Autoblestemul. ”Sunt dăunătoare chiar și unele fraze pe care le spui zi de zi”




Omul poate fi capabil să-și provoace singur rău. Uneori e de ajuns un simplu cuvânt spus din toată inima și se acvitează acea aură negativă. Aceste fenomen se numește blestem. Cum funcționează?

Blestemul este o energie cu impact negativ prin care omul își face sie însuși rău. Această energie nu implică ritualuri speciale – trebuie să spui anumite cuvinte sau fraze ca să atragi această energie asupra ta.
De exemplu :
• Să fiu blestemat.
• Blesteamă-mă, Doamne!
• Să dispar de pe acest pământ.
• Mă urăsc.
• Mai bine nu mă nășteam.
• M-am născut sărac, sărac voi muri.
• Nu sunt iubit de nimeni.
• Sunt atât de prost.
• Fericirea niciodată nu va bate la ușa mea.
• Nimeni nu este mai urât decât mine.
• Sunt singur, bolnav și sărac.

Și multe alte fraze – nici măcar nu-ți poți imagina ce efect negativ au asupra ta. Necunoașterea regulilor nu te scutește de consecințe. Sunt dăunătoare chiar și unele fraze pe care le spui zi de zi.
Cum ar fi:
• Acel moment când ești uimit – „Nu pot să cred”. Asta înseamnă că nu-ți dorești nimic, te lipsești de indentitate și de unele posibilități.
• Atunci când ești indignat: „Doar peste trupul meu.” Dacă universul dorește să dea viață unor evenimente, tu pui o condiție care poate distruge orice dorință.
• „Ochii mei să nu te vadă niciodată.” Spunând această frază în timp ce te cerți cu cineva înseamnă că renunți la propria vedere doar ca să nu vezi pe acel cineva. Același lucru se întâmplă și atunci când spui – „ Să nu te aud niciodată.”
• „Să-ți ieși din minți.” Această frază poate fi percepută de subconștient ca o comandă capabilă să provoace dezvoltarea unor boli mintale.

De asemenea au un impact negativ asupra oamenilor și înjurăturile. Înjurăturile reduc sistemul energic și te încarcă negativ. Blestemul acționează odată ce ai ai rostit cuvintele sub impact emoțional. La un moment dat cantitatea se transformă în consecințe. Victima nu este conștientă de problemă, fiindcă energia negativă este percepută ca o lipsă a optimismului.
Cum să recunoști blestemul?
Pericolul oricărui blestem nu este mereu e diagnosticat. Conversațiile și puterile unui magician nu te vor ajuta. Poți recunoaște blestemul cu ajutorul acestor simptome:
• Depresia, lipsa dorinței de a trăi viitorul.
• Starea de vinovăție și frica față de ceilalți.
• Boli cronice și probleme permanente de sănătate.
• Probleme în viața personală și în relațiile cu oamenii din jur.
• Gânduri obsesive de sinucidere.
• Dependența de alcool și droguri.
• Neplăceri la locul de muncă și pe plan financiar.

Simptomele sunt diferite în indepedență de energia pe care omul și-a atras-o în viața sa. Simptomele care apar din cauza frazelor și a cuvintelor spuse de victimă:
• Capul familiei mereu se plânge de lipsa banilor și se închide în captivitatea sărăciei.
• Femeia care se crede neatractivă – ceilalți o vor vedea la fel.
• Bătrânii care își prezic moartea, grăbesc acest moment atrâgând spre ei probleme de sănătate.

Omul își alege propriul destin. Incapacitatea de a se exprima și nemulțirea față de sine sunt pricipalele motive care declanșează acest program distructiv. Dacă nu este oprit la timp, va distruge victima.
Cum să depășești blestemul?
Blestemele sunt considerate cele mai complexe în domeniul magiei. Pentru a elimina blestemul din viața ta trebuie să ții cont de următoarele condiții:
• Împacă-te cu tine însuți. Ura față de tine nu te va întoarce de la blestem. Încetează să te plângi și să te învinovățești. Nu este corect să te victimizezi din cauza problemelor, trebuie să înțelegi că mai devreme sau mai târziu lucrurile se vor îmbunătăți. Orice gând negativ îți poate distruge viitorul promițător.
• Încearcă să scapi de obiceiul de a înjura. Aceste cuvinte au un efect distructiv, de aceea trebuie să le excluzi din vocabularul tău.
• Atunci când comunici nu trebuie să amintești de demoni, diavoli și alte duhuri întunecate. Trebuie să renunți la frazele care au impact de auto-distrugere. Cuvintele se materializează, din această cauză trebuie să ții cont de ceea ce vorbești.
Din momentul în care te eliberezi de energia negativă e de dorit să-ți controlezi comportamentul. Dragostea și respectul față de tine însuți – cheia către o viață cu suuces. O atitudine pozitivă contribuie la formarea unui scut care te protejează de orice energie negativă.




sursa: devorbacutine.eu