://www.sfatulbatranilor.ro/threads/21921-Lant-hotelier-ZALMOXA?highlight=HOTELIER+ZALMOXASent on:1/15From:Alina RUCAR/BRAN E DE 2 ORISent on:1/15 From:Elena LatanElena Latan shared a photoSent on:1/15From:Elena Latan Femeia care a stat trei ani să coasă tot Luceafărul pe o pânză uriaşă: „Mă trezeam noaptea şi continuam să cos“O femeie în vârstă de 71 de ani din Cugir a realizat o performanţă demnă de Cartea Recordurilor. Maria Todor a reuşit ca într-o perioadă de trei ani, între 2014 – 2016, să coasă pe o pânză de cânep... adevarul.roSent on:1/15 From:adrianpop58 interesantSent on:1/15From:adrianpop58 sa vad daca ce iau pt inima mareste tens ocularaFrom:adrianpop58 DUPLECOR From:Alina Removed on Jan 15 at 1:41 pmSent on:1/15Message removedFrom:Alinahttp://www.sfatulbatranilor.ro/threads/21921-Lant-hotelier-ZALMOXASent on:1/15From:Alina am completat pana la 50Sent on:1/15From:Alina 50. Ramnicu Valcea From:adrianpop58http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24667-Ce-vom-face-cand-avem-in-conturile-noastre-un-miliard-de-euro?p=123827#post123827Sent on:1/15From:adrianpop58 trecuiSent on:1/15From:adrianpop58 stanisoara, in zona fratelui IoanFrom:adrianpop58 sa asteptam locatii din basarabiaFrom:adrianpop58 Intr-un interval de timp scurt, atentia lumii se va concentra asupra tarii noastre.From:adrianpop58 asta as pune la poza cu tablitele... From:Alina okSent on:1/15 From:adrianpop58 si punem si Sfantul Arsenie Boca, ca el a scris astaSent on:1/15From:adrianpop58 sau asta la pagina 3 de la simp paceFrom:adrianpop58 vedem...From:adrianpop58 Natura ne aseamănă. Educaţia ne deosebeşte. - confucius - pag 3 simp pace From:Alina credeam ca vrei asta la pag 3Sent on:1/15From:Alina Faceti o uriasa reactiune morala, o revolutie de idei. Rascoliti geniul si spiritul propriu si caracteristic al fiecarui popor, din adancurile in care doarme.From:Alina la pace From:Elena Latan Inhoud niet gevondenBekijk berichten, foto's en meer op Facebook. FacebookSent on:1/15From:Elena Latan Manastirea RâmeţManastirea Râmeţ, Geoagiu De Sus, Alba, Romania. 11*d. vind-ik-leuks. Mănăstirea Râmeț - Jud. Alba FacebookSent on:1/15From:Elena Latan Nu am gasit date despre covoare tesute la Man.. Ramet.Sent on:1/15From:Elena Latanhttp://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24690-Manastirea-RametSent on:1/15 From:adrianpop58 DaSent on:1/15From:adrianpop58 Sa pui astaFrom:adrianpop58 Si Laplace....ce a spus Sfântul Arșenie BocaFrom:adrianpop58 trebuie intrebat acolo daca au sectie de covoare manuale si daca putem sa le comandam covoarele noastre.From:adrianpop58Asociatia Avangarda de Sacrificiu a distribuit un link.Administrator · Publicat de Adrian Pop · Chiar acum · tagAdaugă subiectehttps://www.youtube.com/watch?v=SHOGn4R8iiIYOUTUBE.COMPARACLISUL MAICII DOMNULUI CITITSent on:1/15From:adrianpop58 Sent on:1/15From:adrianpop58http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24693-Manastirea-Sihastria-%F0%9F%95%86-%F0%9F%95%87-%F0%9F%95%86-PsalmiSent on:1/15Vineri Serghei face scanariSent on:1/15Poate va ajuta... Sâmbăta și duminica are curs From:adrianpop58 mi-a spus Mia...Sent on:1/15From:adrianpop58 o sa merg la cursOkSent on:1/15 From:adrianpop58 LU 23:13Doamne ajuta, Adi! Ma rog pentru voi!18:03MULTUMESC mult Daniela ! DOAMNE AJUTA !Sfârşitul conversaţieiScrie un mesaj...Sent on:1/15From:adrianpop58 Cătălin-Vasile Iasilcovschi | FacebookCătălin-Vasile Iasilcovschi is on Facebook. Join Facebook to connect with Cătălin-Vasile Iasilcovschi and others you may know. Facebook gives people the... FacebookSent on:1/15From:adrianpop58 SUNT MULTE DATE CU MIHAI EMINESCU PE FB...TREBUIE LUATE SI PUSE PE FORUM...Sent on:1/15From:adrianpop58 ELENA, UNDE GASIM IN cRAIOVA O GRADINITA CU NOU NASCUTI, ORFANI ? From:Elena Latanhttp://www.sfatulbatranilor.ro/threads/12917-Elena-Latan/page1015Sent on:1/15From:Elena Latanhttp://www.sfatulbatranilor.ro/forums/133-Mihai-EminescuSent on:1/15 From:adrianpop58 MA BUCURSent on:1/15From:adrianpop58 O SA CITESC SI EU MAI TARZIU From:Elena Latan Am adaugat tot ce am gasit.Sent on:1/15 From:adrianpop58 Openbare groep Grup Bacau Partidul Neamul Romanesc | FacebookGrup Bacau Partidul Neamul Romanesc heeft 294 leden. Partidul Neamul Românesc - Ninel PEIA - Preşedinte Neamul Românesc, ca şi sufletul fiecăruia, este nepieritor şi în mijlocul lui stăm acum noi t... FacebookSent on:1/15From:adrianpop58 MA BUCURSent on:1/15 From:Elena Latan Ceva deosebit de frumos.Sent on:1/15From:Elena Latan DUMNEZEU ESTE ROMÂNVal RăzeşuPentru că pe data de 15 ianuarie se implinesc 169 de ani de la naşterea Veşniciei Limbii Române, voi spune în mod cu totul neconvențional câteva cuvinte despre Sfântul ei.Nu îi găsim numele în calendarele bisericeşti nu din cauza răutății oamenilor, ci pentru că i l-a scris cu litere de foc în Cartea Vieții, Ziditorul, încă înainte de întemeierea lumii. Nu vă spun cum, dar am aruncat o privire în Registrul Stării Civile a Raiului şi am apucat să citesc: Locul naşterii: Ipoteşti. Căsătorit cu Poezia. Un singur copil: Limba Română.Cine viețuieşte în această lume şi nu locuieşte în Eminescu, nu este român. Pentru că el este patria noastră universală. Privind harta geopolitică a lumii vedem continente şi țări. Să nu confundăm termenul de țară cu cel de patrie. Ori, cel de popor, cu cel de neam. Țara este o unitate administrativă, patria este cea pe care o purtăm în noi oriunde am colinda prin această lume. Poporul este suma indivizilor care populează o țară, neam sunt purtătorii de aceeaşi