GIM - Grupul de la IZVORU MURESULUI -1995
Dragii mei,

Pentru foarte multi dintre noi, cursurile de pregatire complexa din toamna anului 1995 de la
Izvoru Muresului, au reprezentat cu siguranta un moment de cotitura din Viata noastra. Acolo, timp de o luna, datorita lui Florin Zaborila, am invatat cu totii si altceva....ce inseamna si cum arata LIANTUL dintre Oameni. Cel mai important concept spus atunci, de cel mai mare profesionist Roman al cuvantului, a fost acesta:

Suntem destinati pentru a crea.


Sa nu uitam niciodata ce ne-a transmis Prietenul nostru :

Suntem impreuna si asta conteaza cel mai mult. Ce vom face, si mai ales unde vom ajunge, IMPREUNA, vom vedea. Am venit din lumea noastra pentru a invata sa traim in lumea buna.



Cei mai multi dintre voi sunteti acum, dupa 14 ani, oameni de afaceri mai mult sau mai putini prosperi. Sa invatam sa ne ajutam intre noi.

Cred ca a venit Timpul si ca acest grup al nostru, GIM, sa sprijine eforturile de redresarea economica a Romaniei. Este nevoie de mii de miliarde de Euro pentru aceasta.


Adrian Pop va invita sa iesiti si voi la JOC Frumos, pregatind impreuna Viitorul ROMANIEI.





Florin Zaborila are sansa sa intre in ISTORIA Neamului, prin noi, PRIETENII LUI....