Dan-Marius Apsan a adăugat 8 fotografii în albumul June 15, 2017.

1 oră







Efecte ale câmpurilor gans asupra apei înghețate






+4









Îmi place
Îmi place


Ador


Haha


Uau!


Tristeţe


Furie









ComenteazăDistribuie








9Tu, Nelu Ispas, Ann Anasha şi alţi 6





Comentarii


Dan-Marius Apsan Am reprodus testele efectuate de Siv Grethe Talle privind efectele câmpurilor gans asupra apei supuse unui proces de înghețare.
Am utilizat gans de CO2+ZnO, ZnO, CH3, CuO2 și Hemoglobină. Recipientele cu gans le-am amplasat pe capacele borcanelor, dat
orită posibilității de a le centra comod pe capac, dar și cu dezavantajul de a le îndepărta de lichidul din borcan.
Borcanele le-am umplut cu apă de la robinet și le-am pus în congelator.
După 6 ore apa înghețase, în 4 borcane nu se vedea nimic (două erau mate, două erau limpezi), doar în cel aferent CuO2 se vedeau câteva linii drepte sau frânte în gheață. Eram cam dezamăgit.
Dimineața toate borcanele erau mate. Acum chiar că eram dezamăgit.

Când am ridicat după un timp borcanul aferent ZnO, deoarece curgea apă din el, am constatat că avea crăpături serioase și l-am aruncat.
După ce o parte din apă s-a topit, în borcanul aferent CuO2 gheața rămasă avea o formă interesantă, mai târziu și la hemoglobină s-a întâmplat la fel.
În borcanele aferente CO2+ZnO și CH3 rămăseseră doi cilindri mați de gheață. A trebuit să plec de acasă și nu știu dacă până la urmă s-a văzut ceva sau nimic.

O să reiau testele cu CO2+ZnO, ZnO și CH3.

În opinia mea, în acest mod putem evidenția dacă o anumită materie este gans sau nu.

Privind testul cu oțet, eu unul nu o să îl mai utilizez. Dacă faceți testul cu o substanță care credeți că este gans, dar nu este gans și care nu reacționează cu oțetul și nici nu se dizolvă în el, atunci veți concluziona că este gans, deși nu este gans. Similar, punând gans, dacă el nu mai este vizibil, veți concluziona că nu este gans, deși este gans și continuă să fie prezent în oțet. După neutralizarea oțetului, de exemplu cu NaOH, gansul redevine vizibil.
Legat de faptul că gansul nu mai este vizibil în oțet, îmi place explicația dată de Kate Tiss: „În opinia mea și așa cum înțeleg eu, Gans-ul este o entitate independentă și nu interacționeaza cu mediul. Ceea ce eventual poate interacționa este magnetosfera acestuia, care poate deveni din vizibilă în invizibilă, funcție de puterea câmpurilor Magravs ale mediului”.

Îmi place
· Răspunde · 1
· 1 oră

Şterge








Dan-Marius Apsan Postarea lui Siv Grethe Talle o găsiți la
https://www.facebook.com/groups/GoldenAgeofGans/permalink/1777030529262258/






Siv Grethe TalleînThe Golden Age of GANS9 iunie la 16:54 ·


I have made Gans og Cuo, Ch3 and Zno. Since I was unsure if I had made real Gans, I took some of each Gans, and put it in small plastic containers. Then I put t...
Vezi mai mult

L-am făcut pe gans og cuo, ch3 şi zno. Din moment ce am fost nesigur dacă l-am făcut pe adevăratul gans, am luat din fiecare gans, şi l-am pus în containere mici de plastic. Apoi am pus aceste containere într-un pahar mai mare, plutind pe partea de sus atunci când containerele de sticlă umplute cu apă, și le-a congelat.
Ar putea cineva să comenteze aceste imagini. Structura de gheaţă indică faptul că am făcut un gans real cu energia plasmatică, şi de ce se arată formarea de gheaţă aşa? Apreciez foarte mult unele comentarii 😊🌷


· Evaluează traducerea


















Îmi place
· Răspunde · 4
· 1 oră

Şterge








Bogdan Doina Consuela Multumesc de impartasire, felicitari !