limbă a unui ideal național. Pământul este o fărâmă din Univers, țările sunt fărâme ale acestei planete, dar patria încape doar în sufletele oamenilor mari, pentru că ea trebuie să redevină infinit.Omenirea va putea recuceri cândva cerul prin dezvoltarea până la ultima limită a tehnologiilor şi ştiințelor spațiale, iar atunci va decreta - poate triumfal, poate cu dezamăgire - că Dumnezeu nu există. Va eluda cu bună ştiință că astronautul rămâne captiv în navă şi în propria sa piele. Abia atunci, şi poate nici atunci, omenirea va înțelege micimea culturii materiale - câte țări încap într-o rachetă?Dar acestea toate se întâmplă nu pentru că Ziditorul nu există, ci pentru că omul nu vrea să creadă că ştie unde să caute veşnicia. Ba, mai rău, că nici nu ar putea fi un loc unde ar putea exista. Este atât de ridicul în trufia sa de cuceritor încât îşi închipuie că poate închide Timpul într-un ceasornic. Când, în fapt, nici cel mai performant ceas atomic nu poate măsura decât trecerea şi destrămarea noastră prin timp.Doar prin dezvoltarea culturii umaniste putem eluda limitările materiale şi desființa imposibilul. Pentru că totul, Absolut Totul, se află în noi.A fi patriot înseamnă a-l descoperi pe Dumnezeu când ciocăni la uşa inimii, a deschide şi a-l recunoaşte Ziditorul patriei tale.Este foarte mic numărul privilegiaților care îl aud şi îi deschid. Şi infim numărul celor cu care vorbeşte. Pentru că toate se zidesc prin Cuvânt.Am făcut acest prolog doar pentru a ajunge la cel care însetat de Absolut a trudit şi a făurit limba îngerilor, dăruindu-o neamului românesc, să putem avea fiecare o patrie în care Luceafărul să ne lumineze nemărginirile.,, Şi pentru că toate acestea trebuiau să poarte un nume, li s-a spus Eminescu!" ( Marin Sorescu )* Urmează o poezie adresată mai ales detractorilor săi care, sub pretextul demitizării, vor să-i demoleze statuile şi să se cocoțeze ei pe socluri.DUMNEZEU ESTE ROMÂNVal RăzeşuVai de neamul cu morți vii care n-au nimica sfânt,peste vatra strămoşească rămân zările albastredoar că i-a urcat Golgota răstignitul în Cuvântveşnicia să i-o poarte, el, Iisusul limbii noastre.De sub pleoape teii ning dor de cer şi absolut,pe cărarea dinspre rai vin luceferi la fereşti,îi aud cum şuşotesc că s-a ridicat din lutîn icoana Poeziei sfântul meu din Ipoteşti.Dacă dorul are chip - cum altarul har divin -el s-a îmbrăcat în dor de Lumină, ce păcatcă deşi ni s-a jertfit ca anafură şi vin,ce puțini îl văd aevea cât de sus ne-a înălțat.A slăvit străbunii toți ridicându-i de sub glii,a încoronat cu slovă ziditorii ăstui neam.Azi îl jefuiesc de slavă lotrii, şi zadarnic scriică el a-nfiat o țară, altfel unde mai eram?Surugii de vorbe goale, calemgii de apă chioară,creaturi fără ruşine, împăiați pe gloabe şui,Feți - frumoşi de trei parale - vor să-l facă de ocarădeşi sunt numai erate triste la povestea lui.Pentru cei ce sunt, sau vin după mine, dau în scris:- Să îl crească pentru zbor Ipoteştiul i-a fost sânşi i-a fost limbă maternă îngereasca, şi precisMarea Taină-i dezlegată - Dumnezeu este român!VAL RĂZEŞU 1 From:adrianpop58 DOAMNE AJUTA !Sent on:1/15From:adrianpop58 cz, s trimitem invitatia cu obarsia la muzeele din Romania.From:adrianpop58 fa tu eklena o baza de date cu aceste adreseFrom:adrianpop58 alina, daca am face pag 3 cu Gheorghe Zamfir ?From:adrianpop58 la simp PACEFrom:adrianpop58 ei doi nu se intelegFrom:adrianpop58 dar, poate intr-un an il punem pe ultima pagina cand pe unul cand pe altulFrom:adrianpop58 sa nu se certeFrom:adrianpop58 amandoi sunt de-o valoare inestimabilaFrom:adrianpop58 Maica Stareta de la Manastirea Carcea, invita enoriasii la Hramul Manastirii Joi, 17.01.2019. DOAMNE AJUTA ! From:Pavel Loredana Centrul de plasament “Prichindel”Sent on:1/15From:Pavel Loredana Pentru copii abandonatiFrom:Pavel Loredanahttp://www.dgaspcdolj.ro/servicii-specializate-copii/centre-rezidentiale/39/centrul-de-plasament-pentru-copilul-pre-acolar-cu-dizabilit-a-ai/28Sent on:1/15 From:adrianpop58 merci !Sent on:1/15 From:Pavel Loredana Cu placereSent on:1/15 From:adrianpop58 prof Iscru - cz suna-l...Sent on:1/15From:adrianpop58 0721 258604From:adrianpop58 asteapta sa ma duc la el la bucFrom:adrianpop58 are lucrari pt simpozioanehttp://www.mihai-eminescu.ro/Sent on:1/15Am fost la ședința la partidSent on:1/15 From:adrianpop58 f bineSent on:1/15Uitați ce frumos.. https://m.facebook.com/story.php?sto...82181CASĂ NOUĂ CONSTRUITĂ ÎN STIL TRADIŢIONAL, ÎNTRE MIOVENI ŞI CÂMPULUNG Proiect: Arh. Cosmin Gurău Design interior: Adela Pârvu Tâmplărie de lemn: Meşter Baicu Nicolae Acoperişul de stuf: “Echipa dom...CASĂ NOUĂ CONSTRUITĂ ÎN STIL TRADIŢIONAL, ÎNTRE MIOVENI ŞI CÂMPULUNG Proiect: Arh. Cosmin Gurău Design interior: Adela Pârvu Tâmplărie de lemn: Meşter Baicu Nicolae Acoperişul de stuf: “Echipa... FacebookSent on:1/15 From:adrianpop58 OkSent on:1/15Lucrez la planul pe anul asta.. Împart obiectivele pe luni sa vad cum le duc la îndeplinire. Sent on:1/15Maine merg la Ruris sa îmi iau flipchart-ul lăsat acolo de când cu Lets do IT. From:adrianpop58 F bineSent on:1/15From:adrianpop58 Poate mergem impreunaokSent on:1/15 From:adrianpop58 Vorbim dimineataSent on:1/15okSent on:1/15http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/21200-Plan-de-lucru-Agentia-de-Turism-si-explorari-Sarmizegetusa-Piciumanii-Zalmoxieni-SRLSent on:1/16am venit cu o propunere pt a demara activitatea nul acesta pe agentia de turismSent on:1/16am venit cu o propunere de demarare a unui incubator pe Asociatia Arta