Pop Adrian: este extraordinar ce capacitati aveti.
Show Recent Messages (F3)

Planning a movie night? Use Yahoo! Search.
Type in a new release to get the trailer, reviews and showtimes. Just what you need. Just one search. Find it with Yahoo! Search

Pop Adrian: Buna seara
Pop Adrian: am deschis putin calculatorul sa va spun ca vad incomparabil mai bine
Pop Adrian: s-a limpezit bine vederea. Multumesc mult
liviusn: Buna seara.
liviusn: Cu multa placere.
liviusn: Noapte buna.
Pop Adrian: este extraordinar ce capacitati aveti.
Pop Adrian: Noapte buna
liviusn: Singur nu pot sa fac prea multe.
Pop Adrian: ....O sa fie bine
liviusn: Se pierde totul in van.
liviusn: OK.
liviusn: Noapte buna.
Pop Adrian: Eu sunt optimist
liviusn: Aveti nevoie si de odihna.
Pop Adrian: La revedere
liviusn is typing a message.
liviusn: Si eu.
Pop Adrian: stiu
Pop Adrian: si Dumneavostra

Sat Mar 20, 2010 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Adrian Pop

Joined: 03 Sep 2009
Posts: 10558
Location: Craiova


Reply with quote Edit/Delete this post
Post
Va salut!
Va doresc ca Dumnezeu sa va sustina in acest proiect si in toate celelalte proiecte bune! Sa va dea sanatate sa puteti sa le duceti mai departe si sa realizati lucruri cat mai minunate.

Succes si zile minunate!


Numai bine!
Dumitru Dan,
www.energielibera.net





--- On Tue, 3/30/10, Liviu NUTEANU <liviusn> wrote:


From: Liviu NUTEANU <liviusn>
Subject: Re: Acum, suntem impreuna.
To: "adi pop" <adipop>, LiviusN@mail.com, "sanda romosan" <sanda_romosan>, "Bogdan Stanoiu" <stanoiu>, "Petre Savescu" <psavescu>, "Godeanu Emil" <godeanuemil>, "Gabriel Vladut" <office>, "preotesescu gabriel" <pgabrielus>, "Cristina Stroe" <cristina_ruris>, "Dorin NUTEANU" <smado_impex>, catalin_ruris@yahoo.com, "Cornul Abundentei" <administrator>, Radu_necea@yahoo.com, "D.nul Adi Pop" <zalmoxa_adipop>, eu_sunt9910@yahoo.com, "Pavel madalina" <sarmizegetusa_om>, enciudoru@yahoo.com, bussinespartener@yahoo.com, apatrutz@yahoo.com, "Ioana Alex" <ioanaalex68>, dan_dana2005@yahoo.com, "Dana Anitescu" <dana_anitescu>, gigeapetre@yahoo.com, nicolaenacioiu@yahoo.com, goionutgo@yahoo.com
Date: Tuesday, March 30, 2010, 8:49 PM


Buna seara,


2 ore dureaza filmarile. Desigur, in film o sa apara mult mai putin.


Imi pare bine ca sunteti mai bine cu vederea.


Acum nu ne mai grabim. Cred ca cel mai bine este sa ne anunte Bogdan cand putem face demonstratia. Oricum, nu ne-am propus un termen limita pentru primul proiect.
Nu va faceti probleme. Oricum la Londra nu ma duc sa prezint aspecte de bioenergie. Oricum, este un prim contact.




