Am stat de vorba cu Dl Tomescu de la Arhivele Statului..si-mi spuse ca tatal dansului a fost preot si retine ca a vazut carti in bibioteca de-acasa a tatalui sau carti semnate de NIL DOROBNTU.


Ginerele d-lui Tomescu lucreaza la Bucuresti ca preot la arhivele ortodoxiei, sau ceva in genul acesta, cu care va discuta pentru a gasi noi date despre acest mare Sfant.


Stia multe despre SFANTUL ARSENIE BOCA si mai stia despre Manastirea Vladimiresti..


Am inteles ca dl Tomescu tinea prelegeri la radio Oltenia cu materiale despre Sfintii inchisorilor.


Ii placu mult biroul meu, cu tot ce se afla acolo si-i spuse Doinitei ca fara invataturile Sfintilor raul din societate nu dispare.


DOAMNE AJUTA !

M-AS BUCURA ENORM SA GASIM CAT MAI MULTE DATE DESPRE SFANTUL NIL DOROBANTI SI DESPREE TOTI CEI DIN AVANGARDA DE SACRIFICIU..


SA CAUTAM SA AVEM EDITURA NOASTRA SI TIPOGRAFIA NOASTRA....A ASOCIATIEI ARTA ZALMOXA.


Stia foarte multe si despre Parintele Balasa..si-l rugai sa facem impreuna demerusirle necesare pentru ca prima Universitate din lume - Universitatea Zalmoxiana sa fie scoasa la Lumina.


Ii dadui cartea Simpozionului...sigla Asociatiei noastre facuta dupa sirul lui Fibonaci, un PEN si eprobete cu Gans-uri Keshe si o carte a Sfantului NIL Dorobantu.