Zalmoxahttp://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24707-Propunere-creare-Incubator-de-afaceri?p=123909#post123909Sent on:1/16 From:adrianpop58 O sa ma uitSent on:1/16Bună dimineața. În jur de 9 cred ca pot veni sa va iau, e ok? Sent on:1/16INEDIT: Un profesor de criptologie a spart Codul lui Eminescu. Generalul Ilie Torsan în Exclusivitate pentru Ziaristi Online. VIDEO - Ziaristi Online“Dr. Robert Mayer, marele moment, o conspiraţie şi colo marea domnişoară”; apoi Eminescu scuipă de câteva ori, începu să râdă şi se aşeză... Ziaristi OnlineSent on:1/16 From:adrianpop58 OkSent on:1/16From:adrianpop58 Vinope Adela o puteti suna daca a facut ceva cu cartile mosului.. si daca pot sa merg sa vad ce carti are la care sa le gasim destinatari.. biblioteci, ceva..Sent on:1/16 From:Elena Latan Buna ziua !Sent on:1/16 From:adrianpop58 BunaSent on:1/16From:adrianpop58 a scazut tensiunea la ochi...ca mi-au dat o picatura cu ceva...luni invetigam din nou, cresterea asta de tensiune oculara.From:adrianpop58----- Forwarded Message -----From: Geo Stroe <geostroe@gmail.com>To: BRATU ALINA <alinabratu2004@yahoo.com>; Adi Pop <zalmoxa@yahoo.com>; Catalin Zamfir <biz.craiova@gmail.com>Sent: Friday, January 11, 2019, 10:12:24 AM GMT+1Subject: Pentru tipografie o recomandareAnexez o emblema a ADRTDC mai noua realizata de GEORGE ROCA DIN AUSTRALIAROG SCOATEȚI DOAR OVALUL DIN DREPTUNGHIUL ALBASTRU CU MARGINILE ALBE PE CARE SE POATE SUPRAPUNE UN OVAL NEGRU PRECUM IN COPERTA DE LA DACIA MODELELE SUNT ANEXATE MAI JOSPENTRU UZUL VIITOR ROG SA IMI TRIMITETI SI MIE FORMATUL REALIZAT PENTRU ARHIVA SI ACTIUNILE VIITOAREMULTUMESC CU ANTICIPAȚIE TEHNOREDACTORULUI INFORMATIC PE CARE MA BAZEZ CA ESTE UN PROFESIONIST DESĂVIRSITO ZI BUNĂ!!GeoStroe”Dacia va renaște în România prin adevăr, dreptate, muncă și credință!”0722972522, 0214138434, geostroe@gmail.comFundația Academia DacoRomână ”Tempus DacoRomânia ComTerra” - F.A.D.R.”T.D.C.”,cu filiala Academia Zamolsiană ”Primii în timp” în Traian-Ialomița;Grupul de Acțiune pentru Renașterea Daciei - G.A.R.D.A.Alianța Națională a Dacilor Liberi - A.N.D.L.S.C.Tempus DacoRomânia ComTerra S.R.L. - Editura DacoRomână ”T.D.C.”http://www.tempusdacoromania.rowww.a...acoromana.ro26 EMBEMA PE ALBASTRU FUNDATIA-ACAD-DR-wb (1).jpgSent on:1/16From:adrianpop58 Fonduri NerambursabilePentru Afacerea TaStartUp-Nation 2019 ULTIMA SANSA!!!Sent on:1/16 From:Alina am facut 2 variante la coperta 4 ObarsieSent on:1/16From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/16From:Alina sau asaSent on:1/16From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/16From:Alina care place mai mult?Sent on:1/16From:Alina sau schimb ceva? From:adrianpop58 Legenda şarpelui împietrit de la Mănăstirea Tismana"Pe o stâncă de lângă Mănăstirea Tismana, din judeţul Gorj, poate fi observată o pictură arhaică, mai greu de înţeles, fără aflarea poveştii care se află în spatele acesteia. Cea m Departamentul de Informații România (DIR)Sent on:1/16From:adrianpop58 ultimaSent on:1/16 From:Alina okSent on:1/16From:Alina am facut si 3 variante la pagina 3 ObarsieFrom:AlinaAlina shared a photoSent on:1/16From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/16From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/16From:Alina am pus peisaje din Bucegi, ca tot au fost gasite acoloSent on:1/16From:Alina eFrom:Alina mai este o paginaFrom:Alina la pace From:adrianpop58 2Sent on:1/16From:adrianpop58 gataFrom:adrianpop58 le-am terminat pe toateFrom:adrianpop58 merci.... From:Alina cea cu Gheorghe zamfirSent on:1/16 From:adrianpop58 esti o fata ce merita continuu atentia noastra....Sent on:1/16From:adrianpop58 parca erau 3From:adrianpop58 si acum astaFrom:adrianpop58 era cea finalaFrom:adrianpop58 arat-oFrom:adrianpop58 ii scxriu dr la care fusai in seara asta From:Alina cea cu Gheorghe Zamfir nu este inca facuta... doreai initial Costa Rica in albSent on:1/16 From:adrianpop58 ii spusai de dobrea si de pandaruSent on:1/16 From:Alina am facut doar cu Tudor GheorgheSent on:1/16 From:Elena Latan Buna seara !Sent on:1/16From:Elena Latanhttp://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24711-Medicina-isihastaSent on:1/16 From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/16From:Alina aceastaSent on:1/16From:Alina buna seara From:adrianpop58Sarut mana Doamna Doctor,In primul rand va multumesc din Suflet pentru tot sprijinul pe care mi-l acordati. Se pare ca miile de nopti albe de studiu si de scris si-au spus amprenta asupra vederii, din pacate.Asa cum v-am spus, port discutii importante privind viitorul medicinii in Romania reintregita cu doua genii : - Dr. Dobrea Emilian de la Milano si Ing. Constantin Pandaru din America.http://www.sfatulbatranilor.ro/forum...ALA-MONDIALAPe forumul pe care activez zilnic se poate citii tot ce este postat, dar, pentru poze si filme din domeniul cercetarii stiintei Plasmatice din laboratoarele nostre, este nevoie sa va inscrieti, cu nume, parola si adresa de email.http://www.sfatulbatranilor.ro/forum...ENERGIEAcestea sunt proiectele la are lucrez impreuna cu tinerii modelati de mine in ultimii 28 de ani intr-o scoala de afaceri online - Zalmoxiana.http://www.sfatulbatranilor.ro/forum...UCRAMMultumesc inca odata pentru ajutorul profesionist pe care mi-l acordati !!!!!Doamne ajuta !Cu un deosebit respect,Sent on:1/16From:adrianpop58 incepem cu t gheSent on:1/16 From:Alina si atunci, pe pag 3 de la Pace, ce sa fie?Sent on:1/16 From:adrianpop58 si la anu, cu ghe zamfirSent on:1/16From:adrianpop58 a nu este