Cu bine,
Liviu



--------------------------------------------------------------------------------

Pop Adrian: Buna seara
liviusn: Buna seara.
Pop Adrian: Cum stati cu moralul ?
liviusn: Bine, totul va fi relaxat.
Pop Adrian: ma bucur mult
Pop Adrian: este important
Pop Adrian: sa fiti relaxat
liviusn: L-am intrebat pe regizor ce sa pregatesc pentru interviu si mi-a raspuns ca nu este cazul sa pregatesc nimic.
Pop Adrian: cu operatiile cum stati ?
liviusn: Bine.
Pop Adrian: este foarte bine
liviusn: Maine am doua operatii.
Pop Adrian: acasa, este bine ?
Pop Adrian: succes la ele.
liviusn: Da, totul in ordine acasa.
liviusn: Multumesc de urari.
Pop Adrian: ma bucur
Pop Adrian: deci, totul este normal.
liviusn: Sigur. Deocamdata da.
Pop Adrian: O sa fie bine....din ce in ce mai bine.
liviusn: Ar fi frumos sa fie asa.
liviusn: Pana acum, asa a fost, cum ati spus.
Pop Adrian: Bogdan nu apuca sa scrie. Avea ore la facultate. Preda chiar despre linii celulare, imi spuse....
Pop Adrian: da....
liviusn: Ii doresc succes.
Pop Adrian: este baiat deosebit
liviusn: Sunt convins.
Pop Adrian: avem mare sansa ca ne-am intalnit cu totii
liviusn: Sa ma anunte cu o zi inainte si stabilim ora.
Pop Adrian: O sa va rog sa ma scuzati...dar trec la povesti....cu Sebi
liviusn: Cred ca da.
Pop Adrian: cum sa nu...o sa facem cum este bine...
liviusn: Foarte bine.
liviusn: Pupati-l pe Sebi din partea mea.
liviusn: Cu bine.
liviusn: La revedere.
Pop Adrian: Multumesc mult.
Pop Adrian: La revedere.
liviusn is typing a message.
Pop Adrian: o sa fie bine si-o sa aveti si Dumnavostra familia alaturi...mai este putin....
Pop Adrian: Tot ce este bun va doresc. La revedereBookmark

-----------------------------
From: adi pop <adipop>
To: liviusn@yahoo.com; LiviusN@mail.com; sanda romosan <sanda_romosan>; Bogdan Stanoiu <stanoiu>; Petre Savescu <psavescu>; Godeanu Emil <godeanuemil>; Gabriel Vladut <office>; preotesescu gabriel <pgabrielus>; Cristina Stroe <cristina_ruris>; Dorin NUTEANU <smado_impex>; catalin_ruris@yahoo.com; Cornul Abundentei <administrator>; Radu_necea@yahoo.com; adipop@popservice.ro; D.nul Adi Pop <zalmoxa_adipop>; eu_sunt9910@yahoo.com; Pavel madalina <sarmizegetusa_om>; enciudoru@yahoo.com; bussinespartener@yahoo.com; apatrutz@yahoo.com; Ioana Alex <ioanaalex68>; dan_dana2005@yahoo.com; Dana Anitescu <dana_anitescu>; gigeapetre@yahoo.com; nicolaenacioiu@yahoo.com; goionutgo@yahoo.com
Sent: Tue, March 30, 2010 7:08:44 PM
Subject: Acum, suntem impreuna.


Buna seara Domnule doctor,

Maine o sa va pregatiti sa plecati la Londra.
Cred ca veti avea un program de Joi incolo foarte incarcat, daca sunteti nevoit sa faceti un film de 2 ore.

Noi toti va dorim succes in tot ce faceti acolo.
Ma bucur sincer ca aveti posibilitatea aceasta.

Vreau sa va spun ca este ceva foarte interesant ce-am observat de doua zile referitor la vederea mea.
Pe langa faptul ca vad continuu luminos, am observat ca nu ma supara soarele chiar daca ma uit spre el, pe seara, cu o ora doua inainte de asfintit. Lumina soarelui, ani de zile m-a deranjat si cred ca pe toti cei care au glaucom au astfeld e probleme. La mine degenerase mai rau, ca nu mai vedeam luminos, dar de ieri am observat clar acest fenomen cu privitul spre soare. Fruntea nu este deloc incruntata, lucru pe care-l gasesc extrem de bun.
Am fost cu Sebi prin parc ultimele doua zile dupa ora 17 si nu ma deranja razele de soare. Si vedeam binisor. Bine, comparativ cu ce vedeam.
Ieri i-am si spus sotiei ca nu ma mai supara razele solare, care erau destul de puternice chiar daca era spre amurg.
Anul trecut si chiar cu doi-trei ani inainte in aceiasi perioada a anului, aveam mari probeme de vedere, fata de ceea ce vad acum.

