Buna Petrica,


Asta cu Echipa de oameni capabili Romani este atat de simplu de inteles...de facut, in momentul cand oricine, indiferent de pregatirea pe care o are, simte, isi doreste, aspira spre ea...si asta indiferent de ce fac altii...
El isi asuma responsabilitatea neconditionat, altruist total...el stie ce-i doreste Sufletul...
Ceilalti, sunt ceilalti si fiecare cu treaba lor......dar tu, ca OM, iti oferi singur acest DAR, prin decizie cat de cat in cunostinta de cauza....ca defapt ce faci, iti alegi Calea...si daca esti Fericit, bucuros, esti cu siguranta pe Calea cea Adevarata, alaturi de DUMNEZEU.

Tu stii ca vrei sa traiesti cu Adevarat si-ti duci " CRUCEA " promisa lui DUMNEZEU...Tu-ti faci datoria fata de toti ceilalti, dar le si lasi liberul arbitru, asa cum face DUMNEZEU cu toata lumea.
Cu ani buni in urma, intr-o noapte, cu tine si cu Oana am stabilit niste etape de schimbare in bine a intregii Societati Umane....si-ai vazut sprijinul dat atunci.
O astfel de Echipa este formata pentru inceput din minim doi oameni capabili, care spun un simplu DA...si-atat...si toate li se vor adauga de la DUMNEZEU.
Deocamdata, Echipa de care tot spun este doar in dorinta si in viziunea mea, pentru ca nimeni nu a inteles cele spuse de mine si mai ales cele spuse de Sufletul lor, de care nu tin inca cont de cele ce i se comunica din interiorul lor....ca cine nu vrea sa fie mai bine pentru el, familie, prieteni, neam si semeni...?
Eu merg mai departe plin de speranta, pentru ca am aflat de ce m-am nascut...., dar iata ce spunea Domnul Alecu Ioan saptamanile trecute, ca " urlu in pustie ca Sfantul Ioan Botezatorul....".


O seara Linistita,

adi








La 11/8/2017 8:33 PM, Petre Savescu a scris:

Cu multa placere, Adi!

Sunt de apreciat Toate Eforturile Tale si sa ne ajute Bunul Dumnezeu sa facem aceasta Echipa care sa schimbe Romania si Lumea intreaga!


O seara frumoasa si multa sanatate,
petre