facuta...From:adrianpop58 NU MAI STIU LA PAG 3 From:Alina ?Sent on:1/16 From:adrianpop58 AZI FACUI CE MI-A SPUS DANIELA GEORGESCU. SPER SA FACA SI DOINITA ...Sent on:1/16 From:Alina Un politician din zona PSD A AJUNS LA VLADIMIR PUTIN! Cuvinte grele: „Scăpați de idioții satanici, rușii merită să cunoască sufletul românesc ortodox”Președinte Partidului Neamul Românesc, cunoscut și ca Partidul Generalilor, fostul deputat PSD Ninel Peia, îi adresează, prin intermediul EVZ, o scrisoare d... evz.roSent on:1/16 From:adrianpop58 posteaz-o la elSent on:1/16From:adrianpop58 21:55Vineri, daca pot...si este orea potrivita, as dori o scanare de la Serghei.sa-mi spui programul lui, ca mergem cu ei la masa....sunt oaspetii nostri si trebuie sa avem grije de eidaca pot si am energie, vin la cursurile de Sambata si DuminicaSfârşitul conversaţieiScrie un mesaj...From:adrianpop58http://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24713-https-evz-ro-exclusiv-scrisoarea-putin-roman?p=123935#post123935Sent on:1/16From:adrianpop5810:22 PMhttps://evz.ro/exclusiv-scrisoarea-putin-romanhttp://www.sfatulbatranilor.roNU STIAM CA ARE GALCI ATAT DE TARI, NINEL PEIA....TOT RESPECTUL MEUMERITA TOT SPRIJINUL NOSTRU DOAR FLORIN ZABORILA DISCUTA LA NIVELUL ASTA...Sent on:1/16From:adrianpop58 ch.moldova, 10:28 PMSalut AdiMa aflu in spania, ma ocup de acte dupa ce revin la discutie cu RobertTu ce mai muncesti ?Sant in LogronoIntre Saragoza si Bilbao10:30 PMBunaSuccesSpune mi câteva locații din BasarsbiaLucrez la un proiect cu 50 de locatiiCeva frumos unde sa facem tabere de explorarich.moldova, 10:32 PMIn ce domeniu ?10:32 PMFiecare locație este de 20 mi-l euroch.moldova, 10:32 PMExplorarile ?10:32 PMÎți trimit lucrareach.moldova, 10:32 PMOkAsteptCare ar fi domeniul abordat ?10:35 PMtrimit acum lucrareach.moldova, 10:35 PMK10:35 PMSent on:1/16From:adrianpop58 Ascult Psalmii...sa încerc sa înțeleg diferența dintre Învățăturile Sfantului Arsenie Boca si PsalmiSent on:1/17From:adrianpop58 Pag 3 simp paceFrom:adrianpop58 Serafim de Sarov, cel care l a îndrumat pe Sfântul nostru Arsenie BocaFrom:adrianpop58 Este ceva scris despre Pace From:adrianpop58 Aduna pace in Sufletul tau...si mii de oameni din jurul tau au paceFrom:adrianpop58 Ceva de genul astaFrom:adrianpop58 Cz sa discutam cu Tudor gheFrom:adrianpop58 Cand terminam cele 12 pagini pt simpozioane si cele 3 invitații, sa le scoatem pe imprimanta....poate i le dam lui Serghei si lui Tudor diaconuFrom:adrianpop58 Ghe scuze..From:adrianpop58 Mosu este in permanenta cu mine...si Sfântul Arsenie BocaFrom:adrianpop58 Si prietenul meu NiL Dorobantu Fromaniela Bulugea imi apare eroare in server cand vreau sa intru si.mi cere sa contactez administratorul .Sent on:1/17Fromaniela Bulugeahttp://www.sfatulbatranilor.ro/threads/23-Criterii-de-selectie-pentru-Tineri-2/page14Sent on:1/17Fromaniela Bulugea buna dimineata!Sent on:1/17Buna dimineataSent on:1/17Mai apar erori din cand in candEu am reusit sa ma loghez Fromaniela Bulugea Sent on:1/17 From:Elena Latan Buna dimineata !Sent on:1/17From:Elena LatanElena Latan shared a photoSent on:1/17From:Elena Latanhttp://www.sfatulbatranilor.ro/threads/24714-%C3%8ENCONJORUL-LUMII-l-a-facut-un-GETSent on:1/17 From:Alina SFANTUL SERAFIM DE SAROV: Dobandeste pacea si mii de oameni din jurul tau se vor mantui! DAR CARE ESTE SI CUM DOBANDIM PACEA ADEVARATA?“In ziua de azi, din pricina racelii noastre aproape universale fata de sfanta noastra credinta in Domnul nostru Iisus Hristos, si a lipsei noastre de atentie fata de lucrarile Proniei Sale Dumneze... Cuvântul OrtodoxSent on:1/17 From:Pavel Loredana Removed on Jan 17 at 1:58 pmSent on:1/17Message removedFrom:Pavel Loredana Pentru actele agentiei, o sa am nevoie de semnaturile lui Catalin si ale lui Dl Adi From:adrianpop58 bunaSent on:1/17From:adrianpop58 okFrom:adrianpop58 poate maineFrom:adrianpop58 dobandeste-pacea-si-mii-de-oameni-din-jurul-tau-se-vor-mantuiFrom:adrianpop58 si punem asta Alina peste poza sfantului Serafim de Sarov o sa punem o poza cu IIsus, cu Feciara si cu Ioan BotezatorulFrom:adrianpop58 3-4 zile vine Serghei si incerc sa fiu gazda buna cu MiaFrom:adrianpop58 14:47as fi inlocuit cuvantul idiot, asta nu inseamna ca nu sunt idioti, cu nepregatit, sau incompetent...Sfârşitul conversaţieiScrie un mesaj... From:Alinapostai aici https://www.facebook.com/groups/417993181643448/Muzee & muzeografi Public Group | FacebookMuzee & muzeografi has 4,162 members. Grup dedicat practicilor si evenimentelor muzeale. Va rugam sa NU va lasati mesajele sa evadeze din aceasta (stricta) arie tematica ! FacebookSent on:1/17From:Alina invitatiaSent on:1/17From:Alina au 4335 de membri - legat de muzeeokSent on:1/17 From:AlinaStimati organizatori ai simpozionului,Asa cum va spuneam telefonic zilele trecute, va multumesc pentru invitatie si va rog mult sa-mi trimiteti o diploma sau o adeverinta care sa ateste participarea mea cu lucrare la editia din toamna lui 2018. Mentionez ca imi este necesara la portofoliul personal.Va doresc toate cele bune!Sent on:1/17From:Alina VA TREBUI SA FACEM DIPLOME, PT CINE LE CERE ?From:Alina SAU LE DA DL. GEO STROE?am dat euSent on:1/17 From:Alina Sent on:1/17 From:adrianpop58 Muzee & muzeografi Public Group | FacebookMuzee & muzeografi has 4,162 members. Grup dedicat practicilor si evenimentelor muzeale. Va rugam sa NU va lasati mesajele sa evadeze din aceasta (stricta) arie tematica ! FacebookSent on:1/17From:adrianpop58 sa facem o banca de date cu muzeele...cu adresele lor de emailSent on:1/17From:adrianpop58 