Retin clar asta.

Va multumesc mult, mult pentru tot ce-ati facut pentru mine.

DUMNEZEU a fost darnic cu Dumnavostra. Aveti niste capacitati cu totul speciale. Neintalnite de mine la nimeni pana acum. Dar si responsabilitatea este direct proportionala, lucru cu care v-ati obisnuit.

Eu am avut la institutul ce cercetare unde am lucrat un sef. Ala tragea numai de mine din tot colectivul, sa fac aia si pe-ailalta si intr-o zi l-am intrebat de ce se comporta asa....La care mi-a raspuns, ca in mine avea incredere totala ca pot sa duc la bun sfarsit sarcinile....

Asa si Dumnavostra, pe langa capacitatile iesite din comun, mai aveti si capacitatea de-a duce la bun sfarsit ce va propuneti. Numai ca aceste capacitati sunt in continua crestere....asa ca, o sa aveti responsabilitati din ce in ce mai mari. Cu siguranta va fi asa.

Acum, suntem impreuna.

Bogdan mi-a spus acum o ora ca maine dimineata pleaca la Bucuresti sa ia liniile celulare pregatite de Doamna doctor. O Mare Doamna...A inteles ca ne grabim. Am toata stima pentru Domnia sa.

Cu Bogdan discut de cateva ori cu el zinic. Are un caracter Frumos pe un fond de profesionalism deosebit. S-a cuplat total la experimentarile noastre si mai ales de noi, ca oameni. S-a format o echipa de profesionisti, cu siguranta.
Toti din echipa largita au facut, fac si vor face tot ce le sta in putere sa avem rezultate bune.

Mie-mi pare sincer rau ca nu am reusit sa facem rost de tot ce ne-a trebuit pana plecati la BBC, numai ca a fost ceva ce n-am inteles. Bogdan, dupa ce a venit la mine Sambata si mi-a explicat din nou ce si cum, mi-am dat seama ca eu nu am stiut unde sa concentrez atentia, sa rezolvam favorabil prima etapa.
Cand am lucrat cu Mike la masina de topit zapada, reusisem sa fac ros de un motor cu reactie de avion...iar acum, spre rusinea mea, nu am fost capabil sa fac rost in Timp util de aceste linii de celule Limfom Jurkat sau cele de Melanom.
Nu as fi lasat sistemul descoperit atat de rau, asteptand din Anglia ce-am comandat...Iar Timpul a venit peste noi....O gresala strategica, din partea mea. Imi pare rau...

Dar, cred ca toate se fac atunci cand trebuie....

Sa va odihniti si sa aveti parte de tot ce va doriti,
adi






--------------------------------------------------------------------------------


Internal Virus Database is out-of-date.
Checked by AVG.
Version: 7.5.524 / Virus Database: 270.7.5/1701 - Release Date: 9/30/2008 7:08 PM



Last edited by Adrian Pop on Thu Apr 01, 2010; edited 1 time in total
Wed Mar 31, 2010 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Adrian Pop

Joined: 03 Sep 2009
Posts: 10558
Location: Craiova


Reply with quote Edit/Delete this post
Post Sarbatori Fericite. La multi ani. Sa fiti Sanatos.
Buna seara Domnule doctor,

Este foarte bine.
O sa facem tot ce ne sta in putinta sa o ajutam pe Doamna doctor daca ne va cere sprijin. Ii si spunem, sa apeleze la noi cand are nevoie de ceva si nu se descurca.