facem noi diplomele.... From:Alina am inteles ca a facut Catalin diplomaSent on:1/17From:Alina daaa, o idee buna cu universitatile From:adrianpop58 Florian, 5:20 PMSi la UNIVERSITATI, Facultati , licee!!Trebuie ca tinerii sa descopere cine suntem si de ce facem asta!!Si apoi sa ni se alature!Catalin, 5:37 PMne trebuie o sala mare unde sa incape mai multi...Sent on:1/17 From:Alina nu stiu daca putem trimite e-mailuri la muzeeSent on:1/17From:Alina sa nu fie luate drept spam From:adrianpop58 cred ca aceste diplome sa fie ca invitatiile, doar ca sunt diplomeSent on:1/17From:adrianpop58 sa-l snam pe dul iscruFrom:adrianpop58Avem un utilizator nou, SOTTI pe Sfatul BatranilorCa să îi vezi profilul, mergi aici:http://www.sfatulbatranilor.ro/membe...TTIAdresă Email : calin_sotir@yahoo.comAniversare : Referință: INDISPONIBILAdresă IP: 89.45.175.194Sent on:1/17From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/17 From:Alina il aprobai euSent on:1/17 From:adrianpop58 okSent on:1/17From:adrianpop58 14:47as fi inlocuit cuvantul idiot, asta nu inseamna ca nu sunt idioti, cu nepregatit, sau incompetent...Sa ieșim din zona de confort ca partid politic , este necesar sa producem situații deosebite18:24sunt de acord....sa cautam solutii neconventionale...pentru ca cele clasice, duc spre situatii similare !Sfârşitul conversaţieiScrie un mesaj...From:adrianpop58 Citat Postat în original de Daniela Bulugea Vezi postDin totdeauna am fost o visatoare si inca din clasa a V-a am stiut ca ma voi intoarce in scoala unde eram eleva ca sa fiu profesor si sa formez caractere.Sper sa reusesc si pentru țară sa fac ceva nobil.Impreuna o sa facem ceva bun pentru Neamul nostru....From:adrianpop58 azi fu hramul Manastirii de la cxarceaFrom:adrianpop58 au fost epste 20 de preoti si calugari...From:adrianpop58 am discutat cu Mitropolitul olteniei de ce facem....si-l invitai la simpozioaneFrom:adrianpop58 ii placu proiectele la care lucram From:Alina Mitropolitul are legaturi cu FrasineiulSent on:1/17From:Alina Sfânta Litughie a fost săvârșită de ÎPS Părinte Irineu, Mitropolitul Olteniei, fiu duhovnicesc al Sfintei Mănăstiri Frăsinei, From:adrianpop58 NU STIUSent on:1/17 From:Alina asa spunea si fratele IoanSent on:1/17From:Alina Sfânta Mănăstire Frăsinei și-a prăznuit ctitorul și ocrotitorulSfântul Ierarh Calinic de la Cernica, ocrotitorul Sfintei Arhiepiscopii a Râmnicului, a fost prăznuit în mod deosebit la Sfânta Mănăstire Frăsinei din județul Vâlcea. Arhiepiscopia RâmniculuiSent on:1/17 From:adrianpop58 AZI AU CANTAT DUMNEZEIESTE LA MANASTIRESent on:1/17 From:Alina de ce?Sent on:1/17 From:adrianpop58 ESXISTA FILM CU SFANTUL ANTONIE CEL MARESent on:1/17From:adrianpop58 ?From:adrianpop58 AZI FU HRAMUL MANASTIRIIFrom:adrianpop58 A AVUT O VIATA DEOSEBITA From:Alina nu este cel care te-a ajutat la Athos?Sent on:1/17From:Alina Sent on:1/17From:Alina gasi asa cevaSent on:1/17 From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/17 From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/17 From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/17 From:Alina asta are rezolutie mai bunaSent on:1/17 From:adrianpop58 PT PAGINA 3Sent on:1/17From:adrianpop58 PACEFrom:adrianpop58 OK From:Alina dar nu-mi prea place cum este pictat Sf Ioan BotezatorulSent on:1/17 From:adrianpop58 SERAFIM SI POZA ASTASent on:1/17From:adrianpop58 SA VEDEM CE IESE SI MESAJUL From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/17From:Alina imi place asaSent on:1/17From:Alina sau asaFrom:AlinaAlina shared a photoSent on:1/17 From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/17From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/17From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/17From:adrianpop58 SA FIE SIU iisusSent on:1/17From:adrianpop58 NU UITA CA CELE DOUA MARI FORTE SUNT RUSII SI AMERICANII...DECI CRESTINII From:Loredana Vladucu buna seara!Sent on:1/17 From:adrianpop58 Dacă am pune reprezentanții tuturor religiilor cu mesajul lui serafimSent on:1/17From:adrianpop58adrianpop58 shared a photo 1Sent on:1/17 From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/17From:Alina facui ceva asaSent on:1/17From:Alina mai tb scris mesajulFrom:AlinaAlina shared a photo 1Sent on:1/17From:Alina sau asaSent on:1/17 From:adrianpop58 vreau sa stiti ceva...Sent on:1/17From:adrianpop58 Intalnirile cu Serghei sunt de-o importanta fundamentala pentru cunoasterea fiecaruia.From:adrianpop58 cz, da-mi tel lui Dragos TanasescuFrom:adrianpop58 este pacat sa nu faceti cursurile cu el, de Sambata si DuminicaFrom:adrianpop58 sper sa am energie sa le pot face complet si euFrom:adrianpop58 am discutat edspre p[roiecte viioare, cum spune el, pentru urmatorii 250 de ani...From:adrianpop58 nota Nicolata datele simpozioanelorFrom:adrianpop58 alina, facem p-ag 3 la simp pace altfel... From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/17From:Alina am pus si textulSent on:1/17From:Alina ok, schimbam fundalul From:adrianpop58 puem cum am spus acele poze, cele doua, dar adaugam multe oze cu cladiri importante din lume...ti le voi indica...Sent on:1/17From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/17From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/17From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/17From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/17From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/17From:adrianpop58Avem un utilizator nou, elena stoica pe Sfatul BatranilorCa să îi vezi profilul, mergi aici:http://www.sfatulbatranilor.ro/membe...icaAdresă Email : stoicafamily@gmail.comAniversare :Sent on:1/17From:adrianpop58https://youtu.be/3HEYu2NHwGsTrimis din Yahoo Mail pe AndroidSent on:1/17From:adrianpop58 Vizionează „10 Невероятных Архитектурных Шедевров со Всего Мира!” pe YouTubeSent on:1/17From:adrianpop58 discutai cu Serghei ca sa facem cu 3 brate sigla noastra...sa vedem daca stim s-o facem. From:adrianpop58 dragosd a facut-o, in cateva luni...analizand impreuna multe variante pana a iesit astaFrom:adrianpop58 vazui in india, sigla noastra...in moscova, pe catedrala lor de langa Kremlin From:Alina lucrezSent on:1/17 From:Ingrid ne putem intalni vineri intre 3 si 5 , daca va este bine si vouaSent on:1/17 From:Alina dupa 6 e mult mai bineSent on:1/17 From:Ingrid Atunci dupa 6 ?Sent on:1/17From:Ingrid Dupa 7From:Ingrid Ok From:Ingrid Perfect From:Ingrid Vin si eu sâmbătă si duminică la cursuri From:Alina Un medic timişorean a inventat una dintre cele mai eficiente imunoterapii oncologice din lume - NewstandardMedicul timişorean Adrian Bot a reuşit să perfecţioneze genetic o serie de celule care ucid formaţiunile tumorale. A inventat una dintre cele mai eficiente imunoterapii oncologice din lume. Perform... NewstandardSent on:1/18 From:adrianpop58 Costa scump cursurile 4 milioaneSent on:1/18From:adrianpop58 Nu cred ca te ajuta f mult Ingrid, pentru ca este o forma diferită total de conoasterea noastra si trebuie baza solida, principii clare , capabile sa te consolideze la orice deviație de la l8nia dreaptaFrom:adrianpop58 Prefer, ca pentru voi, sa fiu eu mijlocitor, sa iau doar ce este bun pentru voiFrom:adrianpop58 Cei slabi, o iau dupa cum bate vântul....From:adrianpop58 Pe globaliste parte benefică...si depinde cuce gadurite duci laastfelde cursFrom:adrianpop58 Mai mult,puteți determina sa vedeți doar partea bunaFrom:adrianpop58 Ne ajuta mult la ce vrem sa facem, daca suntem capabili sa schimbamtotulcu principiile zalmoxieneFrom:adrianpop58 Ca de aia ne am intalnit From:Elena Latan Buna dimineata !Sent on:1/18From:Elena Latan Puterea gandului si a inimii! Merita vazut!Puterea gandului si a inimii! Merita vazut! FacebookSent on:1/18 From:Ingrid Buna dimineata Sent on:1/18Sa treceti sa semnati actele la MadalinaSent on:1/18intalnirea de azi la ce ora a aramas? 6 sau 7?Stefan nu a raspuns la mesajul trimis pe skypede data viitoare trecem la sms-uri.. daca nu vrea sa fie cu noi pe skype From:Pavel Loredana O sa-l sun eu pe Stefan, poate nu are acces la netSent on:1/18nu e prima data cand noi vorbim pe aci si el tace cu saptamanileSent on:1/18 From:Alina am postat invitatia la Obarsia si in acest GrupSent on:1/18From:Alina Muzee Public Group | FacebookMuzee has 3,451 members. RECLAMELE COMERCIALE SUNT INTERZISE IN ACEST GRUP ! Grup dedicat practicilor si evenimentelor muzeale. Va rugam sa NU va lasati mesajele sa evadeze din aceasta (stricta!) ... FacebookSent on:1/18From:Alina legat tot de muzeeSent on:1/18From:Alina e putin mai mic, are 3440 membriFrom:Alina Photos from Alina Bratu's post in Muzee FacebookSent on:1/18From:Alina pt mine, la ora 6 este okSent on:1/18From:Alina oksa imi dai si pe mail toate copertileSent on:1/18 From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/18From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/18 From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/18From:Alina Adi, vrei sa scriem aici: Organizatori: Academia DacoRomana si Asociatia Arta Zalmoxa ?Sent on:1/18From:Alina sau lasam doar datele de contact?From:Alina nu-i grabae la un evenimentSent on:1/18dupa 1-2 cred ca poate intra From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/18From:Alina facem ca la Vizionari?Sent on:1/18 From:adrianpop58 trebuie pusi organizatoriiSent on:1/18 From:Alina sau scriem doar Organizatori ?Sent on:1/18From:Alina si datele de contact pe ultima pagina?From:Alina nu sunt la spate, dar le punem From:adrianpop58 doar organizatoriSent on:1/18From:adrianpop58 daca sunt la spoate, este ok From:Alina ok, mai este Ingrid sa le semnezeSent on:1/18 From:adrianpop58 madalina se duce la Serghei la ora 16Sent on:1/18 From:Alina okSent on:1/18 From:adrianpop58 sa le punem undevaSent on:1/18From:adrianpop58 semnai actele pt turism From:Ingrid Le am semnatSent on:1/18From:Ingrid vreau sa l intalnesc si eu pe Serghei From:adrianpop58 cz este acum acoloSent on:1/18From:adrianpop58 poate vii maine la cursFrom:adrianpop58 pozele cu rugaciunile - mandala postate ieri, trebuie sa afcem covoareFrom:adrianpop58 o sa punem sigla noastraFrom:adrianpop58 discutai cu dragos T si este racit acum, ii spusai sa puna trei brate, nu doua cum sunt acum...vedem cum ieseFrom:adrianpop58 este interesant ce-mi spuseFrom:adrianpop58 o sa avem o echipa de peste 200 de colaboratori...atunci scoala o sa fie extrem de cautata de mii de tineri From:Alina Ingrid poate merge cu Mada aziSent on:1/18From:Alina aaFrom:Alina depinde ce discuta From:adrianpop58 are doar o jumate de ora la dispozitie...ca nu a venit cineva din alt orasSent on:1/18From:adrianpop58 este un singu interval liber From:Ingrid am sa vorbesc cu Mada, doar stau cu ea si atatSent on:1/18 From:adrianpop58 ....nu stiuSent on:1/18From:adrianpop58 madalina are mai mare nevoie....ca discutai asta cu eaFrom:adrianpop58 daca se mai intrezareste un interval liber....o sa intreb acum From:Ingrid ok. multumescSent on:1/18 From:adrianpop58 eSent on:1/18From:adrianpop58 discutai cu Diana sa discute cu sotia lui Serghei, NicoletaFrom:adrianpop58 ea stie de toata echipa mea de tineri....si ca vom face afacerile impreuna cu asociatia vostra, Mia si familia lorFrom:adrianpop58 DOAMNE AJUTA !From:adrianpop58 iNGRID, MAINE LA ORA 19H30 MIN TI-A GASIT UN LOC PENTRU SCANAREFrom:adrianpop58 CURSURILE INCEP LA ORA 10 LA MIA LA BIROU SI CUM SPUSAI, PENTRU MAINE SEARA PT TINE