Asa de rapid cu virusul HIV ?
Ma gandeam eu ca nu va dura mult pana trecem la virusi...dar m-ati surprins placut. Ma bucur mult cand sunt surprins placut.
Pregatim la Craiova ambele experimente, unul dupa altul.

Cu mare placere. Toti va apreciaza la intreaga Dumnavoastra valoare, umana si intelectuala.

Sarbatori Fericite. La multi ani. Sa fiti Sanatos.

Sa va relaxati toate aceste zile pe care le veti petrece la Londra,
adi

----- Original Message -----
From: Liviu NUTEANU
To: adi pop ; LiviusN@mail.com ; sanda romosan ; Bogdan Stanoiu ; Petre Savescu ; Godeanu Emil ; Gabriel Vladut ; preotesescu gabriel ; Cristina Stroe ; Dorin NUTEANU ; catalin_ruris@yahoo.com ; Cornul Abundentei ; Radu_necea@yahoo.com ; D.nul Adi Pop ; eu_sunt9910@yahoo.com ; Pavel madalina ; enciudoru@yahoo.com ; bussinespartener@yahoo.com ; apatrutz@yahoo.com ; Ioana Alex ; dan_dana2005@yahoo.com ; Dana Anitescu ; gigeapetre@yahoo.com ; nicolaenacioiu@yahoo.com ; goionutgo@yahoo.com
Sent: Wednesday, March 31, 2010 8:05 PM
Subject: Re: Vesti bune




Buna ziua,


Multumesc. Incepand cu 6 aprilie sunt disponibil pentru demonstratie.
Sper sa reusim sa o putem sprijini si noi pe doamna doctor.
Excelent, incepand cu 7 aprilie sunt disponibil si pentru incercarea cu virusul HIV.
Multumesc mult intregii echipe.
Paste fericit ! Sarbatori fericite ! La Multi Ani !




Cu bine,
Liviu



--------------------------------------------------------------------------------
From: adi pop <adipop>
To: Liviu NUTEANU <liviusn>; LiviusN@mail.com; sanda romosan <sanda_romosan>; Bogdan Stanoiu <stanoiu>; Petre Savescu <psavescu>; Godeanu Emil <godeanuemil>; Gabriel Vladut <office>; preotesescu gabriel <pgabrielus>; Cristina Stroe <cristina_ruris>; Dorin NUTEANU <smado_impex>; catalin_ruris@yahoo.com; Cornul Abundentei <administrator>; Radu_necea@yahoo.com; D.nul Adi Pop <zalmoxa_adipop>; eu_sunt9910@yahoo.com; Pavel madalina <sarmizegetusa_om>; enciudoru@yahoo.com; bussinespartener@yahoo.com; apatrutz@yahoo.com; Ioana Alex <ioanaalex68>; dan_dana2005@yahoo.com; Dana Anitescu <dana_anitescu>; gigeapetre@yahoo.com; nicolaenacioiu@yahoo.com; goionutgo@yahoo.com
Sent: Wed, March 31, 2010 3:08:32 PM
Subject: Vesti bune


Buna ziua Domnule doctor,

Bogdan mi-a dat telefon ca a ajuns la laboratorul din Craiova cu tot ce mai aveam nevoie.
Era bucuros ca Doamna doctor din Bucuresti ne-a spus ca ne va sprijini ori de cate ori avem nevoie si cu alte linii celulare. O Doamna de exceptie.

Bogdan o sa va scrie pe seara mai pe larg cu ce-a adus de la Bucuresti. Pana veniti Dumneavostra din Anglia peste 5 zile, va pregati totul cum trebuie.

Am vorbit cu Emil si mi-a spus ca avem acces total la laboratorul de virusologie din Craiova si ca aparatura pe care o au, este de inalta calitate. Imi explica cum se face automat numaratoarea virusilor cu acele aparate. Mi-a spus ca au acolo tot ce le trebuie pentru etapa urmatoare.

Toata echipa este langa Dumnavostra, va ureaza succes la Londra si un Paste linistit,
adi