Administrator
    Data înscrierii
    10.10.2011
    Locație
    CRAIOVA
    Posturi
    928
    Costa scump cursurile 4 milioaneSent on:1/18From:adrianpop58 Nu cred ca te ajuta f mult Ingrid, pentru ca este o forma diferită total de conoasterea noastra si trebuie baza solida, principii clare , capabile sa te consolideze la orice deviație de la l8nia dreaptaFrom:adrianpop58 Prefer, ca pentru voi, sa fiu eu mijlocitor, sa iau doar ce este bun pentru voiFrom:adrianpop58 Cei slabi, o iau dupa cum bate vântul....From:adrianpop58 Pe globaliste parte benefică...si depinde cuce gadurite duci laastfelde cursFrom:adrianpop58 Mai mult,puteți determina sa vedeți doar partea bunaFrom:adrianpop58 Ne ajuta mult la ce vrem sa facem, daca suntem capabili sa schimbamtotulcu principiile zalmoxieneFrom:adrianpop58 Ca de aia ne am intalnit From:Elena Latan Buna dimineata !Sent on:1/18From:Elena Latan Puterea gandului si a inimii! Merita vazut!Puterea gandului si a inimii! Merita vazut! FacebookSent on:1/18 From:Ingrid Buna dimineata Sent on:1/18Sa treceti sa semnati actele la MadalinaSent on:1/18intalnirea de azi la ce ora a aramas? 6 sau 7?Stefan nu a raspuns la mesajul trimis pe skypede data viitoare trecem la sms-uri.. daca nu vrea sa fie cu noi pe skype From:Pavel Loredana O sa-l sun eu pe Stefan, poate nu are acces la netSent on:1/18nu e prima data cand noi vorbim pe aci si el tace cu saptamanileSent on:1/18 From:Alina am postat invitatia la Obarsia si in acest GrupSent on:1/18From:Alina Muzee Public Group | FacebookMuzee has 3,451 members. RECLAMELE COMERCIALE SUNT INTERZISE IN ACEST GRUP ! Grup dedicat practicilor si evenimentelor muzeale. Va rugam sa NU va lasati mesajele sa evadeze din aceasta (stricta!) ... FacebookSent on:1/18From:Alina legat tot de muzeeSent on:1/18From:Alina e putin mai mic, are 3440 membriFrom:Alina Photos from Alina Bratu's post in Muzee FacebookSent on:1/18From:Alina pt mine, la ora 6 este okSent on:1/18From:Alina oksa imi dai si pe mail toate copertileSent on:1/18 From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/18From:adrianpop58adrianpop58 shared a photoSent on:1/18 From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/18From:Alina Adi, vrei sa scriem aici: Organizatori: Academia DacoRomana si Asociatia Arta Zalmoxa ?Sent on:1/18From:Alina sau lasam doar datele de contact?From:Alina nu-i grabae la un evenimentSent on:1/18dupa 1-2 cred ca poate intra From:AlinaAlina shared a photoSent on:1/18From:Alina facem ca la Vizionari?Sent on:1/18 From:adrianpop58 trebuie pusi organizatoriiSent on:1/18 From:Alina sau scriem doar Organizatori ?Sent on:1/18From:Alina si datele de contact pe ultima pagina?From:Alina nu sunt la spate, dar le punem

Administrator
    Data înscrierii
    10.10.2011
    Locație
    CRAIOVA
    Posturi
    928
    doar organizatoriSent on:1/18From:adrianpop58 daca sunt la spoate, este ok From:Alina ok, mai este Ingrid sa le semnezeSent on:1/18 From:adrianpop58 madalina se duce la Serghei la ora 16Sent on:1/18 From:Alina okSent on:1/18 From:adrianpop58 sa le punem undevaSent on:1/18From:adrianpop58 semnai actele pt turism From:Ingrid Le am semnatSent on:1/18From:Ingrid vreau sa l intalnesc si eu pe Serghei From:adrianpop58 cz este acum acoloSent on:1/18From:adrianpop58 poate vii maine la cursFrom:adrianpop58 pozele cu rugaciunile - mandala postate ieri, trebuie sa afcem covoareFrom:adrianpop58 o sa punem sigla noastraFrom:adrianpop58 discutai cu dragos T si este racit acum, ii spusai sa puna trei brate, nu doua cum sunt acum...vedem cum ieseFrom:adrianpop58 este interesant ce-mi spuseFrom:adrianpop58 o sa avem o echipa de peste 200 de colaboratori...atunci scoala o sa fie extrem de cautata de mii de tineri From:Alina Ingrid poate merge cu Mada aziSent on:1/18From:Alina aaFrom:Alina depinde ce discuta From:adrianpop58 are doar o jumate de ora la dispozitie...ca nu a venit cineva din alt orasSent on:1/18From:adrianpop58 este un singu interval liber From:Ingrid am sa vorbesc cu Mada, doar stau cu ea si atatSent on:1/18 From:adrianpop58 ....nu stiuSent on:1/18From:adrianpop58 madalina are mai mare nevoie....ca discutai asta cu eaFrom:adrianpop58 daca se mai intrezareste un interval liber....o sa intreb acum From:Ingrid ok. multumescSent on:1/18 From:adrianpop58 eSent on:1/18From:adrianpop58 discutai cu Diana sa discute cu sotia lui Serghei, NicoletaFrom:adrianpop58 ea stie de toata echipa mea de tineri....si ca vom face afacerile impreuna cu asociatia vostra, Mia si familia lorFrom:adrianpop58 DOAMNE AJUTA !From:adrianpop58 iNGRID, MAINE LA ORA 19H30 MIN TI-A GASIT UN LOC PENTRU SCANAREFrom:adrianpop58 CURSURILE INCEP LA ORA 10 LA MIA LA BIROU SI CUM SPUSAI, PENTRU MAINE SEARA PT TINE Ingrid From:Ingrid MultumescSent on:1/18From:Ingrid mult From:adrianpop58 ESent on:1/18 From:Ingrid nu stiu ce reprezinta scanareaSent on:1/18From:Ingrid pur si simplu doream sa l cunosc From:Alina probabil scanarea se face individualSent on:1/18 From:Ingrid puteam sa stau doar langa si impreuna cu MadaSent on:1/18 From:Alina in ce consta?Sent on:1/18 From:adrianpop58 DASent on:1/18From:adrianpop58 SEUITA LA TINE SI INTRA IN TRANSA SI SPUNE CE VEDEFrom:adrianpop58 VEDE FLESURI CU IMAGINI, INFORMATII..

Administrator
    Data înscrierii
    10.10.2011
    Locație
    CRAIOVA
    Posturi
    928
    Schitul Coslogeni se află la intrarea în satul Coslogeni din comuna Dichiseni, pe DN 3B Călăraşi – Feteşti, la kilometrul 14.Locul şi-a câştigat faima datorită unei cruci de piatră despre care se spune că este făcătoare de minuni.Crucea izvorâtoare de mir de la Coslogeni a fost înfiptă pe o mică temelie de piatră, chiar la marginea drumului prăfos, de ţară. Nimic nu anunţă că aici s-ar afla un loc sfânt, în care s-au săvârşit multe vindecări miraculoase.Veche de aproape jumatate de mileniu şi pomenită de mai toţi marii noştri istorici, Crucea de la Coslogeni rămâne o enigmă deschisă. Sfânta Cruce datează din anul 1620. A fost făcută de un boier din Călăraşi pentru a fi dusă la Feteşti. A fost transportată cu un car spre locul de destinatie. Pe câmp însă, carul a cedat din cauza greutăţii, s-a stricat. Crucea a fost dată jos pentru a se putea repara carul, apoi a fost ridicată în car, dar boii n-au mai putut merge.Atunci, crucea a fost înţepenită în acest loc de către niste credincioşi şi, cu timpul, s-a văzut că e făcătoare de minuni,iar oamenii n-au încetat să vină să se roage în acest loc.Se spune că aceasta nu poate fi urnită din loc decât cu puterea Domnului. Mai mult decât atât, localnicii spun că aceasta a crescut, s-a înălţat şi doar cei care vin aici cu credinţă au parte de tămăduire.Între anii 1990-1993 a fost ocrotită de creştinii care au zidit deasupra ei un lăcaş de închinare şi slujire cu sprijinul părintelui paroh din satul Coslogeni şi al credincioşilor care veneau din toata ţara să se inchine sfintei cruci. La cererea credincioşilor din această zonă şi cu binecuvântarea episcopului Damaschin Coravu s-a decis ca în acest loc binecuvântat de Dumnezeu să fie un schit de călugări.Astfel că, în anul 2003 a fost înfiinţat Schitul Coslogeni. Lucrările de extindere şi dezvoltare a Schitului au continuat, punându-se piatra de temelie a unei biserici, cu hramul “Înălţarea Sfintei Cruci”. Sfântul lăcaş, realizat din lemn în stil maramureşean, are înălţimea de 26 de metri , 16 metri lungime şi 6,30 metri lăţimeDespre Crucea de leac de la Coslogeni s-a dus vestea că e făcătoare de minuni, însă comuniştii nici nu au vrut să audă despre aşa ceva. Au făcut tot posibilul ca aceasta să dispară, însă nimeni nu s-a putut împotrivi voinţei Domnului.Chiar şi buldozerele au cedat când au încercat să demoleze crucea din piatră. Semnele divine arătau clar că nu trebuie mişcată din loc. Un bărbat “nedus la biserică“ a paralizat pe loc în timp ce lucra la mutarea crucii, spun bătrânii satului.Legenda spune că, într-o zi ploioasă şi friguroasă, un copil care venise cu vitele la păscut s-a adăpostit la rădăcina Sfintei Cruci. Copilul era mut şi nici nu auzea şi, după ce s-a atins de Sfânta Cruce, a început deodată să vorbească şi să audă. De atunci s-a dovedit că este o cruce făcătoare de minuni.Mulţi oameni bolnavi, demonizaţi, vin la această cruce ca să capete tămăduire. Chiar în inscripţia ei se spune că este o cruce „sfântă şi de viaţă făcătoare“.Preoţii nu au reuşit să desluşească decât jumătate din mesajul scris, în slavona veche, pe Sfânta Cruce. Aşa s-a aflat că a fost ridicată de domnitorul Mavrocordat, în cinstea cuvioasei Parascheva.Crucea izvorâtoare de mir trăieşte în smerenia sărăciei, lucrând cu mare şi bogată milă doar pentru cei care cred cu adevărat, care se ostenesc în rugaciune, fără a pierde cumpăna dreaptă a speranţei.Schitul, care are hramul “Izvorul Tămăduirii”, este vizitat în fiecare an de pelerini din toată ţara. Marile pelerinaje au loc de sărbătoarea Izvorul Tămăduirii, de Sfânta Maria, Paşte, Crăciun şi alte sărbători religioase. La baza crucii se găseşte un izvor cu proprietăţi tămăduitoare, care acum este captat într-o fântână situată alături. Măsurătorile bioenergetice efectuate asupra crucii relevă un nivel energetic foarte ridicat, cu mult mai înalt decât acela al bioenergoterapeuţilor.Sent on:1/18Fromaniela Bulugea D.nul Adrian vreau si eu o scanare .Cum procedez? From:adrianpop58 Alexandru badan Sent on:1/18From:adrianpop58 Loo loo kidsFrom:adrianpop58 M am gandit la tineFrom:adrianpop58 O sa intreb maine Fromaniela Bulugea as putea aziSent on:1/18 From:adrianpop58 NuSent on:1/18 Fromaniela Bulugea intelesei ca mai are azi intre 2si 4 liberSent on:1/18 From:adrianpop58 Obținuți pt Ingrid maine searaSent on:1/18 Fromaniela Bulugea aflai si adresaSent on:1/18Fromaniela Bulugea intrebati.ldoar From:adrianpop58 Este pauza luiSent on:1/18 Fromaniela Bulugea eu maine nu sunt in Craiova

Administrator
    Data înscrierii
    10.10.2011
    Locație
    CRAIOVA
    Posturi
    928
    FACETI TOT POSIBILUL SA STATI LANGA sERGHEI CAT PUTETI DE MULT.Sent on:1/18From:adrianpop58 ESTE UN OM CU SUFLET MARE SI MERITA ATENTIEFrom:adrianpop58 MAI MULT...DUCETI-VA SI AJUTATI-L CU TOT CE PUTETI...CHIAR MENTAL.From:adrianpop58 MA BUCUR CA INGRID L-A ADAUGAT LA NOI... Fromaniela Bulugea Namchuvangdan Hri Danisin (Намчувангдан Хри Даньшын) | FacebookNamchuvangdan Hri Danisin is on Facebook. Join Facebook to connect with Namchuvangdan Hri Danisin and others you may know. Facebook gives people the... FacebookSent on:1/18Fromaniela Bulugea are si facebookSent on:1/18 From:Elena Latan Buna seara !Sent on:1/18 From:adrianpop58 DASent on:1/18From:adrianpop58 BUNA From:Alinahttp://www.locatii-evenimente.ro/sali_conferinta/oras/15/Sali-Conferinte-CraiovaSent on:1/18From:Alina Mada o sa caute de luni o sala pt simp ObarsiaSent on:1/18From:Alina poate te duci cu ea sa le vedetiFrom:Alina poate marti, daca poti si ai timp From:adrianpop58 luni sunt toata ziua la drSent on:1/18 From:Alina Cata doreste o sala mai mareSent on:1/18 From:adrianpop58 vedemSent on:1/18 From:Alina sa incapa pana la 300 persSent on:1/18 From:adrianpop58 unde am fost, nu a fost rauSent on:1/18From:adrianpop58 sa vedem cate lucrari se strang From:Elena Latan Descoperire de senzație: bolile de inimă sunt provocate de forme ascunse de scorbut cronic și se pot vindeca cu o vitaminăO echipă de cercetători canadieni, condusă de dr. G. C. Willis, a descoperit că bolile de inimă sunt provocate de forme ascunse de scorbut cronic și se pot vindeca cu doze mari de vitamina C. Fără ... Secretul SănătățiiSent on:1/18 From:Enciu Stefan Buna seara Sent on:1/18From:Enciu Stefan Stefan nu a raspuns la mesajul trimis pe skypede data viitoare trecem la sms-uri.. daca nu vrea sa fie cu noi pe skypePavel, 08:59O sa-l sun eu pe Stefan, poate nu are acces la netFrom:Enciu Stefan trebuia sa ma anunati cu un tel si intram in conferinta From:Elena Latan Buna seara !Sent on:1/18 From:Enciu Stefan am fost la nepotel Sent on:1/18From:Enciu Stefan Buna seara From:adrianpop58 Descoperire de senzație: bolile de inimă sunt provocate de forme ascunse de scorbut cronic și se pot vindeca cu o vitaminăO echipă de cercetători canadieni, condusă de dr. G. C. Willis, a descoperit că bolile de inimă sunt provocate de forme ascunse de scorbut cronic și se pot vindeca cu doze mari de vitamina C. Fără ... Secretul SănătățiiSent on:1/18From:adrianpop58 PEFORUM

Pagina 4 din 8 PrimulPrimul 12345678 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membri și 1 vizitatori)

Marcaje

Marcaje

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •